Jump to content

Koji monitor uzeti? 24"?


SATAN

Recommended Posts

FUUU :P

tek sad sam prelistao sta moze 970 u 1440p iskreno ocekivao sam mozda za nijansu vise (a planiram da piknem novi battlefield i doom)
onda se polako gubi  smisao davati toliku lovu za monitor  :| - u kontekstu ips vs tn 144hz 27"

meni bi izgleda bio idealan 24" 1080p  ips/tn g-sync al toga nema kod nas il ne mogu da nadjem na netu

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ostah duzan da prijavim sta sam uradio :)

u svakom slucaju, kompenzacija za pobedu ! [:p]

iskombinovao sam DELL S2716DG na kraju

prelomio sam da mi ne smeta  TN, IPS imam i koristim na poslu i jbg meni su tu beznacajne razlike za gejming monitor (npr. svakako bih smanjivao zasicenost boja na IPS-u)

G-sync radi mogu vam reci odlicno, nisam stigao da izigram nesto preterano osim armored warfare koji radi zapanjujuce lepse fluidnije, sa manje trzanja i cimanja (hocu reci dozivljaj je daleko bolji nego u 1080p na starom monitoru)

Prostranstvo desktopa je isto  WOW, osim sto sam chrome morao da podesavam da bude malo citljiviji, ali je to trajalo fazon 5 min

Steta samo sto ovih  dana stignem da igram samo AW po pola sata-sat  uvece :| 

hvala na infromacijama, sagledao sam situaciju daleko bolje :)

 

Edited by G!!!
  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odličan izbor Dž, taj model je najbolji od gaming TN panela + Dell kvalitet.

Ja sam naručio IPS U2515H, posle dosta istraživanja, za sporije igre, a 144hz TN gsync mi ostaje za brze. Javljam utiske kad stigne.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Два монитора, један за брзе, други за споре ;о

Ја сам преспавао нешто ,чини ми се :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

pa ono da uzivas u razgledanju psihodelicnosti boja -  IPS (i jos mozes da igras igre pod uglom od 180 stepeni! :P )

za brze igre fazon fps - TN g-sync 

ili se kockas sa kvalitetom i debelim parama i uzmes IPS g-sync

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Internet istrazivanje ukazuje da Dell-ovi Premier colour monitori i nisu bas dobri za igre, jer su boje previse saturated.

Jedan sto sam hteo je Philips Brilliance BDM4350UC, 43 incha 4k IPS, ali se pokazao lose u testiranju, image retention, ghosting etc.

Acer i Asus ne isplati se njihove gaming IPS, jer AUO pravi panele koji su sranje naspram LG i Samsunga.

VA monitori izgledaju zamamno radi kontrasta i crnine, al ne vredi kad se razmazuje slika u igrama.

Jednostavno ne postoji da ima sve najbolje, a da valja (za igranje). Mozda kad OLED postane standard sa nizom cenom.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [BMF]Psycho said:

Internet istrazivanje ukazuje da Dell-ovi Premier colour monitori i nisu bas dobri za igre, jer su boje previse saturated.

Jedan sto sam hteo je Philips Brilliance BDM4350UC, 43 incha 4k IPS, ali se pokazao lose u testiranju, image retention, ghosting etc.

Acer i Asus ne isplati se njihove gaming IPS, jer AUO pravi panele koji su sranje naspram LG i Samsunga.

VA monitori izgledaju zamamno radi kontrasta i crnine, al ne vredi kad se razmazuje slika u igrama.

Jednostavno ne postoji da ima sve najbolje, a da valja (za igranje). Mozda kad OLED postane standard sa nizom cenom.

Ko koristi te LG i Samsung IPS gaming panele? :D 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kole said:

sa pravim "debelim parama" se ide na iskljucivo jedan monitor
Dell UP3017Q
upozorenje pre guglanja, plakace vam se =o(

Zapravo ja bih pre uzeo UP2715K Jes malo manji i nije OLED ali mi se vise svidza :) Ako vec idemo na "sa debelim parama".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj moj U2713HM šljaka super, i to po preporuci odavde ga uzeh onomad kad je skakao PDV na monitore, ali gledajući sve šta pišete, malo se "pribojavam" da ko zna kako meni izgledaju igre u odnosu na to kako bi mogle :))

Link to comment
Share on other sites

Ko koristi te LG i Samsung IPS gaming panele? :D 

Lol gaming panel :)

Pa recimo kvalitetni proizvođači monitora kao Dell, Benq, AOC itd.

P.S. Laki, ukusi su ko dupeta, ako je tebi super baš te briga, vozaj se na taljiga :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Lol gaming panel :)

Pa recimo kvalitetni proizvođači monitora kao Dell, Benq, AOC itd.

Recimo da ne.

 

Samsung nema proizvodnju gaming IPS panela uopste, stavise  Samsung proizvodi PLS panele (jako slicna tehnologija IPS-u ali nije IPS nego PLS) a LG je tek poceo proizvodnju istih (gaming ne PLS). Dakle skoro sve gaming panele proizvodi AUO. Benq, AOC i kvalitet u istoj recenici ne mogu bas da stoje. AOC i Philips imaju istog vlasnika, AOC je slabiji, B brand a od philipsa pokusavaju da naprave premium brand iako je i dalje iza LG-a, Samsung-a, Dell-a, ASUS-a. 

 

Sto se gaming monitora tice, vec godinama je najbolji ASUS, sto uz daleko najvise osvojenih nagrada za iste potvrdjuje i 40% svetskog trzista gaming monitora ;) 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Koji procenat tih nagrada je od ROG Swift TN monitora, koji je dominirao kao jedini na tržištu tada?

Možeš da se oslanjaš na marketing, ili na utiske korisnika :)

Kad svi kupuju Dell, iako su 60hz bez adaptive sync tehnologije, riječi nisu potrebne.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Koji procenat tih nagrada je od ROG Swift TN monitora, koji je dominirao kao jedini na tržištu tada?

Možeš da se oslanjaš na marketing, ili na utiske korisnika :)

Kad svi kupuju Dell, iako su 60hz bez adaptive sync tehnologije, riječi nisu potrebne.

PG279Q je osvojio jos vise. VG248QE takodje. PG348Q ce isto. Na stranu sto PG278Q (prvi swift) je bio mozda par meseci sam na trzistu, nije imao deceniju monopola.

 

Utistci korisnika govoro dovoljno kroz market share. Ako je 40% svih gaming monitora prodatih prosle godine bio ASUS, mislim da je to dobar pokazatelj? :)

 

Gde to svi kupuju Dell, ne razumem recenicu? Monitor od 60hz nije gaming monitor, cemu babe i zabe :) 

 

edit: typos.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ko daje te nagrade? Sigurno ne horda korisnika koji po treći put vracaju monitor zbog prevelikog BLB.

Jedini Asus gaming monitori sa kristalno cistom QC reputacijom su TN monitori, 24" 144 bez G-sync i 27" TN sa g-sync, oba modela su izašla kad nije bilo previše konkurencije (sto ne umanjuje njihov kvalitet, al objašnjava procente market shera).

Cela poenta je da je Dell broj jedan snabdevač monitora na svetu, zato sto prave kvalitet i pruzaju top notch podršku.

Činjenica da i daje nemaju gaming IPS monitor sa AUO panelom je dovoljna da se ozbiljan razgovor završi ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Ko daje te nagrade? Sigurno ne horda korisnika koji po treći put vracaju monitor zbog prevelikog BLB.

Jedini Asus gaming monitori sa kristalno cistom QC reputacijom su TN monitori, 24" 144 bez G-sync i 27" TN sa g-sync, oba modela su izašla kad nije bilo previše konkurencije (sto ne umanjuje njihov kvalitet, al objašnjava procente market shera).

Cela poenta je da je Dell broj jedan snabdevač monitora na svetu, zato sto prave kvalitet i pruzaju top notch podršku.

Činjenica da i daje nemaju gaming IPS monitor sa AUO panelom je dovoljna da se ozbiljan razgovor završi ;)

Nagrade daju mediji koji ih testiraju. To im je posao, u to se razumeju. "horda" korisnika ce mozda shvatiti da je BLB probijanje do tehnologije, da se jos uvek ne moze izbeci a ne do vendora. IPS 144Hz paneli su novi, siguran sam da ce to biti mnogo bolje za koju godinu ali je potrebno vreme da se usavrsi.

 

+Mnogo korisnike iz te silne horde mesa IPS glow koji je izrazeniji na tim panelima sa probijanjem svetlosti jer prosto nisu imali IPS monitore ranije. Neko to ne primecuje, neko primeti i ne smeta mu a neko primeti i smeta mu i tripuje da je greska vendora. 

 

Oba modela koje si naveo su izasla davno pre 2015. Odakle onda toliko market share u 2015 kada vecina vendora ima bar par konkurentnih modela?

Glavni razlog zasto je Dell broj jedan snabdevac je njihova snaga u komercijalnom segmentu. Dakle bundle racunar + monitor, i generalno komercijalni segment gde su dominanti zahvaljujuci snazi celokupnog brenda i kompletnih resenja koje nude ( i serveri i racunari itd). 

 

Cinjenica da je u Dell gaming monitoru S2716DG upravo AUO panel pokazuje koliko ozbiljno baratas materijom te naravno nije moguc ni ozbiljan razgovor :) A IPS gaming monitor nemaju jer kasne 2 godine za trzistem kao sto vidimo na primeru S2716DG.

 

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Razgovor je o AUO IPS panelu, S2716DG je TN, toliko o babama i žabama.

Jedan pogled na customer rating i feedback sa Amazona, pricespy, newegg, reddit za pg279q se malo kosi sa tvojim nagradama.

Da vidimo taj AUO IPS panel iz Asusa, slike iz top commenta sa Amazona:

31putgZjjcL._SL1600_.jpg

71o2USlFMlL.jpg

71UkcgOY-XL.jpg

Koje su tačno tvoje kvalifikacije? Jel radis za Asus il si kupio Asus monitor?

Ja se vodim feedbackom, sto od nezavisnih reviews sto od korisnika, horor iskustva su dovoljna da obeleže Asus i Acer kao lutriju za bogate, sa mogućim višestrukim vraćanjem kroz garanciju dok ne naiđeš na jedan bez falinki.

Dell Ultrasharp IPS monitori imaju odličnu reputaciju, nisu gaming al to je kompromis za kvalitet.

Uz to, sam IPS panel koji koriste ima bolju reputaciju u svakom pogledu.

Logika oslanjanja na medije za kvalitet mi je otprilike isto ko da veruješ IGN za opis igre.

Srecom pa alati za merenje reprodukcije boje, BLB, input lag itd nisu skupi, pričaš kao da ne postoji gomila ljudi sto vrse testiranje pa moramo da se oslanjamo na jedan izvor informacija.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

IPS 144Hz paneli su novi, siguran sam da ce to biti mnogo bolje za koju godinu ali je potrebno vreme da se usavrsi.

 

+Mnogo korisnike iz te silne horde mesa IPS glow koji je izrazeniji na tim panelima sa probijanjem svetlosti jer prosto nisu imali IPS monitore ranije. Neko to ne primecuje, neko primeti i ne smeta mu a neko primeti i smeta mu i tripuje da je greska vendora. 

Editujes postove pa je teško pratiti nit.

Slažem se da su IPS 144hz novi, i da ce verovatno biti boljih, ali sto bi platio 700 USD da budem beta tester.

Ja sam prvi put IPS korisnik, upravo mi je stigao Dell i ne izgleda ni blizu kao Asus sa slika gore. Imacu potpuniju sliku posle nedelju dve korišćenja

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Razgovor je o AUO IPS panelu, S2716DG je TN, toliko o babama i žabama.

Jedan pogled na customer rating i feedback sa Amazona, pricespy, newegg, reddit za pg279q se malo kosi sa tvojim nagradama.

Da vidimo taj AUO IPS panel iz Asusa, slike iz top commenta sa Amazona:

31putgZjjcL._SL1600_.jpg

71o2USlFMlL.jpg

71UkcgOY-XL.jpg

Koje su tačno tvoje kvalifikacije? Jel radis za Asus il si kupio Asus monitor?

Ja se vodim feedbackom, sto od nezavisnih reviews sto od korisnika, horor iskustva su dovoljna da obeleže Asus i Acer kao lutriju za bogate, sa mogućim višestrukim vraćanjem kroz garanciju dok ne naiđeš na jedan bez falinki.

Dell Ultrasharp IPS monitori imaju odličnu reputaciju, nisu gaming al to je kompromis za kvalitet.

Uz to, sam IPS panel koji koriste ima bolju reputaciju u svakom pogledu.

Logika oslanjanja na medije za kvalitet mi je otprilike isto ko da veruješ IGN za opis igre.

Srecom pa alati za merenje reprodukcije boje, BLB, input lag itd nisu skupi, pričaš kao da ne postoji gomila ljudi sto vrse testiranje pa moramo da se oslanjamo na jedan izvor informacija.

 

Cekaj prvo je prica kako Dell koristi samo kvalitetne tj LG panele (a AUO su sranje) sad je samo AUO IPS (AHVA) sranje dok su TN ok? Dell, kao i svi ostali vendori koji nemaju svoju proizvodnju panela kupuje panele od SVIH proizvodjaca istih. U Dell IPS monitorima, kao i u ASUS IPS monitorima to su uglavnom LG paneli. U gaming monitorima to su AUO paneli. 

 

Sto se Acer i ASUS IPS 144hz monitora tice, vec sam ti napisao gore, problem je do tehnologije proizvodnje panela. Problem su tek shvatili nakon sto su monitori izasli na trziste, da ga banalizujem kao sto yield procesora ne da sve procesore istog kvaliteta tako ispadne i sa IPS 144Hz panelima. Kontrole su od tada mnogo striktnije te bi trebalo da je problem resen odnosno da se ne pojavljuju novi te vrste. Svakom korisniku koji je imao problem monitor je zamenjen (ne znam za Acer doduse). 

 

Sto se mojih kvalifikacija tice, ja sam diplomirani ekonomista :D Radim za ASUS i kupio sam ASUS monitor (PG279Q) sa kojim nemam apsolutno nikakav problem. Pri tome drzim 5% svetskog trzista gaming monitora. Sto ce reci da u region koji ja vodim ASUS ima veci market share za gaming monitore nego sto DELL ima u celom svetu :D

 

Dell ultrasharp monitori imaju odlicnu reputaciju. Apsolutno se slazem. Dell je dobar brend, generalno za sve sto proizvode. Kao i ASUS. Ali to sto ti licno volis Dell nema veze sa objektivnoscu, za gaming je ASUS bolji. Za sve ostale monitore bi morali da gledamo case by case posto generalno gledano DELL nema nikakvu prednost u odnosu na ASUS. Sto pokazuju i generalna situacija na consumer trzistu. Na commercial trzistu su definitivno veci ali to je njihov playground, ASUS tek sad krece sa business serijama do sada su proizvodjeni samo bas professional monitori koji su niche market. 

 

Ne oslanjamo se na jedan medij pa da kazemo da je biased, postoji mnogo medija i mnogo testova koji ne mogu bas svi da budu fingirani zar ne? Otkud onda da su im manje visi isti rezultati svih testiranja kao i zakljucci? Mediji i testovi su merodavni jer su profesionalci i koriste profesionalne alate. Moze svako da kupi i testira ali potreban je kredibilitet da bi se necije misljenje prihvatilo. Psycho i ZOLA ga nemaju, benchmark ga ima npr. Tako da Pyscho i ZOLA mogu samo da se pozovu na rezultate priznatih medija sa kredibilitetom. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

 

Cekaj prvo je prica kako Dell koristi samo kvalitetne tj LG panele (a AUO su sranje) sad je samo AUO IPS (AHVA) sranje dok su TN ok? Dell, kao i svi ostali vendori koji nemaju svoju proizvodnju panela kupuje panele od SVIH proizvodjaca istih. U Dell IPS monitorima, kao i u ASUS IPS monitorima to su uglavnom LG paneli. U gaming monitorima to su AUO paneli. 

Priča je i dalje da Dell koristi kvalitetne IPS panele, dok Asus i Acer gaming IPS monitori koriste problematicne panele. Nista se promenilo nije :)

Lol svih proizvođača , a ima ih tri ukupuno.

Radim za ASUS i kupio sam ASUS monitor (PG279Q) sa kojim nemam apsolutno nikakav problem.

Ajd u kurac, mogo si odma reći :)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Koga stvarno interesuje nabavka IPS panela, nek se javi i nek naidje da cekira kako stvarno izgleda slika, 100Hz IPS, PG348Q, na Dorcolu sam...  Zaebite rekla-kazala postove na netu i sl....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Priča je i dalje da Dell koristi kvalitetne IPS panele, dok Asus i Acer gaming IPS monitori koriste problematicne panele. Nista se promenilo nije :)

Lol svih proizvođača , a ima ih tri ukupuno.

 

Ajd u kurac, mogo si odma reći :)

Kao sto rekoh, Dell koristi iste panele kao i ASUS za standardne IPS modele. Kao i za TN gaming. Za gaming IPS modele ne koristi jer nema takav model.

 

Ima 4 proizvodjaca ;)

 

I to gde radim nema veze sa ovim sto pricam. Dok god ljudi komentarisu licne preference to je sasvim ok ali ako cemo realno onda se moramo pozvati na kredibilne medije :)

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...