Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Pu, izgleda da je samo podloga istinita.

A i ga bolje pogledam, ko zna sta je on mogao da napraica o dogadjajima u tom spasilackom brodicu, kao i o bilo kom momentu dok su trazili posadu sami. Realno svi su ili mrtvi ili ne parlaju engleski.

Film kao film nije los.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Tom Henks je trenutno aktuelan u dva solidna filma koji su rađeni po istinitim događajima, a ni jedan film nije tačan koliko sam razumeo i to nije tačan na najuvredljivije moguće načine za ostale upletene u te "stvarne događaje". Prvo to da je Filips neki seronja irl i jeste ga valjda posada tužila, a onda je glumio Volt Diznija u Saving Mr. Banks gde su valjda totalno pogrešno predstavili završetak te priče o pravima za Meri Popins, jer ta žena koja je stvorila Meri Popins je prezirala Diznija i sve oko njega i posle snimljenog filma je navodno mrzela Meri Popins film do svoje smrti.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

CARRIE

 

carrie_movie_2012_poster.jpg?__SQUARESPA

 

Nije uopšte toliko loš koliko ga svi pljuju, naravno ako se posmatra van konteksta iščašene i morbidno jezive verzije iz sedamdesetih. Neki elementi radnje koliko sam razumeo nisu ni dotaknuti u filmu u odnosu na knjigu, ali su neke druge verno preneli. Kloi odlična i ubedljiva (opet, naravno, ako se ne poredi sa Sisi Spejsek iz stare verzije, gde je sve na potpuno drugom nivou), Džulijen Mur još više, neki elementi priče malo ne štimaju u modernom okruženju, ali to ne smeta puno, i sama scena maturske večeri je odrađena i više nego korektno i efektno (sa par glupih momenata, ali i nekoliko odličnih scena sa specijalnim efektima). Kakvih sve rimejkova i rivajvova starih horora ima, ovo je i više nego gledljivo i svarljivo, bez obzira što traje preko sat i po.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

CARRIE

 

carrie_movie_2012_poster.jpg?__SQUARESPA

 

Nije uopšte toliko loš koliko ga svi pljuju, naravno ako se posmatra van konteksta iščašene i morbidno jezive verzije iz sedamdesetih. Neki elementi radnje koliko sam razumeo nisu ni dotaknuti u filmu u odnosu na knjigu, ali su neke druge verno preneli. Kloi odlična i ubedljiva (opet, naravno, ako se ne poredi sa Sisi Spejsek iz stare verzije, gde je sve na potpuno drugom nivou), Džulijen Mur još više, neki elementi priče malo ne štimaju u modernom okruženju, ali to ne smeta puno, i sama scena maturske večeri je odrađena i više nego korektno i efektno (sa par glupih momenata, ali i nekoliko odličnih scena sa specijalnim efektima). Kakvih sve rimejkova i rivajvova starih horora ima, ovo je i više nego gledljivo i svarljivo, bez obzira što traje preko sat i po.

 

 

Moj te pipo !

 

 

 

hea

  • Upvote (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

7cyPTmw.jpg

 

ne mogu da verujem da ovo izgovaram, ali.. Dicaprio i Skorseze mogu da zaborave na oskare.

 

 

 

Ja dajem levi domali prst da Dikaprio uzima za glavnu mušku ulogu. Prebolestan je i predobro je odigrao

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

CARRIE

За некога ко никада није читао књигу од Кинга, а поготово није гледао ону стару верзију филма, могло би се рећи да може да постоји могућност да дотичном филм буде занимљив.

А ко је већ читао/гледао, ово боље да заобиђе у широком луку.

 

 

JACKASS PRESENTS BAD GRANDPA

Има пар добрих сцена, а на сцену у ресторану са прдежима сам почео да плачем.

 

http://www.youtube.com/watch?v=55B4_4seotU

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

The Last Days on Marshttp://www.imdb.com/title/tt1709143/

 

The+Last+Days+on+Mars+(2013).jpg

 

Ne znam ni šta sam očekivao, pošto skoro ništa nisam znao o filmu, plus na imdb-u ima ocenu 5.5 ali sam ipak hteo da pogledam i zapravo nije toliko loš film. Za jedan, ajde da kažemo horor, mada nije, više je SF, uopšte nije negledljivo štivo :) Ima tu pokoja rupa, naravno, ali ekipa glumaca zapravo nije ni loša za jedan indi film.

 

Tu je i Goran Kostić ako neko hoće da sluša malo srpskog koji i glumi Srbina, tako da eto, makar smo na filmu deo posade koja je otišla na Mars :))

 

-----------------------------

 

Insidious: Chapter 2http://www.imdb.com/title/tt2226417/

 

insidious-2.jpg

 

OK nastavak prvog dela. Iako bi mogao da se pogleda bez gledanja prvog, nije baš preporučljivo jer se preklapaju priče i ima dosta povezivanja. Sve u svemu, kome se svideo kec i dvojka će, nema tu puno razlike niti nekog prevelikog razmimoilaženja.

 

-------------------------

 

Sad još dva dodatka:

 

Human Centipedehttp://www.imdb.com/title/tt1467304/ - Ja se ne sećam ovog filma iako sam odavno hteo da ga pogledam, ako sam ga i gledao ne znam kako sam ga zaboravio. Sve u svemu, nešto najgluplje što sam skoro pogledao :)

 

Human Centipede 2http://www.imdb.com/title/tt1530509/ - A ovo je još gluplje nego prvi deo. Doduše, prvi nekako prolazi standardne vidove "kontrole" i "ušemljivanja" u horor kalupe, dok ovaj skroz ide u drugu krajnost i zbog toga koliko sam ispratio nije ni dobio dozvolu da se prikazuje u mnogim zemljama, ali je to sve nekako nepotrebno nasilje koje ne služi ničemu.

Link to comment
Share on other sites

HINDSIGHT (BLUE SALT)

 

hindsight-movie-poster-2011-1020734992.j

 

 

Klasičan korejski gangstersko-komedijaški, sa prilično usporenim tempom i gomilom zjapećih rupa u priči (naročito u drugoj polovini filma), ali i više nego nadomešteno standardno sjajnim Kang ho-Songom, odličnom hemijom između njega i partnerke mu, i sjajnim finalom koje su odradili baš potaman u odnosu na ostatak filma.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Edit - Pip, imaš li link za integralnu/dugačku/korejsku verziju Snowpiercera?

 

Sadly, but no. Mada, pretpostavljam da čekaju da ga puste na američko tržište (većina ovih stvari se i pojavi na torrentima kad izdaju dvd izdanje za zapad). Svakako je u vrhu liste za skidanje.

 

Što se tiče kapetana Filipsa, skroz je prosečan film (na stranu dražesno stupidni i naivni teroristi), osim zadnjih pet minuta sa performansom Toma Henksa koji je da se smrzneš (kamo sreće da je ostatak filma na tom nivou). I dve zanimljive trivije vezane za kraj:

 

Bolničarka u toj sceni je rl osoba koja radi u ambulanti broda, samo su joj rekli da celu scenu odradi kao da se radi o standardnoj proceduri za žrtve šoka, valjda je zato i scena toliko efektna.

Drugo, ko je igrao poslednji Medal of Honor se verovatno seća, jedna od intermeco misija iz te igre je upravo ubacivanje u ulogu snajperista koji su počistili terore sa spasilačkog modula.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledah About Time, ne bih ni znao da postoji da nisu ovde ljudi počeli da postuju, skroz gotivan ovaj topic :)

 

Sve u svemu, sipatičan film, fino prođe vreme, Bill Nighy odglumio vrhunski, mnogo dobro, što bi se reklo! I tu je Rejčel MekAdams naravno :)

Link to comment
Share on other sites

AMERICAN HUSTLE

 

American-Hustle-2013-hd-movie-poster.jpg

 

Koje carevanje od filma o/ o/. Neverovatno koliko poznatih glumaca na jednom mestu i koliko su svi na visini zadatka, bez obzira na ulogu u priči (mada Dženifer Lorens ipak pobeđuje u foto-finišu). Sve je apsolutno perfektno odrađeno, priča, likovi, dijalozi, humor, drama, apsolutno sve, bez ikakvih padova u priči ili bilo čemu. Dodatni plus je i što film nominalno ima glavne karaktere, ali je prepun izvanrednih minijatura u kojima briljiraju razne kombinacije likova, glavnih i sporednih, gde svi zajedno perfektno zaokružuju celinu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...