Jump to content

Zamena diskova/pločica na kolima


Lucky

Recommended Posts

Ok je to cena. Gledao sam za francuze(308/megane) u ovlascenom su oko 18-19k dinara mali servisi (sa menjanjem filtera za gorivo koji je valjda najskuplji kako kazu oko 4k dinara).
Dok na primer Autokomerc siba po usima svakog ko je usao tamo. Mali servis za golfa 5/6 je preko 20k.

Edited by Miki
Link to comment
Share on other sites

Laki, to sto neko radi dugo tamo uopste nije bas neko merilo kvaliteta, nego samo to ko hoce da radi za male pare u ovlascenom servisu. 

 

Na primer, lik iz ovog klipa 

 

http://youtu.be/WzpdefAccQE

 

I dalje radi u ovlascenom servisu Opela, Autoprometu na Bezanijskoj kosi, a klip je iz 2009. godine. Ako ovo nije dovoljno da se zaradi otkaz, sa sve klipom na youtube-u onda ne znam sta je :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

@ Lucky - Plochice na diskovima uvek gledaj da menjas istovremeno i napred i nazad tj na svim tockovima !!!  I gledaj da su boljeg kvaliteta jer ove jeftinije su od nekog suvise krtog materijala i onda hoce da CVILE pri svakom pa i najmanjem kocenju, sto mi jezivo ide na jaja....

 

"Cvileće" pločice imaju parliče metala u sebi i prave brazde na  disku i smanjuju površinu naleganja. Iako su jefitnije izbegavati ih po svaku cenu.

 

Uvek posle zamene tražiti stare pločice (ako već nisi prisutan) i pogledati da li su pločice ravnomerno potrošene (da li ravnomerno naležu na disk i da li je potrebna intervencija na kočionom sistemu)  i da li imaju brazde na sebi jer to oslikava stanje diskova.

 

Naravno "trkački orijentisanim" korisnicima trebaju što "tvrđe" pločice koje "deru" disk ali i koče bolje.

 

Za normalne vozače što mekše pločice su pravo rešenje jer ih je jeftinije menjati nego diskove.

Edited by Muerte
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ostvarljivo u newschool teorijama.

Ako imaš love i vremena proveri trag kočenja sa meko-tvrdim pločicama-diskovima.

 

I sta onda?

 

I meke i tvrde plocice ce dovesti do blokiranja tocka u nekom trenutku, a najbolje kocenje je pred samo blokiranje. Kako ces u "kucnim" uslovima da izvrsis identican pritisak kocnice na dva seta razliciih plocica da bi video koliku kocionu silu proizvode pri istim uslovima tj pri istoj snazi stiskanja kocnice?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja ostavio jutros u servisu da mi zamene plocice na zadnjim tockovima...bogami su izgurale prilicno...

 

Za ford focus koji ja imam, 2500 par zadnjih i 700 dindzi ruke...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

kapiram da mogu da cvile ako nisu dobrog kvaliteta ili ako su diskovi za zamenu

 

ima doduse i ona da bi, u savrsenom scenariju, trebalo da se menjaju u isto vreme prednje i zadnje plocice

kako bi kocile jednako dobro a cuo sam da postoje i parovi plocica i diskova, koji sigurno rade dobro. e sad.. :D

Link to comment
Share on other sites

Lale, kad budem dosao kuci, recicu ti sta je trebalo da metnes od diskova i plocica. :P

Moj otac, koji inace, drzi auto-mehaniku/dijagnostiku/slep sluzbu/klima servis, je pre godinu dana (mozda i vise) poceo da "ugradjuje" samo brembo diskove, a za plocice moram da proverim. :P Plus, ne znam kako se tacno zove proizvodjac tih diskova - Brembo ih je otkupio, ali nije hteo ime da im promeni.
U sustini, diskovi kostaju malo vise, 11 ili 13 hiljada dindzi, ali jebi ga...100.000km garancija, plus toliko i traju, pa ti gledaj.

 

Izgledaju ovako:

 

dsc01073il1.jpg

 

I od kad smo poceli da radimo sa njima, nismo jos culi neke primedbe!

Za plocice proveravam, pa javljam!

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...