Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

prestani covece, prosto prestani

 

престајем

jaoj, drasko, dam ti sledeci put jedan od mojih stapova iz Surduka, da nas kao Mojsije izvedesh iz ove pustare prepune ocaja i bede. I sta ova Srbija ima sada od tvoje "PRAVE" vojske? i ovi idioti na vlasti su mahom svi sluzili tu vojsku, pa ih ta vajna zakletva nista ne sputava da nas jebu. Prestani da se ponasash kao da smo u mrachnom srednjem veku i da su varvari na vratima. 

нису варвари, матори, само вода.

бар сад у реду и поретку евакуишу људе.

 

мирно и достојанствено.

 

бар нешто...

победа у ТЕНТу.

 

одајте признање Антићу.

 

Дикић се прославио, исто, онај генерал полиције.

 

реците нешто лепо о људима који 40 сати бране ТЕ Костолац, јебига.

 

земљу нам носи вода, а ми се овде зајебавамо?

 

каман. РУРз бетер ден дет.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ЗВЕРКО НЕ БИ БИЛЕ ПОДАВЉЕНЕ ПОРОДИЦЕ У КОЛИМА ДА СУ ОДБИЛЕ ДА СЕ ЕВАКУИШУ!!!!!!!!!1111

 

У РАНО ЈУТРОООООООООООООООООООООО!!!!!!!!!!!!

 

едит:

бујица брате, знаш шта је бујица? преврнути аутомобили, однешени фрижидери, урушене куће...

 

Nisam shvatio sta ti nije jasno u mom postu? Nisam negirao bujicu, negirao sam da neko ko je zatecen u bujici samim tim ima pravilno razumevanje kako je ista nastala (miniranje nasipa i sl). 

 

Inace slucajno upalih HRT dnevnik malopre, ono jebote kao da je kod njih tri puta gore nego kod nas kad uporedis - kod nas svi drzavni funkcioneri obilaze, doduse kao konsternirani, ali su im svi zahvalni, kod njih tamo svi pljuju po drzavi. I to ono kao drzavna televizija pa intervjuisu njihove one usrane branitelje koji su dosli da pomognu - ovaj napljuva i drzavu i organizaciju, kako su idioti, kako se narod odazvao ali oni ne znaju sta da im daju da rade (sto je isti slucaj i kod nas samo sto to ne mozes da vidis na tvu). Onda prilog ko je kriv, da li je samo priroda ili je neko zasrao kad je rekonstruisao taj nasip (a izgleda da jeste, ali kod njih ga je bar neko rekonstruisao), pa misljenje inzenjera pa ovo pa ono. Kod nas je sve to Bozija volja, jbg. I na kraju sam potpuno popizdeo sto ispade da oni imaju vise onih amfibija od nas (u kojima se btw ne voze Vulin i Stefanovic) i sto su realno stigli i dobar deo stoke da evakuisu (ljudima na selu je stoka jbg jedini izvor zivota...). Cisto sam malo popizdeo kako mi deluje da se znatno bolje odnose prema svom narodu nego sto je to ovde slucaj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tuga kad sam čuo da imamo samo dve velike amfibije.

 

samo, mi smo se bolje organizovali od njih.

 

:)

 

zamisli da nas brani Milanović na čelu domobranitelja? to ja kao da ovde narod brani Srbiju a BoTa nas vodi...

 

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

si ti bacio neki džak?

 

da odemo neko veče na kej da bacimo po pivo i po džak? ja ćastim džakove, ti pivo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

enihu GUZO, imao sam malo teži dan, ovo je "poplave pričajte" topik, ipak, svako ima pravo na prospective&perspective.

 

volim i ja vas. sve redom. oduvek. za zauvek ne znam. ali vas sve i dalje volim.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je preterao covek, po njegovoj prici i spremnosti morali bi da ga drzimo u kavezu da ne pobije sve odgovorne ljude i pocne da pravi nov nasip od njih, iskuliraj malo, zar je moguce da jedna skolovana i odrasla osoba toliko nema osecaja

megadeth

Link to comment
Share on other sites

brate, smorio sam se sad ko pas, ortak kaze da mu je u radnji bio danas lik iz obrenovca koji tvrdi da ima barem hiljadu mrtvih i da su kad su njega spasavali bukvalno prolazili pored mase mrtvih tela..a jedini ima pravo pink da izvestava sa lica mesta (svi ostali prenose) i likovi izgleda serendaju sto mi se kaze..

 

i da, lik kaze, cula se eksplozija, nesto je definitivno dignuto u vazduh u Ob-u pre par dana..jebem mu mater ako je stvarno to tacno onda pakao..

Link to comment
Share on other sites

Uh danas drugačiji poslovi :)

 

Ceo dan provedoh u kasarni u Jakovu, počeli su i tu da dovoze ljude masovno, pa smo kosili travu, postavljali šatore, istovarali kamione s hranom, odećom i ostalim potrepštinama.

 

Videćemo kakvo će stanje biti sutra, javljaću vam neke promene-dojave čim saznam :)

 

Inače, ako radite na prihvatanju ljudi, obavezno pranje ruku posle bilo kakvog kontakta.

 

Pozdrav!

  • Upvote (+1) 1

:v

Link to comment
Share on other sites

Secam se jos davnih dana dok je jos DeuS radio. (Igor ce se setiti mozda kad) Dolazio je jedan recni policajac, zaboravio sam mu sad ime i pricao je kako imaju samo nekoliko camaca na raspolaganju i to da vecina ni ne radi uopste, pa su sklapali iz nekoliko i snalazili se. Verovatno je i dalje takva situacija sem par noviteta i verovatno bi se veliki broj zrtava izbegao da su nam policija i vojska bolje opremljeni. 

No mislim da je to vise posledica druge vrste problema u Srbiji koje vidim iz mog ugla. Ne bi institucije dovele sebe u situaciju da umeju glasno i jasno da kazu da ne moze vise da se radi kako mora, nego kako treba. A taj problem ide duboko i u samom drustvu i u ostalim granama. Ne secam se kad su na konferenciji za stampu novinari stali ispred nekog politicara i rekli ne idemo dok nam ne odgovorite na pitanja, ili radnici da nece raditi dok im se ne obezbede osnovni uslovi za rad propisani zakonom, vec trpe kojekakva sranja, a takvih primera ima mnogo. 

 

Deluje mi kao da smo kao narod u miru velike kukavice, a pravi heroji u ratu...

 

A sad to ko je odgovoran, iskreno, sacekacu da prodje ovo celo sranje, a vec mi je pola slike sklopljeno u glavi oko odgovornosti (manje vise se svim Obrenovcanima poklapa prica) i nadam se nekim velikim demonstracijama u Beogradu da se pokaze ko je gazda ove zemlje - narod, a ne politicari. 

A do tad... "Lopate u ruke" ili pomazi na koji nacin mozes da se ti ljudi sto pre vrate u domove...

  • Upvote (+1) 2

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

"cucko misli da bi to izazvalo paniku"

 

dovoljno je receno ovim... i dalje ne mogu da verujem da je to istina, da se neko tako igrao sa hiljadama zivota ili su jednostavno tolko nestrucni i pogubljeni da nisu u stanju da procene situaciju. krizni stab za vandredne situacuje eee! 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Они поступају онако како им се нареди. Овде, у УЕ, је исто тако учињено - нису пуштали брану све док им није наређено из републичког штаба, тј наређено им је пре тога да не пуштају док им се не каже. Разлог је прост - вода наставља да иде даље, мора да се гледају и градови/насеља низводно итд. Тако да је одбрана централизована, тј требала би да буде. На све то, у тој истој локалној самоуправи налазе се стратешки вероватно најбитнији објекти у Србији. Не локално битни, већ на нивоу државе. Свалити све на једног човека, тако ниско на лествици (тог Чучка), је смешно, а вероватно ће се то догодити.

Право да вам кажем (ок, треба бити опрезан, али...), мислим да је опасност већ прошла и да са мало будности ових пар дана може лагано да прође. Ово сад што гледамо је представа за народ, да се покаже како се зна "ко коси, а ко воду носи" и да се припреми терен за спаљивање вештица на ломачи (углавном "жутих" градоначелника по градовима), а да Вођа са Брабоњцима заблиста у свом патетичном, а затим победничком, светлу.

 

A sad to ko je odgovoran, iskreno, sacekacu da prodje ovo celo sranje, a vec mi je pola slike sklopljeno u glavi oko odgovornosti (manje vise se svim Obrenovcanima poklapa prica) i nadam se nekim velikim demonstracijama u Beogradu da se pokaze ko je gazda ove zemlje - narod, a ne politicari.

 

Лепо речено.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...