Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Quote

 

Prodaja polovnih vozila u prvom krvartalu pala je za 5,7 odsto u odnosu na isti period prošle godine, pokazuje nova analiza sajta Polovni automobili realizovana na osnovu podataka dobijenih u saradnji sa Cube Team-om. Konkretno, u prva tri meseca prvi put su registrovana 30.363 polovnjaka iz uvoza, dok je u istom periodu 2022. godine taj broj iznosio 32.215.

Ovi rezultati pokazuju nastavak trenda pada prodaje polovnih automobila, jer je prošle godine prodato za 15 odsto manje polovnjaka u odnosu na 2021. godinu.

I cene su u blagom porastu. Prosečna cena putničkih automobila sa domaćim tablicama oglašenih na sajtu Polovni automobili u januaru ove godine iznosila je 8.582 evra, dok je u martu cena porasla na 8.834 evra. Podsetimo, rast cena traje sada već gotovo tri godine. Tako je prosečna cena polovnih automobila oglašenih na sajtu tokom 2022. godine veća 24% u odnosu na 2021. i čak 38% u odnosu na 2020. godinu.

Skok cena  u prošloj godini najviše je bio primetan za polovnjake koji su proizvedeni posle 2010. godine. Naime, prosečna cena u januaru 2022. za ove automobile iznosila je 14.161 evro, a čak 14.682 evra u martu. U prvom kvartalu ove godine raspon cena je minimalan, pa je prosečna cena za vozila oglašena na sajtu Polovni automobili koja su proizvedena između 2010. i 2023. godine u januaru i martu gotovo identična.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dovlagsi said:

Da li se i vama čini da ima baš dosta Maseratija na ulicama Beograda u poslednje vreme? 

krenula zvanična prodaja a svi su to čekali sa parama u svojim džepovima!

šalu na stranu i ja sam primetio izvesni broj ali ne mogu da procenim da li je stvarno povećan broj ili prosto obraćam pažnju pa ih vidim.

Link to comment
Share on other sites

Koliko su (u nemackoj) poskupeli mali gradski automobili od 2020.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/auto-kaufen-verkaufen/autokosten/keine-bezahlbaren-kleinwagen/

2020 -> 2023
Fiat 500         12.990 -> 16.990 (24%)
Peugeot 208     15.099 -> 22.050 (32%)
Opel Corsa         14.042 -> 18.280 (33%)
Mini 3-Türer     17.254 -> 26.900 (36%)
Renault Twingo     10.128 -> 16.100 (37%)
VW Polo         15.139 -> 20.830 (27%)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=05&nav_id=2334936

Quote

Kineski Geely stigao u Srbiju, poznate i cene

Nakon sajamske premijere krajem marta, Geely Atlas Pro stigao je u prodajne auto-salone.

Atlas Pro Luxury košta 29.900 evra, a trenutno je u toku akcijski popust od 2.000 evra, pa se ovaj automobil može nabaviti za 27.900 evra.

Atlas Pro Flagship (laki hibrid sa pogonom na sva 4 točka) se nudi za 32.900 evra (uz aktuelni popust 30.900 evra).

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, manson said:

Taj Geely je iznutra iskopirani BMW X5 a spolja neki miks više brendova. Ali moram da kažem da kvalitet deluje dosta na nivou. Nemam predstavu o kvalitetu inače, izuzev da je to Volvo pa kao valjda je to ok, i ne znam ni koliko je isplativ servis, da li posle može da se proda i tako to, ali sa današnjim cenama vozila uopšte nije loša ponuda 30k za njega, plus ima 7 godina garancije.

da je normalno vreme ofc ne bi smeo da bude preko 20k 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

Taj Geely je iznutra iskopirani BMW X5 a spolja neki miks više brendova. Ali moram da kažem da kvalitet deluje dosta na nivou. Nemam predstavu o kvalitetu inače, izuzev da je to Volvo pa kao valjda je to ok, i ne znam ni koliko je isplativ servis, da li posle može da se proda i tako to, ali sa današnjim cenama vozila uopšte nije loša ponuda 30k za njega, plus ima 7 godina garancije.

da je normalno vreme ofc ne bi smeo da bude preko 20k 🙂

Čuh negde da po ugovoru GiliGiliGili ne sme da uzima tehnologiju od Volvoa. Vlasnik je, ubira prihod, ali to je otprilike to. Valjda nije patka...

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 4:29 PM, dovlagsi said:

Da li se i vama čini da ima baš dosta Maseratija na ulicama Beograda u poslednje vreme? 

nema veze sa maseratijem ali još jednom možda potvrđuje da kad se na nešto fokusiraš onda samo to vidiš. u mom slučaju već jedno dve nedelje samo DS7 viđam po gradu 🙂

ne znam da li je to taj jedan 🙂 ali sad vidim po oglasima da ih ima dosta, a zapravo ih nije bilo toliko, možda je neko krenuo da ih više uvozi ili prodaje, nemam pojma.

5 hours ago, Praso said:

Čuh negde da po ugovoru GiliGiliGili ne sme da uzima tehnologiju od Volvoa. Vlasnik je, ubira prihod, ali to je otprilike to. Valjda nije patka...

mislim da sam negde video kod njih na sajtu da se baš "hvale" da su uzeli neke tehnologije iz volvoa, a i ne znam što ne bi, nije da će da im utiče na prodaju volvoa.

inače moram malo da se ispravim, ako ovi sportage i tucson koštaju oko tih 30k, onda je pitanje zapravo da li ovaj geely može tako da se proda lako, ipak su ova prva dva poznatiji brendovi sa većom mrežom servisa, brojem vozila a opet garancija isto traje. U tom slučaju bi ovaj Atlas morao biti tipa 3-4-5k ispod istog takvog Hyundai/Kia da bi imao smisla.

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme sve vise razmisljam o zameni clana porodice koji gazi vec 8 godinu kod mene. Iako me nikad nije ostavio, sve mu manje verujem iz nekog razloga a sve vise para trazi pa bukvalno kao da jasem mrtvog konja!

Kako nemam previse para na gomili a ne bih da kupujem nasminkane leseve, zanima me koliko je pametna opcija uzeti nesto na lizing danas? Koje su mi opcije za polovno (20k) - novo (25k) ako ima nesto za te pare da se kupi?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Mislim da lizing prica ne radi posao kod nas (in b4 AlexG)

Ja sam prosle godine uzimao za taj range a prvu prepreku sam presekao za novo jer mi se jednostavno vise svidja da uzmem i ne razmisljam.

Nakon toga je izbor dosta suzen i prakticno ti ostaje da cimas i pratis sta imaju preprodavci nasi lokalni.

Iako volim kola generalno mi je bilo svejedno koja marka/model.

Ako ti je ok da vozis manuelni menjac onda i ima sta da se probere.

Napravi spisak svih brendova, pa kreni da obilazis uzivo, pa test voznja pa presecanje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

U kom smislu lizing ne radi kod nas? 

Sto se tice marke tu sam nesto tezak. Ne bih mogao da vozim VW vozila to je sigurno, ne odgovara mi nista kod njih. Sto se tice drugih malo sta sam probao. Sta bi bilo slicno ili priblizno pezou do 1.6? Manuelni mi nije problem, jebes muskarca koji vozi automatika 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni da li sve kuce nude lizing opciju ali svakako probaj da dobijes ponudu za oba pa vidi sta je bolje, mislim da je auto kredit kod nas i dalje bolja opcija kada sam poslednji put gledao.

Podrska za izbegavanje VW price :tf2:

Najpribliznije 1.6 dizel pezo prici? Pa 1.5 BlueHDi koji je isti, samo downsized motor

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2023 at 5:31 PM, FATA said:

Koje su mi opcije za polovno (20k) - novo (25k) ako ima nesto za te pare da se kupi?

Nije Pezo, nije 1.6 i nije dizel ali se uklapa u budzet: https://www.suzuki-srbija.rs/pdf/cars/vitara/price.pdf i https://www.suzuki-srbija.rs/pdf/cars/s-cross/price.pdf.

Cak imaju i akciju da je ovaj SCross u najjacem paketu 25 i nesto...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, fuse.buca said:

Nije Pezo, nije 1.6 i nije dizel ali se uklapa u budzet: https://www.suzuki-srbija.rs/pdf/cars/vitara/price.pdf i https://www.suzuki-srbija.rs/pdf/cars/s-cross/price.pdf.

Cak imaju i akciju da je ovaj SCross u najjacem paketu 25 i nesto...

Kao neko ko zeli sve najgore SUV vozacima bio bih licimer da kupim isti. Medjutim nije samo to, generalno su mi svi SUV ruzni da ruzniji ne mogu biti tako da ih nikad ne bih vozio.

Ne mora da bude dizel niti pezo, ali bi bilo sjajno da bude do 1.6

 

52 minutes ago, togFU said:

Možeš li da navedeš 3 stvari koje ti ne odgovaraju please?

Nisam ih poslednjih godina vozio ali ono sto mi je najvise smetalo je "tvrdoca" (no homo) kvacilo/menjac i udobnost. Nemam nuzno trecu stavku jer su mi prve dve bitnije, ali ako bas mora onda je to sto mi se ne svidja unutrasnjost/spoljasnost vecine "autoa" sto bi fatso rekao
 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Vićsa said:

Smem li da pitam zašto?
Koja je razlika između 1.6 i 2.0, recimo?

Vise stvar licnog izbora. Iz iskustva mi 1.6 motori deluju kao neunistivi (moguce i da sam samo imao srece). Uz to jeftinija je registracija za iste i generalno malo trose sto mi dodje plus plus.

Da imam para kupio bih mx5 miatu, medjutim imajuci u vidu kako se vozi po BGu bilo bi me zao da je neko upropasti. Mozda jednog dana kada budem otisao preko! 😉

Ono sto mi deluje zanimljivo je mozda FF 1.0 ecoboost od 100ks. Valja li necemu da se vozi 3-4g? Je li ova cena naduvana za danasnju situaciju? Deluje mi da se dobija dosta opreme za te novce mada nisam pratio cene pre ove ludnice i ne znam puno o ponudama u toj kategoriji

image.png.1e0f0a5078cd3e8060f0aeb7ddcdceb0.png

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Uz to jeftinija je registracija

Na godišnjem nivou, zanemarljiva stavka.

Lični izbor mogu da razumem, iako se pogrešnom "dijagnozom" došlo do istog 😉

Generalno, imao bih da ti preporučim samo jednog lika sa sigurnošću gde bi mogao da gledaš polovne automobile. I dalje sam nekako mišljenja da se ne isplati nov, pogotovo ne ovi "jeftini" motori.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...