Jump to content

True Detective


Corey

Recommended Posts

Čitao sam negde da je ovo tzv. Antology koncept, odnosno da će svake sezone biti drugi likovi i valjda prema tome drugi slučaj itd.

 

To je dobro sa jedne strane jer će u tri naredne epizode završiti ovo sada, vrh, do jaja, saznaćemo sve, a sa druge strane je krš jer Vudi i Metju toliko sabijaju da ne znam.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice rezije, ja bolju video nisam, do duse nisam ni mator ali smatram da sam odgledao dosta kultnih filmova i serija!

Glumci, prosto neverovatno koliko su dobri! Serija je uradjena tako da poludim kad mi bilo sta drugo oduzme paznju jer ti treba maksimalna koncentracija jer je svaki sekund svake epizode bitan, nema uopste nekih nebitnih stvari kako bi se napunila epizoda.

Vec od druge epizode ne mogu docekati sledecu i gledam istu i bez prevoda.

Kakva prica, kakva gluma, kakva rezija, sve je tako savrseno...

Ja iskreno ne mogu da prezalim sto cu gledati jos samo 3 epizode ovog glumackog kadra, jer vec sledece dolazi nova ekipa i nova prica, neko je vec gore napisao!

Info: Potpuno nezvanicna informacija je da ce Denzel Washington glumiti u drugoj sezoni, a takodje neko je pomenuo i nekog glumca koji je sad nominovan za oskara, za mene nepoznatog(cini mi se da je bilo neko Italijansko ime i prezime)!

Da skratim, iako sam vec mnogo napisao, seriju obavezno odgledajte jer je veoma kvalitetna, u ovom trenutku sigurno 4 puta vise od bilo koje koja se emituje!


 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ima malo poente u njenim rečima kada govori o dubini scenarija, ali mislim da je ubola samo za Rusta. Meni je smetao u poslednjoj epizodi. Ne znam kakav će biti u poslednje dve, ali u šestoj (za razliku od pete u kojoj je bio njegov vrhunac) je malo obesmišljen. Da nije scene sa Mišel Morgan, ne zbog seksa, nego zbog toga što je provalio da ga je obmanula (što Emilija očigledno ne kapira) i scene tuče sa Vudijem, ponavlja se i za to nije kriv Mekonahi nego scenarista. Jasno je da je Rust lik iz fantazije i tim pre nije smeo da ga ostavi jednodimenzionalnim kao što jeste. Nadam se daće se to sada promeniti pošto je ipak on drugačiji lik u sadašnjosti.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

I'm with Luka on this one

Tekst je lepo napisan, ali namerno izostavlja neke stvari iz priče o True Detectiveu da bi njen stav imao smisao, kao što do dodaje nepostojece slabijoj seriji kao što je The Fall iz istog razloga i misjusuje Top of the Lake (vrhunska serija, al opet, ponajmanje je vrhunska zbog toga što je ona navela). Sve deluje kao ciljano napisana stvar koja će da digne prašinu jer, zaboga, svi vole True Detectivea, a ja sam jedina osoba koja vidi kako to ne valja...

 

Feministicka spika je donekle na mestu, ali to je priča za TV/filmsku industriju, a ne za ovu seriju... sam Breaking Bad kao jedna od "najboljih serija ikada" je 3 sezone (po nekima i duže) prikazivao glavnog ženskog lika kao maoloumno pogubljeno smetalo. Zatim, demonstracija kratkovidosti je navođenje serija kao Top of the Lake, Good Wife (ekstremno dobra iako je network) i Damages (strašne oscilacije od genijalnog do negledljivog). U pomenutim naslovima su sve glavni ženski likovi i naglasak je na njima - samim tim baš te serije pokazuju koliko ona greši. Svaka serija najviše se bavi sa glavnim likovima, a zapostaljva sporedne (ajde!) tako da je kritika "zašto ovi likovi nisu dublji" smešna - nisu dublji jer su manje bitni za tok priče, ali iako nisu dublji, nisu ni isprazni i nejasni nego njihovi postupci imaju smisao.

 

Dodatni argument protiv njenog stava: Damages i Good wife imaju više sezona, BB je imao više sezona da ispravi svoje greške, TotL će imati drugu sezonu...True Detective neće, priča je gotova u 8 sati i insistiranje na nečemu sporednom zarad "feminističke pravde" na jednom HBO-u (istom HBO-u koji je iskoristila da stavi True Detective, Treme i True Blood u isti koš! =o))) kada je vreme ograničeno za glavnu radnju je stupidarija.

 

Opisivanje Rusta kao jednodimenzionalne fantazije je, naravno, najretardiranija stvar u njenoj kritici. SVE ukazuje na to zašto je tako lako kresnuo Maggie - traumatičan događaj ga je ispraznio i on očajnički pokušava da ispuni nečim tu prazninu - bilo da su u pitanju rizične akcije zbog slučajeva, preveliko prbližavanje i saosećanje sa krimosima ili neuspeli pokušaji da ponovo uspostavi kontakt sa drugom osobom. Najbolja ilustracija opsesije radi punjena praznine je izgled njegovog stana - potpuno prazan na početku, a kada je na slučaju skoro sasvim prekriven dokumentacijom i slikama.

 

Uostalom, zašto raspravljamo mi o njoj ovde kad se slažemo oko svega =o)

Poslednjim pasusom, gde se efektivno ograđuje sama od svog teksta dok pokazuje nerazumevanje materojala o kom piše je rekla sve

ono što mene interesuje je da li je Tuttle bio endgame tj kad ga je Rust deknuo da li je sredio vrh organizacije/kulta koji je bio iza ubistava ili lov i dalje traje pa su i ovi iskazi što ih daju u sadašnjosti samo deo sledećeg koraka plana koji je smišljen kad je Marty platio pivo....

Link to comment
Share on other sites

Tri puta sam pročitao tvoj subspoiler, ali ne mogu baš da skapiram. Mislim da je Rust nastavio da radi na slučaju od kad je dao otkaz, samo naravno inkognito. Priča namerno navodi da je on taj koji ubija ili da je kopiket. Mogu čak da zamislim i da je Rust iscenirao novo ubistvo da bi privukao pravog ubicu i da je to uradio jer je pretpostavio da će ova dva detektiva doći do njega i pokazati mu materijal koji on objektivno nema jer više nije pandur. Sad mu naravno fali Marti (kao što svakom Holmsu fali Votson) da ga privoli na svoju stranu priče i da reše slučaj.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...