Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

5 hours ago, f4ts0 said:

plot twist : kupice juke

Kako ispod cene, ovo je 6 godina staro  preko 200 000 za 16k eura.
Mislim to je to

Toliko kostaju 3-4 godine stariji, ovo godiste za ove pare je nemoguce naci, cak imas dosta 2014/2015 koji su skuplji od ovog.

5 hours ago, f4ts0 said:

plot twist : kupice juke

Kako ispod cene, ovo je 6 godina staro  preko 200 000 za 16k eura.
Mislim to je to

Toliko kostaju 3-4 godine stariji, ovo godiste za ove pare je nemoguce naci, cak imas dosta 2014/2015 koji su skuplji od ovog

Edited by mohr
ne znam kako je duplirao post, ne radi ti forum LAKI :D
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, beba isus said:

ne igore, dizajneri znaju sta je lepo, a i nemaju para kao vi programatori

ti si bese hteo da kupis neki najruzniji kabriolet, koji je to model bio bese 😄

Reki, molim te ne poredi bmw 4 kupe sa jebenim civicom i pričati o dizajnu 🙂 Možda se nekome ne svidja prednja maska bmw 4orke, ali civic sigurno nije vrhunac dizajna. Plus da imaš dosta više para, ne bi gledao civica, tako da nemojmo se lagati 🙂 

5 hours ago, Lucky said:

aha, ok, možda je onda do Civica, otkud znam. Stvarno baš nikakav problem sa uljem nisam imao na Accordu, redovno merio i gledao stanje itd. 

Izuzev tog redovnog menjanja ulja u garanciji ništa preko toga, čak sam posle i kad je izašao iz garancije i nešto ređe redovno servisirao (zaboravim, pa prođe skoro dve godine itd), nikad frka sa uljem. 

pa oddball računa da čovek i dalje vozi Opel jer je to najbolji auto na planeti i da mu i dalje treba dobar savet za servis!

Reki: kupio bih Civica
Laki: ja sa Accordom nisam imao problema
Pera: drugar sipa ulje u Civica benzinca Reki
Laki: ovo je trol, ja sa Accordom nisam imao problema

:tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

ajbg, nisam obratio paznju, nisam bio na rur-u neko vreme i sve mi je novo 😄

sve što je trebalo da te vrati je samo jedan mali rat! :)))

25 minutes ago, Highl1 said:

Reki: kupio bih Civica
Laki: ja sa Accordom nisam imao problema
Pera: drugar sipa ulje u Civica benzinca Reki
Laki: ovo je trol, ja sa Accordom nisam imao problema

čekaj čekaj higli, budimo objektivni! Ti si rekao:

Quote

 

ima ortak Civica 2012, 1.8 140ks benzinac, zadovoljan je, nije imao nikakve probleme, ali kao i većina benzinaca, troši ulje, tako da uvek moraš da imaš kanticu u gepeku i da budeš spreman da dospeš


 

nisi rekao većina benzinaca Civica, već većina benzinaca uopšte, amirite? nije mi accord jedini benzinac kojeg sam vozio ili vozim, ni sa jednim nisam imao problem sa uljem.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Highl1 said:

Reki, molim te ne poredi bmw 4 kupe sa jebenim civicom i pričati o dizajnu 🙂 Možda se nekome ne svidja prednja maska bmw 4orke, ali civic sigurno nije vrhunac dizajna. Plus da imaš dosta više para, ne bi gledao civica, tako da nemojmo se lagati 🙂 

hm, nisam siguran dal pricamo o istom cabriu, secam se da je igor linkovao neki cabrio al to nije bio bmw nego neki sugavi cabrio za koga je rekao da je lep 😄

i da imam vise para, i da prave novog civica po tom dizajnu (8th gen), to bi verovatno meni bio favorit, jer svaka novija generacija je sve vise "nadrkana". a evo, osim toga sta se meni svidja od dizajna: golf 5-8, scirroco, megan 3 coupe, clio novi, bmw serija 1 (kontam svaka gen je slican dizajn), nove mazde 3, 5, novi fica je simpa, citroen ds3 moze da prodje, grande punto/evo/bravo/tipo mi imaju ok dizajn, pezo 306 (da), seat leon mk2, subaru imprezza ... naravno da imam 20k da dam za auto kupio bih auto iz 2020 godine, ali hocu da kazem da novi automobili imaju sve gori dizajn/lice jedni na druge, bar je to moj utisak 😄 

mada moramo da razgranicimo o cemu pricamo ovde, evo izgugloa sam taj bmw 4 kupe novi, i desava se da lici na bilo koji drugi novi bmw ili neku fensi limuzinu 😄  koja sija u mraku, kako kad imas neki dijamant koga brusis godinama, i sav je napucan, misicav itd. a kad pogledas tog civica, to je originalan dizajn, civic pre toga je izgledao ovako, a i on ce posle 20 godina izgledati moderno, jer je sam dizajn |vanvremenski"

image.png.aa9acfb92090610d4c7a4ea3427be072.png

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da mislis na novu mazdu 6 a novi fica ti je katastrofa, razumem da ti se svidja izgled ali auto je katastrofax2, bas u petak uvece sam kod drugara automehanicara video jednog, totalni promasaj od auta u svakom smislu.

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

Skoro neko kupio novu Mazdu 6 ona candy apple red boja mislim da se zove, auto uredno parkiran ispred zgrade gde prolazim prema poslu, stucao je  grad samo tako, tuga, nadam se da ima kasko ili koje vec osiguranje pokriva vremenske nepogode, nista nije polomljeno ali se vide udari grada.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dule_smor said:

Ma samo Audi, druze boli me kurac, ja pisem sta hocu!

GOSPODAR PRSTENOVA!

55 minutes ago, beba isus said:

svidja od dizajna: golf 5-8, scirroco, megan 3 coupe, clio novi, bmw serija 1 (kontam svaka gen je slican dizajn), nove mazde 3, 5, novi fica je simpa, citroen ds3 moze da prodje, grande punto/evo/bravo/tipo mi imaju ok dizajn, pezo 306 (da), seat leon mk2, subaru imprezza ... naravno da imam 20k da dam za auto kupio bih auto iz 2020 godine, ali hocu da kazem da novi automobili imaju sve gori dizajn/lice jedni na druge, bar je to moj utisak 😄 

kakav čudan izbor automobila koji ti se dopadaju :)) bukvalno u "mojoj knjizi" od sjaja do očaja :))

37 minutes ago, beba isus said:

evo o cemu pricam, cak i kad sam rekao mazda nova, sad sam izguglao imaju verzije i 2017 i 2022

 

mislim da ima još neka verzija između ove dve negde.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

sve što je trebalo da te vrati je samo jedan mali rat! :)))

čekaj čekaj higli, budimo objektivni! Ti si rekao:

nisi rekao većina benzinaca Civica, već većina benzinaca uopšte, amirite? nije mi accord jedini benzinac kojeg sam vozio ili vozim, ni sa jednim nisam imao problem sa uljem.

pa benzinci imaju problem sa prekomernom potrošnjom ulja, naročito atmosferci. Ja sam ovde rekao to u fazonu, da je to nešto na šta se navikneš, ne kao neku enormnu manu

1 hour ago, beba isus said:

hm, nisam siguran dal pricamo o istom cabriu, secam se da je igor linkovao neki cabrio al to nije bio bmw nego neki sugavi cabrio za koga je rekao da je lep 😄

i da imam vise para, i da prave novog civica po tom dizajnu (8th gen), to bi verovatno meni bio favorit, jer svaka novija generacija je sve vise "nadrkana". a evo, osim toga sta se meni svidja od dizajna: golf 5-8, scirroco, megan 3 coupe, clio novi, bmw serija 1 (kontam svaka gen je slican dizajn), nove mazde 3, 5, novi fica je simpa, citroen ds3 moze da prodje, grande punto/evo/bravo/tipo mi imaju ok dizajn, pezo 306 (da), seat leon mk2, subaru imprezza ... naravno da imam 20k da dam za auto kupio bih auto iz 2020 godine, ali hocu da kazem da novi automobili imaju sve gori dizajn/lice jedni na druge, bar je to moj utisak 😄 

mada moramo da razgranicimo o cemu pricamo ovde, evo izgugloa sam taj bmw 4 kupe novi, i desava se da lici na bilo koji drugi novi bmw ili neku fensi limuzinu 😄  koja sija u mraku, kako kad imas neki dijamant koga brusis godinama, i sav je napucan, misicav itd. a kad pogledas tog civica, to je originalan dizajn, civic pre toga je izgledao ovako, a i on ce posle 20 godina izgledati moderno, jer je sam dizajn |vanvremenski"

image.png.aa9acfb92090610d4c7a4ea3427be072.png

baš je bmw 4 sa ovom novom maskom drugačiji od većine bmwa, i dosta ljudi je reklo da je ružan, i ovde se vodila ista diskusija o tome kad je Igor linkovao taj auto (i bio je kupe kabriolet 4ka). Ali mislim da je poređenje te četvorke i ove tvoje šerpe smešno 🙂 

1 hour ago, Lucky said:

 

kakav čudan izbor automobila koji ti se dopadaju :)) bukvalno u "mojoj knjizi" od sjaja do očaja :))

može lockTM

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ajmo redom:
- golf - svaki mi je ružan, to mi je najbezličniji auto uz korolu
- sve fiat varijante punto, tipo i sl, isto tako su mi baš običan jeftin auto bez ikakvog dizajna
- clio mi isto nije ništa spec, ali mi je mnogo bolji nego ova golf / fiat ekipa
- DS3 mi nije lep, ali ne mogu da kažem da nema to nešto što ga izdvaja kad ga vidiš na ulici, samo se meni lično ne svidja, ali je miljama ispred golfa i fiata pobrojanih
- ne svidja mi se poslednji bmw 1, ali mi je onaj restyle pre njega bio top

ostatak liste mi je sasvim ok, ali ono, uglavnom mi ovo nisu automobili za koje bih rekao da su mi lepi i da bi ih kupovao (osim možda bmw 1, široka, impreze ili leon ali u FR / Cupra varijanti)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Highl1 said:

pa benzinci imaju problem sa prekomernom potrošnjom ulja, naročito atmosferci. Ja sam ovde rekao to u fazonu, da je to nešto na šta se navikneš, ne kao neku enormnu manu

2 hours ago, beba isus said:

pa šta me onda zezaš, ja ti rekoh da sa svojim benzicem (accordom) nisam imao taj problem, a ni sa corsom koliko se sećam ... posle sam furao dizele, sad ćemo da vidimo sa ovim smartom kakva je situacija.

a otkad je dovla rekao da civic i accord nemaju veze jedan sa drugim sa motorima, lepo sam se ogradio i rekao rekiju da zaboravi na sve što sam napisao!

13 minutes ago, beba isus said:

u pravu si sad sam istrazio, to je sting linkovao neki megan kabrio, al sam pomesao 😄

a sta vam je ruzno na mojoj listi

nisi doduše pisao koje generacije... ali

  • megan kupe - bio je zanimljiv kad je pojavio tu i tamo, sad je prosto ružno ostario. a vozio sam ga u firmi neko vreme, nije me nešto impresionirao ni iznutra ni ovako
  • golf, clio, copy-paste ovog perinog, em mi je golf bezličan, em ga ovako ne bih vozio - ali valjda i dalje ima tu foru da ga možeš prodati za slične pare za koje si ga kupio, što je valjda ok.
  • ds3 može, ima nešto svoje, ako nađeš dobar primerak
  • mazda je svakako ok, 3, 6 koja god, našli su tu liniju koju rabe već deceniju i to je ok kad su je već našli 🙂 svakako dobro izgledaju skoro sve pa i dan danas, posle svih godina (koja god generacija) čak i cx, c itd varijante
  • bravo, tipo, ne bih komentarisao 🙂 
  • grande punto mi je ok, doduše možda sam subjektivan jer keva vozi, i tu mi više ide na stranu koliki je to zapravo auto, dok na slikama ne izgleda tako, pa i uživo spolja deluje manje nego kad zapravo vidiš koliko mesta ima iznutra. i plus kao multijet motor proverena šema itd u tom delu budžeta u kojem je, možda bih i gledao tu opciju. ali unutar tog cenovnog ranga.
  • pežo 306 slično kao reno megan - našli su tu liniju sa 206 i tad je bila revolucija, onda krenuli da je voze konstantno i sad je jednostavno dovoljno zastarelo da prosto nije više lepo.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Lucky said:

pa šta me onda zezaš, ja ti rekoh da sa svojim benzicem (accordom) nisam imao taj problem, a ni sa corsom koliko se sećam ... posle sam furao dizele, sad ćemo da vidimo sa ovim smartom kakva je situacija.

pa ne zezam te, nego sam ja rekao info iz prve ruke, od čoveka koji je prvi vlasnik, i bukvalno to neko godište, i ti kao ovo je trol 🙂

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Highl1 said:

pa ne zezam te, nego sam ja rekao info iz prve ruke, od čoveka koji je prvi vlasnik, i bukvalno to neko godište, i ti kao ovo je trol 🙂

ma ne odnosi se na to, pa to nije trol, to sam napisao na prethodni tvoj post pre narednog - pre utisaka tvog ortaka - kad si prvi put pomenuo ulje kod civica!

no nema veze, razumeli smo se!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mohr said:

Da se slozim sa obojicom da mu je izbor automobila koji mu se svidjaju 3/4 katastrofa 🙂 ali ukusi su razliciti pa mu se da oprostiti i shvatili smo da voli HECHBEK uglavnom!

pa da nisu različiti ne bi se ti automobili prodavali.

na kraju krajeva, onoliko se prodavala i multipla koju smo svi živi hejtovali ali to niko nije kupovao zbog spoljašnjeg izgleda.

a svako generalno nađe neku liniju negde.

evo ja nešto gledam ovaj XC-60 i ne mogu da se načudim kako je neko "odobrio" da ima onu budžu pozadi kao neko čelo ili čvoruga - pa opet se prodaje auto i verujem mnogima to ni ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa da nisu različiti ne bi se ti automobili prodavali.

na kraju krajeva, onoliko se prodavala i multipla koju smo svi živi hejtovali ali to niko nije kupovao zbog spoljašnjeg izgleda.

a svako generalno nađe neku liniju negde.

evo ja nešto gledam ovaj XC-60 i ne mogu da se načudim kako je neko "odobrio" da ima onu budžu pozadi kao neko čelo ili čvoruga - pa opet se prodaje auto i verujem mnogima to ni ne smeta.

ono što je bitnije, ti automobili su različiti i po ceni, ne po izgledu. Da svi imaju pare, da li bi se punto prodavao toliko, budimo realni

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

ono što je bitnije, ti automobili su različiti i po ceni, ne po izgledu. Da svi imaju pare, da li bi se punto prodavao toliko, budimo realni

naravno, sve su to klase koje imaju svoje kupce. iskreno, da svi imaju pare, malo se plašim na šta bi to ličilo što se kola tiče :)))

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Highl1 said:

ono što je bitnije, ti automobili su različiti i po ceni, ne po izgledu. Da svi imaju pare, da li bi se punto prodavao toliko, budimo realni

dobro, razumem vase rezonovanje, mada mi se cini malo da ubacujete i stvari koje nisu dizajn related u pricu

npr, ja verujem da ti spomisnjes punto jer ti je punto i grande punto sve FIAT (nepouzdan, ne preterano kvalitetan, nista posebno itd), a to su potpuno dva razlicita dizajna, taj stari punto je bas ono jugo fazon, ali zamisli da Maserati izbaci auto koji je isti grande punto sta bi onda mislio o njemu? 😄 Posto ako pogledas prednji deo grande punta ima te farove. Ako ja uzmem i gledam samo dizajn (ne kvalitet auta, marku, snagu, cenu itd), meni recimo bmw novi ne izaziva nikakvu emociju). Tako sam pre mislio i o golfu ali vremenom sam skontao da ima nesto sto mi se svidja tu, tj ta prakticnost u dizajnu... i sad mi je kul 😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...