Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

^Good!

Odgledao produženog trećeg Hobita na preskoke, i to isključivo scene borbe gde su najviše zakinuli u bioskopskoj verziji filma. Borba sa Šmaugom je identična (možda ima jedan ili dva kadra ekstra, ali i ako ih ima neprimetno se stapaju sa svime ostalime), ali je zato sve ostalo i više nego uočljivo. U nekim scenama i kadrovima su ubačeni elementi koji nisu postojali u originalu (patuljačke kočije kad vojska patuljaka stigne do ulaza u planinu npr.,) ili su ih u potpunosti zamenili novim kadrovima kako bi ubacili stvari kojih nije bilo (patuljačka konjica na jarcima i sl). Ostatak su kraće ili duže vinjete šibanja sa nekoliko mini-bossova orkovskih, i, iako su arealni i na nivou crtanog filma, sa druge strane tehnički kidaju za sve pare.

Lol, konjica na jarcima

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bone tomahawk

http://www.imdb.com/title/tt2494362/?ref_=nv_sr_2

Kurt Russel, western i kako vreme odmice horor

Kakva kombinacija, zeleo bih vise takvih. Ako je moguce ne citajte opis radnje, film nije B produckija ali je snimnjen za sjajnih 1.8 miliona $$ ?!?

Razradjuje se atmosfera vise nego akcija pedantnim dijalogom, cak i humorom, zaplet je pa western horor, koji nece biti toliki horor ako procitate kakva je radnja, i da ima poprilicno esplicitnih scena nasilja u stilu divljeg zapada

 

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Deumn, Kurt Rasel i vestern u istoj rečenici su valjda dovoljan razlog da se overi film, sve preko je čist bonus

THE GREEN INFERNO

xf3030c.jpg

Elaj Rotov pokušaj pravljenja splater horora u stilu Kanibal Holokausta/Kanibal Feroksa, sa svime što to podrazumeva - gomila iritantnih likova, rasplinuta radnja u smislu prvih 40 minuta gde se ništa ne dešava i sve se kao nešto razvijaju likovi koji nikog ne interesuju, gadne i grozomorne scene mučenja i kasapljenja u drugoj polovini , tupave i nerealne reakcije likova s obzirom na ono što se dešava oko njih, par scena za kapa-delta fraternity ekipu koja uduvana gleda film, i mlako razrešenje cele stvari bez neke efektne poente. Osim solidnih praktičnih efekata i gadnih scena, jedini drugi plus je par lepo snimljenih kadrova amazonskih džungli, i generalno lepo skockane boje u filmu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

TRAINWRECK

ZYA1Lsx.jpg

Netipičan film za Apataua, mnogo je više romantična komedija nego njegova klasična škola, mada bi mogao da traje pola sata kraće. Glavna glumica dobro nosi film, prilično simpatična i šarmantna, bez obzira što liči na Vila Farela sa perikom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledah i ja marsovca u 3d,odlican,film od pocetka do kraja drzi paznju,nema negativaca kao u interstellaru,par komicnih doskocica dejmona koje se sjajno uklapaju,sve lepo objasnjeno sto se tice nauke,son bin konacno ne umire :D,i da,jedini propust mi je majanje po svemiru bez zastitnog konopca ili necega sto ce ih drzati,nije mi smetalo ali je ovo prvi put da vidim tako nesto u ovakvoj vrsti filma,9/10 od mene

Link to comment
Share on other sites

Mene je najvishe odushevilo kod tog filma sto je richi kao pravi fan originalne serije reshio da eksplicitne scene akcije i sexa zameni necim sto ekstremno lichi na 60s tv ekvivalent, mada sada na osetno moderniji način. Also, kad bi hemija između hamera i vikanderove mogla da se pretvori u struju na bi nam trebale nuklearne elektrane ;o)

Link to comment
Share on other sites

THE GIFT

cLxwN9g.png

Okej je, mada ništa specijalno, možda najviše zato što je glavni "twist" bio odmah uočljiv mnogo pre nego što se desio. Džejson Bejtman odličan, naročito s obzirom na ulogu koja je atipična za njega.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bone tomahawk

http://www.imdb.com/title/tt2494362/?ref_=nv_sr_2

Kurt Russel, western i kako vreme odmice horor

Kakva kombinacija, zeleo bih vise takvih. Ako je moguce ne citajte opis radnje, film nije B produckija ali je snimnjen za sjajnih 1.8 miliona $$ ?!?

Razradjuje se atmosfera vise nego akcija pedantnim dijalogom, cak i humorom, zaplet je pa western horor, koji nece biti toliki horor ako procitate kakva je radnja, i da ima poprilicno esplicitnih scena nasilja u stilu divljeg zapada

 

odlican,ovakvi se danas retko snimaju,ako se uopste i snimaju,od pocetka do kraja nisam znao kako ce se radnja odvijati a i ono sto sam predpostavio sam pogresio (vecinu stvari),kurt omatorio ali se jos drzi,preporuke ko voli spoj gore navedenog

Link to comment
Share on other sites

FANTASTIC FOUR

NbkRmOU.jpg

Fail po gotovo svim pitanjima, mada nije da je iko očekivao drugačije. Šteta za glumce u filmu, još i ima koliko-toliko neke hemije između njih, ali sve ostalo jednostavno vrišti od površnosti, nedovršenosti, propusta, prazne i beciljne radnje i ostaloga (kao da je u pitanju napucani pilot neke buduće serije, a ne standalone film sa potencijalom za nastavke).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledah veceras black mass i the man from uncle,oba filma su vrhunska na svoj nacin,prvi ozbiljniji po istinitoj prici kakvih sam poprilicno veliki fan i drugi fenomenalan za opusteno uzivanje uz akciju punu komicnih scena(jedva prepoznah kimosabea iz lone ranger-a :),9/10 oba minimum od mene

http://www.imdb.com/title/tt1355683/

http://www.imdb.com/title/tt1638355/

 

Link to comment
Share on other sites

Beasts of no nation - jedan od najboljih koje sam pogledao ove godine, mozda zbog toga sto je prelazio granice u par scena, bas surov, slozio bih se s nekim gore da je mozda kraj mogao biti bolji ali nemam nista protiv 

Knock,knock - meni se svidela ideja, mozda zbog toga sto imam stvarno bolestan humor nekad i jednostavno ovo sto su devojke odradile u filmu mi deluje kao win godine. Sve ostalo je moglo mnogo bolje ili sta god, kao da je vazno

The Gift - takodje odlican, iskreno posle knock-knock-a ocekivao sam neku slicnu pricu ali se na kraju zavrsio potpuno drugacije, iako je vecina i za ovaj film predvidela kraj(koji sam retard, confirmed)


Nego offtopic, nesto mi u glavi da krajem godine izlaze filmovi koji se bore za oskara(u vecini), pa me zanima kada je uopste ta dodela i sta se to nestrpljivo ceka do kraja godine a da znamo da izlazi? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wet Hot American Summer 2015 i 2001 back2back
http://www.imdb.com/title/tt0243655/?ref_=nv_sr_2
http://www.imdb.com/title/tt4341500/?ref_=nv_sr_1

Prvo sam odgledao seriju jer se ona dešava prvog dana kampa, a onda film (koji je snimljen 2001.). Interesantno u najmanju ruku. Nije toliko smešno koliko je zabavno. Možda najinteresantnije od svega (osim glumačke postave) je blaga razlika u humoru (iako je glavna crta humora ista). Ima svega, sve je nabacano, ali dominira parodija. Dosadno je na trenutke, ali je interesantno. Kao da sam već rekao da je interesantno. Voleo bih da snime još jednu sezonu 10 godina kasnije.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Fantastic Four

Film ne počinje prekatastrofalno, čak je i relativno simpatičan dok ne vrate majmuna na kraju prvog velikog eksperimenta.
Nakon toga iz trenutka u trenutak postaje sve dosadniji i retardiraniji.
Nakon što prvih 70ak minuta konačno protekne uz nemale muke, finale je toliko imbecilno da sam se skoro oduševio.
Bukvalno kao da su izvukli 10ak omiljenih kadrova (i uzrečica) iz stripa i nekako ih sprčkali u pola čuke filma bez mnogo truda da to ima smisla, ritma ili bilo čega...

Highlight filma svakako plastic gimp Doomova maska.

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

BONE TOMAHAWK

jA2PxX6.jpg

Sve rečeno, majstorija od filma, u potpunosti su ispoštovali taj vajb 70-ih i po pitanju vesterna i po pitanju horora. Ričard Dženkins car, kad krene da lupeta tako neke random stvari, koji komedi gold. Metju Foks isto odličan, mogli bi ladno da naprave neki prequel samo sa stanovnicima tog gradića i da bude podjednako zanimljivo. Sid Heig kameo kao krim on top \o/

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

upravo odgledah marsovca. u filmu se radi o svemu i svačemu a umešani su i kinezi.

takođe, dve smrti za bioskopa "roda" na banovom brdu, imaju samo 3d projekciju na kojoj je sve sjebano (konstantno se vide 3 slike, kapiram da je do naočara).

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...