Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Appleseed Alpha

 

Wow vizuelno fenomenalno, mozda animacija na momente odskace u manjkavosti ili je to tako namerno uradjeno nije ni bitno 

Zaista fenomenalno docaran svet nakon ww3 u ovom univerzumu

 

Radnja nazalost nimalo ne prati vizuelne efekte, nije da je losa nego je jednostavno prosecna. Likovi su mogli biti i bolje docarani, gledao sam na engleskom jeziku nazalost, jedva cekam da odgledam u originalu. A sad da se odgleda ponovo prvi i drugi deo (ovo je prequel) 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

THE OTHER WOMAN

 

The_Other_Woman_%282014_film%29_poster.j

 

Heheh, žene, kako su samo luckaste, slatkaste i kul...  Jedino što je gore u filmu, od činjenice da Kamerun Dijaz "glumi" u njemu, je Lesli Men (koje je majti fajn cupi) koja igra totalnog ženskog debila za kojeg bi valjda trebali da navijamo i saosećamo jer je muž vara. 

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

JODOROWSKY'S DUNE

 

large_Jodorowsky_Dune_Poster.jpg

 

Izašao konačno hd ovoga, mislim da je do sada bio dostupan samo neki buđavi diviks. Žodorovski autentično opičen i tačno se vidi koliko je izgarao da napravi ovaj film (u pojedinim trenucima mu se u očima vidi čisto, napadno ludilo), ali je upravo i trebao da bude takav da bi izgurao sve ono što je zamislio. Ono što je fascinantno je koliko je legendarnih likova iz tog vremena uspeo sa lakoćom da privoli pod svoje krilo, od scenarista, umetnika, ilustratora (Kris Fos o/), preko glumaca, pa sve do bendova koji su trebali da rade muziku za različite segmente filma. Deo pred kraj kada pokazuju koliki su zapravo uticaj sve te ideje i koncepti imali na svet filma koji je usledio su takođe sjajni, naročito po pitanju stanovitog legendarnog stripa koji verovatno nikada ne bi ugledao svetlost dana da su se stvari odvijale drugačijim tokom.

jedini razlog sto ovo nisam i necu gledati je sto jednostavno ne bih podneo to sto ovaj film nije snimljen. jednostavno, ne bih :)

ej salvador jebeni dali je pristao da glumi padišaha, ej bre. pa, sta je bolje, mira furlan kao murbella, miki manojlovic kao dankan?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dosta, dosta, dosta

kada sam prvi put video poster sa "supljim kariranim brodom" usrao sam se. evo sad placem sto mi je neko ukrao inkala.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E da, ima interesantne neke stvari vezane za Inkal u filmu, btw :) 

A tek bi se za soundtrack stanovao kad bi čuo :)))

 

@Cheig Lee

 

Probaj ti da objasniš ženi da ne gledate film u kojem glumi Džejmi Lanister :)

 

Elem,

 

NOTHING BUT  THE TRUTH

 

Nothing%20But%20the%20Truth.jpg

 

Solidna courtroom drama ovlaš inspirisana stvarnim događajima, o novinarki koja je zaglavila ćorku jer nije htela da oda svoj izvor u važnoj federalnoj istrazi. Ovo ovlaš je bitno zbog totalno tupavog finala koje nema veze sa životom i stvar je convinient pisanja scenarija kako bi film završili na efektan način, valjda. Sa druge strane, odlična gluma, solidna režija (mada sa par zbunj momenata i kadrova), Kejt Bekinsejl kojoj leži taj izgled uplašene košute s obzirom na njen lik (mada je malo glupo da svo to vreme provedeno u zatvoru izgleda tip-top sređeno i negovano u svakom trenutku), Met Dilon koji rutinira i tu je samo da bude prepoznatljivo lice na posteru, i apsolutna zvezda filma u vidu Vere Farmige koja na žalost nije prisutna više.

Edited by Pipboy
  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

BYZANTIUM

 

Poster_for_the_film_%22Byzantium%22.jpg

 

Vrlo dobar više triler nego horor, na tragu Intervjua sa Vampirima, samo prilagođeniji današnjim trendovima. Odlična priča, sjajni likovi i gluma, Sersi Ronan (ili kako god se već dođavola zove) perfektna za ovu ulogu, i glavni hajlajt filma u vidu Geme Arterton koja po prvi put ima dosta zahtevniju ulogu od uobičajenog ukrasa na ekranu (sa čime opet nisu škrtarili ni malo, pogotovo što je pola filma u donjem rublju i tesnim kostimima. Jezus Marija, kakve sise, argh). Delovi u prošlosti su odlično ispali i šteta je što ih nema više, i što cela priča nije malo šira u geografskom smislu (sve se dešava na jednoj lokaciji u dva različita vremenska perioda), s obzirom na viševekovni tajmlajn zapleta. Pohvalno je i što je gomila detalja i sitnica odlično uklopljena, i ništa ne štrči kao neobrađeno ili nelogično.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ma Amazing Spiderman 2 lol bre, nasumično sklepaniji film nisam gledao skorije. Scenario najverovatnije nije postojao, već su u grubim crtama zapisali šta bi sve hteli da urade i onda na licu mesta lupetali i smišljali neku povezanu naraciju. Tempo filma je nepostojeći, otuda i izjava da je nasumično sklepan. Mislim...

 

... alo bre, Pol Đamati zaradio najlakši ček ikada za 2 minuta skrin tajma od kojih je minut sedenje u kabini kamiona i minut ispred zelene pozadine i katastrofalni "nisam se potrudio bmk" ruski naglasak. Ide film, ja sam u fazonu "pa ok, gde je Rhino?", kada ono se pojavi minut na kraju i ae, paljba, kraj filma. Elektro koji sabija sa svojim moćima dabstepa ali cela priča sa njim je retardirana. Hari i Green Goblin ili šta je već, trošenje vremena i interesantnog lika na neku glupost što su oni ovde sprčkali. Aj kao, umrla Gven Stejsi, šta znam... to je kao interesantan osvrt na Spajdermena i ljude oko njega i šta ih čeka ali ostalo... treš.

 

Ma ne mogu da verujem da je neko napravio ovoliko nepovezan i nekoherentan film. Prvi je imao neki tempo, neku radnju kao, jes bio glupost ali je bilo tu i tamo prosečno i linearno. Ovde se sve dešava čisto da bi se dešavalo, motivi su katastrofalni, itd. Ima više humora u odnosu na prvi, to je kao plus... valjda. Sad ovako napamet nisam siguran koliko su paralelnih priča uspeli da naguraju, mislim da ih ima jedno 5, 6 ili 7. I sve su "kao" bitne, a realno nisu niti zanimljive jer su nerazrađene. Da je trajao sat i po film, maks, sa najviše dve priče u isto vreme, pa ajde, ovako ispada bućkuriš totalni.

 

Inače, izašla je veoma gledljiva webrip verzija sa hardsubovima na korejskom. Ako ništa drugo, isplati se gledati sa srpskim titlom čisto zbog detalja u prevodu kao što su "prodao sam sliku Blicu" ili "auh, bre" ali ako ste imali ikakva očekivanja, džaba.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao The Man with the Iron Fists, pitam se zasto je Russel uopste glumio u ovom filmu. Film je teski trash za moj ukus. RZA-i nije uspeo prvi film, niti mi se svidja njegova gluma u ovom filmu. 

Man with the Iron Fists je odličan, nemaš pojma

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jeste, jer je pravljen za specifičnu publiku koji voli taj trip koji fura Rza, ako nisi fan, logično je da ti se ne bi svideo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a šta ako jesam fan i nije mi se svideo, šta ćemo onda?


Inače, pogledao sam i ja onaj Video Games: The Movie. Ok je, šta znam, malo je konzolfegovski više, to im je publika. Klasičan dokumentarac o video igrama, skoro pa sličan onome što je Čarli Bruker radio, dal za BBC.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

onda si fejk fan, ili jednostavno sakuješ, nema trećeg

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...