Jump to content

Šta je sa cenama novih automobila?!


dovlagsi

Recommended Posts

they skyrocketed!

novi merc a-klase recimo... 30.400 evra bejz model sa slike! Cena jeste za Nemačku, al za Srbiju nije mnogo niža... i radi se o hečbeku sa ratkapnama, manuelnim menjačem i halogenim svetlima [freak]

 

Screen Shot 2018-04-28 at 07.53.38.png

Ovo gore na slici je A200 osnovni sa 165 KS, a evo dole je neki ajd da kažem ne prepucani ali lepo konfigurisani A250 sa 225 KS, amg paketom, panorama krovom, onim fensi ekranima unutra, led svetlima... onakav kakav bi trebao da bude kako bi vozio auto koji vidiš po netu i katalozima:

5ae40ed48534d_ScreenShot2018-04-28at08_02_01.thumb.png.a14721a6dacf2029177d962b57c05f3f.png

 

Screen Shot 2018-04-28 at 08.05.10.png

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ajde cena, jbg kao premium brend. Samo mi nije jasno zasto osnovna verzija ima 165KS i ratkapne!

Recimo ja sad bas istrazujem taj segment trzista u slučaju da skupim pare da se malo ponovim i za sad mi Seat Leon deluje kao vrh. Osnovni 1.2TSI sa sasvim pristojnom opremom (alu felne npr) je ispod 15k, a dosta namunjeni 1.4 TSI 150KS sa brda opreme tipa 17" felne, full LED farovi, adaptivni tempomat i sl dodje na oko 20k. Lep je meni taj Mercedes A klase, i ovaj odlazeci, ali osnovni model 21.5k je mnogo...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Možda se Mercedes sprema da ubaci neki novi mikro-segment koji do sada nije pokrivao (ako se ne varam), pošto nemaju u svojoj gami neki pandan ovim malim gradskim fensi Adam, Polo, itd itd pa dižu cenu A klasi i prave je malo značajnijom zbog toga.

Ali i mimo toga primećujem i ja ta povećanja cena, pa pre x godina je bio onaj Focus za 10k na sajmu a bile su opcije automobila i za 6k, sada ni Dacia nije više ispod 8k ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Ova bolja varijanta bi bila kod nas oko 38-40k. Auto je brutalan, meni nesto najlepse od Mercedesa u zadnjih par godina. Cene novih su nikad manje generalno. Ovo ipak premium brend, dobaar, nahajpovan, bilo za ocekivati da od starta drmnu jaku cenu.

Evo jedna od skora..

1BFF8704-9E3E-43A6-8ACC-3C2DCAB6A912.jpeg

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Gde si vozio ovaj Merc?

nikad manje cene, ali za sta? pričamo o regularnim cenama, a ne akcijskim. meni se čini da je svaka novija generacija modela je za klasu skuplja od prethodnika kad je bio svež na tržištu... fazon pre deset godina je startna cena za ML bila 55-60k a sad je 65-70k... jel to evro oslabio? :) 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne pricam o premium brendovima, pricam o svemu ostalom i ne pricam o akcijskim cenama mada kod gotovo svih brendova akcije traju cele godine. Npr Octavia koja danas kosta 17900 pre 4-5 godina je bila preko 20k.

Mada iskreno nije bas ni za poredjenje, danas ima mnogo vise opreme/sistema u standardnim paketima u odnosu na modele ranije... To sve kosta jbg.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, pirun said:

Ne pricam o premium brendovima, pricam o svemu ostalom i ne pricam o akcijskim cenama mada kod gotovo svih brendova akcije traju cele godine. Npr Octavia koja danas kosta 17900 pre 4-5 godina je bila preko 20k.

Mada iskreno nije bas ni za poredjenje, danas ima mnogo vise opreme/sistema u standardnim paketima u odnosu na modele ranije... To sve kosta jbg.

ja stičem kontra utisak ... tj. možda je kao povoljnija početna cena, ali u njoj jedva da imaš volan.

čim kreneš na više nivoe koji podrazumevaju neke "luksuze" kao sklopive retrovizore i parking senzore, već si prešao u neku kategoriju 5-6k više od te osnovne.

ne pričam o škodi da me neko ne shvati pogrešno, već uopšteno.

Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2018 at 2:33 PM, Zwerko said:

Seat Leon deluje kao vrh. Osnovni 1.2TSI sa sasvim pristojnom opremom (alu felne npr) je ispod 15k, a dosta namunjeni 1.4 TSI 150KS sa brda opreme tipa 17" felne, full LED farovi, adaptivni tempomat i sl dodje na oko 20k.

Bravo, ne znam zašto se toliko potcenjuje Seat, nova Ibiza i Leon su odlični u FR paketima, a niko ih nigde ne pominje. Po meni bolja alternativa od dosadnih Golfova ili Poloa, iako je to u suštini VW, Ibiza ili Leon modeli su ipak zanimljiviji.

Niži paketi opreme su kod svih proizvođača prava tuga, ako hoćeš imalo pristojniji auto, jednostavno je obavezno da upucaš 20+ hiljada, ispod toga nema smisla zaista.

Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantno kako je u tom smislu Skoda=VW a Seat nije :) verovatno zato sto se Skode masovno kupuju kao sluzbeni automobili (Seat je previse egzotika u tom domenu) a brda tih sluzbenih se prodaju privatnim licima kao ok polovnjaci pa otud toliko poverenje u ceski brend. Nemam drugo objašnjenje :)

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja kad sam gledao detaljnije ponude pre vise od godinu dana, primetih da je seat skup auto :|

e sad nit se secam konkretno sta sam gledao sa kojim paketom, samo znam da to nije bilo medju povoljnijim ponudama, a seat nije neki premijum osim sto ima extravagantne linije ako ga poredis sa vw (sto i nije tako tesko, a i vw nije toliko ruzan kao ranijih godina) -  sto mnogima opet nista i ne znaci ako ce da stave u dzep 2k eur i uzmu skodu

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...