Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

5 hours ago, Neptune said:

Mala večernja pitalica. YouTube video traje 10:00 minuta. Uključili ste ga na 1.25x brzinu. Koliko će sada trajati video? Odgovorite u spoileru :tf:

zavisi u kom momentu ću da prekinem gledanje... jebiga novi trendovi ne gleda se ništa duže od 3 i po sekunde

 

 

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Realna priča, ako bih i pustio video od 10 minuta, ako nema dole segmente već definisane verovatno bih skipovao po njemu da nađem deo koji me zanima. Doduše moram da pohvalim neke koji ubace u description ceo opis videa pa ne moram ni da ga pogledam, može samo da se pročita. One koji tu napišu "A da li je X bolje od Y i kako radi otkrijte u videu" - video ni ne gledam.

Link to comment
Share on other sites

Druga polovina novembra trebalo bi da donese i sneg, putari imaju i višak mehanizacije

Od početka novembra sve ekipe Zimske službe "Puteva Srbije" su u stanju pripravnosti. 

Zoran Stojisavljević je gostujući u Jutarnjem programu RTS-a rekao da je, što se tiče zimske službe, sve organizovano na vreme.

ostavljam ovo ovde da mozemo da se smejemo svi kad ih iznenadi sneg 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, reki said:

Druga polovina novembra trebalo bi da donese i sneg, putari imaju i višak mehanizacije

Od početka novembra sve ekipe Zimske službe "Puteva Srbije" su u stanju pripravnosti. 

Zoran Stojisavljević je gostujući u Jutarnjem programu RTS-a rekao da je, što se tiče zimske službe, sve organizovano na vreme.

ostavljam ovo ovde da mozemo da se smejemo svi kad ih iznenadi sneg 🙂

neće da ih iznenadi nego će da "padne neverovatno velika količina snega preko noći" pa "to ne mogu ni najbolje službe da očiste kad tako stalno pada".

Link to comment
Share on other sites

Jel neko mozda igra/igrao ranije Hattrick (online footbal manager)?

Ja igrao davno davno, jos u studentskim danima, tamo 2006,2007, pa se aktivirao ponovo pre par godina, i sad sam poprilicno aktivan u odnosu na ranije.
 

Dobio sam juce neki kao superinvite, ako neko hoce da se aktivira, dobija neke benefite, a i ja kao njegov referal u slucaju da ostane aktivan duze.

Quote

You have a Super-Invite!

The next user that signs up using this link will receive an exclusive goodie bag!

  • Dynasty Player! Your friend will get a unique boosted player in their starting team. This player will be a family member of one of your players.
  • Tripled Supporter! Gets 3 months Of Supporter instead Of 1 month For free.
  • 25 free Credits, to play around with.

 

U svakom slucaju, ako neko hoce, referal je u spoileru:

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam ja pre sto godina, ali sam prestao kad je engine počeo da brlja, bio sam u III ligi. Gledao sam nešto pre godinu-dve ali sve isto izgleda i ima pet puta manje igrača nego ranije. Kakvo ti je iskustvo otkad si se vratio?

Idem na neki kurs o klimatskim promenama, i bio neki govor nekog Dr Flečera koji je redom išao i pričao sistematski kakva sva sranja nas čekaju u različitim scenarijima, od 2 do 4 stepena zagrevanja do 2100. I studenti (naravno većina Ameri) se žalili kako je emotivno teško bilo predavanje i nisu mogli pogledati do kraja, i sad ovi sa kursa organizuju Emotional Resillience radionicu za one koji su emotivno pogođeni predavanjem. Cirkus. A pritom nas na početku svakog predavanja podsete da stavimo lokaciju i preferred pronouns u ime na Zoomu 😄

Edited by Neptune
  • Sad 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neptune said:

Idem na neki kurs o klimatskim promenama, i bio neki govor nekog Dr Flečera koji je redom išao i pričao sistematski kakva sva sranja nas čekaju u različitim scenarijima, od 2 do 4 stepena zagrevanja do 2100. I studenti (naravno većina Ameri) se žalili kako je emotivno teško bilo predavanje i nisu mogli pogledati do kraja, i sad ovi sa kursa organizuju Emotional Resillience radionicu za one koji su emotivno pogođeni predavanjem. Cirkus 😂 A pritom nas na početku svakog predavanja podsete da stavimo lokaciju i preferred pronouns u ime na Zoomu 😄

to je kao onaj strip sa gender studies prijavama i prijavama za naučnike.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Neptune said:

Igrao sam ja pre sto godina, ali sam prestao kad je engine počeo da brlja, bio sam u III ligi. Gledao sam nešto pre godinu-dve ali sve isto izgleda i ima pet puta manje igrača nego ranije. Kakvo ti je iskustvo otkad si se vratio? 

Pa pazi, i dalje ima gluposti sto se tice engine, ali meni je generalno jako zanimljivo, i vise nego ranije.

Imam cak 3 tima : 2 regularna, a treci dobio kada su ubacili neku jubilarnu ligu, i delili invite za prvih 25k, i ja upao. Tu je fora da je liga sa ogranicenim trajanjem, max 8 sezona, i cilj je da se promovises svaki put, sve do prve lige i da je osvojis, a krenuli smo iz VII. Ja sam uspeo dva puta da prodjem dalje, sada upao u V, i videcemo dokle mogu).
Sa drugim timom se zajebavam i vise jurim dostignuca, a sa prvim tj glavnim pravim neku dugorocnu strategiju, a do tada pomazem selektorima i treniram reprezentativce prema njihovim potrebama.

Ne znam da li je i tada kada si igrao moglo da se igra sa vise timova, to su ubacili kao opciju za one koji placaju supporter.

Ima dosta stvari koje su drugacije, ali naravno i dalje se desava da engine zajebava, mada meni licno to ne smeta previse. Nekako to uporedim sa RL, jer se neretko desi da ekstremni favoriti puknu od totalnog autsajdera, tako da mi je to ok. Do neke odredjene mere

Ne znam tacno kada si igrao, ja sam pre 2 god poceo ponovo, a od tad su izbacili jos dosta novih sitnica, a i pre toga je bilo.
Npr glupost, ubacili su rodjake, tj bracu i oceve. I onda moze da se desi da u timu imas oca i sina, ili dva brata. I naravno za to dobijes neko dostignuce.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sttevann said:

Jel neko mozda igra/igrao ranije Hattrick (online footbal manager)?

Ja igrao davno davno, jos u studentskim danima, tamo 2006,2007, pa se aktivirao ponovo pre par godina, i sad sam poprilicno aktivan u odnosu na ranije.
 

Dobio sam juce neki kao superinvite, ako neko hoce da se aktivira, dobija neke benefite, a i ja kao njegov referal u slucaju da ostane aktivan duze.

 

U svakom slucaju, ako neko hoce, referal je u spoileru:

 

 

Igrao ja jos davno, u slicno vreme kad i i ti, mnogo bolja igra od te ti je trophymanager zbog koje sam i ostavio hattrick, zadnjih godina je malo postala pay to win zbog promena pozicija ali je i dalje skroz ok.

Link to comment
Share on other sites

Igrom slučaja ispostavlja se da istyle više ne drži zvanični servis svoj, nego šalje uređaje kod ovih drugih "ovlašćenih" tipa Pro Mobi.

https://istyle.rs/servis - čak ni stranica za servis im više nije aktivna

i naravno očekivao sam ludilo i ofc to se i događa.

Odem u pro mobi, ispred mene dvoje - jedan lik već na "šalteru":

Telefon kupljen u Jetelu, ali ekran nešto ima duhove ili šta god, pa ga doneo ovde. Jetel mu prihvatio garanciju i dao i rezervni telefon isti taj, dok se ne reši garancija. Lik došao za prebacivanje podataka na taj novi telefon sa starog koji ima duhove.. Ostavio ga 17.10. Oni kažu vraćen jetelu 20.10. Niko ne zna što je vraćen Jetelu 20.10. Jetel kaže nije vraćen telefon. Niko ne zna gde je telefon. Daljim ispitivanjem službenica Pro Mobi otkriva da je telefon ipak vraćen 21.10. njima iz Jetela - kako, zašto, niko ne zna, kao ni kojom magijom je telefon vraćen 20.10. jetelu da bi se već 21.10. nazad našao u Pro Mobi. Kasnije se ispostavlja da nije ni poslat u jetel već je sve vreme kod njih.

“Pokušavaju da spasu podatke”, “Izvlace se podaci, pa se onda radi servis”

Traži potvrdu da je telefon kod njih, oni ne mogu da daju takvu potvrdu! Službenica zove koleginicu da proveri "zbog čega je telefon obeležen kao izbačen iz sistema a zapravo je tu i dalje!" A koleginica je otišla da proveri sto je izdat taj nalog! Ko je dao dozvolu za to! 

Lik kaže - "pa dobro, sad kad smo utvrdili da su oba telefona kod vas, šta je problem da se prebace podaci? I stari telefon radi samo ima duhove. Kada će biti gotovo prebacivanje?" Kaže službenica - "to ne mogu da vam kažem.", pita ovaj, kako ne može, jel postoji neki rok? Kaže "nema rok, kad bude gotovo javićemo vam se" :)) Kaže "to je komplikovan proces, pokušavamo da izvučemo podatke iz pokvarenog telefona". Lik kaže "nije telefon pokvaren samo ima duhove na ekranu normalno je radio kad sam ga doneo. Dajte mi ga nazad kad već ne znate kad će biti gotov koristiću ga sa ekranom takvim kakav je". "Ne može gospodine, to više nije vaš telefon. On kad izvučemo podatke će biti uništen!" (!) Lik kaže "dobro dajte mi da pričam sa šefom pa da rešimo kad ne mogu sa vama" ova kaže "ne mogu da vam dam šefa" (?!) 

Naravno Siniša Pavić momenat se javlja jer lik iza je zapravo pandur! koji se ubacuje u priču "Ajde šta se žališ, dosta mi je vas što pričate da je u inostranstvu bolje a kod nas ništa ne valja!" :)) Ovaj lik na fazon "šta pričaš, ja ne živim u inostranstvu nego ovde, hoću samo svoj telefon" :)) Pandur uzvraća "mutan si hoćeš telefon od 2000 evra, imaš te cipele (?) nosiš telefon od 50 evra", ovaj kao "pa to mi je zamenski jer mi je glavni telefon na servisu", na kraju žena od pandura izbacuje tog pandura napolje kao "izađi napolje idi iskuliraj" (?). nije bio Fata, možda mu je neki rod :))

Lik sa početka prepušta red nama ostalima dok zove Jetel da se žali kako ovi neće da mu daju taj papir i nema potvrdu itd. Pandur je uzeo u međuvremenu šta je bilo njegovo na servisu i otišao.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa ProMobi zapravo imao dosta korektno iskustvo u smislu da su mi reklamaciju rešili bolje i efikasnije od Begrama koji je isto ovlašćeni za Samsung a koji je imao neku ludu ideju "platite nam prvo 150 evra pa da mi vidimo šta mu je, ali ništa ne garantujemo", tako da su s te strane bili skroz ok. Administracija doduše jeste problem - tri puta sam dobijao sms poruku da mi je telefon gotov i da dođem da ga pokupim i tri puta nisu uspeli da ga nađu, tek iz četvrtog, što uopšte nije nemoguće da je sve vreme stajao na toj istoj polici 🙂

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zwerko said:

Ja sam sa ProMobi zapravo imao dosta korektno iskustvo u smislu da su mi reklamaciju rešili bolje i efikasnije od Begrama koji je isto ovlašćeni za Samsung a koji je imao neku ludu ideju "platite nam prvo 150 evra pa da mi vidimo šta mu je, ali ništa ne garantujemo", tako da su s te strane bili skroz ok. Administracija doduše jeste problem - tri puta sam dobijao sms poruku da mi je telefon gotov i da dođem da ga pokupim i tri puta nisu uspeli da ga nađu, tek iz četvrtog, što uopšte nije nemoguće da je sve vreme stajao na toj istoj polici 🙂

taj mi deo tek nije jasan, koliko sam video sve pakuju u kutije sa onim bar kodovima, to bi makar trebalo da bude lako za rešavanje i pronalaženje.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dule_smor said:

Ok, to je projekcija na osnovu 3 grada, videcemo dal je bolje ili gore sveukupno. Elem, mene je vise potreslo sto mali Mihajlo ne moze da upise Harvard!

https://www.facebook.com/717485268307882/posts/pfbid0is17aRFKUd58cEVFhewuSGYQ8uTbzr7ssG7QUUhbfn5cyMMVYn4SCWkGoX3YK2Vsl/?app=fbl

hahaha, jadan :))

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Stigle grube preliminarne procene popisa - 862 hiljade građana manje od 2011.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=11&dd=04&nav_category=12&nav_id=2237661

Ako odbijemo 400 hiljada građana koje je emigriralo, a i dalje ih porodice prijavljuju na popisu, dolazimo do 5.920.000 stanovnika Srbije.

ništa neočekivano, prosek je oko 10-15% kod svih u regionu tako da nisam iznenađen.

Link to comment
Share on other sites

Na konto priče o natalitetu. Vojna deca sa 4 i 7 godina prolaze obavezne sistematske preglede u VMA. Organizovano preko pedijatrije očno, lab, orl.. itd.. Svakog četvrtka je ludnica. Juče pričam baš sa koleginicom sa pedijatrije, sve će manje biti dece na sistematskim pregledima gledajući kartoteku. Prošle godine mi je bio prvi sistematski koji sam radila, mislim 10 nedelja (samo četvrtkom) 20+ dece 2017. godište. Ove godine nam je 2018, juče sam imala mislim 12oro. I samo 8 nedelja ukupno, završavamo do decembra.

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rbds said:

Na konto priče o natalitetu. Vojna deca sa 4 i 7 godina prolaze obavezne sistematske preglede u VMA. Organizovano preko pedijatrije očno, lab, orl.. itd.. Svakog četvrtka je ludnica. Juče pričam baš sa koleginicom sa pedijatrije, sve će manje biti dece na sistematskim pregledima gledajući kartoteku. Prošle godine mi je bio prvi sistematski koji sam radila, mislim 10 nedelja (samo četvrtkom) 20+ dece 2017. godište. Ove godine nam je 2018, juče sam imala mislim 12oro. I samo 8 nedelja ukupno, završavamo do decembra.

Nažalost tako je kod svih slabije razvijenih regija. Mislim da su od naših odavde tu bugari najgore prošli u ovom trenutku.

nisam siguran koliko tu i čega može da se uradi, voleo bih da vidim neke dobre pozitivne primere iz prakse ali da nisu iz Nemačke ili Švajcarske, nego nešto bliže nama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...