Jump to content

True Detective


Corey

Recommended Posts

@Shekk

Почео сам опет да грицкам нокте, time is a flat circle!

Ма де, само преносим оно што видим на теми једног форума. Иначе, нисам био на овоме иако сам хтео, не стигох.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

upravo zavrsio sezonu...ok, obojica sabili, nacin pricanja price, sve super, ali brate, ceo taj trip sa crtezima na zidu, sto miliona teorija po netu, debeli poluretardirani lik koji jebe svoju retardiranu polusestru i prica mi o time is a flat circle sta je bre ovo

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ono sto mene malo gnjavi u vezi serija generalno je pretrpanost informacijama, objasnjenjima, epwebkastovima, podkastovima, objasnjenjima, trivijama, memeima i slicno.

to je bas ono ubilo u pojam utisak nakon bb, jer ne moze covek na miru da "svari" utisak, a true detective je toliko najahpovan i medijski eksponiran da to stvarno smara. bukvalno neko progladi nesto za "najbolju seriju" dok se ista jos nije ni zavrsila, onda krecu afektirane ocene na netu, onda fore, objasnjenja, zezanja, odusevljavanja, i bukvalno smo zatrpani smećem.

meni to bas smeta. treba malo vremena da prodje pre nego sto se nesto progladi za nesto najbolje svih vremena,

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@Peja

To što je nešto sekundarno ne znači da je nebitno, nego da je manje bitno, što znači da je radnja odlična, da je zaplet odličan i da je razrešenje odlično. Od svega toga njih dvojica kao likovi su još bolji. Mogu da razumem da ti se ne dopada Rastova filozofija, to je sasvim ok i legitimno, međutim, on je konzistentan i radi u skladu sa svojom filozofijom.

 

Priča o vremenu kao zatvorenom krugu je hindusitičko/budistička filozofija koja je u Evropu tako i stigla a od modernih filozofa njome se bavio Niče, a filzofiju istoka uveo Šopenhauer. Niče za razliku od Šopenhauera nije pesimista, ali ima taj pogled na vreme koji nije razradio do kraja jer je prsnuo. Čak je pre nekoliko godina o tome bilo reči ovde na forumu, ako se ne varam.

 

Marti, kao kontrateža toj filozofiji je jednostavan, pragmatičan čovek koji je stegnut i deluje u skladu sa svojom okolinom i ima svoje poroke koje ne vidi kao takve. Svi argumenti koje u njihovim dijalozima Marti daje su dobri, pre svega jer su životni i na kraju može da se kaže da obojica odnose određene pobede u tom dijalogu, jedan na praktičnom a drugi na teorijskom nivou.

 

Dakle, tebe može to da smara, znam ljude koje isto smara i kojima se serija nije dopala i zbog toga, ali to ne znači da je serija loša i što je mnogo važnije da nije konzistentna od početka do kraja.

 

 

@Igor

Taj problem koji si ti naveo nije realan problem serije, nego problem hajpa koji ti lako možeš da prenebregneš. Zašto bi sama serija "patila" zbog hajpa? Neki tamo lik je pred poslednju epizodu napisao doktorski rad na temu TD-a i naravno sve omašio. I šta sad? Ja treba zbog toga da se osećam loše? Zato što je neki lik omašio poentu serije? Svašta. Osim toga, TD nije najgledanija serija sa HBO-a i ima daleko većeg hajpa za druge serije, na primer, GoT.

 

A i ne vidim da je neko rekao da je najbolja serija svih vremena, osim u kolokvijalnom zezanju, mnogi su rekli da je BB najbolja serija, a svi dobro znamo da nije. Ono šta jeste definitvno to je njena svežina u odnosu na more drugih serija koje nam se serviraju. Već od sledeće sezone će biti bar dve-tri serije koje će biti na fazon TD-a.

 

Suštinski pravo pitanje bi bilo - zašto je detektivska serija u kojoj ima minimalno akcije i samo dva lika, gledana i nahajpovana koliko je gledan i nahajpovan TD?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nisi me razumeo ocigledno. nemam ja problem ni sa rustom, ni sa martijem, ni sa njihovim odnosom, dijalozima, glumom itd, sto sam i napisao u prethodnom postu. slazemo se da to sto je nesto sekundarno ne znaci da je nebitno, ali ono gde se ne slazemo je to da ti mislis da su radnja, zaplet i razresenje odlicni, a ja mislim da prilicno zaostaju po kvalitetu u odnosu na dva glavna lika i sve ono spomenuto u vezi njih dvojice.


i kako to serija ne treba da pati zbog hajpa ako sama serija ima gomilu detalja koji sluze samo da bi se pokrenula lavina gluposti po internetu?

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Meni smeta hajp, a nigde nisam dao ocenu serije. Meni je licno serija odlicna. Hajp i vvristanje oko svega me prosto nervira jer podstice povrsnost. Nadam se da barem ti dozvoljavas misljenje koje se ne poklapa sa tvojim

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa pejom da DETEKTIVSKI deo True DETEKTIVA nije nista specijalan i da serija malo pati od toga. Mislim da su mogli da naprave isti odnos Martija i Rusta u bolje odradjenoj detektivskoj radnji. Serija nije losa, odlicna je, ali je mogla da ima taj jos jedan sloj 'odlicnosti'. Mislim da lik sto je pisao seriju treba da dovede jos nekog pisca da mu pomogne oko tog dela serije a da on nastavi sa dialozima/likovima/filozofijama.

Edited by nikita_
  • Upvote (+1) 2

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Odgovor na boletovo sustinsko pitanje je, pored kvaliteta glume ( meni je i kamera, atmosfera sjajna) popularna je zato jer je dostupna, ako me kkapirate. Sve je tu na jedan klik

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam celu sezonu u 2 dana, i stoji priča da su mu jebali kevu sa razvojem likova, glumom, i odnosu Marti - Rust, atmosferom...
 

Ali se osećam kao idiot kada mi na tako dobro odrađene stvari serviraju neverovatno linearnu priču? Prate redom tragove, nađu onog prvog, prazna rupa, vrate se, sve ih vodi u slepe ulice...

Da bi se na kraju svelo na "Vidi ova kuća je te godine bila sveže ofarbana u zeleno, možda je čudovište imalo zelene uši jer je krečilo kuću?"
Što ih opet pravolinijski dovodi do kraja...

Ne kažem da je loša serija ali sam očekivao da me bocne u mozak barem par puta...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

evo ja sam odgledao sezonu i nisam imao nikakvu potrebu da guglam o pojedinim detaljima, jednostavno bilo je dovoljno gledati dobar show. To sto je Giligan navadio svoje zilote da guglaju kako bi sve otislo viralno nema puno konekcije sa TD, osim sto se mozda nastavio taj trend, ali zamisli ovo je detektivska serija :) Ti Pejo pricas o tome sta bi bilo kad bi bilo, mislim da je to malo suludo, posto takvu kritiku mozes da postavis na sto nacina, mislis da bi taj duo mogao da sabije bilo sta da je serija lose napisana i izrezirana, znas vec kako ide prica sa dobrim glumcima i losim filmovima :)

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...