Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

13 hours ago, Lucky said:

pežo je pežo, honda je honda 🙂

kad smo na temi, drugar ima neki pežo 307 malo preš'o, radio ok i tipa pre jedno 6 meseci je samo krenulo da otkazuje sve živo u razmacima od po mesec dana, bukvalno da ga baci u dunav.

Nije on malo prešao, več je puno vraćen :D

Do 200-250k km (PRAVIH!) 307 i na taj kalup ex-PSA Citroeni, Fiati itd.  su najbolji auti ikad, a onda kreću muke sa elektronikom i suspenzijom.

Edit - znači ako ako više jebe elektronika, mnogo je vraćena kilometraža, a ako je više suspenzija onda je i lupan ozbiljno. A verovatno je i oboje - imnogo vraćen i mnogo lupan. :(

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, millanče said:

Edit - znači ako ako više jebe elektronika, mnogo je vraćena kilometraža, a ako je više suspenzija onda je i lupan ozbiljno. A verovatno je i oboje - imnogo vraćen i mnogo lupan. 😞

nije baš suspenzija, više elektronika plus kojekakve cevi, izduvi, creva i tako to 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky said:

nije baš suspenzija, više elektronika plus kojekakve cevi, izduvi, creva i tako to 🙂

Pa to je to, 300-400k minimum je taj STVARNO prešao. To što tvrdi da suspenzija ne zeza toliko može biti 

A) Istina :) 

B) On kao vlasnik starijeg izvozanog Pežoa smatra da je sasvim normalna stvar što mora dva puta godišnje kod  mehaničara zbog silena, stabilizatora, kugli, šolja-amortizera i ostalog pa posle na reglažu, i to ako nije bilo incidenata sa rupama i slično :) 

Ja sam na starijem Fiatu, Citroenu i Pežou nakucao oko 5 godina "staža" pre prelaska na prvo japansko auto, i definitnvo sam bio ovaj tip pod B, a još ih brdo znam.

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, millanče said:

Pa to je to, 300-400k minimum je taj STVARNO prešao. To što tvrdi da suspenzija ne zeza toliko može biti 

A) Istina 🙂

B) On kao vlasnik starijeg izvozanog Pežoa smatra da je sasvim normalna stvar što mora dva puta godišnje kod  mehaničara zbog silena, stabilizatora, kugli, šolja-amortizera i ostalog pa posle na reglažu, i to ako nije bilo incidenata sa rupama i slično 🙂

Ja sam na starijem Fiatu, Citroenu i Pežou nakucao oko 5 godina "staža" pre prelaska na prvo japansko auto, i definitnvo sam bio ovaj tip pod B, a još ih brdo znam.

Kapiram da je B, u pravu si 🙂

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Kod SDa se zapalila 2 Bmwa u roku od 7 dana...znaci nisu samo francuzi govna!

pa kad imaju kumulativno jedno milion i po pređenih kilometara 🙂

kapiram da je onaj bmw 5 od pre 20 godina što je bio, koja god da mu je zvanična "šifra" 🙂 ako nije i stariji 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

jedino rešenje je rešavati se što pre starih Pežoa 🤷 

https://www.instagram.com/p/C9XdpU1stdL/?igsh=MXBodjU5Z3ozbGM1YQ==

"problem" je što su im prokleti motori i limarija previše dobri, pa i dalje "prolaze kao auta" i menjaju vlasnike kao gaće otprilike :) 

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

Fala bogu ja ih ne viđam više, ne računamo marginu. 

To što nazivaš "marginom" je bukvalno cela Srbija izuzev par "bubble"-ova koje proizvoljno možeš da nacrtaš oko BG, NS, i možda još oko par viđenijih severnijih gradova po sopstevenom nahođenju, ne pravim veliko pitanje :) 

Prošao sam skoro Valjevom i malo južnije, i to ti je prosek vozila (Golf 2-4 TDI i Pežo HDI/FIAT JTD (ne mJTD!) dvehiljadedrugo sa skinutim kat.), mislim da uopšte ne preterujem.

Edited by millanče
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Имам га и ја, код мене је од 2007.  године, следеће године правимо пунолетство. 🙂

Захвалан ми је, возим га на посао, за акање по граду, крени-стани, заболе ме да ли ће неко да ме чукне, само нека служи што дуже и боље, тако могу овај велики да чувам само кад идемо породично 

  • Like +1 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

pa valjevo i jeste margina ! 😄

meni je samo pun kurac uvoženja auta od 10+ godina, i udisanja smrada iz njih, i pun mi je kurac placeva sa rezervnim delovima i krsevima za secenje poredjanih po plodnim prirodnim njivama, i prosipanjem preradjenog ulja u kanale i potoke, etc... ne razumem kada ce se poceti stajati na put toj totalnoj kaubojstini... kupi nov auto od 15k, nije smak sveta ako ne vozis drkavi bmw koji za 5 godina odrzavanja po kojekakvim garažama nas sve košta kao rio tinto

 

ali bitno je da je ekoloska inspekcija meni naredila da moram da merim zagadjenje na dimnjaku od profi kotla)cca 1000 eur godisnje), koji koristi samo pelet, i u koji se sipa samo najkvalitetniji pelet...  rofl

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, manson said:

Ima ih, #pungas batice uglavnom.

hahaha, bukvalno sam pre jedno 10 dana video #pungas stilo :))

a i kad vidim stilo ja se uvek setim Dragančeta :)))

2 hours ago, G!!! said:

meni je samo pun kurac uvoženja auta od 10+ godina, i udisanja smrada iz njih, i pun mi je kurac placeva sa rezervnim delovima i krsevima za secenje poredjanih po plodnim prirodnim njivama, i prosipanjem preradjenog ulja u kanale i potoke, etc... ne razumem kada ce se poceti stajati na put toj totalnoj kaubojstini... kupi nov auto od 15k, nije smak sveta ako ne vozis drkavi bmw koji za 5 godina odrzavanja po kojekakvim garažama nas sve košta kao rio tinto

 

kačio sam već 3-4 puta ovde, dokle god smo jedina zemlja u Evropi (!) sa uvoženjem matorih vozila, dokle god vlast ništa ne radi povodom zagađenja zimi i generalno ceo koncept zaštite životne sredine je nepostojeći, naravno da će i lokalni Pera (sori pero!) da sipa ulje u potok.

2 hours ago, G!!! said:

ali bitno je da je ekoloska inspekcija meni naredila da moram da merim zagadjenje na dimnjaku od profi kotla)cca 1000 eur godisnje), koji koristi samo pelet, i u koji se sipa samo najkvalitetniji pelet...  rofl

a ovo naravno da ne pominjemo što ima i ona obavezna ekološka taksa od 50 evra godišnje po firmi koja nemaš pojma za šta ide plus sve one "zaštitne eko takse" za uvoz stvari itd.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

da super su koliko nemaju pojma više šta rade i šta zapravo treba da rade sa hendlovanjem ekologije.

zove me žena pre jedno mesec dana, iz neke državne ekološke novotvorevine, kaže niste prijavili "izvor zagađivanja u nacionalni registar agencije za zivotnu sredinu". moja prva reakcija je bila nonšalans fazon, kao brt ko me ovo zajebava, ko stoji iza ovog prenka? 🙂 posle skapiram riba stvarno iz nekog ministarstva.

jebavah se potom 15ak dana sa tim nekim njihovim portalom da napravim taj jedan izveštaj i usput skontam da ima sijaset firmi koja ti kao uslugu nudi sastavljanje tog nekog izveštaja. ugl uvezao sam espejsa na firmu 2022. god i to mi traže - da generišem izveštaj kako bi mi oni sastavili uplatnicu za taksu, a sve kako bi mogli da hendluju budući otpad u vidu tog mog uvezenog auta. uplatnicu i dalje nisam dobio, digao sam ruke nek me zovu opet. bože dragi

  • Sad 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za kola, tako i meni jedne godine došlo za kuću rešenje za odvodnjavanje, i naravno kamata XY puta veća od glavnice. Zašto nije infostan preko kog već plaćam vodu, nemam pojma. Još jedan bukmark i kvartalna poseta portalu 😄

Link to comment
Share on other sites

i meni stiže za odvodnjavanje... :D (tehnički nije toliki offtopik, eto, oba puta sam imao ludačku sreću da auto nije bio u garaži da nastrada :D Ia razmišljam o kupovini "visočijeg" vozila :D

pp2.thumb.jpg.33b3529be1b10f6b7ff96f3d007eec9c.jpg

Edited by millanče
  • Sad 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2024 at 12:36 PM, millanče said:

Sirotiljo, kaubojštino i dupli standardi, i bogu ste teški 😞

nemojmo kupovati raspale bmw-e/audije/merdze - ciljao sam ko mi ide na zivce, ne na normalne radne tipove koji se snalaze kako mogu po pitanju vozila, ali livadariti stotine hiljade karoserija, vrata, hauba  zaista nije put kojim treba da se omoguci svima da imaju prevozno sredstvo jbg.... ko zna koliko smo toga uvezli i sta cemo raditi sa tim kada im istekne uoptrebna vrednost nemam pojma. Cuo sam da ta ekoloska inspekcija sada ide po tim placevima (naravno onim koji su se registrovali u medjuvremenu) i da im pise kazne jer imaju ulje i akumulatore na otvorenom - bravo majmuncine, to im je resenje. Sa druge strane i broj otpada koji otkupljuje stare automobile i akumulatore opada jer ne ispunjavaju uslove za skladistanje koji su se u medjuvremenu propisali  

p.s. placam ekolosku taksu 200k godisnje lol i na to sve dosla sns ribica da mi odrapi meru merenja zagadjenja kroz kotao za pelet (naravno nisam uradio, i doneli mi je zabranu koriscenja kotla lol) - jeasm li spomenuo da u sapcu ne moze da se dise od Elixir fabrike vestackog djubriva, od fabrike boja, i od fabrike plocica ? lal

  • Thanks (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...