Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Treba da uvedu 20 epizoda po sezoni ka Vikinzi da ovo ima nekog smisla

pa da postane porodicna sapunica spansko venecuelanskog tipa kao vikinzi 

ne fala 

... mada kada razmislim, vec poprima te obrise sa ovim sranjem iz dorne  

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Mlako.. :/

Tower of joy, ne verujem kako su iskasapili predivan dijalog zarad onoga. takodje zar je moguce da nisu imali para za jos jednog lika u oklopu sa belim ogrtacem... -_-

 

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko treba da traje, ali se skoro ništa nije desilo u poslednje tri epizode. Nemam ništa protiv toga s obzirom na to šta sve treba da uvežu i likove da iskoriste, ali opet, nekako mi je cela sezona filer (za sada) a opet najinteresantnija. Mora biti da je do mene!

  • Upvote (+1) 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

 

krenula mi suza kad larsonova rukama pokazuje "razvlacite umesto da ubrzavate"...


možda je preterivanje da se ništa ne dešava, ali serija ima velikih problema sa strukturom
sve što se dešava je zaista mlako, nenadahnuto i pre svega sporo ...i onda kad se nešto zanimljivo desi, prvo što nema dovoljno impresivan efekat (dal na svakog gledaoca, dal samo na mene, ne znam), a bilo kakav odličan trenutak je odmah nestao jer moraju da presele radnju na drugi deo sveta...

ne znam koji je argument vama sto se zalažete za duže epizode...možda se nadate da će u 3 sata reći nešto više kad, evo, ne uspevaju u 52 minuta...ali eto 3 epizode su prošle, to bi bila jedna po aršinu "dajte 3x dužu sezonu" i i opet, desilo se nedovoljno 
imali smo 5 godina da se pomirimo sa činjenicom da su poizbacivali 60% "neesencijalnih" likova i događaja iz knjige, iz nedelje u nedelju smanjuju broj likova na "klasičnu tv veličinu", pa hajd'mo onda gospodo nadahnuti autori, kojima je grrm rekao gde priča treba da ide, radite nešto sa tim likovima...

pogrešan hendling tempa na različitim lokacijama UBIJA...ako na jednom mestu prolaze sati, a na drugom više dana/nedelja onda treba montirati scene da odražavaju donekle tu situaciju....a ne ubaciti arjinu traning-montažu od ko zna koliko nedelja između dva dešavanja u castle blacku čiji razmak, u "realnom vremenu", se meri minutima...ranije da su mi uvek bile draže epizode koje su duže vremena na jednoj do tri lokacije-grupe likova i nadao sam se da će do treće epizode početi tako da odmotavaju radnju...ovo srećni ljudi-porodično blago sa po 2-5 min na 10 lokacija je smrt za tok serije i ugođaj tokom gledanja...meni jeste drago svaki put kad vidim tiriona jer je dinklidž car i u tim minijaturama, ali u ako najinteresantnij lik u seriji i najbolji glumac u serijii nakon 2 i po sata sezone ima tek 10ak minuta screentimea - nešto je opako pogrešno

tower of joy scena je slaba, što sa dijalozima, što tehnicki, brate mili ako ima 5 serija na raznim televizijama u kojima su bolji fajtovi, onda se raspitaš za stunt coordinatora i 2nd unit režisera i odvojiš 2 dana više za snimanje i 2 nedelje više za pripremu nečega od čega treba kosa da se digne na glavi i da bude 5x luđe od duela mountain vs viper, a ne ovako dobijemo susret (ok kompetentnih ;oP) larpera na poljančetu...

iskreno se nadam da ćemo na potezu ep 7-9 videti nešto kao Hardhome gde će postati evidentno gde su pare i produkciona vrednost serije, za sada, cgi baba, zmajevi i backdrop compositing ne opravdavaju titulu serije sa najvećim budžetom na TVu (iako znam da ovo nije tv, to je hbo ;oP)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno kako ovaj mali može da "posećuje" lokacije dalje od Drvosrca, još u dijalogu bukvalno ubacuju reference sa "šapatima" koje se i odnose na šapate koje ljudi čuju u Godswoods. Našli su poprilično lejm način da ubacuju neke scene iz prošlosti tako.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Коле, па све што си испричао би савршено легло да су епизоде по једно 2-3 сата. Тако да ако га већ успорено цеде, онда нек га цеде људски. :)

Од прве епизоде прве сезоне кукам да су направили јебену позоришну сцену (не по квалитету глуме и скрипта, већ од сцена из књига које обрађују, акционих сцена, места где треба да прште ефекти) од фантази серије која се прави и приказује у 21. веку.

Нисам сигуран да ли ми је уопште добро што гледам серију пре књиге... мада, можда то и јесте предност оваквог квалитета серије - не може да ти спојлује књигу никако.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je Kole mislio ovo šta ću da kažem, ali da epizode traju 2-3 sata ne bi se ništa promenilo u njihovoj dinamici i strukturi i poenti. Bilo bi isto ovo samo još razvučenije i besmislenije. "Platno" zahteva mnogo kompaktniju formu od knjige. U knjizi ti možeš da tupiš o čemu god hoćeš koliko god hoćeš sa neograničenim brojem likova. I ispade da Martin to zna da radi. Scenaristi ne prenose to na ekran iz ko zna kojih razloga. Možda je novac, ali mi to zvuči sumnjivo ako su najavili posle ovoga još dve sezone (tj. samo još jednu koju su prepolovili) ako sam dobro razumeo. Ako je tako oni u ovoj sezoni moraju, kao što reče Kole, mnogo da redukuju stvari da bi sve imalo smisla. U krajnjoj liniji to će morati i Martin, samo što on može da napiše poslednju knjigu iz 15 delova, zabole ga.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je literarni jezik drugaciji od filmskog, zato se ne zalazem za sezone od 100 sati i epizode od 3h...jer bi serija koja je verbatim preslikavanje knjige bila tuga i patnja snoozefest.
Jasna su mi i budzhetska ogranicenja hendlovanja tolikog broja glumaca i lokacija i vremena neophodnog da se odredjene stvari izvedu "kako treba"..zato mi nije smetalo "kreativno" izbegavanje masovnih borbenih scena u ranijim sezonama (ali onda ako ne dajes bitke iz knjiga pa saspes pola budzheta sezone na spektakl kao hardhome sta si na kraju time postigao?)

Moj stav je da u okvirima redukovanog sveta koji su stvorili za seriju na osnovu knjige, treba i da se vishe stvari deshava, ali i da se da tim događajima da "dišu" malo...ovo rapid fire seljakanje sa scene na scenu (ko sto rekoh porodicno-blago-style je tuga kad radi RTS, kamoli HBO) ne deluje kao nesto sto bi bilo bolje produzivanjem epizode/ubacivanjem sadrzaja iz knjige (kog vise nema, zato napisah da smo za 5 godina valjda supeli da se pomirimo sa tim da serija nije knjiga)

Sve u svemu, ne kritikujem sto serija nije duzha i "knjiškija" nego što joj je ukupan kvalitet u steady declineu jos od kraja 4te sezone 

ah da

smorio sam se ko patika na shaggydoga =o( i to sto ce osha i rikon biti korisceni da bi se pumpala njihova pogresna zelja da od remzija naprave novog dzhofrija

 

Link to comment
Share on other sites

Не верујем да ће Болтон бити дугог века. Углавном иду на фору да је на једном месту довољно једно срање, а ако имају намеру да са севера дотерају андед армију, онда им млађани Болтон више не треба ни за курац на Северу.

 

Коле, Боле:

А бре, хоће каки-неће каки. Постоје само две варијанте - или да се овакав темпо примени на све догађаје и ликове, или да се направи компактно за одређене ликове и сцене. Међутим, у другом случају, онда нема места за "е, мени се свиђа овај карактер, хоћу он да буде компактнији од других".  А чињеница је да нису сви карактери миљеници баш свима на исти начин. Е, ако већ хоће да прикажу нешто, онда нек прикажу за све подједнако дуго.

Link to comment
Share on other sites

Odlična sinoćna epizoda, tj sve osim kraja koji je meni lično lul, ali dobro navikli smo već na takav rasplet tog dela priče. Konačno je krenuo "gas" da se daje epizodama.

Posebno mi se sviđa simbolično spajanje braće i sestara, gde su u sva tri slučaja braća na neki način slomljena, a sestre te koje treba da im vrate snagu. A da, i Tormund što je bacio oko na Brijenu, lol :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

I meni je kraj bio lul iako sam tapsao, ja sam pre ocekivao da

ce zajahati drogona i da ce je oni zbog zmaja pratiti.

 

no sve ostalo je sjajno... Tormund <3

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao cetvrtu, ali za sada svidja mi se ova sezona vise nego prosla. Nekako mi je bolja radnja (tj zanimljivije je), nebitan je izostanak efekata. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...