Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

lol kakav tard test, kul prica da se ocekuje od osamnaestogodishnjaka da znaju da li je honduras ili nikaragva severnije, shta je damin gambit, sta su akreditivi i sta je prozodija. S' obzirom kako stvari stoje u danasnjoj omladini i Stairway to heaven je tesko pitanje 

Link to comment
Share on other sites

Ja ub'o 22, ali je realno vise bilo pitanje srece. Ne znam kako im se boduje ovaj test, ali davati teska pitanja nije uopste nerazumno, ne treba ni svi na prijemnom da imaju maksimalni broj bodova, ovako napravis vecu diferencijaciju pa se vise izdvoje oni najbolji. Sad koliko su relevantna pitanja za test opste informisanosti je tesko pitanje jer sam po sebi taj test nema neku definisanu strukturu, nego svako smislja onako kako bi on hteo da izgleda, valjda zato ne bi trebalo da bude od presudnog uticaja na skor studenta. 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Inace interesantan kviz, iz testa opste kulture s prijemnog na ekonomski faks http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/479723/1309-ljudi-je-odgovaralo-na-ovih-30-pitanja-Niko-nije-imao-vise-od-23-tacna-odgovora-MOZETE-LI-VI-BOLJE Moram priznati da nisam bio bolji od studenata :)

 

 

 

Vaš rezultat je: 18

Vi ste elita!

Najuspešniji kandidati na testu opšte informisanosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu ove godine su imali od 18 do 23 tačna odgovora.

 

 

ali ovo uopšte nisu laka pitanja (niti mislim da je 18 nešto posebno uspešan skor). Ima dosta pitanja koja ne znam kako spadaju u opštu kulturu.

edit: uf, nekako sam preskočio celu stranu vaših komentara pa upadam kao dule u topic!

Link to comment
Share on other sites

Sabio sam

 

Vaš rezultat je: 19
Vi ste elita!
Najuspešniji kandidati na testu opšte informisanosti na Filozofskom fakultetu u Beogradu ove godine su imali od 18 do 23 tačna odgovora.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje iz geometrije je stvarno osnovna matematika, obim kruga i pitagorina teorema, al ovi logaritmi su meni svemirski brod, to kako je ušlo u glavo tako je izašlo u školi :D

 

19 poena inače 

 

Kada sam ja upisivao taj faks, ova pitanja su bila tu i tamo normalnija (ne i laka) , tad sam imao 25 na testu opšte kulture.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pitanje iz geometrije je stvarno osnovna matematika, obim kruga i pitagorina teorema, al ovi logaritmi su meni svemirski brod, to kako je ušlo u glavo tako je izašlo u školi :D

 

To pitanje je zapravo izuzetno prosto, samo se treba secati pravila :) Mada iskren da budem nisam siguran koliko je pitanje vezano za logaritme i trigonometriju relevantno kao opsta kultura, mada u kontesktu ovog saha i slicno nije bas ni daleko. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...