Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Okačio sam taj link već, Kole :P

I daj torbu!

zomg pro linking skills, ja samo priznajem seljacki linkovane stvari ;o)
ac torbu? ona je vec na putu ka zasluznom vlasniku =o)

@shoocky - ispod 50 = nema carine, a uvek ima poshtarine (mada ona varira od nekih njihovih internih paramtetara i oko 20e je (+/- 5e))

 

Link to comment
Share on other sites

Brate Zola, šta se ovo zbiva kod vas u ŠvedCkoj???

 

Kao prva u Evropi uvela je novčanice u službenu upotrebu, Švedska je sada na putu da postane prva država sveta, koja će iz upotrebe izbaciti novac.

Odluka švedskih banaka da zabrane plaćanje gotovinom kao i ukidanje bankomata u ruralnim predelima izazvalo je ogorčenje građana.

Banke prijavljuju i policiji građene koji ne poštuju njihova pravila i koriste se velikim količinama gotovine.

šit je tekst, ništa mi nije jasno. WTF nema plaćanja gotovinom. ono, imate 15 dana da položite vašu gotovinu na račune inače ćozdra...

Ovde se ionako skoro nista ne placa kesom. I na pijaci mozes da placas karticom :) Gotovina se koristi u manje od 5% novcanog prometa. Tako da ne vidim da ovo utice na posten svet, vec na one koji rade na crno, peru pare, valjaju gudru i sl...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

nestanak novca u fizičkom obliku ima daleko veće posledice nego narušavanje kriminalnog poslovanja. krimosi će da pređu na dukate i dijamante i dop.

bez fizičkog oblika nema oblika tezauracije novca, koji je ključan za slobodu raspolaganja sopstvenom imovinom. šta ako nestane struje na nedelju dana, ili hakeri napadnu banke? šta ako neću da ima traga mojim posetama bordelima ili seks šopovima, šta ako hoću da plaćam seljaku proizvođaču njegovu robu?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U Švedskoj postoje svi podaci o svakom čoveku koji u njoj legalno živi. Ja mogu preko interneta da ukucam Zolu i da znam gde živi, da li je oženjen i koj mu je broj mobilnog (i još dosta podataka), a ako se potrudim i da znam koliko zarađuje, tako da, sve je moguće u Švedskoj!!!

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nestanak novca u fizičkom obliku ima daleko veće posledice nego narušavanje kriminalnog poslovanja. krimosi će da pređu na dukate i dijamante i dop.

bez fizičkog oblika nema oblika tezauracije novca, koji je ključan za slobodu raspolaganja sopstvenom imovinom. šta ako nestane struje na nedelju dana, ili hakeri napadnu banke? šta ako neću da ima traga mojim posetama bordelima ili seks šopovima, šta ako hoću da plaćam seljaku proizvođaču njegovu robu?

Rece vec deda neke detalje. Bordeli su nelegalni tako da im taj deo ide u prilog :) Vecina gradjana vec danas sve placa karticama, ja ne pamtim kad sam poslednji put vadio kes za bilo sta tako da su bi vec danas bilo problema da nestane struje na nedelju dana ili da hakeri napadnu banke. Pretpostavljam da su svesni potencijalnih rizika i spremni za njih :). Seks sopovi nisu nikome tabu, ovo je Svedska :)

 

Edit: Vec sam rekao da i seljaku placas karticom kao sto napomenu Zwerko.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

to je život u bankarizovanom svetu virtuelne valute. ako nemaš račun u banci i karticu nema ti života ni postojanja. a da ne govorimo o rizicima. banke će imati monopol nad 100% transakcija, monopol na tu bazu podataka i njene lukrativne derivate u postmodernom potrošačkom društvu. banka, tj. vaš račun u istoj postaje vaša sudbina. sva jaja u jednoj korpi. distopijska frankenštajnština u postkapitalističkom korporativnom konzumerizmu sa slobodama u opipljivom kavezu Ustrojstva...

nešto kao Vrli Novi Svet, nešto kao San Anđeles iz "Razbijača", nešto kao svet iz "Majnoriti riporta"...

na kraju krajeva, nešto kao svet iz "Neuromansera".

da krenemo da skupljamo Nove Jene čim izađu...

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Meni je bogami proletos u Malmeu bilo prilično smorno što je kum morao da mi kupuje jebene karte za gradski prevoz preko telefona jer ne možeš da kupiš kod vozača, tako da nisam mogao da koristim svoju karticu, plus zato što mi je google play regovan na Srbiju nisam mogao ni da uvežem karticu sa tim njihovim softverom. Al boli njih kurac.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bogami proletos u Malmeu bilo prilično smorno što je kum morao da mi kupuje jebene karte za gradski prevoz preko telefona jer ne možeš da kupiš kod vozača, tako da nisam mogao da koristim svoju karticu, plus zato što mi je google play regovan na Srbiju nisam mogao ni da uvežem karticu sa tim njihovim softverom. Al boli njih kurac.

Na skoro svakoj stanici (bar u Stokholmu) imas aparate gde karticom mozes da kupis kartu. 

Čime onda da platiš gandžu u Švedskoj, čvarcima?

Ja platim preko racuna. Samo prebacim pare sa svog na njegov i to je to :)

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je skoro bila neka prica da Nemacka lobira da se ukine novcanica od 500 evra jer je koriste samo Ruski mafijasi :) Plus kazu da je objektivno problem kad imas tu novcanicu da niko ziv nema da ti vrati kusur jer prosto manje prodavnice uopste ni nemaju toliko kesa u kasi, fazon za ceo dan se najcesce ne napravi toliko prometa u kesu. 

Ja znam da me je u Americi u hipermarketu riba gledala cudno kad sam joj dao novcanicu od 100 USD, isla da proverava da nije falsifikovana i tako nesto. Sledeci put u istom hipermarketu samo provukao karticu, pritom sam bio potpuno fasciniran da ne treba ni potpis ni pin, lol :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni je bogami proletos u Malmeu bilo prilično smorno što je kum morao da mi kupuje jebene karte za gradski prevoz preko telefona jer ne možeš da kupiš kod vozača, tako da nisam mogao da koristim svoju karticu, plus zato što mi je google play regovan na Srbiju nisam mogao ni da uvežem karticu sa tim njihovim softverom. Al boli njih kurac.

Na skoro svakoj stanici (bar u Stokholmu) imas aparate gde karticom mozes da kupis kartu. 

Da da, zaboravio sam da napomenem da u Stokholmu pre dve tri godine nisam imao taj problem :D Ovde sam na te automate uglavnom nailazio na tim "većim" stanicama.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...