Jump to content

Marvel Movies & TV - MCU, Fox, Sony, etc


Recommended Posts

  • 1 month later...

Samo ću da pomenem nešto, a u svetlu situacije sa panderverse i marvelsima, a to je da je taaako dobar osećaj posle 4 i više godina dobiti punu i neoborivu potvrdu toga koliko sam bio u pravu sa negativnom kritikom prvog Kapetan Marvel filma i svega što je inicirao i do čega je tada zauzeti kurs danas doveo. Toliko od mene na tu temu. Idemo dalje. Nadam se da će makar Dedpul 3 biti dobar film :) 

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cali said:

Super video na tu temu 

 

Vidi, super je video, ali nije prvi na sličnu temu, ali da svesno obigrava i izbegava da iznese jedan bitan faktor. Davno sam gledao Film theorists video na temu zašto Dizni propada. Ista stvar. I jedan i drugi izbegavaju da pomeny woke diversity equty inclusion faktor, koji se prosto ne može i ne sme preskakati niti se sme žmuriti pred činjenicom koliko je ta agenda kumovala problemima Marvela, Lucas Filma, Diznija uopšte, a i Holivuda generalno. 

Ne tražim ja da se svako nužno složi sa ekstremom "get woke - go broke", i da to viče na sva usta, ali verujem da postoje sigurno načini da se u nekom neutralnom tonu skrene pažnja i na taj faktor i raskol u ovakvim diskusijama.

Ko oko toga obilazi kao kiša oko Kragujevca, prosto mi nije iskren, ako me razumeš, kao da više brine da nekog ne "offenduje" nego o tome da sabere i predstavi ful sve bitne činjenice. 

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Mudro zboriš oko obigravanja, s tim da bih rekao da je The Message simptom lošeg pisanja, a ne uzrok.

Novi Spiderverse crtaći su sjajni. Strane New Worlds je sjajan. Wonder Woman je sjajna. Svi oni imaju neki stepen reprezentacije, ali ta reprezentacija je prirodno upletena u priču. Cpt. Marvel je primer lošeg filma koji je fejlovao na više kinematografskih nivoa, a pokušava da izvuče pare samo zahvaljujući The Message. 

U tom smislu Holivud zabole za reprezentativnost zarad reprezentativnosti, nego kao način da se zaradi više para. Da im sutra neko kaže "Isus puni bioskope", imali bismo Star Wars XIX: Revenge of Darth Jesus.

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, cali said:

Mudro zboriš oko obigravanja, s tim da bih rekao da je The Message simptom lošeg pisanja, a ne uzrok.

Novi Spiderverse crtaći su sjajni. Strane New Worlds je sjajan. Wonder Woman je sjajna. Svi oni imaju neki stepen reprezentacije, ali ta reprezentacija je prirodno upletena u priču. Cpt. Marvel je primer lošeg filma koji je fejlovao na više kinematografskih nivoa, a pokušava da izvuče pare samo zahvaljujući The Message. 

U tom smislu Holivud zabole za reprezentativnost zarad reprezentativnosti, nego kao način da se zaradi više para. Da im sutra neko kaže "Isus puni bioskope", imali bismo Star Wars XIX: Revenge of Darth Jesus.

Šta će ovo biti da se ovoliko slažemo :D Pa nema većeg feminističkog filma sa THE PORUKOM od Mad Max Fury Road-a, pa ga volim, i ničim me ne trigeruje niti "ugrožava", kad se uradi kako treba :D

Evo jedan još popluarniji tuber koji se uhvatio u koštac sa sličnom temom, i rekao dosta lepog i tačnog, a na neke bitne stvari zažmurio. Odličan je video, BTW, samo malo neozbiljan kad radiš esej o Diznijevim problemima, a zažmuriš na probleme oko imeplementacije "The meeessage".

 

 

Edited by millanče
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, millanče said:

Šta će ovo biti da se ovoliko slažemo 😄

Propederisali smo od Star Wars serija na Disney+ :tf:

BTW ne tako davno je bila priča o Batgirl i kako nikad neće biti objavljen jer je tako loš. Critical Drinker se iscimao i anonimno razgovarao sa raznim učesnicima na projektu.

TL;DR

Film je snimljen i zapravo dobio OK ocene kod test publike. Glavni problemi su:

  1. Dizni nije dozvolio izmene u scenariju, što je primoralo režisere da snime nešto lošiji film, pa posle test screeninga traže reshoot određenih scena.
  2. U međuvremenu je stari CEO Diznija dobio šut kartu, i umesto njega došao novi koji je brutalno srezao sve filmove u produkciji, kako bi napravio hard reset franšize. 
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, cali said:

Super video na tu temu 

 

odlican video, sumira poprilican broj stvari koje sam primetio vec godinama, i jos lepo  pojasnjava i dalje od toga

da li je nesto woke ili ne, je vise problem unutar problema, i ne vidim ga kao ekskluzivno razlog zasto su filmovi  korporativni proizvodi bledi i dosadni, a vizuelno skoro savrseni. Woke je trend koji ce sutra proci, pa se nadam necemo vise nervirati oko mrsuljavih zenica kako vitlaju machem prebijaju 20ak gruntova i statija znam sta sve ne, jer sustinski ti filmovi nemaju bas nikakvu vrednost, niti filmsku niti bilo kakvu drugu - uzimaju se pare jer neke nove mustarije daju novce za nesto sto do tada nisu  i toeto - samo jos jedan nivo konzumerizma (a o sranju u drustvu koje je to izazvalao vec se pitaju u US kako da zaustave sve jer ne vodi nigde) 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, cali said:

Propederisali smo od Star Wars serija na Disney+ :tf:

BTW ne tako davno je bila priča o Batgirl i kako nikad neće biti objavljen jer je tako loš. Critical Drinker se iscimao i anonimno razgovarao sa raznim učesnicima na projektu.

TL;DR

Film je snimljen i zapravo dobio OK ocene kod test publike. Glavni problemi su:

  1. Dizni nije dozvolio izmene u scenariju, što je primoralo režisere da snime nešto lošiji film, pa posle test screeninga traže reshoot određenih scena.
  2. U međuvremenu je stari CEO Diznija dobio šut kartu, i umesto njega došao novi koji je brutalno srezao sve filmove u produkciji, kako bi napravio hard reset franšize. 

Ne propuštam ja Drinkera, nemaj brige :) Štaviše, da ne zvučim hipsterasto, ali mislim da sam ga zapratio još od fazon 20-30k subs kad je imao, i znam da mu je glavni razlog kako je postao popularan bilo pljuvanje po upravo Poslednjem Džedaju i po Kapetan Marvel i Bri Larson :D Sve posle je istorija :)

A ovo "propederisali" me isto podseti - ovde, na rur, sto posto znam da je neko nekad jednom prokomentarisao nešto na fazon "gde je onaj što kaže da će nam deca postati pederi ako gledaju Dizni", tako nešto je neko ovde jednom sročio sa namerom da prozove nekog ko ima to neko ekstremno desno negativno viđenje protiv Woke i The Message priče. Ne sećam se nužno da li je meni bilo upućeno direktno, ili nekom drugom, ali znam da je nedugopotom izbio "dont say gay bill" problem Diznijev sa Floridom i Desantisom, kao i recimo, ovo, i brdo ovakvih stvari:

https://www.advocate.com/arts-entertainment/2022/3/30/disney-execs-promote-not-so-secret-gay-agenda-leaked-internal-vid

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Fora je što su otišli predaleko u tome jer prosto neko nije umeo da napravi balans i to je baš ono što priča South Park 🙂

Imamo na primer The Legend of Korra koji nije da može da se poredi sa Avatarom ali je solidan serijal i tu ne samo da je glavna junakinja glavna već će se na kraju ispostaviti i da je gej, u crtanom filmu koji je za mlađe. Ali nekako nikome to nije aktivno smetalo jer je ubačeno pred kraj (doduše ne znam baš ni što) a nije se vitlalo time svako malo pred ekranom.

Sad sam krenuo da gledam onaj fall of the house of usher, i lik ima šestoro dece, crnkinju koja se šiša na ćelavo i koja je gej, sina hispano koji je bi jer ima gej momka ali i neku ribu, drugog hispano lika koji vuče na androgenog i troje "strejt" (makar za sada). Nisam gledao dalje od prve epizode još uvek, ali živo me zanima da li će to kojeg su opredeljenja biti ikako bitno za radnju 🙂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, millanče said:

Pa ovo izgleda užasno loše i u najgore moguće vreme, ali opet, da citiram Klarksona - but I like this

 

čekaj pa ovo je ona 50 shades of grey ... što je meni ona antipatična.

ne mislim na ovu klinku na slici nego ovu sa trejlera.

ima tako neku facu imam utisak da ne može da proizvede drugu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

čekaj pa ovo je ona 50 shades of grey ... što je meni ona antipatična.

ne mislim na ovu klinku na slici nego ovu sa trejlera.

ima tako neku facu imam utisak da ne može da proizvede drugu.

Jeste, glavna je iz 50 nijansi, i slažem se 100%

Fifty shades of web :D

Inače, ovo ti nije marvelov i diznijev M-SHE-U, ovo je ona Sonijeva grana, gde su Venom, Morbius i Miles Morales crtaći, a kad se radi čist solo Spiderman film onda je valjda sve lapo-lapo između Sonija i Dizni/Marvela. Valjda je tako, to je strašna neka komplikacija ko i koliko ima prava i na šta u vezi sa Spidermanom.

cl.thumb.jpg.0a98d8ed5f89bd08618f63bb06e3672b.jpg

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, millanče said:

Inače, ovo ti nije marvelov i diznijev M-SHE-U, ovo je ona Sonijeva grana, gde su Venom, Morbius i Miles Morales crtaći, a kad se radi čist solo Spiderman film onda je valjda sve lapo-lapo između Sonija i Dizni/Marvela. Valjda je tako, to je strašna neka komplikacija ko i koliko ima prava i na šta u vezi sa Spidermanom

da, da, to sam probao da skapiram svojevremeno i dok je Kole objašnjavao, ali nikad mi nije baš bilo na kraju jasno šta se tu dešava 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

da, da, to sam probao da skapiram svojevremeno i dok je Kole objašnjavao, ali nikad mi nije baš bilo na kraju jasno šta se tu dešava 🙂

Pa dešava se, recimo, da možeš komotno da izbaciš uspehe Spiderman filmova iz računice uspešnosti za Diznijev Marvel, jer tu su ulaganja, zasluge i KINTA otprilike pola-pola sa Sonijem. Čak ima i nekih šuškanja da ih, u stvari, Sony kraljevski drži za muda kad god hoće da rade nešto sa Spidermanom, i da Sony tu uloži i mnogo manje, a pobere mnogo više kajmaka od navodne fifi-fifti priče.

I onda dođeš do zaključka da sam po sebi Diznijev Marvel nije izbacio zaista dobar i uspešan film još od 2019 i Engame, sa izuzetkom solidno uspešnog i finog Guardians 3... čijeg su režisera otpustili još i ranije, James Gunn je odavno u DC. Evo ti spisak filmova od Endgame:

 

Captain Marvel - za mene je ovo bio početak kraja koji danas gledamo
Endgame
Spider-Man: Far From Home   - July 2, 2019 - OVO PRAKTIČNO NE VAŽI :D
Black Widow    July 9, 2021
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings    September 3, 2021 
Eternals    November 5, 2021 
Spider-Man: No Way Home    December 17, 2021    NE VAŽI, jelte
Doctor Strange in the Multiverse of Madness    May 6, 2022   
Thor: Love and Thunder    July 8, 2022  
Black Panther: Wakanda Forever    November 11, 2022   
Ant-Man and the Wasp: Quantumania    February 17, 2023   
Guardians of the Galaxy Vol. 3    May 5, 2023
The Marvels 

 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

I onda dođeš do zaključka da sam po sebi Diznijev Marvel nije izbacio zaista dobar i uspešan film još od 2019 i Engame, sa izuzetkom solidno uspešnog i finog Guardians 3... čijeg su režisera otpustili još i ranije, James Gunn je odavno u DC. Evo ti spisak filmova od Endgame:

 

Znaš šta, mislim da su oni na to i računali. OK, ne znam budžete niti kako se to poredi, da li su ih smanjili posle endgame ili kako je to išlo itd, ali verujem da su i oni znali da kad prođe Endgame da je to to, da će potražnja i popularnost za tim filmovima jednostavno pasti, pa su se okrenuli tome da prave jeftinije (možda?) i ne baš tako dobro osmišljene filmove 🙂

Naravno ne opravdava ih da izbacuju đubra i neka izbacuju, što više gube para valjda će da skapiraju nešto, mada svi znamo da neće 🙂  ali samo hoću da kažem, verovatno je ideja interno i bila - e, moramo do endgame da održimo nivo, dajte samo najbolje  do tad.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Znaš šta, mislim da su oni na to i računali. OK, ne znam budžete niti kako se to poredi, da li su ih smanjili posle endgame ili kako je to išlo itd, ali verujem da su i oni znali da kad prođe Endgame da je to to, da će potražnja i popularnost za tim filmovima jednostavno pasti, pa su se okrenuli tome da prave jeftinije (možda?) i ne baš tako dobro osmišljene filmove 🙂

Naravno ne opravdava ih da izbacuju đubra i neka izbacuju, što više gube para valjda će da skapiraju nešto, mada svi znamo da neće 🙂  ali samo hoću da kažem, verovatno je ideja interno i bila - e, moramo do endgame da održimo nivo, dajte samo najbolje  do tad.

TLDR - povećali budžete, smanjili zaradu, pravili sranje za sranjem :D

Evo ti bolja tabela

MCU.jpg.4a231a391925f4bf20a6f7f26e890101.jpg

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...