Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

  • 1 month later...

Извештај Републичког геодетског завода за прво полугодиште 2023. показује да је у Републици Србији на тржишту непокретности настављен тренд стабилизације и смиривања након двогодишњег, изразито динамичног раста, који је уследио после избијања пандемије корона вируса. Поред смиривања активности, тржиште непокретности и даље држи виши ниво у односу на предпандемијске вредности.
Укупна количина новца коришћена за куповину некретнина износила је 3.3 милијарди евра, што је за 81 одсто више у односу на прво полугодиште 2019. (пре пандемије) и за 7 одсто мање у односу на исти период претходне године. 

Укупан број купопродаја на тржишту непокретности у првој половини 2023. године износио је 60.014 што је за 26 одсто више у односу на други квартал 2019. године, пре избијања пандемије корона вируса и за 12 одсто мање него у другом кварталу 2022. године.
Када је реч о начину плаћања, 7 одсто свих прометованих непокретности плаћено је из кредита, што је 5 одсто мање него лане, а из кредитних средстава највише су плаћени станови (укупно 18 одсто).

Највећи удео у укупној вредности тржишта непокретнсти заузима продаја станова (1,8 милијарди евра), са учешћем од 54 одсто од укупно прометоване вредности. За куће је издвојено 257,6 милиона евра (8 одсто од укупне вредности), за грађевинско земљиште 220 милиона евра (7 одсто од укупне вредности), за пословне просторе 178 милиона евра (5 одсто од укупне вредности), за пољопривредно земљиште 105,3 милиона евра (3 одсто од укупне вредности). 

a iz verovali ili ne kategorije, parking mesto od 60k evra i stan od 2.6 mil 🙂

Највеће цене су постигнуте за станове у Београду, где је најскупљи квадрат продат по цени од 11.475 евра на локацији Београд на води, док је највећа сума издвојена за стан, у истом комплексу, и износи 2.601.888 евра. Најскупља кућа продата је на Савском венцу за 4.802.000 евра док је најскупље паркинг место плаћено 58.400 евра, на територији исте општине.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo ko veštački diže cene stanova u Beogradu na vodi!!

Двоје осумњичених се налази ван територије Републике Србије и тренутно су недоступни државним органима, додаје се у саопштењу.

Ова организована криминална група је, како се наводи, у временском периоду од 2.2.2018. године до 15.12.2023. године на територији Републике Србије оформила организовану криминалну групу која је новац стечен криминалном делатношћу улагала у куповину некретнина и тако уводила у легалне новчане токове.

"Сумња се да је улагање имовине која је проистекла из криминалне делатности осумњиченог Р. К. Р. у Швајцарској, као и криминалне делатности осумњиченог Љ. Р. у Великој Британији стечено тако што су проваљивали у већи број објеката у те две земље који су били у власништву имућних оштећених лица и тако узимали готов новац и друге скупоцене предмете", истиче се у саопштењу.

Против осумњиченог Љ. Р. се у Великој Британији води кривични поступак због постојања сумње да је на наведени начин прибавио укупно 26 милиона фунти стерлинга и тиме оштетио Френка Лампарда, бившег енглеског репрезентативца, затим покојног Вишаија Шриваданапраба, бившег власника FK "Lester" и Тамару Еклстон и њеног супруга Џеја Рутланда, ћерку бившег власника "Формуле 1" Бернија Еклстона, док је осумњичени Р. К. Р. осуђен у Швајцарској за извршење више провалних крађа којим је себи прибавио корист од око 250.000 швајцарских франака.

Осумњичени Љ. Р. и Р. К. Р. су осумњичени да су новац који су пробавили кривичном делатношћу давали осталим припадницима ове организоване криминалне групе који су потом новац улагали у куповину скупоцених некретнина на територији Републике Србије, као и луксузних путничких возила и на тај начин покушали да илегално стечени новац интегришу у легалне новчане токове.

Link to comment
Share on other sites

Ovo neki VIP provalnici, birali samo selebritije! Ali je dobra fora što za svaku uplatu u banci preko 15k evra bi ti trebalo da podneseš neki dokaz o poreklu novca, pa me interesuje baš kako su ovi pravdali kupovinu nekretnina za 26 miliona nečega 😄 S tim da isto znam iz izvora jedne od najvećih banaka kod nas da se pojavi čovek sa tipa 3 miliona evra u kešu za stan u Beogradu na vodi i tu se malo labavije gledaju ta pravila 😄 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

da li zovu kovin ili toponicu, posto svak ko da tri milona na stan u bnv zasluzuje tretman u nekoj od te dve eminentne ustanove

verovatno nije baš imao opciju da bira nego mu je bilo sugerisano da kupi u BnV 🙂

ako nije, onda je svakako za lazu 🙂

5 hours ago, Zwerko said:

Ovo neki VIP provalnici, birali samo selebritije! Ali je dobra fora što za svaku uplatu u banci preko 15k evra bi ti trebalo da podneseš neki dokaz o poreklu novca, pa me interesuje baš kako su ovi pravdali kupovinu nekretnina za 26 miliona nečega 😄 S tim da isto znam iz izvora jedne od najvećih banaka kod nas da se pojavi čovek sa tipa 3 miliona evra u kešu za stan u Beogradu na vodi i tu se malo labavije gledaju ta pravila 😄 

pa uplaćivali su svaki dan po 14.999e na račun dok nisu skupili potrebne iznose!

a onda ako banka pita mogu da zaokruže ono "lična ušteđevina" ili tako neka opcija ima.

Link to comment
Share on other sites

E ali takve uplate softver banke automatski flaguje račun. Čak postoji i bankarski termin za to - štrumfovanje 🙂 umro sam od smeha kad sam to čuo.

 

Uvek postoji ta opcija "ustedjevina" ali to mora da bude nešto realisticno, tipa ne može ono čistačica u školi za 20 godina staža uštedela tri miliona evra od plate 🙂 mislim da se razumemo - sve te "sumnjive" gotovinske transakcije se prijavljuju NBS, tako da sigurno ozbiljno prekontrolisu ove što kupuju stanove u Beogradu na Vodi 😉

 

Meni je čak taj koji kupi stan u Beogradu na vodi za 3 miliona donekle logičan jer je verovatno to što ti kažeš neki tal da bi dobio neki posao, da ga ne bi istraživali i sl... Više mi je za ludnicu neko ko na primer radi u IT-u, zarađuje ok i kupi stan od pola miliona u Westu ili A Bloku. Bukvalno jeftinija azurna obala a ne Beograd gde ti je zimi zagađenje na max. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lucky said:

verovatno nije baš imao opciju da bira nego mu je bilo sugerisano da kupi u BnV 🙂

 

 

11 hours ago, Zwerko said:

Meni je čak taj koji kupi stan u Beogradu na vodi za 3 miliona donekle logičan jer je verovatno to što ti kažeš neki tal da bi dobio neki posao, da ga ne bi istraživali i sl... 

 

a jeste ide andrej i loi ljude i tera ih da kupe stan od 3 miliona u bnv 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brate, je l' stvarno treba da linkujemo 50 vesti sa krika gde se vrh drzave lize sa navijacima, krimosima, korumpiranim pandurima, likovima koji peru novac, itd, manje-vise svakodnevno? =c zapravo, sa ovim bahatim moronima cak mislim da sto debilnije i nemogucije zvuci neka recenica, to je verovatnije da je tacna (iako su izgleda ukapirali da "posla ima, ko 'oce da radi", pa ne moraju bas sve licno da rade kao dobri stari Ivica koferce sa par stotina hiljada maraka u kafani u sred bela dana)

malo mi tuzno sto ovo moram da pisem uopste, al' eto gde smo. bitno da se meni licno nista slicno nije desilo, ali "lol haha, ma daj sigurno haha!"

=(

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

likujemo vesti sa krika. Steva kuka likes this.

(verujem ja u svasta, osim da neko mora da kupi stan u bnv)

da razradim : zavrsi mi andrej posao da zaradim nelegalno 10 miliki, i kaze e brate moras da kupis  stan za 3, ostaje ti 7, moze sto da ne.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, f4ts0 said:

likujemo vesti sa krika. Steva kuka likes this.

(verujem ja u svasta, osim da neko mora da kupi stan u bnv)

da razradim : zavrsi mi andrej posao da zaradim nelegalno 10 miliki, i kaze e brate moras da kupis  stan za 3, ostaje ti 7, moze sto da ne.

Ja sam to čuo na nivou "čaršijskih priča" nemam nikakvu konkretnu informaciju o tome. S druge strane to mi je logičnije objašnjenje nego da je neko zapravo odlučio da svoj teško stečeni novac uloži u tako precenjeno govno 🙂 

Ovo za banku i uplaćivanje novca na račun znam iz prve ruke, e sad nemam pojma ni ko je osoba koja je uplaćivala niti kako je stekla novac, u teoriji možda je Lepa Brena pa realno ima pare ili tako nešto. Drugo je pitanje kako da te pare već nema u banci.. Kupovina stanova za keš mi deluje malo nerealno jer o tome mora ostati neki papirni trag (tj ne ostaje nikakav što je takođe problem), ne vidim zašto bi se neko od notara baš oko toga cimao. U smislu ove provere uplata veće količine keša su arbitrarne od strane službenika banke, koji čak i ako uoči neku nepravilnost to šalje u NBS gde neko proverava a uvek može nešto da mu "promakne". U slučaju notara koji overava ugovor za keš bez bilo kakve banke bi bilo 1/1 kršenje zakona pa nisam siguran zašto bi to baš na taj način radili. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, f4ts0 said:

svi koji mislite da "niko normalan" nece stan u bnv se ljuto ljuto varate 😄

naravno da hoće, ali te dve stvari ne isključuju jedna drugu.

100% postoje funkcioneri SNS-a kojima je "sugerisano" da treba da kupe stan u BnV, isto kao što postoje i gastosi ili ljudi iz Srbije koji su kupili stan na BnV kao investiciju ili zato što bi da žive u "novom centru beograda". I to je skroz legit, ako imaju pare nek plate i nek žive 🙂 nismo mi ni prvi ni poslednji to izmislili.

ali ne vidim što ti je toliko čudno da imaš upravo taj tvoj scenario "e bajo sredio sam ti 10 milki, ajd' sad lepo da kupiš gajbu za sebe i porodicu u BnV, srediću ti još i popust!".

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Ja sam to čuo na nivou "čaršijskih priča" nemam nikakvu konkretnu informaciju o tome. S druge strane to mi je logičnije objašnjenje nego da je neko zapravo odlučio da svoj teško stečeni novac uloži u tako precenjeno govno 🙂 

Ovo za banku i uplaćivanje novca na račun znam iz prve ruke, e sad nemam pojma ni ko je osoba koja je uplaćivala niti kako je stekla novac, u teoriji možda je Lepa Brena pa realno ima pare ili tako nešto. Drugo je pitanje kako da te pare već nema u banci.. Kupovina stanova za keš mi deluje malo nerealno jer o tome mora ostati neki papirni trag (tj ne ostaje nikakav što je takođe problem), ne vidim zašto bi se neko od notara baš oko toga cimao. U smislu ove provere uplata veće količine keša su arbitrarne od strane službenika banke, koji čak i ako uoči neku nepravilnost to šalje u NBS gde neko proverava a uvek može nešto da mu "promakne". U slučaju notara koji overava ugovor za keš bez bilo kakve banke bi bilo 1/1 kršenje zakona pa nisam siguran zašto bi to baš na taj način radili. 

Pa da, niko u Srbiji ne krši zakon i ništa se ne radi na mufte, da....🤪

Igrom slučaja, radio sam u bankarskom sistemu. Idealan teren za marifetluke, ne bi verovao šta se sve radi mimo procedura, NBS-a i drugih institucija...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

ne ne, kazem to mi je jedini prihvatljiv "ucena scenario".

a ok, onda sam te ja nešto pogrešno razumeo gore kad si pis'o.

1 hour ago, AlexG said:

Pa da, niko u Srbiji ne krši zakon i ništa se ne radi na mufte, da....🤪

Igrom slučaja, radio sam u bankarskom sistemu. Idealan teren za marifetluke, ne bi verovao šta se sve radi mimo procedura, NBS-a i drugih institucija...

PA KAD DRALE ZABUŠAVA NA POSLU!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexG said:

Pa da, niko u Srbiji ne krši zakon i ništa se ne radi na mufte, da....🤪

Igrom slučaja, radio sam u bankarskom sistemu. Idealan teren za marifetluke, ne bi verovao šta se sve radi mimo procedura, NBS-a i drugih institucija...

Ma jasno mi je da nije sve baš u našoj zemlji po propisima 🙂 nego mi samo deluje da je lakše muvati u banci jer baš postoji taj kako si ti rekao idealan teren. To baš sve za keš mi deluje nekako previše, ali opet kad god sam to rekao nešto me demantovalo 😄 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...