Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Ја мислим да је неко коме је малокурцки занимљив апсолутни дебил.

 

 

Krenuh da kucam neki normalan odgovor, ali sam shvatio da je to odavno postalo uzaludno ovde...uzivajte u najedanju govnima i konstruktivnoj diskusiji

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

 

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nalupetao se Malagurski. to je kad budžiš kontent, onda moraš da se razvodniš i baviš mejnstrimom i "mejnstrimom".

kao DEMOKRATIJA I POVERENJE U VLAST. I KAO ŠVEDSKA JEEEEEJ

braćo mila. šta reći za BRATA ALEKSANDRA NJIVA-LEČI-SVE LUKAŠENKA. TAMO IMA MANJE MERA I LUĐI JE DISKURS NEGO U ŠVEDSKOJ. a Švedska je JEBENO BEKTREKOVALA OMG. too late.

na serijoznijoj strani, dajmo se baviti covidom. tkovidom. ehehehe tkovido javido

naši lekari rekoše da je razlika u smrtnosti I. Evrope i Zapada BSG vakcina. tj. da postoji korelacija, i teorijski osnov, koji treba tek da budu i naučno dokazani.

 

 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Švedska top 10 zemalja (ne računajući San Marino) po smrtnosti na milion stanovnika.

pozz

zz

Švedsk 88/1 mil, BJELARUS 2/1 mil. 

BRATE LUKAŠENKO MI TI SE DIVIMO! JEBI IM MATER SVIMA!!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Претпостављамо да верујемо статистици у обе земље (Северна Кореја нема ни један случај, нпр.) и да су Швецка и Белорусија уопште упоредиве?

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ребеле, не труди се да будеш Вића, далеко си испод његовог нивоа..

Аааа, ок, ево нећу више.

 

Него, је л' имаш неки занимљив линкић неке стручне докторке да поделиш с нама?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Debeli said:

naši lekari rekoše da je razlika u smrtnosti I. Evrope i Zapada BSG vakcina. tj. da postoji korelacija, i teorijski osnov, koji treba tek da budu i naučno dokazani.

Nasi su preneli vest koja ovde kruzi vec duze. Sad ce nas jos vise mrzeti

Evo link :  https://www.euronews.com/2020/04/06/has-the-key-to-a-coronoavirus-vaccine-been-staring-us-in-the-face-for-a-century

Ne samo istok/zapad. Vec BSG/NonBSG. I u nemackoj je (bio) mandatory i u portugalu je - stvarno je dosta veca razlika.

A da li jeste, sacekajmo da Darija istrazi i proveri.

Dakle lek za covid - svima nam uzeti pare i ko nije, dati mu bcg. Svi upadnemo u low ioncome/vaccinated i nema korone.1219831757_Screenshot2020-04-11at19_10_34.thumb.png.86621769cc553a8911c818af23957b3a.png

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

Претпостављамо да верујемо статистици у обе земље (Северна Кореја нема ни један случај, нпр.) и да су Швецка и Белорусија уопште упоредиве?

Uporedive su sa stanovišta broja stanovnika, ali mislim da tu sličnosti prestaju. Međutim da li verujemo statistici je pitanje koje se ovde provlači - u mnogim zemljama su svi umrli testirani i na Covid-19 pa kod god je bio pozitivan je odmah umro od toga. S druge strane verovatno u Belorusiji vode evidenciju na nivou "umro, sigurno je srčka, što bi ga testirali na Covid-19". Mislim da je ta statistika u Belorusiji takva pre svega za unutrašnje potrebe jer je i sam Lukašenko u nekoliko navrata izjavljivao "najsmešniji virus" a problem je što iako tamo ne prate toliko medije sa Zapada itekako prate medije u Rusiji gde je priča potpuno drugačija od njegove... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zwerko said:

u mnogim zemljama su svi umrli testirani i na Covid-19 pa kod god je bio pozitivan je odmah umro od toga.

У којим земљама? Дај неки релевантан извор.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Belgija :

 

Dakle sta rade?

Sve koji su mrli u bolnici OD/SA korona virusom stave u statistiku da JESU umrli od korone, a onda na to periodicno dodaju i SVE smrti u starackim domovima koje su se desile i PRETPOSTAVLJA se da imaju koronu.

Dakle, gore imamo 496 smrti 10 aprila u belgiji (koja ima 11 mil ljudi  - zamsili u srbiji 420 mrtivh u danu...) i tu su uracunali i 171 smrt iz starackih domova gde se NE zna da li su uopste pozitivni. Pretprostavlja se odma da jesu???
 

Eto primer katastrofalnog vodjenja statistike

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Јок, него је регуларна ствар да у истом старачком дому одједном помру сви корисници на исти начин.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

pa vidi.

Ti kazes zelis podatke. I kazes da su svi retardi usput
Onda ti neko da podatke sa linkom. Ti odgovoris posredno - reatrrrrd (dobio si link i sve) Da li je regularnio ili ne nije bitno, nije statsiticki validno. Mozda su svi umrli od korone, mozda je 90 psoto, mozda 10, mozda niko.

Mozes da odes na https://www.sciensano.be/en nadjes kontak i da im napsies "glupi ste" - mozda razmisle o uzorkovanju i da li ga rade dobro.

Mislim, cemu takvo ponsanje.... RUR je umro odavno, a mohi moze biti samo jedan

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se više vodio onime što je Dule isto pisao, nisam to izneo na osnovu nekog relevantnog izvora. Ovo što Igor piše je donekle konkretnije. Imam utisak da se broj smrti na Zapadu donekle pumpa tim vođenjem takvih statistika, isto kao što imam utisak da se u Belorusiji namerno smanjuje jer to odgovara tamošnjoj garnituri. Nemam realno nikakav objektivan pokazatelj, kao što mi ne deluje da u ovom trenutku bilo gde možemo biti 100% sigurni da su podaci o obolelima/preminulima tačni. Pre nekoliko dana je bio napad iz USA na Kinu da su oni uveliko smanjili brojke svojih zaraženih i umrlih, mislim da je to realno moguće, ali nije bitno za konačan ishod - Kina je epidemiju prošla mnogo lakše nego što će to USA. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

Игоре, ти јеси дао релевантан извор за број, али је остало твоја интерпретација.

Имам велики старачки дом на минут од гајбе и, кад неко умре, има на улазу умрлица. Нисам видео никада да буде типа 15 умрлица истовремено. Ако би се то сада десило, било би дебилно претпоставити да инфекција овим вирусом није утицала на смрт тих особа.

Друга ствар, зашто би код нас војска чувала домове здравља, да матори људи нису стварно угрожени овиме? Наша популација је јако стара, имамо  око 1 700 000 пензионера, да они нису карантинирани, имали бисмо Италију и Шпанију.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ja nsiam izneo ni jednu interpretaciju. 

ja sam samo znao primer kako to belgija objavljuje. Nije statisitcki validan. Verovatno je manje vise-relalan, ali manje-vise ne igra ulogu ovde.

Ako mislis na ovo :

"""

Sve koji su mrli u bolnici OD/SA korona virusom stave u statistiku da JESU umrli od korone, a onda na to periodicno dodaju i SVE smrti u starackim domovima koje su se desile i PRETPOSTAVLJA se da imaju koronu.

Dakle, gore imamo 496 smrti 10 aprila u belgiji (koja ima 11 mil ljudi  - zamsili u srbiji 420 mrtivh u danu...) i tu su uracunali i 171 smrt iz starackih domova gde se NE zna da li su uopste pozitivni. Pretprostavlja se odma da jesu?

""""

to je prevod sa rtl.be  - glupo mi da pejstujem francuski. Dakle, sami kazu kakoo rade, kako vode i obradjuju podatke, i da nije bas validno.
Ali sa druge strane, ocito je da ih boli kurac. Danas su parkovi i grad KRCATI, da drze 2 m odstojanje, ali roflkopter.
Staracki domovi su sjebani, usla je korona, umiru puno, al opet jebiga. Mislim da jedino stranci postuju mere izolacije 😄

Mada kakvu vladu imaju, ne cudi da se svi pinasaju kao moroni.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jebo ga i ti uvek im das materijal

Isto je i kad navedem izvor tako da se ne potresam previše :)  

Ali je čak ta moja konstatacija na koju se pozvao konzervativnija od toga što si ti naveo da rade u Belgiji. Ja sam rekao da oni kad neko umre a pozitivan je na koronu na osnovu testa to pripisu koroni, a stvarna situacija je zapravo da ni ne testiraju sve nego pretpostave.

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zwerko said:

i. Ja sam rekao da oni kad neko umre a pozitivan je na koronu na osnovu testa to pripisu koroni, a stvarna situacija je zapravo da ni ne testiraju sve nego pretpostave.

 

 

Ne mogu ovaj deo da ispratim, koncentracija mi je isto simptom, onako upravo sam dva puta prao zube. 

Ipak jel možeš da pojasnis

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2020 at 8:41 PM, Ребел said:

Имам велики старачки дом на минут од гајбе и, кад неко умре, има на улазу умрлица. Нисам видео никада да буде типа 15 умрлица истовремено. Ако би се то сада десило, било би дебилно претпоставити да инфекција овим вирусом није утицала на смрт тих особа.

Друга ствар, зашто би код нас војска чувала домове здравља, да матори људи нису стварно угрожени овиме? Наша популација је јако стара, имамо  око 1 700 000 пензионера, да они нису карантинирани, имали бисмо Италију и Шпанију.

https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1675003

Moze vojska da cuva sta hoce - isto je kao da cuva nikolasi sa guslama u slucaju idiotluka.
ovo u nišu tipujem da su ljudi krili da imaju koronu da ih ne ogovaraju komsije. Iako je zvaniocna verzija zli bahti direktor, ipak mislim de je breach uradjen tako sto neko nije prijavio da gi komsije na opanjkaju, jer srpski domacin ne moze da si dobije korona.

170 od 256 je obolelo

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...