Jump to content

True Detective


Corey

Recommended Posts

ted čildres (lik se ne pojavljuje) je nezakoniti sin sema tatla i otac erola čildresa. sem tatl je pater familias a jedan od sinova mu je i bili tatl, je li. ted čildres je bio šerif irata prilikom nestanka meri fontnot (klinka koja je prva spomenula zelenouhog špageti monstruma), i koji je sredio zajedno sa svojim tadašnjim zamenikom stivom džirejsijem (brkati detektiv koga rast u prvoj epizodi ošamari i kaže mu da je pijanica i lik koga u poslednjoj epizodi ispituju na brodu) da se taj iskaz zavede kao greška, efektivno obustavljajući bilo kakvu ozbiljniju istragu povodom klinkinog iskaza. deo ovoga objašnjava lik u prvoj epizodi (šerif tejt), koji je došao na poziciju šerifa mesto čildresa. bili čildres mislim da ne postoji :D

 

bpcMQST.jpg

 

Edited by toma
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro se završilo, na tom nekom srednjem nivou umesto da su gurali do kraja (štaviše, biće glupo ukoliko se druga sezona bude i dalje bavila ovim slučajem, ovako je efektnije sve odrađeno, mada dosta nedorečenosti u priči ukazuje da će možda nastaviti sa ovim storyarcom ). Mada, sa druge strane, bilo bi kul da je Špageti preživeo pa da u sledećoj epizodi gledamo intelektualno-filozofska nadmetanja između njega i Rasta i Kola (dobro, između njega i Rasta :)).

 

Ono što mi škripi je što nisu makar jednu epizodu posvetili Rastovim putešestvijima po Aljasci, ceo taj deo nakon 1995-e je vratolomno zbrzan i ne slegne se dobro, kao događaji pre toga (kao u BB, npr., gde su prikazali Voltovo stanje dok se krio u onoj bestragiji, umesto samo da preseču sa "godinu dana kasnije" i nastave tamo gde su stali). Još kakav bi to bio potencijal za njegove tripove, gledanje zvezda iz polarnog kruga, meditacije po šumi, i "one with the nature" halucinacije, pa još ubace nekog alfa jelena sa kojim se Rast poveže na transcedentalnom nivou, ihaj.

 

I jedna tehnička zamerka, neverovatno koliko apsurdno amaterski izgledaju gotovo sve scene u kojima se kao voze kolima, a tačno se vidi da su u studiju i da je samo pozadina nalepljena oko njih (u par navrata sam bio ubeđen da je to namerno, jer toliko odskače od ostatka, i da su na taj način možda hteli da potenciraju taj noir meets bayou feel serije).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам крај пре сконтао као да је "светлост" можда добила ову битку, али не и рат. На снимцима је више од 2 људи, а њих нису нашли. Ценим да су неки можда и умрли, неке су убили, али ако и постоји неки култ, нека "тама", и даље је тамо. Можда је то и била поента краја, они су прошли кроз неку личну "катарзу", али свет није боље место. Крај је позитиван рецимо, али није бајковит.

Баци поглед на линк који је Боле оставио.

All of the things that, in the previous episode, Cohle was telling Marty that he had uncovered, and what we saw on the videotape, pointed to a larger group of men working on these things. But we get to the end, and it's just Errol left, along with his father in the shed. How many other people were involved in the specific things that Cohle and Hart were investigating?

Nic Pizzolatto: There's the men in the video, and there's about 10 of them. Then you can begin to look at that as if that cult began to disintegrate shortly afterwards, and then there were always revenants existing on a local level. If you track the name Childress, you realize Sheriff Childress was the sheriff when Marie Fontenot disappeared, an Officer Childress was attending to Guy Francis in 2002 when he committed suicide. The conspiracies that I've researched and encountered, they seem to happen very ad hoc: they become conspiracies when it's necessary to have a conspiracy. I think it would have rang false to have Hart and Cohle suddenly clean up 50 years of the culture history that led to Errol Childress, or to get all the men in that video. It's important to me, I think, that Cohle says, "We didn't get em all, Marty," and Marty says, "We ain't going to. This isn't that kind of world." This isn't the kind of world where you mop up everything. We discharged our duty, but of course there are levels and wheels and historical contexts to what happened that we'll never be able to touch.

http://www.hitfix.com/whats-alan-watching/true-detective-creator-nic-pizzolatto-looks-back-on-season-1/1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ted čildres (lik se ne pojavljuje) je nezakoniti sin sema tatla i otac erola čildresa. sem tatl je pater familias a jedan od sinova mu je i bili tatl, je li. ted čildres je bio šerif irata prilikom nestanka meri fontnot (klinka koja je prva spomenula zelenouhog špageti monstruma), i koji je sredio zajedno sa svojim tadašnjim zamenikom stivom džirejsijem (brkati detektiv koga rast u prvoj epizodi ošamari i kaže mu da je pijanica i lik koga u poslednjoj epizodi ispituju na brodu) da se taj iskaz zavede kao greška, efektivno obustavljajući bilo kakvu ozbiljniju istragu povodom klinkinog iskaza. deo ovoga objašnjava lik u prvoj epizodi (šerif tejt), koji je došao na poziciju šerifa mesto čildresa.

bili čildres mislim da ne postoji :D

 

Ko je onda onaj sto je zavezan na pocetku poslednje epizode, kome se Erol obraca i zove ga "tata"? Ja mislim da je to billy childress, jer je Ted Childress navodno umro 2010. A i marty kada je trazio telefon od erolove sestre pitao je gde je Billy Childress.

Edited by SrdjanO
Link to comment
Share on other sites

ma kako kraj moze biti "bas po meri", imam utisak kao da su svi koji to kazu osmu epizodu odgledali nakon duze pauze posle sedme ili neko slicno objasnjenje... Tempo kojim je serija isla i sve cinjenice koje su ubacivali su 3 do 4 puta usporene u osmoj. Seriju sam odgledao za jedan dan, i prica koju su izgradili u sedam prvih epizoda me je bukvalno najezila, ne pamtim takav prvi utisak od neke serije... Gluma je dosledna i u poslednjoj epizodi, ali toliko toga nisu ispricali sto bi po meni trebalo da bude u finalu sezone da sam se bas sjebao i hajp od prvih sedam epizoda(pogotovo sedme, sa onom poslednjom scenom) je malo reci sjeban nakon osme... prvih sedam-remek djela, osma- prosjek u najbolju ruku



let teh h8 begin

Link to comment
Share on other sites

Zato sto ti se razbio balon trilercine, a ocigledno ti ne lezi down to earth egzistencijalisticko psiholosko filozofsko razresenje koje je recimo meni, sto vise razmisljam o tome, bas onako kako treba da se zavrsi :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

To je ok, filozofska zavrsnica je bila smisleno rjesenje sezone ako nista zbog silnih filozofskih monologa koje je rasti drzao tokom svih epizoda, ali ja konkretno mislim na citavu pricu oko ovog kulta, oko babe crnkinje koja je imala onaj prebacaj itd. Ja se bas tripujem da po americi toga ima u ogromnim kolicinama, tih sekti i ostalih sranja i nadam se da ce u drugoj sezoni nastaviti sa tom pricom...

Link to comment
Share on other sites

meni recimo nedostaje da poslednja scena umjesto ove bude scena ovog kulta sa zivotinjskim maskama kako nastavljaju da zlostavljaju, jeste da bi onda ova prica svjetlo>tama bila malo ironicna ali ono, bas zbog toga :D

 

Kult je samo okvir, ne i poenta serije/sezone. Da su tako posmatrali stvari, mogli su da odrade neki rutinski završetak sa sudovima, izlascima u javnost, dramatičnom završnicom u kojoj Rasti umire na Kolovim nedrima, pre nego što ovaj rokne glavnog baju koji mu se ruga sa standardnom "har-har, sistem će mi suditi... Ja sam sistem!" spikom pre nego što mu spuca metak u glavu, egzekjušn stajl. Ovo je više na tom višljem nivou, sa zavirivanjem u ambis i onome što likovi nađu u njemu (i što ih nepovratno promeni).

 

Preporučam u svrhu dodatnog razumevanja cele postavke i film Kill List, praktično je identična priča, samo u sirovijem stilu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni mozda najvise fali bilo kakav dialog izmedju Erola i Rusta ili Martija. Ako nista Marti da baci neki njegov one-liner :). Al da mi je bilo zaledjeno govno u trentucima, jeste.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

To je ok, filozofska zavrsnica je bila smisleno rjesenje sezone ako nista zbog silnih filozofskih monologa koje je rasti drzao tokom svih epizoda, ali ja konkretno mislim na citavu pricu oko ovog kulta, oko babe crnkinje koja je imala onaj prebacaj itd. Ja se bas tripujem da po americi toga ima u ogromnim kolicinama, tih sekti i ostalih sranja i nadam se da ce u drugoj sezoni nastaviti sa tom pricom...

Зато и крај није био спектакуларан, јер њих двојица су урадили онолико колико су могли, било би нереално да су раскринкали нешто што је интегрални део западне "културе" (речи аутора серије), што се протеже дубоко у историју и високо у друштвене класе. Као у хорорима који не приказују већину филма звер која прогони, овде кроз седам епизода наслућујемо нешто огромно, застрашујуће, нешто што ће Раст и Марти само да уштину. Овај култ је Гоџира, а њих двојица немају нуклеаерку.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

E,da kad su na kraju sedme napravili iskorak iz perspektive njih dvojice imho tu su malo zapiškili bazen - ne znam šta su hteli sa tim ranim otkrivanjem zlikovca, imho, bolji bi bilo, baš zato što on nije neka spektakularna karakondžula da je ta veza uspostavljena kad ga Rust prepozna

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...