Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

who was phone, šta pričaju ovi ljudi

Пејићева истиче да свака друга млада тражи први посао дуже од две године, док више од 70 одсто њих није ни пријављено на бироу за незапослене.

"Потребно је много напора да се види какав је положај младих који траже први посао, јер нису ни регистровани", наглашава Пејићева.

Према њеним речима, још један проблем младих је што нема посла у струци, а нису ни спремни да раде као претходне генерације, попут неплаћених радних пракси.

"Нове генерације нису спремне да свој рад не вреднују, што је сјајно. Заборавили смо да радна права, као концепт, морамо да поштујемо и да експлоатације на послу није у реду", каже Пејићева.

Nema posla, svaka druga mlada osoba traži posao duže od dve godine, ali nisu spremni da rade na neplaćenim praksama "što je sjajno!" :))

A i:

Говорећи о осамостаљивању које креће око 30 године, Пејићева каже да према њиховим подацима млади немају избор и нису размажени, како се говори, јер немају примања која би омогућила раније одвајања од породице.

"Ако имамо податке да је потрошачка корпа близу 100.000 динара, а да свака пета млада особа има примања од 80.000 динара, то нам говори да немају услова да се осмостале", истиче Пејићева.

 

Link to comment
Share on other sites

Uopšte nema veze s tim što izostaje roditeljski šut u bulju na ulicu!

Doduše i roditeljima lakše, ima ko da ode po leba, u apoteku, još ako vozi pa može da odbaci do lekara, ihaj, velika srećna porodica!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Uopšte nema veze s tim što izostaje roditeljski šut u bulju na ulicu!

Doduše i roditeljima lakše, ima ko da ode po leba, u apoteku, još ako vozi pa može da odbaci do lekara, ihaj, velika srećna porodica!

mislim da su ljudi odlepili malo, ali verovatno je tako svugde u svetu.

da, nije lako mladima da se osamostale po pitanju cena svega, ali i ovi novi koncepti sa poslom kao da je odlazak na piknik ne vidim kako će da izađe na dobro 🙂

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky said:

mislim da su ljudi odlepili malo, ali verovatno je tako svugde u svetu.

da, nije lako mladima da se osamostale po pitanju cena svega, ali i ovi novi koncepti sa poslom kao da je odlazak na piknik ne vidim kako će da izađe na dobro 🙂

Sticajem okolnosti danas na nekom dečijem rođendanu pričam sa sestrom od drugara koja sa svojim mužem drži jednu ozbiljnu domaću firmu iz grane prehrambene industrije koja sada ima oko 700 zaposlenih. I dotaknemo se teme mladih, zapošljavanja i slično a ona tu učestvuje u dosta nekih procesa. I kao sada više uopšte nije neuobičajeno da roditelji dolaze s decom (tj mladima) na razgovor za posao. I to ne ono kao dovezao ga tata da mu bude lakše, nego zajedno uđu na intervju [:D]

  • Sad 1
  • Haha (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zwerko said:

Sticajem okolnosti danas na nekom dečijem rođendanu pričam sa sestrom od drugara koja sa svojim mužem drži jednu ozbiljnu domaću firmu iz grane prehrambene industrije koja sada ima oko 700 zaposlenih. I dotaknemo se teme mladih, zapošljavanja i slično a ona tu učestvuje u dosta nekih procesa. I kao sada više uopšte nije neuobičajeno da roditelji dolaze s decom (tj mladima) na razgovor za posao. I to ne ono kao dovezao ga tata da mu bude lakše, nego zajedno uđu na intervju [:D]

iju, ovo je već next level :))

svašta sam čuo, ali za ovaj primer nisam 🙂

nadam se da pričamo o mladima od 18-20god, sve preko 22-23 za ovakav seting od starta je alarm 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je ozbiljan alarm za bilo koga da se prijavljuje za posao a ne radi se o eksploataciji dece od 12 godina u sweatshopovima u Bangladešu 🙂 A i to je razlog za alarm ali sa druge strane. 

Ne znam, nije pominjala tačno godine, ali koliko sam shvatio ima i onih sa završenim fakultetom i bez, tako da bih rekao da se uklapaju i u tvoju gornju granicu. I ona kaže da kad se prvi put to desilo je tog kandidata prosto odmah "otpisala" ali se dešava dovoljno često da su zapravo oguglali i samo zamole roditelja da izađe 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne treba mi inače jedna optika od mtsa i hoću da je otkažem, poslovni nalog. Da ne bih bio iznenađen, pozovem lepo mts da proverim da li može da se otkaže poslovni nalog u poslovnicama tj. koja je procedura, kaže može u bilo kojoj poslovnici. Kul.

Igrom slučaja par dana posle u Galeriji vidim MTS uđem da pitam da proverim, kažu, da da naravno može, samo donesite opremu.

Stavim opremu u kola pa kad naletim na neki mts da to završim, i naletim na onaj u Ušću.

  • Dobar dan, dobar dan, da ugasim uslugu na jednom nalogu poslovnom optika.
  • A NE NE MOŽE TO MORATE U CENTRU ZA BIZNIS KORISNIKE TA I TA ADRESA
  • Rek'o, ne mora, zvao sam i call centar a i bio u Galeriji.
  • NE ZNAM KO VAM JE REKAO ALI MORA U POSLOVNICI.
  • Ja kao, ajde pitajte još nekoga.
  • Pita koleginicu, kolegnica kaže MORA MORA U POSLOVNICI ZA POSLOVNE KORISNIKE.
  • Ja već u fazonu na korak da uzmem opremu i odem u Galeriju, rek'o jel ima neki šef nešto? kao šefica nije tu, ali ajde možemo da je pozovemo telefonom. Zovu je sve sa "Izvini molim te što te cimamo jel može poslovni korisnik raskid ugovora ovde kod nas ILI MORA U CENTRU ZA POSLOVNE KORISNKE JEL TAKO?" I onda ide onaj okvrd momenat ... "... aha, znači, možemo i mi... aha, aha, dobro, hvala!"
  • JA SE IZVINJAVAM MOŽE I OVDE KOD NAS IZGLEDA.

Da stvar bude najjača, nisu završili priču kako treba, jer su me zvali posle jedno 2-3 sata nakon što sam tamo na licu mesta potpisao papir za raskid da ipak moram i da im pošaljem na memorandumu firme skenirano zahtev da hoću da raskinem nalog :))

  • Sad 2
  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

Ovaj stana kakve postove piše očekivao bih najmanje kilo mesa za svaki obrok da jede! On umalo vegan!

daska je makar plus!

Smešno mi je "lagana večera". 

Ono meso, jaja, sir 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Vecina tih sto rade po mts poslovnicama su teski idioti. Proslog leta je keva prbacila broj iz mtsa u a1. Broj je bio u okviru box paketa. Ja otisao u lokalnu poslovnicu da pitam jel treba prvo da izbacimo mob iz box paketa, pa onda da trazimo prenos u a1. Rekose, da ako su izmireni racuni, nema potrebe da se izbacuje mob iz box paketa, da slobodno mozemo traziti prenos broja. A1 odbija da prenese broj, razlog neizmirene obaveze. Svi racuni su uredno placani, nikakvih dugova, osim racuna za tekuci mesec. Odem opet u mts, pitam o cemu se radi, o kakvom dugu se radi, kazu mi nema nikakvog dugovanja. Teta za pultom tvrdi da moramo da izbacimo mob iz box paketa, pa tek onda da trazimo prenos broja. Kazem joj da njena koleginica na na pultu pored mi je rekla da to ne mora i to potvtdjuje, ova prva kaze da to nije tacno i da mora da se odradi kako ona kaze. Ja joj kazem da je prenos odbijen zbog neizmirenih obaveza, ova kaze da to nije istina. A u a1 su mi pokazali da je zbog toga odbijen prenos. Iz druge je broj prenesen u a1.

  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, daniiL said:

Vecina tih sto rade po mts poslovnicama su teski idioti. Proslog leta je keva prbacila broj iz mtsa u a1. Broj je bio u okviru box paketa. Ja otisao u lokalnu poslovnicu da pitam jel treba prvo da izbacimo mob iz box paketa, pa onda da trazimo prenos u a1. Rekose, da ako su izmireni racuni, nema potrebe da se izbacuje mob iz box paketa, da slobodno mozemo traziti prenos broja. A1 odbija da prenese broj, razlog neizmirene obaveze. Svi racuni su uredno placani, nikakvih dugova, osim racuna za tekuci mesec. Odem opet u mts, pitam o cemu se radi, o kakvom dugu se radi, kazu mi nema nikakvog dugovanja. Teta za pultom tvrdi da moramo da izbacimo mob iz box paketa, pa tek onda da trazimo prenos broja. Kazem joj da njena koleginica na na pultu pored mi je rekla da to ne mora i to potvtdjuje, ova prva kaze da to nije tacno i da mora da se odradi kako ona kaze. Ja joj kazem da je prenos odbijen zbog neizmirenih obaveza, ova kaze da to nije istina. A u a1 su mi pokazali da je zbog toga odbijen prenos. Iz druge je broj prenesen u a1.

da, da, standardna šema. jedan nema pojma uvek.

zato i kažem a mislim i da je "poslovica" nije da sam je izmislio, kad odeš negde tako na neki šalter i kažu ti da nešto ne može, najsigurnije je da dođeš opet samo u drugoj smeni, postoji dobra šansa da tad može.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

Ovaj stana kakve postove piše očekivao bih najmanje kilo mesa za svaki obrok da jede! On umalo vegan!

daska je makar plus!

Даска је ПРАВА! Ајде Лаки мора мало токсичне мишићавости да буде на форуму (не знам како бих другачије превео дебилни израз Toxic Masculinity) 

Елем, 

Фино ми је на новом послу, иако има корпоративних дебилана, нова индустрија и прва смена. Но свакако видећемо шта ће бити до краја године, неки напредак надамо се ако не друга фирма!

3 hours ago, absolute said:

Smešno mi je "lagana večera". 

Ono meso, jaja, sir 😄

На посебном режиму тренинга и исхране сам, 2х недељно минимум 15км трчања и 2х недељно вежбе снаге, дакле тренинг један је минимум сат времена. И замисли после месец ипо дана назиру се трбушњаци. Дакле мало угљених хидата, масти и беланчевине, с`тим што не доручкујем већ једем у 1 поподне, 4 ужина па онда увече вечера (до 8 ). 

Један од разлога зашто понекад бесним у постовима је тај! 🤠

Пошто у новом стану немам тренутно где да сместим свој ултра трве стуб (JVC JA-S11G) узех ове звучнике EDIFIER R1580MB 2.0 Speaker black. Искрен да будем задовољан сам за те паре (95е) 

 

https://www.edifier.com/global/p/bookshelf-speakers/r1580mb

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SATAN said:

Даска је ПРАВА! Ајде Лаки мора мало токсичне мишићавости да буде на форуму (не знам како бих другачије превео дебилни израз Toxic Masculinity) 

DRAGO MI JE DA TE SLUŽI ČAK I TAKO TOKSIČNO MASKULINASTOG!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...