Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

11 hours ago, killYg0r said:

DEGAS

dok jos uvek imamo motore prave u automobilima

upravo. Idem kroz Sloveniju, prosao jedno 10ak Tesli, uglavnom S, voze 90 u srednjoj iza nekog kamiona, busa, drugog automobila. Pretuzno mi je to, da das skoro 100k evra za auto, vozis ga kao picka, i jos gledas da li ces imati dovoljno baterije

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dule_smor said:

ko nije provalio da se sprdam bas nema smisao za humor! 

znaš kako kaže peđa ovde, nisi stavio smajli!

20 hours ago, Highl1 said:

pa da, sad sam za vikend bio do Venecije, i na to su otisla 3.5 rezervoara (za tih 1700 km), ali sam ga muski gazio (toliko i da me je pozdravio presretac juce u Hrvatskoj :tf: )

što praviš međunarodne incidente hajli?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

što praviš međunarodne incidente hajli?

pa zar nismo u ratu sa Hrvatskom? :tf: 

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alfa said:

E, a koja je fora sa hejtom prema EV/hibridima? Aj kapiram za Teslu, realno je smeće, al recimo pomenuti rav4. Je l neki mačo trip (što je skroz ok) ili je stvarno sve đubre?

Pitam zato što ne znam baš kao Zverko :tf: 

za hibride i ja ne kapiram

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, f4ts0 said:

zbog maco ego tripa. Moja electric bembara pocepa perin auto na keca, brmmmmm, pardon bzzzz.

pa ne znam, mene bas zanima kako ce sledeci 911 biti hibrid, i kako ce mu to uticati na performanse

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Highl1 said:

pa ne znam, mene bas zanima kako ce sledeci 911 biti hibrid, i kako ce mu to uticati na performanse

flekam svakkog benzinca, cak i arape u golf 7ice, ide gas

a da se vratimo na ozbiljne teme, jedino logicno je meni sto tojota radi sa malim elektromotorom unutra koji krade snagu od "osovine" i onda skladisti tu energiju da pomaze, ubrzava, krece (cisto da uprostim proces), i u sustini smanji potrosnju na 2-3 litre. TO je trebalo da bude pravac - mild hybrid. Full EV je jos sakat zbog punjenja, ali deluje da ce se srediti za par god.

Cuo sam negde (dal ovde) da neki prozivodjac ima full ev, ali se sipa benzin i obese da motor na benzin pa motor puni bateriju koja pokrece auto. Jesam sanjao nesto ili stvarno ima takva budalastina?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

Cuo sam negde (dal ovde) da neki prozivodjac ima full ev, ali se sipa benzin i obese da motor na benzin pa motor puni bateriju koja pokrece auto. Jesam sanjao nesto ili stvarno ima takva budalastina?

mislim da je dovla tako nešto pisao za neki od novijih EV kad su bili najavljeni.

3 hours ago, alfa said:

E, a koja je fora sa hejtom prema EV/hibridima? Aj kapiram za Teslu, realno je smeće, al recimo pomenuti rav4. Je l neki mačo trip (što je skroz ok) ili je stvarno sve đubre?

Pitam zato što ne znam baš kao Zverko :tf: 

ja lično nemam hejt, šta više plug-in hibrid mi je zanimljiv kao opcija ali moji problemi su tu:

a. cena - taj EV momenat razlike u ceni je veći nego ušteda za benzin koji ti daje baterija, osim ako ne gledamo što "čuvamo životnu sredinu" (a i to je pitanje zbog baterije). 10-15k je razlika između običnog i plug-in modela, pa čak ako uzmeš i perino trošenje benzina znači da u tri godine nećeš da pokriješ tu razliku.

b. ceo auto je teži X zbog toga što ima i bateriju i elektro pogon itd samim tim i troši više "po defaultu" i ima više "tehnologije" u sebi.

c. sama tehnologija je na početku i onda nije sigurno ni da li kroz godinu-dve već imaš krš zastareli auto ako se pojavi nešto novo i ludo, drugo pitanje je kako naši serviseri ovde znaju da hendluju EV/plugin itd, a svakako se nadaš da ti baterija ne rikne pre vremena.

Razmišljao sam X puta o nekom plug-inu iskreno i uvek sam se vraćao na ove tri stavke, od čega su mi možda a. i b. dominantne u tome da se nisam opredelio za takav korak.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, f4ts0 said:

Cuo sam negde (dal ovde) da neki prozivodjac ima full ev, ali se sipa benzin i obese da motor na benzin pa motor puni bateriju koja pokrece auto. Jesam sanjao nesto ili stvarno ima takva budalastina?

Nissan ePower modeli rade to, za sada ima Qashqai i X-Trail. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, f4ts0 said:

Cuo sam negde (dal ovde) da neki prozivodjac ima full ev, ali se sipa benzin i obese da motor na benzin pa motor puni bateriju koja pokrece auto. Jesam sanjao nesto ili stvarno ima takva budalastina?

Glupava Mazda MX30 i legenda propadanja Fisker Karma! 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dovlagsi said:

sve hihihi hahaha a jedan u bmw-u drugi u mercedesu 🙄 izdali ste hardkor! 

eh, mercedes, nemojmo da se vredjamo :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, f4ts0 said:

zasto, ako znas (da ne guglam)? Zasto dva gubitka mesto jednog?

mislim da je ovde neko pisao da su prednosti tog čudnog sistema:
- performanse E motora (ubrzanje ofc)
- manje mehaničkih delova za prenos snage (menjač, kvačilo itd...) = lakše održavanje (?)
- možeš da natočiš gde god za 5 min i nema čekanja!
 

verovatno i te neke olakšice za hibride u finansijskom smislu... jeste i dalje čudno, al jebem li ga ne znam ni ja

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

mislim da je ovde neko pisao da su prednosti tog čudnog sistema:
- performanse E motora (ubrzanje ofc)
- manje mehaničkih delova za prenos snage (menjač, kvačilo itd...) = lakše održavanje (?)
- možeš da natočiš gde god za 5 min i nema čekanja!
 

verovatno i te neke olakšice za hibride u finansijskom smislu... jeste i dalje čudno, al jebem li ga ne znam ni ja

Meni deluje da je priča krenula od smenjanja emisija, pa kad već veliki broj proizvođača sada _mora_ da ima male baterije tj. one "mild hibrid" fore čisto da bi zadovoljili neke EU norme itd, išli su na fazon pa ok, hajde dalje da malo doradimo tu priču pa vidimo šta još možemo da uradimo.

mene tu samo "plaši" opet kažem cela ta priča tehnologije na početku i sad kad konkretno pogledam baš ove Nissan "chartove" (na primer nisan)

image.png

u fazonu sam da se pomolimo svi da ovo radi kako valja :))

ovako zvuči "lepo" na papiru ali u praksi ko zna. plus čini auto težim, plus pitanje je cene servisa kad dođeš sa "običnim" automobilom i sa ovim čudom sa baterijama, motorima i inverterima. itd.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

pa da, o tome i pričamo odnosno pokušavamo da odgovorimo na pitanje ČEMU TO?

Neki miks najbolje od oba? Taj SUS motor radi uvek u optimalnom režimu, najviše snage/obrtnog momenta za najmanje goriva, plus se lako dopuni, a valjda je i domet veći nego da je čist EV? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...