Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

44 minutes ago, fuse.buca said:

Prosta racunica, lova potrosena na gorivo podeljena sa predjenim kilometrima. Nisam racunao omladinu, samo sam rekao sta sam cuo, procitao, znao itd... Nema poente objasnjavati ti ista oko ovoga ako ti je problem da skontas kako izracunati koliko dinara kosta predjeni kilometar...

Тако је Буцо јер сваки пређени километар је исти

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fuse.buca said:

Oko 2 dinara po kilometru (uracunata i visa cena premijum goriva).

hm, pa dobro, to ne mora da bude malo, ali opet nije ni puno (ništa nisam rekao) a primenjivo mahom ako redovno voziš iste relacije.

čak i tu ima veze kakvo je vreme i uslovi, tj. mali je iznos da bi baš moglo da se izvuče kao pravilo.

ali što si duže testirao svakako je preciznije 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

hm, pa dobro, to ne mora da bude malo, ali opet nije ni puno (ništa nisam rekao) a primenjivo mahom ako redovno voziš iste relacije.

čak i tu ima veze kakvo je vreme i uslovi, tj. mali je iznos da bi baš moglo da se izvuče kao pravilo.

ali što si duže testirao svakako je preciznije 🙂

Slazem se za uslove, na to ne mogu da uticem. Ali stil voznje je skoro uvek isti, putevi malo variraju... A testirao sam od kad sam kupio auto, tacnije od septembra 2019. do pre tri meseca. Inace samo da kazem da su mi u ovlascenom servisu rekli/preporucili da uzimam obicnu 95icu

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, FATA said:

Дај Лаки знам да мораш бити попустљив да би контент ишао али не мораш повлађивати свакоме! Квалитет испред квантитета!

jel se to odnosi i na tebe? :)))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

jel se to odnosi i na tebe? :)))

Па наравно Лаки, нема простора за двоструке аршине! Ионако ми већ дуже времена пробираш постове па са моронима морам да пишем на цивилизован начин! ЧД

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Junkie said:

sadržaj

i da, biću dosadan neko vreme, jer sam okinut 😄

ako ako, meni se dopada! sad kad je u blatu!

38 minutes ago, FATA said:

Па наравно Лаки, нема простора за двоструке аршине! Ионако ми већ дуже времена пробираш постове па са моронима морам да пишем на цивилизован начин! ЧД

zamisli na kakvu patnju sam te naterao! 🙂 

zato ventiliraj u milkiju i na putu za žarkovo i taman si u vinkli :)) i svima dobro - mi imamo civilizovanu diskusiju ovde, a tebe neće da strefi srčka 🙂

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Junkie said:

sadržaj

i da, biću dosadan neko vreme, jer sam okinut 😄

Мени ниси досадан, сасвим напротив! 

 

35 minutes ago, mladenq said:

realno i kolicina > kvantitet

dokle fato ovo sakacenje jezika

А јестееее Миланчееее, то што никад ниси чуо за тај израз не значи да не постоји!

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, voodoo_ said:

Uz nadu da ga na pumpama ne krste sa 10% etil alkohola ili lož ulja respektivno da kompenzuju razliku u odnosu na cenu po kojoj bi voleli da prodaju, a koju sugeriše cena premium goriva.

Bio je alvirović gurao one štapove u rezervoare i kaže sve je kako treba!

(totalno nisu najavili posetu ofc)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dovlagsi said:

Nije Alvirović poznat po tome, sta vam je

haha, gledam baš onaj livestream kad su snimali onaj udes i ovaj alvir kao "i dačia nas je tu spasila, ona je odmah ukočila, i baš me briga drugi misle dacia čuva mene i moju ekipu i moj je izbor uvek" (nešto u tom fazonu).

a kapiram lik privatno vozi X5 :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

haha, gledam baš onaj livestream kad su snimali onaj udes i ovaj alvir kao "i dačia nas je tu spasila, ona je odmah ukočila, i baš me briga drugi misle dacia čuva mene i moju ekipu i moj je izbor uvek" (nešto u tom fazonu).

a kapiram lik privatno vozi X5 :))

Još bolje, novi Defender 😁

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ja samo da se javim da ipak ima razlike u gorivu koje se sipa!!

bar za turbo benzince ... imao sam priliku da svoj auto u prethodnih par dana stavim na rotore u revo chip-u, jednom sa 95-icom drugi put sa Gdrive-om. Oko 10% je bila razlika u snazi na fabričkoj mapi! Nm su bili skoro isti though. Isti su bili dani, temp i pritisak vazduha, tako da nije bilo spoljnih uticaja.

Tako da eto, za turbo motore je ipak preporučljivo da se sipa taj bolji benzin!

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...