Jump to content

U koju banku preći?


Recommended Posts

17 hours ago, Zwerko said:

Ali on je bio prethodni dan i najavio da će da dođe sutra po keš? Iskreno nikad nisam čuo za situaciju gde ti isplaćuju po 50 hiljada dinara, mada me od Poštanske ništa ne čudi...

pa da, najavio je i došao i podigao koliko je hteo, s tim što je ovaj car morao da mu isplaćuje po 50k - nije neka razlika osim što je dobio 10 onih isplatnih papira da potpiše umesto 1, tj. koliko god para da je dizao. glupo, ali kapiram da je ovaj junior negde pročitao da se na bankomatu isplaćuje maks 50k dinara ili tako nešto pa se istripovao da je to i za isplate u banci :))

hoću da kažem da me ne bi čudilo da ima isti scenario i u bilo kojoj drugoj banci kad naiđe na nekog cara, koji ujedno nije spreman da pita nekog kolegu za mišljenje.

ja sam na primer bio u intezi pre x meseci, riba na šalteru je bukvalno pet puta brojala pare i pet puta dobijala različit rezultat za jelda istu svotu novca, pa pet puta prepravljala one isplatne papire i listove, ne šalim se 🙂 jer ono, prvo broji hiljadarke, pa zapiše na papir, pa onda dve hiljade itd, pa zapiše i to, pa loše sabere, pa onda ubaci u aparat za brojanje, pa joj ispadnu 2-3 kao "neispravne" pa ih vrati pa zameni, pa u krug. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, reki said:

dajte mi ideje kako da im. napravim sto veci dmg, post na linkedinu, pismo nekom direktoru, nesto

rekao bih ti da je upitno da nešto ostvariš čak i u nekoj privatnoj stranoj banci.

pošto je u pitanju poštanska kapiram da imaš nula šanse za bilo šta 🙂

Link to comment
Share on other sites

imbecil, sad sam ga zvao, nisam mogao da idem da ostavljam kera, preko fona je bezobrazniji nego uzivo. zvao koleginicu kaze u sredu ujutru ce da mi vrate 😄 ja reko jel u redu da mi drzite pare nedleju dana, on kao tehnicki nije nedelju dana nego 3 radna dana, togfu fazon. reko ok, cucemo se u sredu, ne verujem ni da cete mi tada vratiti, on se kao nadurio nesto, IMBECIL. jos ga pitam jel moze nekako napismeno da dobijem da je vasa greska jer vam nista ne verujem, on kao ne moze :DDDD dabogda u penziju otiso u postanskoj

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, reki said:

imbecil, sad sam ga zvao, nisam mogao da idem da ostavljam kera, preko fona je bezobrazniji nego uzivo. zvao koleginicu kaze u sredu ujutru ce da mi vrate 😄 ja reko jel u redu da mi drzite pare nedleju dana, on kao tehnicki nije nedelju dana nego 3 radna dana, togfu fazon. reko ok, cucemo se u sredu, ne verujem ni da cete mi tada vratiti, on se kao nadurio nesto, IMBECIL. jos ga pitam jel moze nekako napismeno da dobijem da je vasa greska jer vam nista ne verujem, on kao ne moze :DDDD dabogda u penziju otiso u postanskoj

hahah, togfu fazon 🙂

a za napismeno mislim da moraju da ti daju šta god da hoćeš, posebno banka, ne može da kaže ne možemo.

ali moraš da pišeš zvaničnu žalbu u fazonu držite mi pare nedelju dana nemam leba da jedem zbog vaše greške grcam plačem zbog zarobljenih 50.000 koje mi držite protivpravno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/29/2022 at 12:16 PM, reki said:

update, 

sinoc mi je ker pojeo kreditnu karticu

a igrom slucaja sam otvorio dinarski i devizni u erste da bih primio nesto para sa pejpala, tako da sam resio da full predjem u erste, nek crkne drzavna firma! 

kako je pre pojeo kreditnu?

plus to je plastika, jel si siguran da mu nije ništa?

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Korisnici Mobi banke već drugi dan imaju problem sa pristupom novcu na svom računu. Plate koje su juče uplaćene ne vide se na stanju, mobilna aplikacija za plaćanje nije dostupna. Pri pokušaju logovanja dobija se informacija: "došlo je do greške". Banka se do 10 časova nije zvanično oglasila, što stvara dodatnu nervozu građanima koji su počeli da se okupljaju ispred centrale Mobi banke na Novom Beogradu. Trenutno ih je oko desetak. U banci za portal N1 ističu da imaju tehničkih problema i da "čine sve da se omogući neometano korišćenje usluga".

„Usled tehnickih poteškoca aplikacije banke trenutno nisu dostupne i moguće je otežano plaćanje platnim karticama. Činimo sve da uspostavimo neometano korisćenje naših usluga“, navode u Mobi banci, piše N1.


 

Jezda i Dafina vajbs :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Kad jedna banka od pocetka svog rada promovise rad da nemaju ekspozituru, sad mogu svi hipsteri koji su tamo presli primarno da se zale bankomatu :tf::tf::tf:

pa zapravo imaju 🙂 u airport city im je kao glavna zgrada + neki vid poslovnice ili čega god, mislim da i po našem zakonu ne možeš da imaš baš virtuelnu firmu, tako da kao tu možeš doći ako imaš žalbe i šta god.

ah čekajte, ima i saopštenje:

Quote

 

Додају да је проблем настао када су "због повећане активности клијената и броја трансакција током ноћи инциирали оптимизацију 'core' базе".

"Нажалост, процес се није окончао у очекиваном времену и јутрос су се поновиле потешкоће у раду апликација и плаћању платним картицама. Подизање средства на банкоматима Моби Банке у динарима одвија се неометано, док подизање евра није тренутно доступно", истиче се у саопштењу.


 

:)))

svi ti klijenti koji u pola noći plaćaju karticama i jednostavno je optimizacija core baze morala biti inicirana!

a da probamo dati odgovor na pitanje iz imena topica:

Quote

 

Дејан Гавриловић из Удружења потрошача "Ефектива" наводи за РТС да логичног економског оправдања за нове ценовнике нема. Једноставно - за банке је небо граница, не постоји регулатива, Народна банка Србије не реагује, банке раде шта желе, ионако високо профитабилне једноставно желе да зараде још више на клијентима, наводи Гавриловић.

Дејан Гавриловић је гостујући у Јутарњем дневнику РТС-а рекао да нове накнаде немају никаквог смисла, да је жеља за додатним профитом у овом случају потпуно неоправдана, с обзиром на то да су банке већ изузетно профитабилне фирме.

ле да зараде још више на клијентима, наводи Гавриловић.

Дејан Гавриловић је гостујући у Јутарњем дневнику РТС-а рекао да нове накнаде немају никаквог смисла, да је жеља за додатним профитом у овом случају потпуно неоправдана, с обзиром на то да су банке већ изузетно профитабилне фирме.

Разговор Марије Митровић са Дејаном Гавриловићем
"Поскупљење није оправдано и не постоји економска логика која га оправдава. Нарочито ако узмемо у обзир да добар део тога не представљају услуге које се пружају клијенту. Једноставно - за банке је небо граница, не постоји регулатива, Народна банка Србије не реагује, банке раде шта желе, ионако високо профитабилне једноставно желе да зараде још више на клијентима", наводи Гавриловић. 

Велика новина је и да ће се вршити наплата погрешно укуцаног пин кода на банкомату.

"Ми све више радимо посао банке - подизање новца на банкомату, укуцавање пин кода. Дакле, ми мењамо шалтерског службеника фактички све више радимо посао банке, а банка нас све више због тога кажњава ако ми погрешимо радећи посао банке што постаје онако прилично апсурдно", истиче Гавриловић.

"Али овде је проблем недостатак регулативе и недостатак контроле од стране НБС која ни на који начин не покушава да ограничи овакво понашање банака", наводи Гавриловић.

Нису све банке још објавиле нове ценовнике услуга, али гост Дневника указује и да је прелазак из банке у банку обесмишљен на тај начин што дужник не зна у ком тренутку банка може опет да повећа ценовник својих услуга.

 

Sve čovek istinu govori. @Debeli reaguj! ili @MaudDib hahah :))

 

Link to comment
Share on other sites

Raif i moby imaju odličan combo 🙂 ja koristim oba njihova besplatna računa i zajedno imam bas sve što mi treba 🙂

Nije to samo hisperaka varijanta nego i za nas od kojih banke minimalno zaradjuju (jedina zarada je "držanje" mog novca na njihovom tekućem računu ) . Ostalo sve džabe. Kome ne trebaju krediti i kreditna kartica nema jeftinije 🙂 poboljnije bi bilo da oni meni danu pare zato što imam račun kod njih 😄

 

Dva moby računa imaju 24/7 instant plaćanje izmedju. Nešto kao blockchain samo instant 😄

I zato mi je super jer dosta ljudi ima moby kao "*drugi račun".bas je je onovni paket free sa finom. 

A iracun Raif banke ima sve ostalo isto free 🙂 barem za mene sve što mi treba 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje funkcionišem u kešu sa bankomata koji dižem debitnom kartocom, jedinom koju imam.

Za mene sve što mi treba.

😁

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...