Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

po zakonu ne sme da se obilazi desnom stranom, koliko ja znam. naravno to svi rade kad se provlače itd, ali ne znamo tačno šta se desilo. možda je čovek vozio desnom trakom a ovaj išao levom pa hteo da se prestroji pa nije pogledao ili mu je ovaj bio u mrtvom uglu. koliko vidim po slikama to je tamo onaj deo gde je bio Orao svojevremeno, tu je manje više sve ravno i pregledno, tako da mi deluje taj scenario - ili je ovaj iz golfa hteo da pređe desno iz leve trake ili je možda napred bila neka kolona pa su obojica htela da pređu u desnu traku u isto vreme.

 

"Ravno" je diskutabilan pojam. Ne znam tačno gde se desilo, ali evo situaciona sličica baš sa lokacije kod kojih se svakodnevno dešavaju "situacije". Vozi se levom trakom i put blago ide u levo. Obe trake paralelno, ofc. Ljudi često samo nastavljaju pravo i "prestroje" se.

Screenshot 2023-09-28 at 11.52.09.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vićsa said:

"Ravno" je diskutabilan pojam. Ne znam tačno gde se desilo, ali evo situaciona sličica baš sa lokacije kod kojih se svakodnevno dešavaju "situacije". Vozi se levom trakom i put blago ide u levo. Obe trake paralelno, ofc. Ljudi često samo nastavljaju pravo i "prestroje" se.

nećeš verovati pre pola sata sam prolazio tuda i baš skapirah da ima taj blagi "zavoj" i da je definitivno tu moglo doći do "kontakta" ako je ovaj iz leve trake samo nastavio pravo, mada dovoljno je mali zavoj da se tako baš neko istripuje, no naravno nikad ne znaš.

recimo jasnije mi je dole niz bulevar bliže metropolu, ima ona dva semafora gde se trake slivaju "u levo" gde ti možeš da nastaviš pravo ali si onda u prekršaju jer onaj iz desne treba da uđe u tu pravo (al' sam ga objasnio) i onda mi je tu logičnije da se ovako nešto desi nego na ovom "slalomu".

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, manson said:

Nego, šta mislite, verovatno će polovni EV krenuti uskoro da se masovnije uvoze. Šta li će tek biti kada ovi likovi što dinamično voze sednu u auto koji ubrzava do 100 za 3-4 sekunde?

 

4 hours ago, killYg0r said:

To je i Dovla pitao ali da u rukama prosecnog mungosa, moze samo recept za uzas da bude

mislim da smo za sada sigurni jer bih rekao da u tom mungos svetu da ga tako nazovemo EV vozila nisu "in".

šta on ima od toga što će da ubrza za 3 sec ako se to ne čuje da tutnji do drugog grada? :))

fun trivia - žale se već neko vreme stanovnici beograda na vodi da noću ne mogu da spavaju jer posle ponoći voze dinamično onim njihovim ulicama svoje bmw, abarte i slično 🙂

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, absolute said:

Pa to im komsije voze, nek vide sa njima

siguran sam da su već pokrenuli pitanje na skupštini stanara!

spiking of, zamisli molim te skupštinu stanara u zgradi beograda na vodi

ono đani, viki miljković, aca lukas, gastosi ...

da, jasno mi je da se verovatno ne pojavljuju baš oni čak i kad bi bilo skupštine stanara, ali je zanimljivo za razmišljanje 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

dole samo za office i ništa više!

prolazio sam danas savskom iz pravca bigza prvi put posle ko zna koliko, ne idem tom rutom, ono ima 10 novih zgrada, ja mislim da neko ko je malo stariji pa ga ne služi pamćenje najbolje lako može da se izgubi tražeći gajbu 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, manson said:

Nego, šta mislite, verovatno će polovni EV krenuti uskoro da se masovnije uvoze. Šta li će tek biti kada ovi likovi što dinamično voze sednu u auto koji ubrzava do 100 za 3-4 sekunde?

bice jebeno mogu iz prve ruke reci, iako su me upozorili pred probnu voznju, nije lako 😄
Dodouse, meni se povracalo posle, tako da su stariji gaser mungosi bezbedni.

 

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pričasmo ovde o koncept u kažnjavanja i toga da li to utiče na prestupnike:

Полиција је у Београду два пута искључила јуче из саобраћаја 19-годишњег црногорског држављанина који је возио аутомобил без дозволе. Први пут, на Новом Београду, а потом синоћ на прилазу ауто-путу Београд-Ниш, на територији Звездаре, када је возио аутомобил у забрањеном смеру.

Контролом је утврђено да 19-годишњи возач нема возачку дозволу ни за једну категорију возила, саопштио је МУП.

Како се наводи, он је јуче у преподневним сатима, на Новом Београду,  искључен из саобраћаја и кажњен са 120.000 динара.

Око 22 часа, на прилазници ауто-пута Београд-Ниш, на територији Звездара возио је аутомобил у забрањеном смеру.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Pričasmo ovde o koncept u kažnjavanja i toga da li to utiče na prestupnike:

Полиција је у Београду два пута искључила јуче из саобраћаја 19-годишњег црногорског држављанина који је возио аутомобил без дозволе. Први пут, на Новом Београду, а потом синоћ на прилазу ауто-путу Београд-Ниш, на територији Звездаре, када је возио аутомобил у забрањеном смеру.

Контролом је утврђено да 19-годишњи возач нема возачку дозволу ни за једну категорију возила, саопштио је МУП.

Како се наводи, он је јуче у преподневним сатима, на Новом Београду,  искључен из саобраћаја и кажњен са 120.000 динара.

Око 22 часа, на прилазници ауто-пута Београд-Ниш, на територији Звездара возио је аутомобил у забрањеном смеру.

Kako ga dva puta isključe iz saobraćaja, to mi nije jasno?

Jesu ga isključili prvi put tako što su mu samo rekli E SAD SI ISKLJUČEN IZ SAOBRAĆAJA, MOŽEŠ SESTI  U SVOJE VOZILO I PRAVAC KUĆI!!!1112

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexG said:

Kako ga dva puta isključe iz saobraćaja, to mi nije jasno?

Jesu ga isključili prvi put tako što su mu samo rekli E SAD SI ISKLJUČEN IZ SAOBRAĆAJA, MOŽEŠ SESTI  U SVOJE VOZILO I PRAVAC KUĆI!!!1112

haha, pa tako će da ispadne u praksi 🙂 mada možda nije isti auto u pitanju.

a opet je možda bilo kao evo sad si isključen iz saobraćaja, stani tu i pozovi šlep službu evo ti kazna i ajde mi sad idemo ćao 🙂 jelda da ćeš zvati šlep službu?

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da tako rade sem ako je neko baš mortus motka pijan ko guzica. pali gajbi i da te ne vidimo... važiiiiii

inače uzeh pre neki dan Citroen Ami na testnu vožnju.. skapirao sam da je taj auto bog stvorio da strpaš u njega sve takve cvećke na nedelju dana, i ima da voze posle tretmana ko po jajima, samo da više ne moraju da ga očima vide. Bukvalno najgori auto u koji sam seo u vozačkoj karijeri, a bilo je bogami koječega.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Junkie said:

mislim da tako rade sem ako je neko baš mortus motka pijan ko guzica. pali gajbi i da te ne vidimo... važiiiiii

inače uzeh pre neki dan Citroen Ami na testnu vožnju.. skapirao sam da je taj auto bog stvorio da strpaš u njega sve takve cvećke na nedelju dana, i ima da voze posle tretmana ko po jajima, samo da više ne moraju da ga očima vide. Bukvalno najgori auto u koji sam seo u vozačkoj karijeri, a bilo je bogami koječega.

hahaha, kakav si car 🙂

pa taj Ami ne bih ni ja vozio kao veliki fan malih automobila 🙂

mogu samo da zamislim kako je grdno voziti ga, ako ima sve karakteristike mikro automobila.

max domet takvih vozila je ono poštanske usluge, da se voze poštari i isporučuju pisma 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...