Jump to content

Očekivana plata IT tehničara?


Recommended Posts

A pricate kao da je vecina poslova u Srbiji preko 40k, pa kao dobro ajde da ipak radim za 40k, bolje nego da blejim... Pa vecina ljudi koje znam i koji su zavrsili moj faks (ekonomiju), sada rade za 30ak hiljada, ozbiljno.

mislim da ovde leži srž problema :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa vecina ljudi koje znam i koji su zavrsili moj faks (ekonomiju), sada rade za 30ak hiljada, ozbiljno.

 

Већина људи који су завршили мој факс сад раде за 2-3к  е, озбиљно.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja da su plate u ITu uglavnom bolje nego u drugim oblastima nego me nervira taj stav bolje da blejim nego da radim za 20,30,40k

ma bacio sam glup jutarnji troll

slažem se inače sa tobom, i mene to smara što gomila ljudi koje znam ima neki potencijalni posao ispred sebe, ali neće da ga radi za 30k

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

it tehnicar je verovatno usvojeni naziv gazda koji drze firmice

 

a za 30k nemoj ni da se prijavljujes

 

STOP ROBOVLASNICKOM ZAPOSLJAVANJU!

 

Ne slusaj kilija, on namerno savetuje ljude da se ne prijavljuju, kako bi njegova aplikacija imala bolje sanse. :)

Link to comment
Share on other sites

a potrebno je da budes ZAISTA gladan pa da resis da radis nesto produktivno?

 

Nije, ali je problem sa tim ljudima sto sede i bleje kod kuce u ocekivanju "prave prilike" sto im zapravo nista sustinski ne fali. Najcesce zive s roditeljima ili ih isti izdrzavaju, imaju da jedu, placeni su racuni. Mozda nemaju para za izlaske, za devojku/decka, ali to je samo jos jedan razlog da kukaju. Generalno je kod nas u drustvu uobicajeno da ljudi s roditeljima zive do 30-40 godine zivota, ako ne i duze, sto je realno katastrofa. Pritom je tu manji deo problema taj ekonomski koliko je problem u vaspitanju. Recimo ja znam mozda 10% ljudi koji su u srednjoj skoli radili nesto tipa preko raspusta i sl, dok je u drugim zemljama to najnormalnija stvar. I onda zavrsis s gomilom ljudi sa 25-30 godina koji su u fazonu "ne bih ja da radim za 30k dinara, cekam da mi neko ponudi neku menadzersku poziciju".

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Generalno je kod nas u drustvu uobicajeno da ljudi s roditeljima zive do 30-40 godine zivota, ako ne i duze, sto je realno katastrofa. Pritom je tu manji deo problema taj ekonomski koliko je problem u vaspitanju. 

 

[roflmao]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...