Jump to content

Zamena diskova/pločica na kolima


Lucky

Recommended Posts

Desava se da malo skripucka, kazem pogotovo kad je malo vlaznije vreme, bar meni tako deluje, ali generalno je ok. A i mozda je trebalo malo da se razrade :)

 

Meni vrišti kao usplahirena tinejdžerka, po suvom :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Lale, Open Parts DBRS se zove firma sa ovim Brembo diskovima.Overi Euroauto u Vojvode Stepe, nisam siguran gde ih uzima.Mada, kapiram da, ako oni nemaju, sigurno znaju koja radnja ih ima.

Za mog Golfa 4, diskovi (prednji) kostaju 12500 dinara.
Sto se tice zadnjih, ne koristi te za zadnje diskove.

 

A sto se tice plocica, koristi Trusting, italijanske sa ovim diskovima.Cena im je izmedju 2000 i 3000 dinara.

 

Samo, nije siguran da imas ove diskove za Hondu.

Sad mi dobacio komentar, uz dobre diskove, mozes koje god hoces plocice da koristis. :)

 

Eto ti. :)

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

Ne smem da kažem :))

 

Oko 15.000 su prednje i zadnje + ruke ispale. Sudeći po vašoj priči mogao sam proći nešto povoljnije, ako uzmemo one cene od 2000-3000 za prednje/zadnje + ruke. Mada kad saberem, u toj povoljnijoj varijanti bi me ispalo oko 10-12k, što jeste jeftinije, ali ne toliko puno.

Link to comment
Share on other sites

Ne smem da kažem :))

 

Oko 15.000 su prednje i zadnje + ruke ispale. Sudeći po vašoj priči mogao sam proći nešto povoljnije, ako uzmemo one cene od 2000-3000 za prednje/zadnje + ruke. Mada kad saberem, u toj povoljnijoj varijanti bi me ispalo oko 10-12k, što jeste jeftinije, ali ne toliko puno.

 

Pa to nije strasno onda uopste, meni su u Grandu trazili 22k, pa kad sam platio 10 to je bas ogromna razlika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Da ozivimo malo ovu zaboravljenu temu - da li je realno i za ocekivati da odu prednji diskovi (rekose mi da su ukopani diskovi) posle ~ 50000 km? Menjao sam prvi put plocice na ~45000 i bukvalno 2 nedelje posle zamene krece skripa. A u servisu mi tada prilikom zamene plocica nisu rekli nista za diskove, tj kao plocice su za zamenu mozes da predjes jos 2000km a ja ih zamenio odmah.

Link to comment
Share on other sites

Katastrofa je loš kvalitet zamenskih delova danas bukvalno za sve, barem kod nas, ja sam to skoro iskusio sa silen blokovima prednjim za Yarisa (menjao ponovo posle 6 meseci), a o kvalitetu zamenskih baterija za laptopove i mobilne sam već kukao, tu je tek propast. Istina, u narednom razgovoru sa nekim ko se razume i radi baš sa japanskim vozilima saznao sam da Toyota za njega "u originalu" prodaje i preporučuje komplet viljuške prednje da se menjaju, tako da je sve ovo sa posebnim silen blokovima "trial&error" probanje i budženje otprilike.

Što znači da je sve ovde moguće, dobar odgovor možeš samo dobiti od nekog preiskusnog mehaničara koji se ekstra razume u modele i tip koji imaš (a koji nisi ni naveo:) Takav neko ti najbolje može reći da li tu mora sve komplet ad bi bilo kako treba, ili treba malo da se strpiš dok se "slegne" sve, ili ne znaš da voziš, ili je prosto sranje kvalitet svega :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, killYg0r said:

Pa tri su opcije: da kocis kao sivonja, da si dobio kineske plocice ili da nisu bile lepo namontirane. Svakako je veca sansa da te je zajebao taj servis.

 

Ova prva otpada, vozim penzionerski pa nemam ni potrebu da kocim kao sivonja. 

 

8 hours ago, millanče said:

Što znači da je sve ovde moguće, dobar odgovor možeš samo dobiti od nekog preiskusnog mehaničara koji se ekstra razume u modele i tip koji imaš (a koji nisi ni naveo:) Takav neko ti najbolje može reći da li tu mora sve komplet ad bi bilo kako treba, ili treba malo da se strpiš dok se "slegne" sve, ili ne znaš da voziš, ili je prosto sranje kvalitet svega 😄

Suzuki Vitara 2019 godiste 46k km, inace sve radjeno (kao i plocice na ~43k km) u ovlascenom Euro Sumar servisu...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fuse.buca said:

Ova prva otpada, vozim penzionerski pa nemam ni potrebu da kocim kao sivonja. 

 

Suzuki Vitara 2019 godiste 46k km, inace sve radjeno (kao i plocice na ~43k km) u ovlascenom Euro Sumar servisu...

E, jbg, onda ti je to da sad oni uče na tebi, sa tim novijim autima i žnj kvalitetom istih ti mu manje dođeš kao vlasnik, a pre kao neki beta-tester 😞

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Vitara postoji dugo, samo su restyling modeli prakticno. Verovatno su neprecizno monitirane losijeg kvaliteta plocice stavljene i sad ce morati i diskove da menja a mozda i njih opet.. Ono sto je problem sto neces moci na njih da svalis krivicu jer ce uvek da se brane kao sisice da nisu oni krivi naravno ali svakako vredi probati reklamaciju.

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2022 at 8:59 AM, fuse.buca said:

Da ozivimo malo ovu zaboravljenu temu - da li je realno i za ocekivati da odu prednji diskovi (rekose mi da su ukopani diskovi) posle ~ 50000 km? Menjao sam prvi put plocice na ~45000 i bukvalno 2 nedelje posle zamene krece skripa. A u servisu mi tada prilikom zamene plocica nisu rekli nista za diskove, tj kao plocice su za zamenu mozes da predjes jos 2000km a ja ih zamenio odmah.

mislim da sam pisao ovde, isti sam problem imao sa hondom, niti vozim dinamično niti sam puno prelazio, cimali me za zamenu diskova tipa 25k je auto prešao maks bio u tom trenutku. možda i manje, sad se više ni ne sećam.

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2022 at 9:48 AM, manson said:

Mada i proizvodjači hoće da uštede, a i da zarade više na servisu kasnije. Tipa mazda, bar u dvojci, stavlja neke pločice kao da su od papira, znam da kolega ih kolega menja na ~15K, toliko se istroše. A nije neko ko dinamično vozi.

Ovo me je podstaklo inace da razmislim kod mene, posto mi je auto na istoj platformi kao Mazda 2 a kocnice mi se vec cuju kao grebanje neko kada treba da "uhvate u mestu". Presao sam 10k km za 9 meseci, pa cu kad uhvatim priliku da ih pregledam negde da vidim da mi ne rezu diskove makar.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno i mene je tad iznenadilo, posebno što sam od onih što koče motorom itd, ali ko zna šta je tu bilo po sredi.

da stvar bude "gora", i sad kad sam bio na servisu su mi rekli da moraju da menjaju diskove, mislim da sam pisao ovde.

a auto prešao 70k 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...