Jump to content

Putovanje za dvoje


Recommended Posts

Ne znam da li je bas za novi topic, mislio sam da pitam na "pricajte" ali tamo manje vise svako vodi svoju politiku :D
Dakle neki savjet gdje bi se moglo otici, proputovati za neke razumne pare?? Nesto da nije previse napucano, mirno ali da ima sta i da se vidi (sa istorijske strane najvise) u nekom vremenskom intervalu od 3-4 dana. Trenutno mi je Prag najvise u glavi, pa ako je neko putovao tamo preko neke agencije ili isao na svoju ruku (najradije bi isli vozom) moze i to da spomene...
Hvala unaprijed, ako je topic promasen prebacite ga gdje god :D

Link to comment
Share on other sites

Kako si isao do tamo?

 

Avtobusom, cena oko stotke, plus je grad sa cenama na nivou Beograda (neke stvari su i jeftinije, npr. hrana).

http://www.planatours.rs/putovanja/evropa/poljska/krakov.html

 

Ture u Aušvic i rudnik soli su opcione i doplaćuju se (Aušvic možeš i da preskočiš ako ideš s ribom, ali rudnik soli nemoj, ekstra je)

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

ja da sam zensko, da me odvedes bilo gde osim u barselonu ili rim, zapamtila bi ti to i vratila kad tad milo za drago. a da me odvedes u krakow, pa ono dobio bi korpu!

hahahaha, njoj je najveca zelja Prag, tako da sam imao srece :D A i meni se ide tamo, jos nisam cuo nekoga da je isao a da je zazalio...

koliko je sigurno ici na svoju ruku, bez agencija vodica i ostalih gluposti?

 

Link to comment
Share on other sites

ako pricas o razumnim parama, ne znam kako ti se voz uklapa u to posto sve te kombine interrail i slicno su jezivo dranje ako ti se put ne sastoji iz vise lokacija koje ces da obidjes u recimo nekom mesecnom ili dvomesecnom periodu...gde god da odes 3-4 dana, to je malo, odmah imaj to u vidu, mozda ti se stvarno najvise uklapa Prag u celu pricu, ali mene je licno on smorio, a i daleko od toga da je on miran :D Ja sam isao djuntom i za oko 250e sam otisao i vratio se (tada sam djirao punta na plindzu, 25e ili 35e su bile vinjete). Do tamo imas 900km.

 

Moj savet ti je da ides na www.easyjet.com, imas povratnu do Rima za 55e avionom, i trazi smestaj preko airbnba, mozes da nadjes (ciljaj taj neki municipio II, koji je relativno blizu koloseumu i trevi fontani) smestaj koji je oko 30e dan (za vas dvoje), sto je presmesno, ja sam bukvalno pre neki dan rovario i trazio karte za Portugal i kada sam video ovu dzabanu, odmah sam rezervisao karte, i idem krajem juna da govorim Zabarima VAFANKULO i jedem proscuitto i sve vreme pokazujem italian fingers, bmk pisem iz igraone

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Prag je do jaja. Jebes vodica. Samo nabavi GPS ili mapu da se ne izgubis i to je sve sto ti treba. Takodje planiraj da ces dosta da pesacis ali ako ti to nije problem samo cepaj...

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Ako bi isao autobusom preko agencije, moj tip je da probas da pikiras onu ekskurziju Prag-Drezden, to mi je nekako kompletnije i kulje :) Realno, Istanbul je uber carevanje, ali tamo ne bih vise otisao bez mesec dana nikako, a imas preko airsrbije povratnu za fazon 105e :D

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

nema razloga ići preko agencije, osim ako nemaju dil sa hotelom koji "nameračiš" pa ti ispadne jeftinije nego direktno da ih kontaktiraš (hotel) ili pak preko bookinga. inače ovako, najbolje solo kad se organizuješ.

 

grujo, nisam znao da easyjet ima letove iz beograda?

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je nerealna ova informacija da je voz skuplji, mozda zato sto sam istim isao samo do Beograda :DDD
Ova grujina varijanta je skroz zanimljiva, kakav je taj smjestaj i je l ukljucuje neki dorucak nesto??


I preko koje agencije je ta varijanta Prag-Drezden?


 

Edited by Buda
Link to comment
Share on other sites

nema razloga ići preko agencije, osim ako nemaju dil sa hotelom koji "nameračiš" pa ti ispadne jeftinije nego direktno da ih kontaktiraš (hotel) ili pak preko bookinga. inače ovako, najbolje solo kad se organizuješ.

 

grujo, nisam znao da easyjet ima letove iz beograda?

da da, imaju od prosle godine, Milano povratna 30e fazon :D

A sad sam dobio pro tip, pored Beograd-Rim easyjet, zunem TAP Rim-Lisabon i voila, IM THERE!!!

Koliko mi je nerealna ova informacija da je voz skuplji, mozda zato sto sam istim isao samo do Beograda :DDD

Ova grujina varijanta je skroz zanimljiva, kakav je taj smjestaj i je l ukljucuje neki dorucak nesto??

I preko koje agencije je ta varijanta Prag-Drezden?

 

a jbg brate, ovim pristupom neces stici dalje od Lepenskog vira. Idi na airbnb.com kao sto sam ti rekao pa ce ti se sve kasti samo, nemas dorucak :D A ne znam preko koje agencije, gugl is your friend, ja sam video jednom na nekom popusti sajtovi kurcu pa sam na kraju kevu poslao u Transilvaniju i provela se do jaja :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam video naslov ovog topika pomislio sam da je nekakva nagradna igra, lol :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja da sam zensko, da me odvedes bilo gde osim u barselonu ili rim, zapamtila bi ti to i vratila kad tad milo za drago. a da me odvedes u krakow, pa ono dobio bi korpu!

 

Upravo to :) U Rimu nisam bio, Barselona je ono bas do jaja. Ako si pri malo jacem kesu odlazak u Pariz je isto fenomenalno. Istanbul je meni do jaja, ali to moze da bude pomesano iskustvo, ne vole svi to tako. Meni je verovatno problem sto su mi svi ti srednjeevropski gradovi nekako isti, kao da idem u druge verzije Novog Sada :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Prag je vrh za <idem sa ribom> akcija. Tebi ce biti super, njoj ce biti romaticno, a ne moras da trpis debilne zabare, i iskocis iz tog Venecija-Verona-Barselona gde joj nikada nece biti lepo kao sto je Holivud ubedio. 

 

Mi smo zapalili preko Calipso travela, tipa 120e (ne secam se da li za 5 ili 7 dana), iskulirali vodica skroz i samo dolazili u hotel da prespavamo. Secam se da smo bas ovde na RUR-u pitali sta ima da se vidi osim onoga sto vodic pokazuje po 300ti put na repeat. I Prag je bogat - jako bogat. Metro te vodi svuda, 6ti zooloski vrt po velicini u svetu, ogromna botanicka basta na otvorenom (i zatvoreni tropski deo), muzej sa 2 milion postavki, muzej sexa, restorani, pivnice + ceo taj Karlov Most/Hradcani/default turisticka mesta. Svaki dan skontas koliko si malo u stvari video u odnosu na to sta sve ima da ponudi. 

Link to comment
Share on other sites

vodi ribu u pariz, ovlazice na samu pomisao

 

i ono pariz >>> prag, jbg nema nekog dzekisanja po parizu, ali to i onako nije tamo fazon

da obidjes ima sve i svasta i nikada neces imati dovoljno vremena/para, neki dalji motel/hotel je 20-30 evra nocenje gledas da je pored metroa i to je to, odes sad kada je lepo vreme i po ceo dan provedete setajuci se pored sene ili zabodete stanicu saint michele i tamo se nalizete najboljeg sladoleda ikada... i tako to, baget vince puzevi za jednu veceru mozes da se otvoris i posle uzivanje :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...