Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Danas je na B92 bio odlican film Milioner sa ulice -http://www.imdb.com/title/tt1010048/?ref_=nv_sr_5.Iako ne volim filmove o indijcima i ostalim kinezima ovaj sam odgledao u jednom dahu.Radi se o nekom klincu koji je odrastao u siromastvu gde su ga terali da prosi itd. pa se on zbog ljubavi prema svojoj ribi Latiki i zelje da zivi bolje prijavljuje za indijsku verziju kviza milioner gde zahvaljujuci nekim teskim trenucima u zivotu zna sve odgovore na kvizu zbog cega ga kasnije pre nastavka u drugoj emisiji cak i hapse kao prevaranta.Inace film vas cas baca u kviz a cas u njegov zivot od najranijeg detinjstva pa do sada.Preporuka za ovaj film.

 

Drugi film kojki sam odgledao i valjao se od smeha je Los deda od Jackass-http://www.imdb.com/title/tt3063516/?ref_=nv_sr_1.Mislio sam da je neko americko *r*nje ali sasvim solidan film.Johnny a i onaj klinac su odvalili uloge.

  • Downvote (-1) 15
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram kako to misliš da je film nedorečen i kako misliš da je Mekonahijev izgled "poenta filma"? =o)

 

Ako se zamisli bilo koji drugi glumac (ne toliko poznat) u dotičnoj ulozi (koji ne bi prošao kroz ovako intenzivnu fizičku transformaciju), dobila bi se sasvim prosečna biografska priča o tipu koji se razboleo, i ostatak života proveo boreći se, s vremena na vreme, sa vetrenjačama. Nekako kao da se oseća da kad god nisu znali kuda bi išli sa pričom, pažnju su usmeravali na Metjuov i Džaredov fizički izgled, što je trebalo da vuče film (što i čini, ali se oseća da je nekako nategnugo). Zato mi je film i mnogo bolji u početku, kad sazna za bolest i deo kad je u dinajlu, i kako vremenom počinje da prihvata situaciju (tada sam i najmanje video glumca, a mnogo više lik koji glumi; u ostatku filma meni se to gubi i onda bi više prevagnuo "bogte, al se osušio Metju" osećaj).

 

BLUE JASMINE

 

Blue-Jasmine-2013-Hollywood-Movie-Watch-

 

Vudi car, Kejt fenomenalna, ostali solidni ali odgovarajuće pomereni u stranu da ne smetaju glavnoj glumici. Oseća se i promena stila u režiji, mnogo više je scena na otvorenim lokacijama, Njujork je zamenjen San Franciskom (gde grad nije ravnopravan lik kao u većini ostalih Alenovih filmova), dok je sama priča sa druge strane zapravo prilično deprimirajuća kad se zaobiđe sav taj vrcavi vudialenovski vajb.

 

 

UPSTREAM COLOR

 

upstreamcolour.jpg

 

Hipstersko izdrkavanje o "smislu" života, kruženju prirode, "izgubljenosti", i ostalim sranjima, sa SF/Kronenbergovskim elementima u prvoj trećini filma koji su još ispali i najrazumljiviji deo radnje. Ogadi mi veče, tako mi i treba kad gledam Top ten 2013 kojekakvih indie "kritičara" po netu :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Oh hai =o)

 

Od award filmova, pojavio se konačno Inside Llewyn Davis, nova braća Koen, mnogo dobro.

 

Od non award stvari dve indi komedije - Zero Charisma (ultracheap produkcija, ali film ima toliko genijalnih momenata da nije normalno) i In a World (Lake Bell pisala, režirala i glumi sa masom standup komicara i cool likova sa adult swima, pomalo feministicki, still funny).

Link to comment
Share on other sites

Sugar Cane Alley AKA Rue Cases-Nègres (1983)

http://www.imdb.com/title/tt0086213/

Sugar_Cane_Alley_Poster.jpg

Острво Мартиник тридесетих година прошлог века, француско говорно подручје, прича о дечаку сирочету који живи са својом баком у ћумезима уз поља шећерне трске на којима раде. Одрасли су преко дана на пољима, крваво зарађују новац и следовања брашна и рума, док им се деца играју око барака где су смештени. Крађа кокошијег јајета од стране деце, помама која се прави да се исто скува и подели међу више њих, сведочи величини њиховог сиромаштва. Хосе је један од те деце, који већ у ранијем добу показује љубав ка учењу кроз дружење са једним старим човеком, довољно старим да се сећа времена ропства, који му објашњава да је његов народ и даље роб белом човеку, у другој форми, господар је постао газда. Бака га одвраћа од следовања извесне судбине тако што му не даје да ради са пољима шећерне трске, већ да се посвети школи, где показује велике амбиције и марљивошћу уписује средњу школу, за коју нема новца, јер стипендија му покрива само четвртину школарине. Пожртвована и храбра бака напушта са унуком бараке, и упућује се на периферију главног града где ће прањем и пеглањем рубља издржавати њих двоје и омогућити свом унуку школовање. Без стереотиписања и горчине, прича о тешкој судбини народа коме припада и режисер, је испричана сасвим сталожено, неострашћено и верно дочарава сву муку пробијања из каљуге у коју су присилно бачени, прича о очувању поноса и самопоштовања, и да новац то не купује.

Le samouraï (1967) Jean-Pierre Melville

http://www.imdb.com/title/tt0062229/

 

LeSamourai.jpg

Филм почиње са статичном сликом замрачене собе са два прозора, врло једноставно уређене, готово оставља утисак да се ради о напуштеном објекту, да би после извесног времена ухватили фигуру како лежи на кревету и испушта дувански дим ка плафону. На почетку те сцене на екрану се исписује наводни цитат из Бушида, измишљен од стране режисера о томе да нема веће усамљености од оне у самураја, осим можда тигра у џунгли. Потом иста силуета устаје, навлачи капут и пре изласка хируршки намешта руб свог шешира испред огледала. Излази на улицу, краде аутомобил и одлази до забачене улице где се налази гаража у којој мења таблице и без речи обававља размену са механичаром, који му за новац даје папире и пиштољ. Потом се упућује да изврши наручено убиство, али пре тога свраћа до љубавнице са којом договора алиби. Прва размена речи која се дешава је са вољеном му, и током целог филма дијалози се употребљавају само када је то неопходно да прича иде даље. Жан-Пјер Мелвив већ у првих пар потеза показује своју мајсторију, сасвим обичне локације кроз сјајну фотографију постају фасцинантне. Због фокуса на боје, музику и сценографију, атмосфера сасвим одговара причи о модерном самурају у Паризу. Филм ништа ново не доноси, инспирисан је америчким ноар филмовима прве половине прошлог века, али паковање је оно што га издваја од гомиле. Овако педантан филм је реткост, позорност на детаље је фрапантна, а када се мало зађе у биографију режисера и није чудо. У питању је изузетан филмофил, који је пекао занат гледајући туђе филмове, дневно је приказивао обично минимум пет наслова. Отварањем свој студија, почео је малтене да живи у њему, увече када сви спавају он је у тишини мркле ноћи припремао сценографију за оно што ће се снимати током предстојећег дана. Нажалост, под сумњивим околностима тај студио је изгорео, и то баш током снимања овог филма, али га то као што се види није спречило да заврши овај мастерпис.

  • Upvote (+1) 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ Upstream color

 

Meni se svidja u filmu sto nista nije objasnjeno, sve moras sam da hvatas i kapiras. 

Ali da je tezak za gledanje, tezak je.

 

Odgledao sam ga dva puta i onda procitao objasnjenje na netu....i shvatio da sam bacio 3-4 sata zivota, kada sam mogao lepo da uzmem i pogledam wolf of wall steet i da opustim mozak....

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Мени се није допао. Филм покушава да пренесе идеју цикличности у природи, али те три приче кроз које се то одвија ми делују неприродно, удаљено, хладно и на моменте бизарно. Када би се гледао као скуп одвојених сцена, види се добар рад са камером и звуком, али све укупно изузетно лоше уклопљено. И ја сам узео да читам након гледања, да видим шта се који ђаво дешавало, и када сам прочитао на крају сам добио утисак да је филм безуспешни покушај режисера да направи комплексну причу као у свом првенцу (Primer), с' тим што та прича ни мало није интересантна, и апсолутно никакву жељу немам да филм поново видим. Филм је чист продукт менталне мастурбације.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne smeta to meni toliko u filmu, koliko to hipstersko izdrkavanje i situacije u kojima se likovi uopšte ne ponašaju kao realni ljudi (koje je, eto zadesila dotična situacija), već kao neshavećni hipsteri koji ceo film tako samo zure jedno u drugo i razmenjuju neke nebulozne i random dijaloge, kako bi se naglasila ta njihova "izgubljenost" i napaćenost teškim životom kojim, na jedvite jade, bitstvuju iz dana u dan.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam razumeo da su izlečeni u jednom trenutku (cela serija scena sa njenim otkazom, problemima sa bankom i sl.,) kroz onu operaciju sa svinjom (koju su svi ti pitomci prošli). I u čemu je do đavola poenta tog lika što ih je inficirao uopšte i što ih je zloupotrebljavao, onih klinaca na početku, i tipa sa farmom svinja (gde drži njihove "parnjake"), jel on u dosluhu sa tim kriminalcem na početku ili samo iskorišćava to što ostane posle njega?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Vidis kako oni klinci uzimaju malu dozu, cisto da bi se povezali, klinci ko klinci misle da je gotivno to i uzimaju malu dozu. Taj lik sa farmom svinja mislim da nema veze sa ovim sto krade(tom sto krade poenta je da uzima novac), a farmeru je to opsesija, a te crve stimulira raznim frenkfencijama, tako ih je i dozvao, on im maltene i nije pomogao tim sto im je izvadio crva,, samo ih je iskoristio za neku svoju bolesnu kontrolu.

 

Tacno se kroz  film vidi kako su njih dvoje konfuzni, i kako nisu normalni. Izleceni nisu bili, izasli su iz soka, trebalo im je vreme da se afirmisu, skapirali su da veze nemaju sta se desava oko njih, da su izgubili stari zivot u jednom trenutku i maltene su se pomirili sa tim da nisu cisti. Pa je sledeca scena nje u vozu kako upoznaje sasvim slucajno lika( btw u slicno vreme kada se dve svinje upoznaju(lol) ), i tacno se vidi da oni tada su se povezali na osnovu svoje nenormalnosti, pricaju kako imaju problema, kako piju razne tablete i slicno.

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam tri filma danas  [:D] 
ukratko samo

Gravity - film koji je trebalo pogledati u bioskopu, ovako mi nije nesto specijalno iako mi se npr. Cast Away bas svideo. Verovatno je dobar na velikom platnu, u tisini, mislim da je to poenta filma bila, vizuelno te uvuce i ostavi jak utisak.

Captain Phillis - Tom Hanks mi je jedan od najboljih glumaca ikada, dobar je film i preporucujem ga.. 

Dobar je kraj, a ona scena kada je on sav u soku je na mene bas ostavila utisak. Ipak gledam na imdb-u pa je nekima ta scena overreacting, ali meni bas nije, to bi mi bila prava reakcija za osobu koja je prosla sve ono. Svi ovi negativci su super odglumeli.



About Time - Na kraju sam odgledao i About Time, prvo sam video da je neko napisao da je bas dobar, pa su se ostali slozili i onda taman kada sam resio da ga odgledam - pogledam trailer i dobijem neki osecaj "ma jok, nece se meni svideti ovo." 
Ali danas sam resio da ga odgledam, video da ga opet neko spomenuo i mogu vam reci da nisam zazalio, naprotiv, film je bas super. Ostavio mi je neki pozitivan osecaj i jako su mi se dopali odredjeni kadrovi filma, poruka koju salje ...

Moracu da odem u bioskop da gledam Wolf-a, takodje jedva cekam da pocne prikazivanje  American Hustle (Amy i Jennifer = gg), od njega ocekujem puno!

Link to comment
Share on other sites

Вероватно мислиш на њу вејв. Тренутно не бургијам у нешто сувише уско, отворио сам доста фиока и с времена на време извучем нешто из неке па онда на следећу и тако у круг. Годарда сам гледао, а за Клузоа нисам ни чуо, хвала ; )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj trip sa "čekam da se desi nešto ružno" imao do pre nekoliko godina i strašno mi se ispoljavao kod crtanih filmova :)) I onda nekako u crtanima više to nije bio slučaj, kao ono, neki negativac plotuje nešto i onda se sve to desi ali ipak na kraju dobro pobedi, već su počeli da furaju neki drugi koncept i onda je i kod mene blago počelo da bledi to ištečkivanje "nečeg lošeg".

 

Inače mi je jedan od najlol momenata na samom početku kad mu ćale saopšti da može da putuje kroz vreme, kao da ga mu je rekao - e sutra šišamo ogradu ispred kuće.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj trip sa "čekam da se desi nešto ružno" imao do pre nekoliko godina i strašno mi se ispoljavao kod crtanih filmova :)) I onda nekako u crtanima više to nije bio slučaj, kao ono, neki negativac plotuje nešto i onda se sve to desi ali ipak na kraju dobro pobedi, već su počeli da furaju neki drugi koncept i onda je i kod mene blago počelo da bledi to ištečkivanje "nečeg lošeg".

Inače mi je jedan od najlol momenata na samom početku kad mu ćale saopšti da može da putuje kroz vreme, kao da ga mu je rekao - e sutra šišamo ogradu ispred kuće.

To je zato što je Bil Najiii najveći car ikada.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Dok nisam gledao http://www.imdb.com/title/tt1563738/ ovo, nisam strepeo od toga, nego je ljubavna komedija za gledanje sa zenom znachila tralalala ljubav, cvece, drvece, po neka sisa, malo suza, malo loshe romantike, malo losheg humora i to je to. Sad kad god treba da gledam neshto slicho chekam kad ce da se desi neko heavy sranje. ;/

.

Link to comment
Share on other sites

SIDE BY SIDE

 

side_by_side.jpg

 

Odličan dokumentarac o trendu prelaska na digitalni način snimanja filmova, i prednostima i nedostacima procesa u odnosu na klasično snimanje filmova. Producent i voditelj je Kianu Rivs, pojavljuje se puno poznatih likova i režisera koji na vrlo interesantan način objašanjavaju mnoge detalje vezane za tehničke aspekte pravljenja filmova (iako nisam ljubitelj digitalne opcije, gde sve izgleda perfektno tonirano i izmanipulisano, argument Džejmsa Kameruna je potpuno validan i predstavlja možda i suštinu cele teme, naročito kako se produkcija filmova bude usavršavala u budućnosti).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

SIDE BY SIDE

Одличан документарац, много се научи и то из уста великих глава филмске индустрије. Издвојио бих своје изненађење луцидношћу Џејмса Камерона, баш лепо и аргументовано одговара на питања. Препорука за гледање и од мене.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ENDER'S GAME

 

Ender%27s_Game_poster.jpg

 

Dok sam gledao film bio mi je i više nego interesantan, ali sad kad razmišljam o njemu, sve mi je nekako mnjeh. Puno zanimljivih koncepata i ideja kroz koje su morali da vratolomno prolete (i što je sigurno bolje elaborirano u knjizi), neuverljivi elementi priče koji iz toga proizilaze (cela obuka deluje kao da se odvija u roku od nedelju dana, uverljiviji odnosi između likova koji ne stižu da se razviju i sl), uz nekoliko tehničkih propusta (ceo svet i specijalni efekti, iako na momente prilično kvalitetni, nekako deluju previše sterilno, ispeglano i čisto). Da su malo pojačali taj Verhoven vajb, uprljali svet i više pažnje posvetili kritici i satiri društa koje stvara hitlerjugen odrede smrti, efekat bi bio daleko bolji, ali sa druge strane blago odskače od nekog PG13 proseka koji je bio očekivan.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Problem je, kao i obicno, u tome sto je jako tesko knjigu lepo prenesti na ekran. Kao neko ko je citao knjigu, vidim da su glavne stvari ubacili u film i, sto je mozda jos vaznije, nisu nista dodavali preko.

 

Sto se tice hitlerjugen, to nije bas poenta tog drustva (bar ja tako to ne vidim iz knjige), vec je vise poenta da mora da se napravi velika zrtva da bi se spasilo covecanstvo...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...