Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Kriza tj. inflacija udarila izgleda i na ove što traže 200 dinara za 2 litre benzina ili kartu do novog sada, zaustavila me neka gospođa traži ni manje ni više nego 1700 dinara!

palo mi je napamet da im je to nova šema zbog rusa, šta zna rus šta je 1700 dinara!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je doduše za Hrvatsku, pošto naši naravno ne mogu svega da se sete baš kada bi trebalo 🙂

Stečajno ročište za ispitivanje potraživanja poverilaca Studija Moderna - TV prodaja, kompanije koja drži brendove Top shop, Dormeo i Delimano, nije održano 1. februara po rasporedu, već će se pre ročišta sagledati tabela poverilaca. Dopunjena su potraživanja koja sada iznose 15,79 miliona evra.

Prema izmenjenoj tabeli stečajnog upravnika prijavljeno je skoro 300 potraživanja poverilaca, a najviše radnika, njih skoro 220, koji potražuju oko 780.000 evra. Njihova najmanja potraživanja za neisplaćene zarade iznose oko 300 evra, a prijavljena su i ona od 15.949 i 18.355 evra, kao i najveća potraživanja u toj kategoriji od čak 37.533 evra.

Dugovanja prema državi za porez na prihode preduzeća iznose 159.286 evra, a u grupi ostalih poverilaca koji potražuju čak 14,89 miliona evra izdvajaju se potraživanja povezanih preduzeća. Primera radi, Top Shop International, sa sedištem u Švajcarskoj, potražuje 12,31 milion evra, a slovenački Studio Moderna, takođe u stečaju, nešto više od 680.000 evra.

Pošto su im UKR i RUS bili glavno tržište, jedna od firmi koja definitivno nije dobro prošla zbog sukoba u Ukrajini 🙂

Možda @togFUima nešto više detalja!

Link to comment
Share on other sites

Jel se seca neko imena igrice, cini mi se da smo je na telefonu igrali, mapa srbije, i onda imas razne kategorije, i moras da pogodis gde se nalazi npr Manastir Manasija, ili reka Mlava, grad Vranje, itd?

I onda se meri udaljenost od prave lokacije.

Mislim da je na androidu bila, ne znam za ios.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Kao neko ko zivi u DE, ovo je najretardiranija stvar koju neko moze da uvede.

ja se slažem sa tim generalno, svi ti zapadni gradovi su kao grad duhova nedeljom, a i za nas koji smo navikli da sve radi nedeljom dodatno je čudno.

ali ima ljudi koji su se navikli i kojima je to sve kao ok. Naš dobri @Junkie je u Slo prošao celu "tranziciju" uvođenja neradne nedelje pa može da nam podeli info iz prve ruke.

verovatno je i pitanje navike, ali ja ne znam kako bih da nedeljom ne radi pijaca i ostalo, navikao sam da tad kupujem.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zwerko said:

Ja mislim da se u Sloveniji nikad nije radilo nedeljom 🙂

koliko znam mislim da nije baš, tj. ako je i bio neki takav zakon neki noviji-drugačiji je stupio na snagu pre nekoliko godina, sećam se priče. sad ću da lupim, ali na primer pre su mogli da rade poneki a onda su doneli zakon da mogu da rade samo pumpe otprilike.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

Bilo je isto i sa mapom sveta. Da nije na fejsbuku bila igrica?

Mislim da nije, bar ne ova na koju mislim.

To za mapu sveta ne znam, ova je bila na srpskom, i morao si da kliknes negde na karti Srbije, i onda ti pokaze npr da si omasio za 35km, itd, i racuna poene. Ali ne mogu da se setim da li su bese bili izazovi pa si igrao protiv drugih, ili je bila samo single player. Mesa mi se u glavi sa konkviztadorom, koji je takodje bio popularan u to vreme 😄   

Pokusavao da googlam sve zive termine da je negde pronadjem, ali bezuspesno 😞

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

koliko znam mislim da nije baš, tj. ako je i bio neki takav zakon neki noviji-drugačiji je stupio na snagu pre nekoliko godina, sećam se priče. sad ću da lupim, ali na primer pre su mogli da rade poneki a onda su doneli zakon da mogu da rade samo pumpe otprilike.

Pazi možda je stupio zakon na snagu da je zabranjeno raditi nedeljom, ali oni generalno ni od raspada SFRJ većinski nisu radile prodavnice nedeljom i sl. A i to za pumpe je mislim samo na auto-putu, ja znam da smo recimo 2010. išli nešto iz Trsta za Rijeku i tu je kroz Sloveniju magistrala, bilo oko 21-22h nijedna pumpa nije radila, zamalo da ostanemo bez goriva 😄 Mislim ok, to je fazon 30km, nije strašno, ali smo mi bili potpuno zatečeni problemom 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nerad nedeljom koji je zakonom propisan, je uzasno debilna stvar. U Nemackoj je, koliko sam ja upoznat sa istorijom, to pravilo uvedeno iz religijsko-socioloskih razloga, tj. da se radnici u industriji ne bi izrabljivali i da bi se nedelja provodila u krugu porodice.
U vremenima pre korone je 99.99% Nemacke islo u kancelariju 5/5 dana u nedelji. Posto nedeljom nista ne radi, cela nemacka je imala subotu da odradi kupovinu i sve ostalo sto je dovodilo do nevidjenog stampeda na sve zive trgovine i trzne centre. Zivot kao neko od gore upravlja tobom i odredjuje ti kad ces sta raditi. Nije ni cudo sto su ljudi ludeli ovde. Sto je najgore, cak i da si hteo nesto sa porodicom da radis u nedelju, ne mozes jer nista ne radi.
Sreca pa su se vremena promenila pa te guzve vise nisu tolike, ali recimo subotom ne vredi ici u Zaru jer ces provesti 40m cekajuci kabinu da probas nesto.
Treba povecati zakonsku osnovicu za rad nedeljom, sto inace skoro svaka drzava ima u zakonu o radu, pa ako neko proceni da mu je profitabilno da radi nedeljom, neka radi. Zasto bi drzava odlucivala da li smes ili ne smes da radis nedeljom.

Link to comment
Share on other sites

Ahaha kritikal

Elem, ok je da neko ko hoce da radi nedeljom, nesreca je sto vecini trgovinskih lanaca to sluzi za izrabljivanje radne snage preko mere.

Moze kupovina da se odradi i petkom, subotom, ne mora bas sve da bude dostupno 24/7/365.

 

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Do covida je radila većina radnji i nedeljom, doduše skraćeno (tipa 9-17h). Tu negde su doneli na snagu zakon da je zabranjeno i od tada samo kafići, restorani, pumpe, zdravstvo. Ima još izuzetaka, ali su manje više nebitni.

To je bio manje više politička promena, jer pre toga je nedeljom radio ko hoće , dobijao 100% veću platu za taj dan, plus ta cifra nije smela da bude manje od lupiću 8e/sat.

I radnim danom posle 8-9 uveče je sve pozatvarano, izuzev restorana u najužem centru grada i random kebab kioska. Van centra u glavnom gradu posle 9 imaš džogere, pijance i ljude sa kerovima 😄

Ja sam se u 10 godina navikao u smislu da pokupujem šta mi treba pre nego što mi treba, al i dalje mi je varijanta .. gladan u 3am - skočiću do prve trafike bolja 30x.

To teoretski nije neka razlika, u praksi zna da bude, jer život nije tako predvidiv .. tipa u nedelju baš ti crkne sijalica, i ti nemaš na području države ništa što je otvoreno da kupiš drugu.

Meni je shit ta dvoličnost oko cele priče.. ne radi se nedeljom, ok ne radi se nedeljom.. otvoreno na urgentnoj i to je to.. što je mučenik u kafiću išta gori od mučenika u prodavnici?

Srećom u italiji sve radi regulare i nedeljom, a 1h je udaljeno, tako da nije frka ako nešto baš fali 🙂

Edited by Junkie
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, FATA said:

Tebra ako se u 40 oblacis u zari treba da te bude blam i da te laki banuje! 

ovaj Faton kao da nema suprugu :))

13 hours ago, absolute said:

Ahaha kritikal

Elem, ok je da neko ko hoce da radi nedeljom, nesreca je sto vecini trgovinskih lanaca to sluzi za izrabljivanje radne snage preko mere.

Moze kupovina da se odradi i petkom, subotom, ne mora bas sve da bude dostupno 24/7/365.

 

pa nek šiftuju da prodavnice ne rade ponedeljkom ili nekako drugačije pomere, kao ono sa muzejima - zato i muzeji ne rade ponedeljkom ali rade nedeljom da bi mogao da ih posetiš. a već i sada unutar ovih lanaca postoji (koliko znam) kad ko radi nedeljom a kad ne, da ne bude baš da svi uvek rade nedeljom.

8 hours ago, Junkie said:

Srećom u italiji sve radi regulare i nedeljom, a 1h je udaljeno, tako da nije frka ako nešto baš fali 🙂

italija obećana zemlja! :))

8 hours ago, Junkie said:

Meni je shit ta dvoličnost oko cele priče.. ne radi se nedeljom, ok ne radi se nedeljom.. otvoreno na urgentnoj i to je to.. što je mučenik u kafiću išta gori od mučenika u prodavnici?

 

ima i toga, razlike nema, pa malo podseća i na ono kad se kovid nije širio u crkvi ali jeste u kafiću 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...