Jump to content

Ko je zapravo Kanye West?


Recommended Posts

Debeli rekao sve sto mu je na dusi, uz to se provukla i njegiva sumnja u rep kao umetnost, naravno kroz svoj diskurs vidjenja stvari kakve treba da budu. Same old.

A polemika je samo bila kanjeovo izvodjene rapsodije u vidu tribjuta i odavanje poste rok festivalu i muzici itd..

Link to comment
Share on other sites

Meni smesno kolko davi masa, rok elitisti smh... Em covek nije pevac, em je hteo da odradi tribute koji je trajao minut i po, a belacki internet poludeo KAKO JE SAMO SMEO itd. L M A O

 

Znaci repovanje nije pevanje?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Debeli rekao sve sto mu je na dusi, uz to se provukla i njegiva sumnja u rep kao umetnost, naravno kroz svoj diskurs vidjenja stvari kakve treba da budu. Same old.

A polemika je samo bila kanjeovo izvodjene rapsodije u vidu tribjuta i odavanje poste rok festivalu i muzici itd..

pričalo se i o Rapsodiji, i o hejtu u vidu zastave.

 

ono o Rapsodiji uopšte nisam hteo da komentarišem. ali ako bih baš hteo da komentarišem, onda bih rekao da je to PRETENCIOZNI FEJL. kao da Karleuša dođe da otpeva minut Travijate, ono tribjuta umetnosti radi. jebiga.

 

za Kanjea sam čuo i pre Kardašijanove. poštujem BILO KOJE stvaralaštvo, pa i rep muziku. Kanje je, koliko znam, bio marka pre Kardašijanove na svom polju. izgleda da se mnogim ljudima sviđala njegova umetnost. to je za poštovanje. čak su i marketinški ispadi, kao deo tog rep fazona, prihvatljivi. okej, sve je to tako danas, nema frke. međutim, primeti da sam spomenuo Daču, koji je bio marka u svom poslu i pre nego što je oženio oberkurvu. onda je sebe unizio, kao i Kanje, ponašanjem, pomislio je da je veliki car, da može sve. i onda ga hejteri najedaju govnima. ranije bi mu rekli da je loš reper, a danas razviju zastavu gde njegova kita svršava po ustima njegove žene.

 

kamz uid a teritori, samo to kažem.

 

mogu jedino da ublažim/povučem sumnju prema repu kao umetnosti, na to, eventualno nisam imao puno pravo.

Znaci repovanje nije pevanje?

 

a elektronika je MUZIKA?

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@Vitja

Ok ti mislis da je samopromocija opet i ego trippin i ostalo, ja mislim da je bio iskren potez.

Bio je momenat samopromocije. Pre izvodjenja posled je pesme je uzeo da prica kako prisustvujete istoriji i da je on najveca rok zvezda itd... Ali mislim da bohemian rapsody momenat to nije.

Necu dalje da polemisem o kanjeu stvarno, pogotovo sto mu ja licno zameram gomilu stvari, a i imalo bi da se pise svasta i puno... Ali kanje ume da kaze stosta pametno, cesto zavijeno u njegovu aroganciju, ali sustinu ume da ubode.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

@Vitja

Ok ti mislis da je samopromocija opet i ego trippin i ostalo, ja mislim da je bio iskren potez.

Bio je momenat samopromocije. Pre izvodjenja posled je pesme je uzeo da prica kako prisustvujete istoriji i da je on najveca rok zvezda itd... Ali mislim da bohemian rapsody momenat to nije.

Necu dalje da polemisem o kanjeu stvarno, pogotovo sto mu ja licno zameram gomilu stvari, a i imalo bi da se pise svasta i puno...

 

ja potpuno razumem iz kog ugla ti "braniš" Kanjea. i to razumem. ali i ti pokušaj da razumeš.

 

odradio je taj tribjut PREKO KURCA, nije se spremio, mogao je da uradi rep varijaciju, da se potrudi, a on je, zadihan, izfejlovao, jer misli da može tako ofrlje da radi šta hoće jer je Kanje. Madona sve što radi, ma bilo to i neprihvatljivo, tehnički odradi kao pro, do kraja, do detalja, ovaj nema tu kulturu. eto.

Pa meni je i repovanje pevanje i elektronika muzika i misljenja sam da i za jedno i za drugo moras imati pozadinu u muzickom obrazovanju bilo formalnom ili neformalnom.

 

slažem se.

samo te čikam malo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zamisli zoves se kanje vest

tripujes da si najveci car u univerzumu, egocentrican si, uvatio si boga za muda

ozenio si picku koja je najuticajnija glupa kurva na sceni jos od britni spirs madone i bijonsare

tako pun sebe pisas sa bine po ogromnoj masi ljudi koja u ekstazi uzvikuje kanje oplodi me 

uzivas, to je taj trenutak, znas da imas u bekstejdzu svaki put micaru koke nacrtanu spremnu da cepas kad god ides da namestis frizuru i da se presvuces na nastupu

u masi ljudi koja uzvikuje tvoje ime odjednom vidis batengu koji je tu planski da ti se usere u zivot

ti njega ne znas, ali znas da te mrzi, desilo se vec sto puta 

drzi zastavu

milion puta potisnuta scena opet se pojavljuje

oh ne secanja se vracaju

maloumni pripadnik tvog plemena zabija crnacki palamur od 19 santima tvojoj zeni u bulju i prska joj u usta, svaki put kad doruckujete i delite sendvic ti se zagrcnes zbog toga

osecaj legendarnosti je nestao

sa najveceg vrha pao si na najnize dno

koka je prestala da te radi

znojis se

zoves se kanje pritom

titanik

potonuo si

 

kako je zivot surov druze a, borbe kerova su sprdnja za ovo

ulozio sam vremena u ovaj post i bas mi znaci a zapao je tamo na dno strane, pa ga samo kvotujem da bude na malo vidljivijem mestu, mislim da tamo ne dobija paznju koju zasluzuje

 

a i ovo da ubacimo 

 

 

 

 

 

inace ovaj potez koji sam sad uradio, ovo klasino sherovanje, to je jedan klasican kanje vest potez, maksimalno egocentrican car sam mogu da uradim sta god ja hocu post, sa njim sam hteo da vam docaram kako su se osecali pojedini ljudi u publici, i zasto je brat nosio zastavu sa palamurom u zeni od kanjea

Edited by БраЋела
  • Downvote (-1) 11

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ja potpuno razumem iz kog ugla ti "braniš" Kanjea. i to razumem. ali i ti pokušaj da razumeš.

 

odradio je taj tribjut PREKO KURCA, nije se spremio, mogao je da uradi rep varijaciju, da se potrudi, a on je, zadihan, izfejlovao, jer misli da može tako ofrlje da radi šta hoće jer je Kanje. Madona sve što radi, ma bilo to i neprihvatljivo, tehnički odradi kao pro, do kraja, do detalja, ovaj nema tu kulturu. eto.

Drale pa da je odradio rep varijaciju sta bi tek bilo :))) mislim da bi ga razapeli, tek to bi ljudima bilo sakacenje ako je ovo zapevanje ovako zasmetalo. Al to je vec sbbkbb

Ti pucas na nepostovanje umetnickog dela.. Al bio je zadihan? Na pola lajva na kom je sam na bini i upravo zavrsio prethodnu pesmu? Mislim da sad vec trazis dlaku u jajetu.

Link to comment
Share on other sites

ja pucam na neprofesionalizam. mogao je 7 dana da uzima časove melodijskog pevanja, da IZVEŽBA. ne, nisi razumeo, nisam u nekom elitističkom fazonu AAAA ŠTA OVAJ CRVENOBULJSANSKI MAJMUN PEVA OVU PESMU AAAA, zapravo VOLIM tribjute, poštujem to, samo kažem da je to odradio preko kurca, da nije ispoštovao.

 

možda si u pravu za rep verziju. ali ako se odlučio za original, morao je to da odradi nekako... bolje. stičem utisak da je to uradio nedovoljno se posvetivši, što se uklapa u majndset "boli me kurac meni je sve dozvoljeno".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 Na stranu da li je on ovako debos ili ne, nije trebalo da radi tribjut ako ne zna da peva makar malo, a očigledno ne zna, pa ispada blamiranje. Ovo što vića kaže, mogao je da prozbori koju reč ako je hteo da oda poštu, i to bi bilo kul

qft...na stranu sto mi je nejasno kako covek koji zaradjuje milione od muzike ovako falsira

fml

Link to comment
Share on other sites

@debeli:

Ja mislim da bi kanje dobio kofu govana ma kolko se spremao, vezbao, uzimao casove pevanja zbog izvodjenja rapsodije. Sto je meni licno bezveze polazivsi od toga da je to uradio iz iskrene i dobre namere.

Pojescu ja govno nije prob ako izadje u javnost sa nekom izjavom da je pokidao rapsodiju da je digao na novi nivo ili ne znam vec sta moze da se ocekuje.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

moguće je da bi dobio kofu govana kako god okreneš. čak, vrlo je verovatno. ali, onda je to zbog toga što je antipatičan javnosti, a to je opet zbog Kim i ostalog.

 

on se sam sebi usr'o u život. Baćela je to lepo objasnio (mada Braćela je kao ona krava, koja napuni kofu mlekom i onda je prospe). zato je nekako neodvojiva ona zastava i ta Rapsodija, opšte uzev, rekao bih. već sam spomenuo Miroslava Ilića, Bobu i Brenu, sa jedne, i Daču i Kanjea sa druge strane. imidž se mukotrpno gradi i vrlo lako i brzo urušava. današnja javnost je zasnovana na surovosti, poniženju i mazanju govnima, a on, umesto da preskoči tu reku govana, on je njom zaplivao.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Rapsodija je mejsntrimčina par ekselans. A svi znamo da je mejnstrim đubre! Pošto je Kanje mejnstrim, dakle đubre, mislim da je jasno da je sve ok i rekao bih da crva nije ni bilo. Jedino me zbunjuje što je mejnstrim publika tako reagovala, dakle ne u skladu sa svojom prirodom.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne.

 

Kanye nije "mainstream" u globalu, već u svom malom svetu koji on sam gaji. U tom "mainstreamu", o kom ti govoriš, on je retard iz već navedenih razloga.

Kako nisam OMFG fan Queen-a, ali volim rok, mogu da kažem da je čovek jedna ikona te muzike i ok, slažemo se da čak i oni koji ič ne vole rok, znaju ko je Fredi i znaju kako peva; e, na to se nakalemi veliki Kanye jebeni West i tripuje da zna nešto, a niti zna da peva (možda zna da repuje i tako to, uz kompjutersku obradu glasa da to zvuči na nešto), "otpeva" vrlo zahtevan uvod jedne jako dobre stvari i usere je.

 

Tako da imaš pogrešnu postavku u glavi.

(Longli, ovaj post nije upućen tebi, ne obraćaj pažnju na isti pls)

 

 

 

582490.jpg

[trollface]

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pretostavljam da je ovo neki spit topic... u svakom slučaju sviđa mi se naslov "Ko je zapravo Kanye West?", jer bih voleo da i meni neko to objasni.

 

Pokušavam da se setim neke njegove pesme i ne uspevam. Njegovi branitelji su uglavnom u fazonu "ali on je dobar producent". Ja povremeno naletim na neku vest tipa "Kanye uradio ovo ili ono" ili "Kanye se pojavio u novim adidas patikama", koje se posle rasprodaju za $1000 kom u roku od dva sata, što mi je sve neverovatno, da ne pominjem tu njegovu ženu itd....

 

Na osnovu svega navedenog sam formirao neko mišljenje o njemu, a to je da je jebeni retardirani nigger, mada ne bih se svrtao u kategoriju njegovih hejtera, jednostavno me zabole i izbegavam da kliknem na vesti sa njegovim imenom u naslovu.

 

Što se tiče "hejetera lika i dela Kany West-a", nekako imam utisak da su i oni doprileni njegovoj popuralnosti (primer epizoda SP), kada kažem popularnosti mislim pre svega na to da su oni učinili da više ljudi čuje to ime... kao kad su klinci po internetu krenuli da hejtuju Bibera pre par godina, da toga nije bilo verovatno ne bih ni znao ko je taj mali pederko.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran. kanye je bio poznat jos tamo 2003-2004 kada se i probio onim albumom nakon saobracajke, meni je na primer late registration skroz dobar album a to mu je drugi po redu ako se ne varam, ispravice me longli. imaj na umu da je to album od pre 10 godina! i vec taj a i prvi su bili platinum, dobio neke gremije itd.

u mojim ocima je on krenuo da se retardira tek tamo negde od 2008-2009, ujedno i kada je poceo sa pravljenjem nekog djubreta, ali bih rekao da je kompletna "hajka" pocela na primer oko 2011 pa nadalje, zajedno sa njegovim "ja sam najveci" tripovima.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran. kanye je bio poznat jos tamo 2003-2004 kada se i probio onim albumom nakon saobracajke, meni je na primer late registration skroz dobar album a to mu je drugi po redu ako se ne varam, ispravice me longli. imaj na umu da je to album od pre 10 godina! i vec taj a i prvi su bili platinum, dobio neke gremije itd.

Prva tri albuma (college dropout (moj favorit), late registration i graduation) nema greske.

Rep momenat mi je cak sada i bolji nego tada, tj meni se vise svidja. Dok muzicki je manje pristupacan, ta prva tri albuma bas imaju dosta soul, ghospel momenata i melodicni su.

Edited by Longli
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...