Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

Spominju se zaostala minska polja koja je ova voda izmestila u Bosni sad, džizs

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Има ли довољно људи (волонтера) у Сремској Митровици? Паравојне јединице кајблоа планирају тамо данас :р

Edited by алфа
  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

U mitrovici je sinoc bilo previse ljudi i koliko sam ja imao prilike da cujem,molili su ljude da se vrate kucama kako ne bi pravili guzvu. Sinoc oko pola 1 je bilo potrebno 200 ljudi u Mitrovici ali su dosli za manje od 10 minuta. Prema zadnjim informacijama koje imam sava je kod mitrovice opala za 23 cm ali je i dalje jako kriticno.

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

horor.jpg


ovo je mapa Al Džazire. prikazuje poplavljena područja u širem regionu Srbije. kritična je Morava iako se nije izlila još, ali se izlila Mlava, takođe istočno.

 

krenula je Sava da se izliva kod Kule Nebojše.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

krenula je Sava da se izliva kod Kule Nebojše.

Opovrgavam, ljudi kod kule Nebojša šetaju, bleje, voze bajs, osim ako se nije u poslednjih pola sata nešto dramatično dogodilo

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Opovrgavam, ljudi kod kule Nebojša šetaju, bleje, voze bajs, osim ako se nije u poslednjih pola sata nešto dramatično dogodilo

NOVOSTI

 

edit:

 

evo i vesti:

 

 

14:25 - SAVA SE IZLILA DO ŠETALIŠTA Desnoj obali Save u Beogradu za sada ne preti opasnost od izlivanja jer nivo vode ne prelazi granicu vanredne odbrane od poplava.

Do 14 sati Sava se kod Kule Nebojša izlila do ivice šetališta, na kojem, zbog lepog vremena, ima dosta građana.

Nešto gora situacija je kod Sajma, gde se voda u odnosu na juče izlila nekih pet metara i došla do biciklističke staze.

Na potezu od Ade Cingalije do Nebojšine Kule nalazi se nekoliko nasipa koji štite od izlivanja.

Očekuje se da se u kasnim popodnevnim satima vrh poplavnog talasa preseli ka Beogradu, a njegova visina zavisiće od situacije u BiH i Hrvatskoj.

 "izlila se" kao izašla je na sledeći nivo bedema.

 

što kače ovakve naslove?!?!!?!?

BEOGRADTan2014-5-18_959346_2.jpg

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Evo par slika od mene, nisu ništa spec, ali čisto da vidite stanje poplave u selima blizu mene :)

 

GLSrIZh.jpg

i6XLniO.jpg

UmEkj68.jpg

Z4s5jJX.jpg

eAGrj3n.jpg

 

Inače, najviše se divim svim insajderima koji imaju tako uvek ekskluzivne informacije tipa - Sava je duboka 500 metara kod Kupinova itd. Pobeda dana je ta da je Vojska minirala nasip kod Surčina, i ako Šabac bude ugrožen, oni to dižu u vazduh i spašavaju Šabac. Mislim rofl.

 

Inače, ne znam koliko znate, ali da se dogodila havarija u Tentu (glavnom) šteta je u startu oko 600 miliona evra. Kapiram da će nas sve ovo izaći na milijarde...

:v

Link to comment
Share on other sites

Ova mapa u Draškovom postu sa predhodne strane nije tačna, jer su još prvih dana poplavljeni pomoravski gradovi i okolna sela, posebno brojna jagodinska sela kao i gradovi Paraćin i Svilajnac koji su potpuno potopljeni, izlile su se reke Lugomir, Belica, Crnica, Resava, a juče je i Morava popustila na nekim mestima u jagodinskoj opštini, kod  sela Glogovac.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ali ako se to uradi, ceo NBG je poplavljen, zasigurno. Surčin je 7km udaljen od nasipa, voda će lako doći ako se to dogodi. I problem je, što kad se nasip jednom probije, ode sve u q, pa to niko više ne može da zaustavi i počeće da se širi, zato mi je bilo i rofl.

 

S druge strane, imaju i neke priče da se kopaju kanali duboki 18m koji idu okolo negde do Zemuna xD

:v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...