Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Ja jutros isto gledam jutarnji program i ne verujem - ide to obavestenje kao uvode novi sistem cekiranja pa se mole putnici da dodju tri sata ranije na aerodrom (LOL) i da ponesu odstampanu elektronsku kartu (LOL, LOL). 

 

Inace moje iskustvo sa Air Serbiom od prosle nedelje - trebalo je da idem za Moskvu i da stignem tamo u popodnevnim casovima. Uzmem kartu za 6:45 ujutru, dodjem uredno tamo oko 5 na aerodrom - Air Serbia otkazala let (i za Brisel i Amsterdam usput). I ja kao ok, ajde me stavite na sledeci po redu let, ima Aeroflot u 12:55 to mi manje-vise odgovara. "Ne, ne mozemo, mozemo da vas stavimo na nas let u 23h" (inace su obavezni da te prevezu najbrzim sledecim letom do tvoje destinacije ako su oni otkazali). I tu sad krece moje preganjanje s idiotima koji rade tamo kod njih na aerodromu, pa zovem call centar ovog sajta preko koga sam uzeo karte, pa mi Air Serbia nesto blokirala kartu (rezervisala, sta li) pa treba da mi odblokiraju da me oni prebace na Aeroflot, ovi se prave naravno blesavi i ja na kraju posto je bio drzavni praznik, a nisam imao pare na kartici da uplatim novu kartu za taj dan preko neta, se lepo zaputim u Aeroflot u Knezu (predstavnistvo na aerodromu im radi tek negde od podneva) da kupim drugu kartu za njihov let pa cu se s ovima preganjati vec kasnije. U medjuvremenu posto Air Serbia call centar drzavnim praznicima isto radi od 8h iako im uveliko avioni vec (ne) lete se u kolima setim da ih zovem da ih smaram da mi vrate pare, posto ovi na aerodromu ni to nisu hteli. I krenem da se tu drndam s nekom operaterkom call centra, ona te ovo, te ono, posto to traje vec tri sata ja sam poprilicno iznerviran, nasta ce ona mrtva ladna u jednom momentu "pa jel hocete da vas ja prebacim za Aeroflotov let u 12:55?" I ja kao hocu i posalje mi promenjenu kartu na mail. I onda ostaje pitanje a koji sam se ja kurac tamo tri sata s njima patio umesto da su mi odmah to uradili?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

skrhan sam

 

ne tripujte se sa odlaženjem na aerodrom tri sata ranije, to je sindrom blic novinarstva prilikom prenošenja vesti o novom ček-in sistemu. i do sada je postojalo to pravilo, samo mislim da je rok bio 2h, pa svejedno na tesli završiš celu proceduru za 10 minuta i imaš još 5-10 minuta hodanja od granice do aviona. ja odem sat vremena ranije i ostane mi vremena da popijem kafu ili smaram promoterke u fri šopu

 

i mnoge kompanije uopšte ne zahtevaju odlazak na šalter ako ne čekiraš prtljag i odradio si online check-in, oko toga se valja raspitati svaki put. znam da wizzair to ima, a deluje da je i air serbia to uvela sa ovim novim sistemom.

 

 

mogu misliti sta bi tek end game rur tear rekao 

 

rekao bi ti da je dobro što nisi jebao tu ljapanku kad već triput nedeljno obrćeš kuje iz beogradskih modnih agencija

Link to comment
Share on other sites

 

i mnoge kompanije uopšte ne zahtevaju odlazak na šalter ako ne čekiraš prtljag i odradio si online check-in, oko toga se valja raspitati svaki put. znam da wizzair to ima, a deluje da je i air serbia to uvela sa ovim novim sistemom.

 

Nemamo to još, al' biće uskoro valjda.

Da se rešimo bede :(

Link to comment
Share on other sites

ne tripujte se sa odlaženjem na aerodrom tri sata ranije, to je sindrom blic novinarstva prilikom prenošenja vesti o novom ček-in sistemu. i do sada je postojalo to pravilo, samo mislim da je rok bio 2h, pa svejedno na tesli završiš celu proceduru za 10 minuta i imaš još 5-10 minuta hodanja od granice do aviona. ja odem sat vremena ranije i ostane mi vremena da popijem kafu ili smaram promoterke u fri šopu

 

Pa ne zapravo to je zvanicno saopstenje avio kompanije, oni su samo preneli. Naravno da je to vise forme radi, ali logika da neko treba da ponese odstampanu elektronsku kartu mi je debilizam potpuni, sta god oni radili s tim sistemom (u najgorem slucaju su mogli da pripreme spisak svih putnika za taj dan u nekom offline rezimu). Plus je dobra fora sto oni rade unapredjenje sistema u toku radnog vremena, zar nije bilo logicnije da to odrade nocu kada tamo negde u periodu od ponoci do 5 ujutru ni nema letova? Kapiram i ja da je to zbog uvodjenja web check-ina i slicnih stvari koje su zapravo pozitivne, nego je problem sto su i dalje trapavi i neljubazni kao sto su bili i za vreme JAT-a. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aha, nisam ispratio da je to bila jednokratna stvar, mislio sam da je negde neko ponovio ona standardna uputstva za dolazak na aerodrom a neki blic novinar koji se nije nešto naputovao preneo u FUD maniru.


nothing to see here, move along

Link to comment
Share on other sites

ne znam, ja sam leteo 15. februara Air Serbiom, let je bio ujutru u 7:50, a ja sam check-in uradio tek u 7:20. Ukinuli su pre pasoša onu proveru, i ostavili je samo na gejtu, tako da sad još brže može sve da se obavi, bio sam gotov za 10-15 min

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...