Jump to content

Marvel Movies & TV - MCU, Fox, Sony, etc


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Quote

 

Plaćeno emitovanje filma "Crna Udovica" preko kanala "Dizni plus" grubo je kršenje ugovora tvrdi glumica Skarlet Johanson u tužbi protiv studija "Dizni".

Distributer "Dizni" je namerno i bez opravdanja prekršio sporazum kako bi sprečio Skarlet Johanson da ostvari dobit po ugovoru sa producentskom kućom "Marvel", navodi se u tužbi koja je podneta 29. jula.

Glumica koja u devet "Marvelovih" filmova tumači lik Nataše Romanove, to jest Crne Udovice tvrdi da se njen honorar zasnivao na uspehu filma u bioskopima.

Ostvarenje Crna Udovica imao je sjajan start sa 80 miliona dolara zarade tokom prve nedelje u SAD, ali je pretrpeo najgori pad u drugoj nedelji prikazivanja u poređenju sa svim drugim "Marvelovim" filmovima.

Distributer je u martu najavio da će film sa budžetom od 200 miliona dolara ići u bioskope, ali da će takođe biti dostupan za iznajmljivanje na kanalu "Dizni plus" za 30 dolara.

Studio je tvrdio da je tokom prvog vikenda inkasirao 60 miliona dolara od najma. Zarada od prikazivanja u celom svetu trenutno iznosi 319 miliona dolara, što Crnu Udovicu svrstava među najneuspešnije "Marvelove" filmove.

U tužbi se navodi da su advokati Skarlet Johanson 2019. godine kontaktirali studio "Dizni" zabrinuti zbog toga što će film do publike stizati istovremeno preko više platformi. Nakon promene strategije prikazivanja filma, pokušali su i da preinače uslove ugovora Johansonove.

"Ovo sigurno neće biti poslednji slučaj da se holivudski umetnik suprotstavlja 'Dizniju' i jasno stavlja do znanja da kompanija ima zakonsku obavezu da poštuje sklopljene ugovore", rekao je Džon Berlinski, advokat koji zastupa glumicu.

"Diznijev" izvršni direktor Bob Čapek branio je odluku kompanije u maju: "Jedna od stvari koju smo naučili je da je fleksibilnost dobra. Trudimo se da ponudimo potrošačima veći izbor".

Tužbu do sada ni "Dizni" ni Skarlet Johanson nisu komentarisali u javnosti.

 

Ne da se Skarlet!

 

Link to comment
Share on other sites

I treba da ih jebe.

Šakali iz Diznija su svojevremeno upropastili karijeru glumice koja je dala glas Snežani - morala je do kraja života da krije svoje učešće na projektu, "da ne bi pokvarila magiju maloj deci".

Sad su isto nešto retardirano izjavili advokati Diznija, tipa "Tužni smo što Skarlet koristi tešku situaciju u kojoj se nalazi filmska industrija zbog pandemije".

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jose Jimenez said:

I treba da ih jebe.

Šakali iz Diznija su svojevremeno upropastili karijeru glumice koja je dala glas Snežani - morala je do kraja života da krije svoje učešće na projektu, "da ne bi pokvarila magiju maloj deci".

Sad su isto nešto retardirano izjavili advokati Diznija, tipa "Tužni smo što Skarlet koristi tešku situaciju u kojoj se nalazi filmska industrija zbog pandemije".

da, da, slažem se, treba i neka se nakače i ostali ... kao e evo ti od bioskopa, a ono bioskop nije ni 50% otkad je streaminga :)) genijalni su ti diznijevci nema šta.

samo da ne bude kao pobedi ovde i onda odjednom sledeći Marvel ono Black Widow neka druga glumica :)))

Link to comment
Share on other sites

 

54 minutes ago, Lucky said:

da, da, slažem se, treba i neka se nakače i ostali ... kao e evo ti od bioskopa, a ono bioskop nije ni 50% otkad je streaminga :)) genijalni su ti diznijevci nema šta.

samo da ne bude kao pobedi ovde i onda odjednom sledeći Marvel ono Black Widow neka druga glumica :)))

Da neće možda da je ubiju? :tf: 

Koliko sam skapirao, njena sestra iz filma je viđena za novu generaciju MCU heroja. Staroj postavi su istekli ugovori za više filmova, i novi ugovori bi koštali Dizni mnogo više.

Ne znam koliko se sećate, ali ceo izbor Iron Mana i RDJ je upravo zbog B statusa oba lika - u stripskim Avengerima Iron Man je korak iznad Akvamena, i licenca je bila mnogo jeftinija od npr. Kapetana Amerike ili Hulka. A RDJ su tek Iron Man i Tropic Thunder vratili u kategoriju A-list glumaca, prošto je prethodno drogom i alkoholom upucao karijeru.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jose Jimenez said:

 

Da neće možda da je ubiju? :tf: 

Koliko sam skapirao, njena sestra iz filma je viđena za novu generaciju MCU heroja. Staroj postavi su istekli ugovori za više filmova, i novi ugovori bi koštali Dizni mnogo više.

Ne znam koliko se sećate, ali ceo izbor Iron Mana i RDJ je upravo zbog B statusa oba lika - u stripskim Avengerima Iron Man je korak iznad Akvamena, i licenca je bila mnogo jeftinija od npr. Kapetana Amerike ili Hulka. A RDJ su tek Iron Man i Tropic Thunder vratili u kategoriju A-list glumaca, prošto je prethodno drogom i alkoholom upucao karijeru.

još jednom će da je overe tamo na onoj litici tj. njenom podnožju! :))

ne sećam se baš toga oko ironmana al' se sećam da se RDJ drogir'o tako da ima smisla 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

pogledao sam samo prvu, i dosta je dobro, nego uletele druge serije, pa nikako da nastavim

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Pao dogovor: Dizni će isplatiti glumici 50 miliona dolara
Skarlet Johanson i "Dizni" uspeli su da postignu dogovor u vezi sa njenom tužbom, pa će joj ova kompanija isplatiti 50 miliona dolara zbog kršenja ugovora.

Na sudu je tražila 50 miliona dolara odštete, a juče je za medije potvrdila kako je Dizni pristao da isplati ovaj novac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
35 minutes ago, manson said:

 

haha, kakav gej momenat sa dizni logoom :))

Ovaj Itan houk uzeo kao inspiraciju Džerad Letoa i one njegove sledbenike na ostrvu za ovo :))

nisam znao da je serija, iskreno, ne deluje loše ovako, ali samo ako bude neki limited series 10 epizoda, ako nešto krenu u sezone i to, već vidim Arrow simptom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...