Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Video sam to, poprilicno nastelovan primer, tj. kad se malo udubis skontas da to vazi samo za slucajeve iz primera, odnosno za zene koje su radile tipa 12 meseci ili manje... za normalnu situaciju, kad je zena radila recimo 3 godine pa otisla na trudnicko, nema razlike (pod uslovom da se plata nije menjala ofc, da nije bila neka povisica tipa 6 meseci pre bolovanja).

Link to comment
Share on other sites

ah da:

Епилог „случаја кафа“, који траје од 2021. а чији су актери „Атлантик групa“ и „Штраус Адријатик“ и њихови брендови на тржишту кафе „Дон“ и „Гранд“, оптужени да су злоупотребили доминантни положај на тржишту и договарали цене, добили смо јуче, 29. фебруара. Овим компанијама је изречена новчана казна у износу од 237 милиона динара, око два милиона евра, што је највећа казна за неки рестриктивни споразум који је антимонополска комисија у Србији икада изрекла. Али уз то, Комисија за заштиту конкуренције је донела и решење према коме је условно одобрила концентрацију „Атлантик групе“ и „Штраус Адријатика“.

Подаци о маржама за новинаре су тајна. Трговци, као ни произвођачи и увозници, их не достављају јер сматрају да то угрожава њихов положај пред конкуренцијом.

Али у финансијским извештајима свакога од њих може се видети колика је маржа, односно разлика између продајне и набавне цене робе. То је код трговаца врло једноставно израчунати и то може свако ко зна процентни рачун и разлику између продајне и набавне цене. Тако се врло лако добије податак да је просечна маржа код највећих трговаца у Србији већа од 25%.

19 minutes ago, Dule_smor said:

Pa upravo, sabotiraju ih sve vreme otakko su radili prekovremeno da bi ocistili listu cekanja. Zaista ima ljudi koji su zasluzili 9ti krug pakla, nije lud Dante bio!

Normalno, bilo bi glupo da kod njih više nema liste čekanja a da u ostatku Srbije ima je "mora". Kvare im prosek što bi se reklo, pa daj da ih malo uspore. 

Ipak je normalno da je lista čekanja tri godine za neku rutinsku i jedno 10 za neku ozbiljniju operaciju!

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Lucky said:

ah da:

Епилог „случаја кафа“,

Ček, ček, ček, ali ti si se ovde dotakao samo ovih kratkih stvari, a ceo slučaj ima mnogo boljih priča, i iz IT perspektive da kažemo. 

Kako je slučaj Atlantika i Štrausa otkrio da aplikaciju Signal i slanje poruka preko medija voli i privreda

Quote

Međutim, ono što je posebno zanimljivo Komisija ističe u fusnosti rešenja:

„Uvidom u službeni mobilni telefon Siniše Daničića, zakonskog zastupnika društva Strauss Adriatic, utvrđeno je da postoji više aplikacija za razmenu poruka (WhatsApp, Viber, Signal, Telegram…). Uvidom u SMS poruke sa kontaktom Andrej Bele, predstavnikom Atlantic Grand-a pronađena je komunikacija o instalaciji Signal aplikacije (Signal je jedna od bezbednijih aplikacija koja omogućava enkripciju poruka, kao i nestajuće poruke koje se brišu nakon određenog vremenskog perioda)“, navodi Komisija.

Komisija se još samo jednom, pri kraju rešenja, ponovo osvrnula na komunikaciju putem aplikacije Signal.

Konstatovan je kontinuirani direktan kontakt između predstavnika Stranaka u postupku, ali i prelazak sa komunikacije putem elektronske pošte na različite aplikacije koje imaju ugrađene opcije brisanja poruka, tako da se ne može tvrditi da nije bilo eksplicitne razmene informacija, već samo da o istoj nije pronađen direktan dokaz. Komisija je u tom smislu tumačila SMS poruke na službenom mobilnom telefonu Siniše Daničića sa kontaktom Andrej Bele, gde je pronađena komunikacija o instalaciji Signal aplikacije, koja je jedna od bezbednijih aplikacija koja omogućava enkripciju poruka, kao i automatsko brisanje poruka nakon određenog vremenskog perioda“, stoji u rešenju.

Na stranu što su ova dvojica najverovatnije govnari koji su dogovarali cene i sve to, to verujem da je potpuno tačno, ali nemam nikakav dokaz. Ono što je ovde zanimljivo jeste da Komisija za zaštitu konkurencije ima pravo da ima uvid u telefon direktora (?!), deluje bez bilo kakvog sudskog naloga i sl, ali još bolje je što su oni zaključili da mu je ovaj rekao da instaliraju Signal i da se dalje tu dopisuju, pa tako komisija nije našla nijedan dokaz da su se oni dogovarali ali je samu aplikaciju tumačila tako da je to već dokaz da su se dogovarali. Pa možda je hteo da mu šalje dick pics?!?!

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Zwerko said:

Ono što je ovde zanimljivo jeste da Komisija za zaštitu konkurencije ima pravo da ima uvid u telefon direktora (?!), deluje bez bilo kakvog sudskog naloga i sl,

Pa pazi, ima ovaj citat:

Komisija je pored prikupljanja javno dostupnih podataka izvela i nenajavljene uviđaje u poslovnim prostorijama kompanija. Predstavnici Komisije su napravili forenzičke kopije baza elektronske pošte i druge elektronske komunikacije sa računara i mobilnih telefona.

Što mi kaže da su oni ipak morali nešto da pokažu kad su došli u nenajavljenu posetu, jer verujem da i Atlantik i Adriatik imaju dosta solidnu grupu advokata koja ne bi tek tako dala da ovi krenu u kopiranje svega toga, da nemaju nalog.

Ono što je meni nejasno je šta je zapravo komisija. Očigledno su oni neko telo koje formirano po nekom zakonu o zaštiti konkurencije koji im omogućava ovaj vid "inspekcijskog posla". Ima na sajtu statut i zakoni na osnovu kojih su formirani, ali me mrzi da to sad gledam ofc 🙂 Piše da "odgovaraju skupštini" 🙂

14 hours ago, Zwerko said:

pa tako komisija nije našla nijedan dokaz da su se oni dogovarali ali je samu aplikaciju tumačila tako da je to već dokaz da su se dogovarali. Pa možda je hteo da mu šalje dick pics?!?!

Možda! Ali opet trebalo bi nekako posebno regulisati ako direktori dve najveće firme međusobno razmenjuju komunikaciju. Ne konkretno za ovaj slučaj već generalno govoreći.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

Što mi kaže da su oni ipak morali nešto da pokažu kad su došli u nenajavljenu posetu, jer verujem da i Atlantik i Adriatik imaju dosta solidnu grupu advokata koja ne bi tek tako dala da ovi krenu u kopiranje svega toga, da nemaju nalog.

Ma jasno, nego je meni čudno kako Komisija za zaštitu konkurencije ima tolika ovlašćenja, maltene su jači od policije 😄 

4 hours ago, Lucky said:

Možda! Ali opet trebalo bi nekako posebno regulisati ako direktori dve najveće firme međusobno razmenjuju komunikaciju. Ne konkretno za ovaj slučaj već generalno govoreći.

Čekaj, ali ovde pričamo o privatnim komunikacijama, ne možeš ti sad da zabraniš direktorima da pričaju, imaš ove naše "gazde" firmi koji non-stop troluju jedni druge kako mu je uzeo ovaj ili onaj posao i te fore. Mislim ono kao mogu ljudi da igraju fudbal, pecaju zajedno, šta već. Suština priče nije da ti donosiš zaključak na osnovu toga šta su oni pričali jer ne znam kako bi to mogao i da znaš (u teoriji su mogli da "pričaju" preko neke treće osobe, tipa imaju zajedničku švalerku 😄) nego na osnovu toga šta su radili na tržištu. Ali mi je samo vrh taj deo priče gde oni zaključe da su ovi instalirali Signal, pa iako nisu našli ništa od dokaza to im je već sumnjivo 😄 Bukvalno sulud argument. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zwerko said:

Ali mi je samo vrh taj deo priče gde oni zaključe da su ovi instalirali Signal, pa iako nisu našli ništa od dokaza to im je već sumnjivo 😄 Bukvalno sulud argument. 

Da, čak sam negde u tim tekstovina pročitao i rečenicu tipa "Signal nije toliko problematična aplikacija kao Sky" :DDD
Znači po vrsti instalirane aplikacije oni mogu da zaključe koji nivo nelegalnih radnji su dogovarali, vrh 

Edited by togFU
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zwerko said:

Ma jasno, nego je meni čudno kako Komisija za zaštitu konkurencije ima tolika ovlašćenja, maltene su jači od policije 😄 

4 hours ago, Lucky said:

slažem se, samo treba videti šta su im od ovlašćenja dali. očigledno je to neka ekipa sastavljena od MUP-a i Tržišne inspekcije ili tako nešto, pa onda u okviru toga i deluju, šta ga znam.

9 minutes ago, Zwerko said:

Ali mi je samo vrh taj deo priče gde oni zaključe da su ovi instalirali Signal, pa iako nisu našli ništa od dokaza to im je već sumnjivo 😄 Bukvalno sulud argument. 

haha, možda je signal sad označen kao aplikacija za kriminalce! kao ono, zaustave te panduri a ti nosiš nož u rancu. ti si ga možda poneo da bi naseckao luk i slaninicu na odmoru da pojedeš, ali panduri će misliti da imaš druge namere!

7 minutes ago, togFU said:

Da, čak sam negde u tim tekstovina pročitao i rečenicu tipa "Signal nije toliko problematična aplikacija kao Sky" :DDD
Znači po vrsti instalirane aplikacije oni mogu da zaključe koji nivo nelegalnih radnji su dogovarali, vrh 

Pa da, da su imali Tik tok za komunikaciju rekli bi da nisu dovoljno kvalifikovani da objavljaju funkcije direktora!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da samo javim da nije bilo napada spolja na naše servere usled slobodumnog razmišljanja brojnih forumaša u popularnim političkim topicima nego smo upgradeovali server!

Sad je brži, bolji, jači!

Meni čak deluje da sve radi malo brže ali ajde, možda se tripujem 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2024 at 2:38 PM, Lucky said:

Da samo javim da nije bilo napada spolja na naše servere usled slobodumnog razmišljanja brojnih forumaša u popularnim političkim topicima nego smo upgradeovali server!

Sad je brži, bolji, jači!

Meni čak deluje da sve radi malo brže ali ajde, možda se tripujem 🙂

U godini kulture sunce lepse sija nema rata nema sporstskih sankcija....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, FATA said:

Mozes i kladzu da otvoris kao u dobra stara vremena kad su bili aktivni! 

dal' ima mesta za još jednu kladžu? 

ja sam siguran da i vi što pratite sport i znate kladionice ne biste sad mogli sve da nabrojite koliko ih je 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ma mislio sam na rur kladzu! Da vidimo ko su vrsni poznavaoci sporta! 

Inace evo me u mariboru 5 dana i moram priznati da sam odusevljen. Bio sam do ljubljane pre 10 godina i od tada imam neki prezir prema sloveniji, bas mi se nije svidelo a moguce je i da je zbog bivse. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, FATA said:

Ma mislio sam na rur kladzu! Da vidimo ko su vrsni poznavaoci sporta! 

 

taj sigurno nisam tako da što se mene tiče otvori topic na sportu a ja mogu da obezbedim nagrade!

imam npr jednu dasku za sečenje koju izvesni jedan nije nikad pokupio, a ubaciću u neku rakiju!

50 minutes ago, FATA said:

Inace evo me u mariboru 5 dana i moram priznati da sam odusevljen. Bio sam do ljubljane pre 10 godina i od tada imam neki prezir prema sloveniji, bas mi se nije svidelo a moguce je i da je zbog bivse. 

stvarno ne verujem da se u sloveniji bilo šta promenilo u proteklih 10 godina. i dalje je jedna te ista dosadna država ali sa lepom prirodom, čistim vazduhom i ~30 minuta do mora, alpa, italije, austrije, zagreba, istre... 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Lucky said:

taj sigurno nisam tako da što se mene tiče otvori topic na sportu a ja mogu da obezbedim nagrade!

imam npr jednu dasku za sečenje koju izvesni jedan nije nikad pokupio, a ubaciću u neku rakiju!

Odlicno, taman cu biti jedini ucesnik turnira da pokupim nagrade! 

 

55 minutes ago, Lucky said:

stvarno ne verujem da se u sloveniji bilo šta promenilo u proteklih 10 godina. i dalje je jedna te ista dosadna država ali sa lepom prirodom, čistim vazduhom i ~30 minuta do mora, alpa, italije, austrije, zagreba, istre... 🙂

I ja sumnjam u to da se nesto drasticno promenilo za ovih deset godina.. Medjutim izgleda da nisam znao da od tada a mozda i od ranije gotivim super mala mesta. Isto sam mrzeo francusku zbog pariza i onda odem u bordo pa izvalim da sam se zajebao. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, FATA said:

I ja sumnjam u to da se nesto drasticno promenilo za ovih deset godina.. Medjutim izgleda da nisam znao da od tada a mozda i od ranije gotivim super mala mesta. Isto sam mrzeo francusku zbog pariza i onda odem u bordo pa izvalim da sam se zajebao. 

za to je onda slovenija top. ne samo da je malo, nego je, iz mog iskustva, dosta "decentralizovana". nije sve ljubljana (ili kao kod nas bgd) nego svaki grad/varoš je nekakav centar za sebe sa svim što ti treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...