Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Nimulid koji se topi u ustima. Brže i bolje delovanje preko sluznice i mreže kapilara. Isto tako kada starija generacija uzima nitroglicerin kada krenu bolovi u sredogruđu, ili za brzo spuštanje visokog pritiska grickaju lekiće (zorkaptil/nifelat). 

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Nimulid koji se topi u ustima. Brže i bolje delovanje preko sluznice i mreže kapilara. Isto tako kada starija generacija uzima nitroglicerin kada krenu bolovi u sredogruđu, ili za brzo spuštanje visokog pritiska grickaju lekiće (zorkaptil/nifelat). 

i još ukus pomorandže, nema ništa bolje! :))

Link to comment
Share on other sites

Moj život je laž!

Quote

 

U pitanju je igra „Slagalica“ u kojoj se „od ponuđenih dvanaest slova sastavljaju najduže reči u skladu sa srpskim književnim jezikom“, istaknuto je na sajtu RTS-a. I kad pažljivo pročitate opis igre, shvatite da reč „ponuđenih“ nije slučajno izabrana, mada se dok gledamo Slagalicu stiče utisak da takmičari učestvuju u kreiranju tog niza.

Naime, deluje da oni izgovarajući „stop“ zaustavljaju kompjuter na nekom od slova koja se nasumično vrte. Zapravo, samo je redosled eventualno slučajan – sada znamo da je niz slova od kojih treba sastaviti reč unapred pripremljen.

I to je dobra stvar. Naime, vodi se računa da od njih zaista može da se sastavi neka reč. Kada bi izbor slova bio potpuno slučajan, verovatno bi i takmičari i publika imali mnogo teži zadatak, ponekad i nerešiv. To ipak, tvrdi Andonov, ne važi za druge igre.

 

ja bio ubeđen da rendom ispadaju slova, ali mi je oduvek bilo čudno da komp sastavi takve reči, prosto nisam povezao 2+2 😞

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

Ако ти је лакше и мени се снешко управо срушио 😶

malo mi je lakše 🙂

53 minutes ago, mladenq said:

haha ja sam bio ubedjen da nije random, i da ono 'stop stop' apsolutno nista ne znaci

samo sto sam to mislio i za druge igre, tj i za onu igru sa brojevima, vise nista valjda i ne stopiraju

ovaj bajko kaže da je sve ostalo random, doduše to za brojeve mi deluje da ovaj što stopira random stopira kad hoće a ne kad ovi kažu stop, uvek ima razlika od par milisekundi do pola sekunde na ovu ili onu stranu. ili kad i takmičari idu kao STOP - STOP - STOPSTOPSTOP :))

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja baš nemam utisak da smo mi nešto specijalno veliki tabletomani. Tipa kad sam bio u Londonu u njihovom onom nekom Boots (kao DM/Lilly fazon prodavnica) ogroman plakat za neki ibuprofen a cena neka ono smejurija, tipa paket koji je kod nas 300-400 dinara je tamo na akciji fazon 50, tako sam bio nešto predračunao. I ovaj kolega Englez je bio u fazonu da se to tamo gricka kao bombonice :))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Johnn1e said:

Da to je samo u Srbiji tako ja mislim... Who was phone sa lekovima protiv bolova i koronom?

Naravno da nije samo kod nas ali kod nas se lekovi, tablete, kapsule gutaju kao bombonice a generalno jesmo jako bolesna nacija, sto ishrana, sto 99-ta, sto stres zbog usrane drzave i nemastine, jel bio neko nekad kod lekara a da mu nisu prepisali antibiotike?

Link to comment
Share on other sites

Ma generalno se planeta kljuka svim i svačim...ova moja rodbina u kanadi ne znam šta ne uzima...za smirenje, za bolove, za ovo, za ono...a relano, niko nije bolestan nešto da kažeš da im treba...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 9:54 PM, mohr said:

Naravno da nije samo kod nas ali kod nas se lekovi, tablete, kapsule gutaju kao bombonice a generalno jesmo jako bolesna nacija, sto ishrana, sto 99-ta, sto stres zbog usrane drzave i nemastine, jel bio neko nekad kod lekara a da mu nisu prepisali antibiotike?

Pa kod nas bas cesto ide bez antibiotika... Pre korone.. Nisi skroz ok ali ko su blazi simptomo cajevi, vitamini supice odmaranje i bolovanje.. Ako ti za par dana nije bolje onda ide antibiotik bez naravno da se radi krvna slika da se proveri 🙂 to je tipican DZ kod nas 🙂 

Treci put ako dodjes jaci antibiotik ako dodjes pa vadjenje krvi, pa specijalista i sl 🙂

 

Takodje kad neko insistira na antibiotiicama vecina dr popuste i daju neki slabiji odmah. To sam vec cuo. Ovo gore je moje iskustvo  iz pre kovid faze... Sada odmah idu antibiotici izgleda 🙂 istina ovo sa koronom nije zajebancija...mnogo zeznutije nego pre. mnogo vise obolelih ...

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...