Jump to content

Stranger Things - Netflix serija


Recommended Posts

3 hours ago, sttevann said:

Kad smo kod Gojka Sise, procitah danas da se sprema nastavak Munja!

pa valjda je taj lik napravio ovaj film leto kad sam naučila da letim ili kako se već zvaše, pa se dopalo sve to ljudima, pa na talasima toga najavili i ovo.

ofc nadam se sa kompletno novom ekipom kojima su prethodni glavni glumci sad roditelji!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mladenq said:

znaci -50% na glumu u startu

normalno! sad kad dođu ovi svi šablonski novi glumci što uče od istog lika sve (uf, sad se setih da smo ovo već pisali :)) ima da bude propast.

ono, one dve iz munja kao glumice amaterke su bolji posao odradile nego 99% novih sa akademije.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro nemoj tako, nisam neki fan domacih serija, a nisam ni imao vremena da ispratim ove nove serije u poslednjih 2-3-4 godine, ali se zalamalo tu i dobre glume sto sam ispeo da uhvatim po epizodu dve

imali smo mi tih ukocenih glumaca sa akademije i u to vreme munja

munje su ono underground film, sa produkcijom od stapa i kanapa, ali su pogodili taj neki vajb iz tog vremena sa carevima od glumaca, bas kao i kad porastem bicu kengur

e sad nisam siguran da bi smo mi taj vajb osetili kada bi se npr Munje 2  snimio  za klince koji danas imaju 19-20 godina, da podsetim munje su izasle 2001. godine 😄 a kengur 2004. 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, G!!! said:

pa dobro nemoj tako, nisam neki fan domacih serija, a nisam ni imao vremena da ispratim ove nove serije u poslednjih 2-3-4 godine, ali se zalamalo tu i dobre glume sto sam ispeo da uhvatim po epizodu dve

imali smo mi tih ukocenih glumaca sa akademije i u to vreme munja

munje su ono underground film, sa produkcijom od stapa i kanapa, ali su pogodili taj neki vajb iz tog vremena sa carevima od glumaca, bas kao i kad porastem bicu kengur

e sad nisam siguran da bi smo mi taj vajb osetili kada bi se npr Munje 2  snimio  za klince koji danas imaju 19-20 godina, da podsetim munje su izasle 2001. godine 😄 a kengur 2004. 

pa nemam pojma, verovatno ne.

isto kao što mi nismo anđeli 2 nije mogao da se poredi sa mi nismo anđeli 1 i valjda je posle bio i treći deo još gori od drugog.

ali ne pričam o tome, nostalgija vajb na stranu, pričam o tim serijama domaćim koje su u hiperprodukciji i koje prosto rabe iste fore i fazone, pokrete, fraze, izraze lica.

bukvalno kao američki sitkomi koji uvek su na isti fazon ono jedna kuća četiri člana kuće uvek ulaze na vrata dramatično uvek neke iste fore, iste poze, tako isto sad snimaju i kod nas serije.

dve iz munja sam pomenuo čisto samo direkt poređenje sa ovim novim glumcima koji su takvi kakvi su, nisam poredio ceo film kao takav.

evo recimo ovaj boki perić - nešto malo što sam ga gledao po serijama tu i tamo krš živi, valjda i zbog toga kako im kažu da glume i šta već. kako je uzeo da vodi ovaj survivor vidi se da može da bude opušteniji i da baci neku foru, ima neki... hm ... šarm 🙂 daleko od toga da je vrh, ali prosto nije više sa metlom u dupetu kao u seriji.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

Ovaj Gaten je stvarno Dastin u svemu, lik stvarno ima sve deforimtete kao i ...lik... kog tumači, i to ne mislim samo na zube 😄

 

 

i jedini zapravo izgleda kao da bi i dalje mogao da glumi klinca ono promenio se najmanje od svih 🙂 ok, vidljiva je razlika ali ne kao kod ovih ostalih.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

i jedini zapravo izgleda kao da bi i dalje mogao da glumi klinca ono promenio se najmanje od svih 🙂 ok, vidljiva je razlika ali ne kao kod ovih ostalih.

Da, a taman kad bih ga video van konteksta serije neku sliku ili scenu garant bih pomislio glupi slinavi netalentovani klinac, dete nekog producentovog prijatelja, sranje serija, a u stvari je skroz dopadljiv i jedinstven lik :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2022 at 4:31 PM, millanče said:

Da, a taman kad bih ga video van konteksta serije neku sliku ili scenu garant bih pomislio glupi slinavi netalentovani klinac, dete nekog producentovog prijatelja, sranje serija, a u stvari je skroz dopadljiv i jedinstven lik 😄

pa da, talenta ima to je definitivno 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ne znam da l zbog pauze mozda, ali cini mi se da ovaj nastavak, tj ove dve epizode imaju bas problema sa tempom, jedva sam ih izgurao

preeevise scena koje traju duze nego sto trebaju, i jedno 20 govora vise nego sto treba, svako ima neki govor, nesto da isprica, boze...

ne menja preterano utisak o sezoni, koji je pozitivan, aliii mogao je ovaj nastavak svakako bolje

Link to comment
Share on other sites

dobar je i nastavak, ali je tempo stvarno prelos, pogotovo u odnosu na prvi deo koji je nekako imao sve kako treba

poslednja epizoda je mogla lagano u dva dela da ide, nepotrebno igranje ali nista od toga ne kvari sveopsti utisak 🙂
 

u pogledu koliko toga se sve izdesavalo, 5. sezona deluje totalno suvise i nepotrebno... vec neko vreme me ubijaju serije sa tolikim sezonama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih mesec ipo dana sam pogledao sve sezone, sveukupno solidna serija, ali mi se mozak sprzio.

Ova poslednja...ubi me tempo...beskorisni dijalozi, scene, price, likovi sa kojima vise ne znaju sta da rade, ali jebiga moraju da ih imaju u seriji. Ovaj Mike, jebo zivot koliko gadan, a sluzio u celoj sezoni samo da kaze "Volim te i sad moras da pobedis da bi mogli da napravimo jos jednu sezonu".

Prva sezona mi je najbolja, da su sa njom zavrsili bio bih zadovoljan skroz.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/18/2022 at 1:25 PM, Katsu said:

Ova poslednja...ubi me tempo...beskorisni dijalozi, scene, price, likovi sa kojima vise ne znaju sta da rade, ali jebiga moraju da ih imaju u seriji. Ovaj Mike, jebo zivot koliko gadan, a sluzio u celoj sezoni samo da kaze "Volim te i sad moras da pobedis da bi mogli da napravimo jos jednu sezonu".

Standardni problem sa glumcima koje uzmu kad su mali pa onda porastu kroz sezone, ne znaš šta će da se desi.

Tipa, onaj film sa Arket i možda baš Itan Houkom što su ga snimali 7 godina, zaboravih kako se zove, klinac i klinka kad su počeli da snimaju glume super. Onda vidiš kako odrastaju (u tih 7 godina) i kako prosto se raspadaju, na kraju je toliko loša gluma da ne možeš da gledaš.

Isto i Modern Family koji sam gledao neko vreme, klinac onaj kovrdžavi dok je bio mali bio super, onda odrasta i prosto gubi "mojo" i postaje mega-retard koji nema pojma da glumi. A i one dve ćerke, ova što je bila "geek" udario je pubertet dobila sise i onda su morali da je "prikrivaju" kako su znali da bi i dalje ova starija sestra bila "dobra riba" a ne ova :))

i tako ... hoću da kažem, isto sam primetio i kod ovih, pa ono Vil ne bi prošao audiciju da se sad prvi put negde pojavi, isto bi prošao i Majk, osim što je Majk još i grdan kao đavo, a ovaj samo ima kretensku frizuru 🙂  Ovaj Dastin je prosto sav tako čudan pa nema šta, isti je kao pre 🙂 Za Eleven tj. Mili bobi se tripujem da je izrasla u neku mega nadobudnu, prosto isijava time iz svake scene. Ono "diva" na snimanju i ti fazoni 🙂

Skroz sam na strani ovih koji misle da Maja nije pokupila ništa od Ume 🙂 Iako ova nije lepotica, prosto ova je ispala nekako čudno 🙂

On 7/17/2022 at 4:44 PM, mladenq said:

ne znam da l zbog pauze mozda, ali cini mi se da ovaj nastavak, tj ove dve epizode imaju bas problema sa tempom, jedva sam ih izgurao

 

Ima toga, ja sam doduše pogledao sve odjednom u nedelju dana, sačekao sam da se pojave i ove nove epizode i svakako ima izvesna količina nepotrebnih filer scena gde oni nešto pričaju pet minuta bez ikakvog razloga. Ali i pored toga, iako su sve epizode po čuku i po, brzo prođu.

Mimo toga, kul je sezona, svakako bolja od prethodne, odlično je napisana i sjajno su uklopili to da imamo četiri priče koje se odvojeno dešavaju, ipak su povezane ali funkcionišu i samostalno, taj tempo i promene su vrhunski odradili.  Sve scene su mega naivne pa prosto ne znam koju bih izdvojio da mi nešto nije baš legla, ali ono imao bih dosta pitanja da postavim kada bih se ubacio u taj mod, pošto ima repova i rupa koliko god hoćeš.

Ima i tako nekih čudnih odabira, na primer da ti u sred pustinje gde si stavio tajnu laboratiju-bunker pod zemlju imaš VRATA KOJA USPRAVNO STOJE u sred ničega, kao TAJNI ULAZ, te da ti je rezervni izlaz iz tog tajnog bunkera četiri metra desno od glavnog ulaza :)) 

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

haha engleski govnarizam...odlicno

Cenim da su ovu sezonu imali spremu odavno, ali ih kovid zajebao za snimanje, da su mogli da urade 1 epizodu kao timeskip malo veci koji bi "objasnio" da su matori. E kao sve je ok sa gradom proslo par godina kad ono prc evo zlo opet, mada onda bi presli u 90te 😛 

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

Tipa, onaj film sa Arket i možda baš Itan Houkom što su ga snimali 7 godina, zaboravih kako se zove, klinac i klinka kad su počeli da snimaju glume super. Onda vidiš kako odrastaju (u tih 7 godina) i kako prosto se raspadaju, na kraju je toliko loša gluma da ne možeš da gledaš.

ovaj je - https://www.imdb.com/title/tt1065073/?ref_=nm_knf_i2 istripovao sam se sinoć da je ipak kevin bejkon ali def je itan houk 🙂

9 hours ago, killYg0r said:

Izbija engleski govnarizam iz nje

 

haha, mislim da nisam video nijednu sliku od nje kad je van serije tj. irl, sad sam još ubeđeniji :))

9 hours ago, Katsu said:

Cenim da su ovu sezonu imali spremu odavno, ali ih kovid zajebao za snimanje, da su mogli da urade 1 epizodu kao timeskip malo veci koji bi "objasnio" da su matori. E kao sve je ok sa gradom proslo par godina kad ono prc evo zlo opet, mada onda bi presli u 90te 😛 

kad smo kod tajmlajna, možda sam negde propustio - što se Vekna tek sad aktivirao posle svih godina? 

Link to comment
Share on other sites

haha ok, sve mi je to jasno :)) nego znam da postoji jedan trenutak u seriji u kojoj se oni pitaju "pa što baš sad?" ali ne mogu da se setim da sam kasnije video neki odgovor 🙂

4 hours ago, mladenq said:

skupljao snagu, ne mozes odma da budes najjaci

sta je shang tsung bez svih onih dusa?!

očigledno ništa, kad ga je jedan shao khan pobedio i toliko posramio da ga je prebacio u igrabilnog karaktera već od MK2!

Link to comment
Share on other sites

odlična je scena, ali je realno

njegova smrt totalno nepotrebna. Ok, očigledno je upao kao sezonski lik, nisu nešto puno razmišljali da li sa njim nešto posle da rade, ali prosto nikakvog smisla nije imala, posebno što je praktično jedina. Max je kao živa, nemamo pojma šta joj je, videćemo (mada sam ja iskreno mislio da će se izvući samo sa polomljenim rukama i nogama) a ovaj kao zaleteo se da im kupi vreme i onda još isekao i onaj čaršaf bez razloga... čak mi deluje da su lakše u gajbi mogli da nađu nešto da zamandale ona vrata da duže traju. Za ova mala čudovišta ne znamo da li bi mogla lako da prođu kroz portal, ako mogu, što već nisu u velikom broju, kad je otvoren?

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...