Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Du Levande [2007] - http://www.imdb.com/title/tt0445336/

PON5R50.thumb.jpg.336afd0fcc8034628b92c9

Švedski film. Pričice/skečevi iz svakodnevnog života ljudi. Prirodna gluma je toliko prisutna, da sam imao osećaj da gledam ljude koji nisu ni svesni da, ustvari, glume za film. Spor i statičan film, a baš me je to i oduševilo.

Edited by Veljok
Link to comment
Share on other sites

Mali Princ (2015)http://www.imdb.com/title/tt1754656/

568e94585fe76_MV5BNjg0OTM5OTQyNV5BMl5Ban

Nažalost, mnooooogo sp(m)or film. Traje 1:40h a stvarno imaš utisak kao da traje tri sata. Sve kao "sad će kraj, sad će kraj" a on nikako da dođe.

Na početku je još i zabavan, drži pažnju, onda je izgubi ... i pored simpatičnog završetka, preveliko je "mučenje" dok se do toga dođe.

Glumci vrh ofc.

I soundtrack je sjajan baš!

Link to comment
Share on other sites

Ich seh, Ich seh (Goodnight Mommy) http://www.imdb.com/title/tt3086442/

goodnight-mommy-poster-211x300.thumb.jpg

Interesantan austrijski horor, više suspense nego pravi horor. "Pažljivom gledaocu" može dosta rano da postane jasno o čemu se radi, ali i pored toga solidno. Ne bi trebalo sa druge strane očekivati neki neverovatno dobar film ili vrhunski twist.

@ Point Break - jel to _onaj_ Point Break sa Kijanu Rivsom samo sad kao rimejk?

Link to comment
Share on other sites

@point break: Zasto rade rimejkove tako kul fulmova, i onda useru skroz... Kijanu i Svejzi su pokidali u originalu :D

 

@topic: Nahvatao juce na Pink Film svedsko-srpski - Made in Yugoslavia.

http://www.imdb.com/title/tt0440601/

Crna komedija o nasim gastarbajterima u Svedskoj, kakva sprdnja. Posto nisam do sada cuo za ovaj film, bas me je odusevio. Nacin snimanja i skakanja kroz razlicita vremena me je podsetio na Lepa Sela.

Odlicni glumci (Boda Ninkovic, Gagi Jovanovic, Manda, Natasa Ninkovic), i ono sto me je najvise nasmejalo (sa cime se susrecem svakodnevno, i to me izludjuje) je nacin na koji nasi tamo pricaju, cela recenica na srpskom i onda ubace dve reci na svedskom :D

 

images?q=tbn:ANd9GcTKjedBJne3rNs8UyZjiFR

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Point break http://www.imdb.com/title/tt2058673/ Maksimalno glup film sa toksicnom dozom nerazradjenosti. Odgledah ga jer mi je ufur bio dzabe. Usamljeni pozitivan aspekt filma su stvarno fenomenalno snimljeni predeli i ekstremne scene. 2/10

Metascore 34, User score 29. Zasto si gledao uopste [roflmao]

Mada volim ja ovu Terezu Palmer..

bmk.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1976009/

victor frankenstein

nisam nista ocekivao a dobio sam lepo izvedenu vec vidjenu pricicu sa nekim promenama naravno,mekavoj fenomenalno odglumio,prosto mi je neverovatno da ga znam samo po ulozi carlsa ksavijera mladjeg,hari poter kog poprilicno ne volim sasvim pristojan,zamerka je sto ovde nema ni H od horora sto sam i znao pre filma ali eto za one slabije upucene :),6.5-7/10 mu je neka realna ocena

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja The Martian - http://www.imdb.com/title/tt3659388/ konačno pa neću da dužim jer je već obrađen naširoko i naveliko. 

56904f11f160c_MV5BMTc2MTQ3MDA1Nl5BMl5Ban

Totalno je film kao moderna bajka, knjigu nisam čitao ali film apsolutno tako izgleda, onako humor, šega, nauka, ovo ono, nikad nema pravu pravcatu napetost, nema negativne delove, ima taj "otkačeni" soundtrack i tako to. Traje 2:20h a relativno brzo prođe, naravno apsolutno bez razmišljanja o tome koliko je sve to "realno".

Samo mi nije jasno, imajući sve to u vidu, da nisu napravili neki bolji pun sa Elrondom i Sean Bean, to bi realno bio najjači deo filma.

Link to comment
Share on other sites

MARSIJANER

VXCCK4f.jpg

Interesantan i lepo skockan film da bude pravi crowd pleaser, sa tipičnim point by point pristupom (red drame, pa red nauke, pa red šege, pa red napetosti i sve tako u krug). Par kul momenata u priči po pitanju likova (nema klasičnih zlikovaca, npr., što je plus, svako ima neko svoje validno viđenje cele stvari), i par nebuloza koje su prošle u film nekim čudom (kosmonauti koji ne koriste one sigurnosne trake, nego se opušteno odbacuju o trup broda ili stoje na vratima i pridržavaju se rukom i sl.).

 

odakle krenuti.
Neverovatno los film. Film pravljen za decu i naravno americki narod.
Nema dalje od ovoga. Ne moze biti vise ponizavajuce od ovoga.
Toliko nebuloza...
Kad samo pomislim da je malo falilo da damo po 450din za 3d projekciju, mislim da bi trazio pare nazad.

Ridiculous Scott has done it again. Lik ne zna gde udara poslednjih godina (Exodus, Prometheus, Counselor...)
ladno je od ljudi kao sto su Son Bin, Dzesika Cestejn, Met Dejmon i onaj crnja Ejifor, napravio budale ukljucivsi ih u ovakav govno od filma. Ok, Met Dejmona i mogu da zamislim, on je nekako iritantan sam po sebi. Jos pokusava da bude smesan u filmu, ne ne NE!

fraze kao npr "fuck you mars" i "im gonna science the shit out it" cine transfer blama neizbeznim.

gledao sam ga pre nekih mesec dana, tako da je sve to izbledelo, ali znam da davno vece holivudsko govno nisam gledao.
nismo cak ni izdrzali do kraja, na polovini filma se vec dobija utisak da nema sanse da ovo izadje na dobro. Ostalo nam je jos 40ak minuta do kraja.
Drugar je kasnije odgledao i prepricao sta se sve izdesavalo do kraja. tek smo tu ostali bez reci.

 

Neverovatno.

  • Upvote (+1) 2

Bring It

Link to comment
Share on other sites

MARSIJANER

VXCCK4f.jpg

Interesantan i lepo skockan film da bude pravi crowd pleaser, sa tipičnim point by point pristupom (red drame, pa red nauke, pa red šege, pa red napetosti i sve tako u krug). Par kul momenata u priči po pitanju likova (nema klasičnih zlikovaca, npr., što je plus, svako ima neko svoje validno viđenje cele stvari), i par nebuloza koje su prošle u film nekim čudom (kosmonauti koji ne koriste one sigurnosne trake, nego se opušteno odbacuju o trup broda ili stoje na vratima i pridržavaju se rukom i sl.).

 

odakle krenuti.
Neverovatno los film. Film pravljen za decu i naravno americki narod.
Nema dalje od ovoga. Ne moze biti vise ponizavajuce od ovoga.
Toliko nebuloza...
Kad samo pomislim da je malo falilo da damo po 450din za 3d projekciju, mislim da bi trazio pare nazad.

Ridiculous Scott has done it again. Lik ne zna gde udara poslednjih godina (Exodus, Prometheus, Counselor...)
ladno je od ljudi kao sto su Son Bin, Dzesika Cestejn, Met Dejmon i onaj crnja Ejifor, napravio budale ukljucivsi ih u ovakav govno od filma. Ok, Met Dejmona i mogu da zamislim, on je nekako iritantan sam po sebi. Jos pokusava da bude smesan u filmu, ne ne NE!

fraze kao npr "fuck you mars" i "im gonna science the shit out it" cine transfer blama neizbeznim.

gledao sam ga pre nekih mesec dana, tako da je sve to izbledelo, ali znam da davno vece holivudsko govno nisam gledao.
nismo cak ni izdrzali do kraja, na polovini filma se vec dobija utisak da nema sanse da ovo izadje na dobro. Ostalo nam je jos 40ak minuta do kraja.
Drugar je kasnije odgledao i prepricao sta se sve izdesavalo do kraja. tek smo tu ostali bez reci.

 

Neverovatno.

 

Film je po knjizi i relativno je verno i prati, nema preteranih nekih odskakanja (sem sto je skracen malo, i sto su neki "Problemi" izbaceni), i fraze "fuck you mars" i "i'm gonna science the shit out of it"  kao i sve ostale su prekopirane iz knjige.

Knjiga je daleko zabavnija, ovo jednostavno nije nesto sto je trebalo prebacivati u film.

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

 

Martian

odakle krenuti.
Neverovatno los film. Film pravljen za decu i naravno americki narod.
Nema dalje od ovoga. Ne moze biti vise ponizavajuce od ovoga.
Toliko nebuloza...
Kad samo pomislim da je malo falilo da damo po 450din za 3d projekciju, mislim da bi trazio pare nazad.

Ridiculous Scott has done it again. Lik ne zna gde udara poslednjih godina (Exodus, Prometheus, Counselor...)
ladno je od ljudi kao sto su Son Bin, Dzesika Cestejn, Met Dejmon i onaj crnja Ejifor, napravio budale ukljucivsi ih u ovakav govno od filma. Ok, Met Dejmona i mogu da zamislim, on je nekako iritantan sam po sebi. Jos pokusava da bude smesan u filmu, ne ne NE!

fraze kao npr "fuck you mars" i "im gonna science the shit out it" cine transfer blama neizbeznim.

gledao sam ga pre nekih mesec dana, tako da je sve to izbledelo, ali znam da davno vece holivudsko govno nisam gledao.
nismo cak ni izdrzali do kraja, na polovini filma se vec dobija utisak da nema sanse da ovo izadje na dobro. Ostalo nam je jos 40ak minuta do kraja.
Drugar je kasnije odgledao i prepricao sta se sve izdesavalo do kraja. tek smo tu ostali bez reci.

 

Neverovatno.

Zanimljivo je ovo što pišete jer se kod mene taj element "transfer blama" ili "kakva glupa priča" uopšte nije aktivirao. Meni je film totalno kao Dan Nezavisnosti. Mislim, o čemu pričamo, lik ostavljen da umre na marsu nalazi način da preživi (što smo sve saznali iz trejlera). Totalno mi je očekivano da će da gaji krompir, baca glupe fore, sluša gloriju estefan, jer je sam tamo negde daleko. pa ono, lik uzme i zalepi najlon preko ogromnog otvora koji je do malopre imao čitav tunel za dekompresiju i to "pije vodu" ... vetar udara u najlon a on je kul, k'o da ga je zalepio na vikendicu na kosmaju. Deluje mi kao da su vam bila drugačija očekivanja, nešto možda sličnije Interstellaru ili šta ga znam, onda sve ovo što pišete ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

muzika nije njegova vec je to jedino imao sto je ostalo od one ribe,sve neke disko pesmice :D,filmu fali napetosti ali daleko od toga da je toliko los koliko su ga neki napljuvali

nisam ni rekao da je njegova već da sluša (i pljuje), što je i najmanje važno. Ali meni je generalno film okej imajući u vidu da ništa nisam očekivao.

The Chappie http://www.imdb.com/title/tt1823672/

56916fb258970_MV5BMTUyNTI4NTIwNl5BMl5Ban

E ovo je glup film! Ne znam odakle bih pre počeo - loša priča, loša glupa, glup scenario, gomila iritantnih momenata, kraj je wtf ... deluje mi kao neki amaterski film za diplomski na faksu (neračunajući cgi koji je dosta dobar). Nemam pojma kako ovo ima blizu 7/10 ocenu kad je robotska armija zapravo najmanje glup detalj u priči.

Edited by Lucky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...