Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Imaš sijaset vojnih aviona, od Štuke do MiG-29 koji su ikone pop kulture.
Od civilnih DC-1 i Pajper
Meseršmit je fabrika - go home, you're drunk :tf2:
Nigga pls, naravno da sam mislio na Bf 109...za neupucene pogledati moje liste top 10 lovaca i tenkova ww2 na onom topicu, ehh koliko se cimah da sve to napisem, a Laki mi nista nije dao zauzvrat!
  • Haha (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:
2 hours ago, Jose Jimenez said:
Imaš sijaset vojnih aviona, od Štuke do MiG-29 koji su ikone pop kulture.
Od civilnih DC-1 i Pajper emoji846.png
Meseršmit je fabrika - go home, you're drunk :tf2:

Nigga pls, naravno da sam mislio na Bf 109...za neupucene pogledati moje liste top 10 lovaca i tenkova ww2 na onom topicu, ehh koliko se cimah da sve to napisem, a Laki mi nista nije dao zauzvrat!

u moju odbranu čekaju te i rakija i daska a možda i još ponešto već preko godinu dana, tako da nije do mene!

evo vidi špaki došao i odma' dobio i dasku i radžu!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Posle ce da bude ovaj gastos bi samo da se ogrebe za rakiju :DDD

Elem, Srbija do Paname, ko je sarao tamo, priznajte!

https://www.jetzt.de/umwelt/klima-kolumne-wie-sich-die-klimakrise-auf-panama-auswirkt?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE

Quote

In the second episode, Militza Flaco, 26, from Panama, tells how the climate crisis is affecting life in her village Emberá Querá.

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 8:36 AM, Dule_smor said:

Posle ce da bude ovaj gastos bi samo da se ogrebe za rakiju :DDD

 

iju daleko bilo! dođeš, kafa i rakijica, poneseš jednu na put da imaš tamo, milina!

On 2/1/2023 at 8:36 AM, Dule_smor said:

 Elem, Srbija do Paname, ko je sarao tamo, priznajte!

 

pa neki kapetan broda ili posada 🙂

Link to comment
Share on other sites

Javio sam se pre 24h Yettel supportu preko FB stranice, i odgovaraju dosta brzo. Ne mogu da pristupim podešavanjima rutera, iako su mi prilikom instalacije interneta dali divan jedan pamflet na kojem je između ostalog pogrešno upisan info kako pristupiti, ali 'ajde, znam i bez njih. Naravno, evo nas 24h kasnije i jedno 150 messenger poruka između mene i OSAM članova njihovog support tima (ne zajebavam se, moraju da napišu ime svaki put kad odgovore), i nismo nigde stigli, zato što od početka ignorišu moj zahtev da neko sa njihove strane pristupi ruteru i reši to, ali smo zato prešli sve "jeste li proverili da li je uključen" savete, i objašnjenje kako čačkalicom odraditi hard reset rutera.

Neko daje osam plata za ovo 🙂 

Morao sam da se iskukam, ne znam jel tema uopšte odgovarajuća.

(ruku na srce, konekcija je odlična, stabilna, i po dogovorenim parametrima već 3 meseca)

...

Link to comment
Share on other sites

Postoji li neki sajt na kome lepo i pregledno na jednom mestu mogu da vidim koji sve letovi postoje sa nekog aerodroma. Tipa odem na aerodrom Nikola Tesla stranicu, tamo mi nudi aplikaciju za mob, pa jebote ocu na kompu da pogledam. Vecina aerodroma ima tako nesto retardirano ili nepregledno prikazano po aviokompanijama, a ne sve na jednom mestu.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Postoji li neki sajt na kome lepo i pregledno na jednom mestu mogu da vidim koji sve letovi postoje sa nekog aerodroma. Tipa odem na aerodrom Nikola Tesla stranicu, tamo mi nudi aplikaciju za mob, pa jebote ocu na kompu da pogledam. Vecina aerodroma ima tako nesto retardirano ili nepregledno prikazano po aviokompanijama, a ne sve na jednom mestu.

pre je moglo, ne znam da li može i dalje, da zadaš na skyscanner ili google širi pojam pretrage, tipa iz beograda do celog sveta (evrope, azije...) i kao vremensku odrednicu staviš naredna tri meseca ili šest i onda je izlistavao sve polaske iz beograda tj. destinacije u tom vremenskom razdoblju, pa može da ti bude neki prvi korak. 

Link to comment
Share on other sites

Konačno! Dule se izborio, nije želeo da mi ostali patimo unesrećeni!

Wait till you see this!

For more than 40 years the Germans have kept this penis growth secret locked away from the public…

But the TRUTH is now here:

This formula discovered by an Olympic doctor back in the 70’s increases your penis by up to a 65%.

Watch the discovery video here! (WARNING: this is information leaked during adult film industry conferences)

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, manson said:

Ne znam, možda sam ja jeftin i cicija, ali obavezan bakšiš, nikad.

B92: Bakšiš na fiskalnom računu u Srbiji? Glavna dilema – da li da bude obavezan ili dobrovoljan http://www.b92.net/biz/vesti/srbija/baksis-na-fiskalnom-racunu-u-srbiji-glavna-dilema-da-li-da-bude-obavezan-ili-dobrovoljan-2285401

Ne vidim to kao deo jeftinoće i cicijaštva, već kao "nagradu" za dobru uslugu. Pri čemu da se razumemo, ostavim bakšiš u 99% slučajeva, mora neko da me baš mega iznervira da to ne uradim, čak i ako je usluga bila prosečna ili ne baš najbolja, ali kao ajde, možda je konobarici bio loš dan! Ne mogu da kažem da se baš često dogodi da je usluga toliko krš, da vidiš da je/ga mrzi da radi i ne može ništa da uradi kako treba 🙂 Kada bi bakšiš bio obavezan tek se tad ne bi cimali 🙂 Posebno što u tom slučaju moraju da dele i sa svima ostalima i ne mogu da "sakriju" koliko su zapravo uzeli.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ih sprečava da onda to uračunaju u cenu. Glupo je i da se zove bakšiš onda, jer ne zavisi od volje onog ko ga daje.

Znači istakneš u cenovniku ukupnu cenu, od toga je piće toliko - usluga toliko (neki procenat od cene pića).

 

A šta ako hoćeš više da mu daš od obaveznog :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Ne znam šta ih sprečava da onda to uračunaju u cenu. Glupo je i da se zove bakšiš onda, jer ne zavisi od volje onog ko ga daje.

Znači istakneš u cenovniku ukupnu cenu, od toga je piće toliko - usluga toliko (neki procenat od cene pića).

 

A šta ako hoćeš više da mu daš od obaveznog 😄

pa imaš često to kao posebnu stavku na računu koja je obavezna. negde je "kuver", negde je "usluga", negde je "muzički dinar" :)) itd. ali čak i pored toga se očekuje dodatni bakšiš, tj. "očekuje".

Link to comment
Share on other sites

Ni japanci nisu više što su bili, dule moraš da tražiš novu državu za penziju i uzor!

Quote

 

Компанија "Мицубиши хеви" одустаје од развоја првог јапанског млазног путничког авиона због хроничних техничких потешкоћа, нагомиланих трошкова и кинеске конкуренције.

Јапанска мега компанија "Мицубиши хеви" одлучила је да одустане од пројекта производње путничког авиона средње величине упркос томе што је у његов развој уложила преко седам и по милијарди долара.

Велики разлог зашто "Мицубишијеви" стратези не виде како би њихов авион могао да буде исплатив је и то што је у међувремену сличан кинески пројекат успео.

Наиме, путнички авион кинеске производње, "комак АРЈ-21", такође предвиђен за средње раздаљине и капацитета између 78 и 90 путника, ушао је у комерцијалну употребу 2016. Та летелица долета 3.700 километара прво се нашла у саставу домаћег авиопревозника "Ченгду", да би пре месец дана по први пут постала и власништво једног страног, индонежанске компаније "ТрансНуса".

До сада је муштеријама већ испоручено више од 100 авиона тог типа, који користи моторе америчке производње и, сматра се, кошта између 27 и 29 милиона долара по комаду.

Пошто је извесно да ће он у доброј мери задовољити огромно кинеско тржиште и, уз бразилски "ембрајер Е170", па и руски "Сухој суперџет 100", бити велики компетитор на тржиштима земаља у развоју, постало је јасно да "Мицубишијева" летелица у будућности не може да рачуна на довољан број наруџби.

 

Screenshot 2023-02-08 at 08.58.09.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...