Jump to content

Da li je potrebna međunarodna vozačka?


kruko

Recommended Posts

Braćo draga, upravo sam bio do AMSS-a da pokušam da izvadim međunarodnu vozačku za letovanje kod maslinara, međutim nova fora je da moram iz Ljermontove da vadim papir da nemam izrečenu zabranu upravljanja motornim vozilom. Kako mi ne pada na pamet da idem tamo da gubim vreme po redovima, trebaju mi vaša iskustva da vam je neko, nekad, ikad tražio na grani međunarodnu vozačku ili ne? Za tamo me BK, bitno mi je da me ne drkaju na prelazu jer idem sa klincem.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Braćo draga, upravo sam bio do AMSS-a da pokušam da izvadim međunarodnu vozačku za letovanje kod maslinara, međutim nova fora je da moram iz Ljermontove da vadim papir da nemam izrečenu zabranu upravljanja motornim vozilom. Kako mi ne pada na pamet da idem tamo da gubim vreme po redovima, trebaju mi vaša iskustva da vam je neko, nekad, ikad tražio na grani međunarodnu vozačku ili ne? Za tamo me BK, bitno mi je da me ne drkaju na prelazu jer idem sa klincem.

nikad mi nisu tražili iako sam je uvek vadio, ali, prilikom vađenja mi nikad nisu tražili nikakav dodatni papir. uostalom, ako imaš našu novu vozačku i ne treba ti međunarodna.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Da su mi nekad trazili medjunarodnu dozvolu - nisu, a vozio sam dosta po inostranstvu. Da sam je uvek vadio - jesam, jebemliga. Poslednji put kad sam vadio u AMSS su mi trazili da potpisem neku izjavu da nemam zabranu upravljanja sto mi je bilo mnogo smesno jer kao kakve veze ima moja izjava, sad su ocigledno skapirali da se ipak to povezu da ti traze papir iz MUP. 

Ne vidim kakve bi veze moglo da ima to sto imas novu ili staru vozacku dozvolu, na novoj isto nista ne pise vise tipa na nekom stranom jeziku, npr engleskom nego na staroj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Braćo draga, upravo sam bio do AMSS-a da pokušam da izvadim međunarodnu vozačku za letovanje kod maslinara, međutim nova fora je da moram iz Ljermontove da vadim papir da nemam izrečenu zabranu upravljanja motornim vozilom. Kako mi ne pada na pamet da idem tamo da gubim vreme po redovima, trebaju mi vaša iskustva da vam je neko, nekad, ikad tražio na grani međunarodnu vozačku ili ne? Za tamo me BK, bitno mi je da me ne drkaju na prelazu jer idem sa klincem.

nikad mi nisu tražili iako sam je uvek vadio, ali, prilikom vađenja mi nikad nisu tražili nikakav dodatni papir. uostalom, ako imaš našu novu vozačku i ne treba ti međunarodna.

Treba za Grčku, za Makedoniju ne treba, imamo sporazum. Ok, onda samo karton i poz, da ne gubim vreme i novac bezveze. Hvala.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Grci ionako nemaju muriju!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nisam bogzna koliko vozio van zemlje svojim kolima, ali sam bio u Bosni, Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji i nisam imao međunarodnu dozvolu. Meni nije ni jasno kako ona funcioniše pošto u inostranstvu ona nije nikakav dokument koji ima vrednost (možda grešim), a suprotno je svakoj logici da ti naš policijac traži međunarodnu dozvolu. Nisam bio svojim kolima u Grčkoj, tako da ne znam, ali sam im pre 20 godina pokazao svoju PSP dozvolu (vozio sam neki pseudo skuter) na šta se pandur grohotom nasmejao i rekao mi da sam ušao u ulicu u suprotnom pravcu i da to više ne radim!!!

Edited by bolkonski

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bogzna koliko vozio van zemlje svojim kolima, ali sam bio u Bosni, Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji i nisam imao međunarodnu dozvolu. Meni nije ni jasno kako ona funcioniše pošto u inostranstvu ona nije nikakav dokument koji ima vrednost (možda grešim), a suprotno je svakoj logici da ti naš policijac traži međunarodnu dozvolu. Nisam bio svojim kolima u Grčkoj, tako da ne znam, ali sam im pre 20 godina pokazao svoju PSP dozvolu (vozio sam neki pseudo skuter) na šta se pandur grohotom nasmejao i rekao mi da sam ušao u ulicu u suprotnom pravcu i da to više ne radim!!!

"међународна дозвола" је ништа више до овереног превода домицилне возачке дозволе. уз њу је неоходно показати важећу оригиналну домицилну дозволу. 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da ce pandur u Grckoj uopste da te zaustavi samo ako si napravio jace sranje a i tad ce verovatno da te pusti s opomenom osim ako nisi vozio fazon 200km/h, to sam licno prisustvovao kad su izmaltretirali nekog Rumuna na auto putu kad je divljao (navatali ga na rampi posle). 

Medjunarodna dozvola ima vrednost u svim drzavama koje je priznaju a to je poprilicno veliki broj. Medjunarodna dozvola se i ne izdaje kao zvanican dokument, ona je samo kao prevod standardne dozvole na vise jezika, ali je po konvenciji obavezno da imas standardnu dozvolu sa sobom da bi ti uopste uvazili medjunarodnu. Sustina je da ako te pandur bilo gde zaustavi, treba da ti pise kaznu, ne dao Bog imas neki udes ili nesto, da moze covek da razluci sta su tvoji validni podaci i da normalno sastavi zapisnik. Na kraju ostaje samo pitanje u kojim drzavama je obavezno je imati i da li uopste moze da bude neki ozbiljan problem ako je nemas a pravilo kod njih je da treba da imas. 

Edit: Pretece me Drasko :)

 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

"међународна дозвола" је ништа више до овереног превода домицилне возачке дозволе.

до овереног превода домицилне возачке дозволе.

 домицилне возачке дозволе.

 домицилне
 

 

 


slobodan-milosevic-foto-profimedia-14483




.. ne znam zašto al UVEK se setim njegove ćube kad Čujem tu reč     [roflmao] 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja bila kolima s deckom pre recimo 3 god u Grckoj, nije vadio medjunarodnu. Prosli Srbiju, Makedoniju, Grcku, vozikali se non stop po Grckoj i kad smo se vratili kuci on provali da mu je vozacka istekla pre vise od 6 meseci. Tako da i ja kapiram da ce te zaustaviti samo zbog prekrsaja ili ako si bas toliki baksuz :)

Link to comment
Share on other sites

A sta vam je s tom novom dozvolom, kakva je razlika panduru u na primer Grckoj u odnosu na staru?

Lepo mu kad je uzme u ruku. Jedoni momenat kad mi je neko zaprabo tražio to sranje je bilo u nekok rent-a-caruu Grčkoh pre 3-4 godine.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nove dozvole su unificirane sa stranim, imaju onu tabelu na poleđini, na kojoj su nacrtana vozila i piše za koje kategorije si ovlašćen.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, kruko said:

 

 

Lepo mu kad je uzme u ruku. Jedoni momenat kad mi je neko zaprabo tražio to sranje je bilo u nekok rent-a-caruu Grčkoh pre 3-4 godine.

 

 

ja samo za rent a car i koristim tu međunarodnu kad je imam, nekako mi "lakše" jer je baš tako neki "neoficijelni" dokument.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2016 at 9:47 AM, kruko said:

Treba za Grčku, za Makedoniju ne treba, imamo sporazum. Ok, onda samo karton i poz, da ne gubim vreme i novac bezveze. Hvala.

Novi forum, pa sad tek videh topik.

Izvadi samo zeleni karton zbog Makedonije jer ti njega jedino traze na granici, vozacku ti niko nigde nece traziti, narocito ako imas novu, plus sto Paja kaze, Grci ni nemaju muriju, bukvalno mozes da vozis u wifebeaterki i bos i da kao kamiondzija talambasas kobas i odrzavas ga u poluerekciji.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...