Jump to content

Koji monitor uzeti? 24"?


SATAN

Recommended Posts

ako su ti glavne odrednice 22 i do 100 e onda bilo koji jeftini benq, asus, lg, filips tih dimenzija iz domace ponude radi posao, posto mislim da 22ke pocinju tako oko 12-13k din pa idu navishe, eventualno akcije da gledas po winwinu, gigatronu i drugarima
ako uzimas za belgiju, a ne za bgd, razmisli o internacionalnim online prodavnicama 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam cuo koliko kosta lolnuo sam i odmah izbacio bilo kakve misli o kupovini takvog ikada

pa i sta ce ti, xbox svakako ne ispaljuje vise od 60fps.....  :tf:

a i treba da odvajas lagano za opremu za bebe....  :tf2:


Shalu na stranu, ja sam nabavku novog monitora planirao jos za prosli oktobar pa posto je potrajalo i odlagalo se stekli su se uslovi za ovako nesto umesto prvobitno planiranog modela.  Pre nego sto sam ga nabavio bio sam na celodnevnom testiranju istog pa posto sam se uverio da je to TO i posto sam ga uzeo ispod ruke sad mogu da kazem da sam ultra zadovoljan, ochi mi se jebeno preporodile a igre izgledaju prebrutalno.  Realno ova maloprodajna cena kod nas je horor svakako...  Inace, Acer Predator X34  je vec spustio cenu solidno za svoj model (ima isti LG panel u sebi kao i ovaj Asus), samo treba gadjati modele novijeg manufacture date-a zbog brojnih sranja na starijim serijama istoga....
Coko, kod tebe tamo moguce da ima mea dobrih dilova sa velikim dobavljacima ovakve robe, cuo sam da sada ima refurbished Predator X34 za 700usd, cekiraj!

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

cekaj neko je zapravo kupio onaj zakrivljeni ogromni monitor? za pare ?da bi se igrao?  

ouch  :)

Izgleda vrhunski i odlicnih je performansi (ne laguje kanter :P) . Ja sam ga isto uzeo kad se pojavio ali mi ne odgovara, ne mogu da se naviknem na 21:9 i smeta mi sto mlatim glavom levo desno jer sedim relativno blizu monitoru (cororo sam) pa sam ga zamenio za PG279Q (27"). Doduse ja ga nisam koristio za filmove, samo za igrice. Ne vidim sto ga ne bi uzeo neko kome odgovara taj ratio. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam cuo koliko kosta lolnuo sam i odmah izbacio bilo kakve misli o kupovini takvog ikada

pa i sta ce ti, xbox svakako ne ispaljuje vise od 60fps.....  

a i treba da odvajas lagano za opremu za bebe....  


Shalu na stranu, ja sam nabavku novog monitora planirao jos za prosli oktobar pa posto je potrajalo i odlagalo se stekli su se uslovi za ovako nesto umesto prvobitno planiranog modela.  Pre nego sto sam ga nabavio bio sam na celodnevnom testiranju istog pa posto sam se uverio da je to TO i posto sam ga uzeo ispod ruke sad mogu da kazem da sam ultra zadovoljan, ochi mi se jebeno preporodile a igre izgledaju prebrutalno.  Realno ova maloprodajna cena kod nas je horor svakako...  Inace, Acer Predator X34  je vec spustio cenu solidno za svoj model (ima isti LG panel u sebi kao i ovaj Asus), samo treba gadjati modele novijeg manufacture date-a zbog brojnih sranja na starijim serijama istoga....
Coko, kod tebe tamo moguce da ima mea dobrih dilova sa velikim dobavljacima ovakve robe, cuo sam da sada ima refurbished Predator X34 za 700usd, cekiraj!

Koliko si ga platio ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uradio neku kompenzaciju sa covekom iz Asusa. Inace, nikad ne bih dao onaj novac koji traze zvanicni distributeri kod nas (mislim da je 150-160k din)...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

bacam ti sutra link na PM za recenziju koju upravo radim.....  cena je malko preterana obzirom na nas prejadni standard ali preko je svuda oko 1300eur tako da jbg ni iz madjarske se ne isplati donositi za 1260eur koliko je sad tamo preko onog lika sa Kupujem Prodajem....  Da li VREDI 150k dinara zavisi za sta ti treba realno. I da li imas masinu i graficku koja moze da ga potera do daske....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uradio neku kompenzaciju sa covekom iz Asusa. Inace, nikad ne bih dao onaj novac koji traze zvanicni distributeri kod nas (mislim da je 150-160k din)...

eto pojasnjenja :D

ma mislim super jesto si takvo parce hardvera zgrabio, sam znam da je cena nenormalna za gejming standard u srbiji :)

meni deluje prevelik (kada bih imao opciju da biram), sa koje udaljenosti se igras na njemu ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

monitor mi je ispred nosa, nema ni pola metra.... a inace kao 60+ cm rastojanja je preporucljivo, da ne bi setao glavom levo-desno dok gledas u njega, mada nemam taj osecaj ni najmanje...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ima li kakav g-sync monitor da valja a da nije milion maraka? :|

doslo vreme da buljim u nesto kvalitetnije kod kuce od LG M237WD  koji polako posustaje i pocinje da trokira, samo sto nije crkavela

posto me na poslu (gde ne pikam igre) odusevio DELL sa U2414H modelom

gledam 

- dell U2515H sa svojih 2560x1440, ali mi nesto 8 ms sumnjivo za gejming (~400 eur)
- dell UP2516D, isto 2560x1440, sa vec boljih 6 ms (~530 EUR)
- i mozda U2715H jer vece je mozda i bolje, ali opet 8 ms ne znam ni sam (~550 EUR) a mozda mi i ne treba toliko cudo

rur hw mudraci helpz, svaki predlog je dobrodosao

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

valja razmisliti i o onim Freesync monitorima ako imate Freesync podrsku na grafickoj.... tih modela ima na 144Hz i nisu toliko skupi.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Zavisi i koji tip igara igras - ako nisi neki hardcore CS:GO igrac kome je svaki piksel bitan u igri ili neko ko ekstremno primecuje svaki glitch verovatno neces imati problem sa 8ms odzivom a slika ce ti biti mnogo bolja nego na vecini G-Sync monitora, pogotovu onih koje ne kostaju kao bubreg. Ja se igram na Dellu sa 8ms odziva i to mi uopste nije neki problem. 

U tom smislu gledano od izbora koje si naveo ja bih isao ipak na U2715H jer mi je ta rezolucija ipak nekako bolja na 27" monitoru. Iskren da budem nisam nikad duze radio na 25" te rezolucije ali na poslu imam uporedo 27" u QHD i 24" u Full HD i oba nekako deluju potaman sto se tice interfejsa i svega toga. Svakako ne bih preporucio da uzmes 25" monitor skoro iste cene samo zbog 2ms brzeg odziva. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...