Jump to content

Skrill ili Paypal?


Recommended Posts

Da li zna neko nešto više o Skrillu i kakva iskustva ima sa istim? Reče mi ortak da preko Skrilla možeš da naručiš karticu sa kojom na bilo kom bankomatu možeš da podižeš novac bez withdraw fee-a. Ja imam Paypal account, i kad god želim da podignem novac, tj. da ga prebacim na kreditnu karticu, skidaće mi 5 dolara, što je previše. 

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Pa planiram da podižem oko 100 USD, jer ako podižem 10 dolara, a od toga mi skinu 5, bolje da ne podižem. :D

Ako ja lepo vidim, withdraw fee na ovom Skrillu je dosta manji nego na Paypalu...

 

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Ti inače pričaš o Skrillu? Koliko joj je bio withdraw fee pre nego što je postala merchant? 

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Plaćanje karticom ne povlači fee, ali podizanje para na bankomatu povlači.

https://www.skrill.com/en/fees/

Manja im je provizija nego na Payoneeru zanimljivo. Mada trenutno paxum je najbolja opcija jedino sto nije model dobijanja i placanja na tu karticu isti kao i na skrill/payoneer:

https://www.paxum.com/payment/fees.php?view=views/fees.xsl

 

Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da te TOLIKO mrzi da pogledaš link na kome sve piše?

Pogledao sam, nego sam ga pitao to zato što fee takođe zavisi i od toga gde živiš, zar ne?

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Na Paypalu sam već neko vreme i podizao sam novac više puta. Sve je bilo okej dok mi juče nije Paypal tražio da linkujem akaunt sa US account. Jedan lik mi je rekao da oni tako vrše proveru nakon određene sume koju si podigao sa Paypala. Ali fora je u tome što mi kaže US bank account. Je l' imao neko slično iskustvo?

 

 

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

imam jedan zanimljiv issue :)

Ovde za placanja koristim paypall koji mi je povezan sa kreditnom Master karticom, i registrovan na Srbiju.

Telefon mobilni sam placao paypalom, ekvivalnet unifiju sam placao pay palom, i to lepo radi.

Onda sam jednom mobilni probao da platim srpskom kreditnom karticom, procesor nije hteo da je obrati (ingenico payment), ali je uredno prosao paypal koji je linkovan na tu karticu .

I sinoc sam hteo najke da kupim, ne da ni pejpal, ne da ni karticu, jednostavno nije moguce placati paypalom/karticom registrovanim u srbiji iz belgije.

Ima li neko ideju zasto tako, zasto neko da da se plati, neko ne, i zasto procesor pravi problem sa nasim kreditnim karticama? Naravno maestro kartica "za maxi" ovde svugde radi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Na koju zemlju ti je registrovan PP?

Mislim da je na Srbiju. Kako to da proverim?

P.S. Poslao sam poruku Paypal Help centru juče i još uvek ništa ne odgovaraju. A pre 2, 3 meseca kad sam ih kontaktirao odmah su mi odgovorili. QQ?

Edited by Milan_

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo payoneer , i ortak mi kaze da ima sansi da se zaglavi u bankomatima itd...jel moze neko da potvrdi ?

Ja sam do sada podizao na Raiffeisen i Telenor bankomatima bez ikakvih problema. Nisam probao druge.

Dizao sam i u Hrvatskoj kune sa nekog njihovog bankomata, zaboravih koja je bila banka u pitanju.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo payoneer , i ortak mi kaze da ima sansi da se zaglavi u bankomatima itd...jel moze neko da potvrdi ?

Ja sam do sada podizao na Raiffeisen i Telenor bankomatima bez ikakvih problema. Nisam probao druge.

Dizao sam i u Hrvatskoj kune sa nekog njihovog bankomata, zaboravih koja je bila banka u pitanju.

Telenor je najbolji jer sa njega mozete 99k da svucete iz jedne transakcije. Racunajte da vam skidaju uvek 2.5 evra kad dizete kes sa bankomata pa je bolje svlaciti vece iznose.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Naime, onaj moj problem je u stvari Paypalov problem. Imaju neki bug sa novim dizajnom. Rešenje da  se uđe na ovaj link preko nekog drugog brauzera. 

Edited by Milan_

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

imam jedan zanimljiv issue :)

Ovde za placanja koristim paypall koji mi je povezan sa kreditnom Master karticom, i registrovan na Srbiju.

Telefon mobilni sam placao paypalom, ekvivalnet unifiju sam placao pay palom, i to lepo radi.

Onda sam jednom mobilni probao da platim srpskom kreditnom karticom, procesor nije hteo da je obrati (ingenico payment), ali je uredno prosao paypal koji je linkovan na tu karticu .

I sinoc sam hteo najke da kupim, ne da ni pejpal, ne da ni karticu, jednostavno nije moguce placati paypalom/karticom registrovanim u srbiji iz belgije.

Ima li neko ideju zasto tako, zasto neko da da se plati, neko ne, i zasto procesor pravi problem sa nasim kreditnim karticama? Naravno maestro kartica "za maxi" ovde svugde radi.

Kontaktiraj banku u Srbiji, oni su blokirali to zbog druge IP adrese, to im je mera predostroznosti zbog kradja kartica i zloupotreba.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da li znate da li postoji neki tracking od strane banke koliko sam para u godini primio na račun iz inostranstva, da li postoji neki limit?

Jedna devojka mi je rekla da ona iz tog razloga posluje preko Skrilla, jer oni ne trackuju transakcije. Takođe, rekla mi je da sume preko 2000 evra na godišnjem nivou stižu na naplatu sledeće godine zbog poreza. Ja poslujem preko Paypala i interesuje me koliko je sve od ovoga tačno.

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...