Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

DEVIL'S KNOT

 

5450_4060.jpg

 

Po istinitoj priči o trojici tinejdžera iz neke američke vukojebine, koju su zaglavili 18 godina zatvora zbog navodnog teškog trostrukog ubistva, a sve na osnovu površnog suđenja i neuverljivih dokaza (gde je najjači onaj da su bili satanisti, jer su furali got fazon i slušali metalce). Pored mase dokumentaraca o ovom slučaju, sam film ne deluje toliko upečatljivo, bez obzira na puno poznatih glumaca i par uspelih i napetih momenata (uz nekoliko neprijatnih scena), tako da jako vuče na neku TV produkciju.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Gone Girlhttp://www.imdb.com/title/tt2267998/

 

Gone-Girl-Poster.jpg

 

Odgledah ovo sinoć i ono, veći minus je to što traje 2:30h, nema potrebe i smara. Možda bi 1:30h bilo previše, ali 2h bi mislim bilo potaman. Doduše, možda sam to samo ja, nekima će možda biti krivo što se film uopšte završio.

 

Dobra je atmosfera, muzika je odlična, Reznor i Ros ponovo odradili vrhunski posao, ima čak i golotinja od Ratajkovske, šta ćete više :) Fino ide priča, ne znam kako je u odnosu na knjigu ali pošto su malo promenili kraj, koliko sam ispratio plot oba, knjiga nije toliko bolja (!).

 

edit: Ah da, skroz nebitno inače za priču:

 

Jel neko izvalio koju igru pika na ps-u u flešbeku? Meni izgleda kao da je BF4 u pitanju, plus kao da Ejmi "vitla" MacBook Air-om nakon promene dizajna, a sve to nisu proizvodi iz 2009 ili 2010 kada se ta radnja događa

Link to comment
Share on other sites

Da, nagodili su se i nešto sa sudom skoro, u fazonu da neće da tuže nikoga što su proveli toliko u zatvoru i da pristaju na to da se i dalje vode kao osuđenici (inače ih ne bi pustili na slobodu). Ujebaše im živote, i sad kao sve kul.

 

BEGIN AGAIN

 

begin_again_movie_poster-691x1024.jpg

 

Lepo i simpatično, na foru Favrovog Chefa, ali mnogo konkretnije i bolje uobličeno. Rafalo kralj, plus odlična hemija sa Kirom Najtli, i celi vajb filma je nekako relaksiran i lagan bez mnogo drame i filozofiranja o smislu života ili šta već, što je karakteristično za ovakve filmove.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

AUTOMATA

 

Automata_poster.jpg

 

Iskreno, ništa specijalno. Nit je priča o samosvesnim rojbotima koji napuštaju svoje ljudske gospodare nešto preterano inovativno ispričana, niti ima nekih memorabilnih scena ili performansa. Banderas odlično odradio, naročito posle onog glupiranja u Exp 3, scenografija i celokupni dizajn svega odlični i vuku na evropsku školu stripa, kao i odlična noir atmosfera, iako se pola filma odvija u užarenoj pustinji.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Isto Automata - http://www.imdb.com/title/tt1971325

 

Sve ovo što Pip rekao, sa tim da se meni dosta svidelo, pogotovo koliko je sve rupa i dno dna i beznađe. Nekako mi dođe kao mešavina I Robot i District 9 samo malo umerenije.

 

Jako mi je lep taj trenutak na kraju, iako jednostavan, kada Banderas i ovaj ćaskaju o tome kako je vreme ljudi na izmaku.

 

Likovi su mogli da budu malo bolji, srećom, 80% filma je Banderas u kadru, tako da nije strašno, a on je svoj posao obavio korektno. Fali malo više drame i panike, da ne kažem - akcije, ovako je sve malo depra ali u suštini i ne mogu da zamerim na tome kao da je loša stvar. Prosto je takav film. Nešto između jake sedmice i klimave osmice od deset. Atmosfera dosta vadi stvari.

  • Upvote (+1) 2

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Hajlajt filma je ono što rojbot kaže onom liku iz Crnog Guje :). Nego, promaklo mi je zbog čega veštački izazivaju kisele kiše u gradu iz onih cepelina?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Nego, promaklo mi je zbog čega veštački izazivaju kisele kiše u gradu iz onih cepelina?

 

Pa mislim da nije negde baš detaljno navedeno ali kontam da je bio fazon da cepelini treba da prave kišu generalno ali je ona ispala kisela, pa kao "ae, daj šta daš". A možda i jeste takva da bi čistila radijaciju ili tako nešto.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

AUTOMATA

 

automata.jpg

 

Iskreno, ništa specijalno. Nit je priča o samosvesnim rojbotima koji napuštaju svoje ljudske gospodare nešto preterano inovativno ispričana, niti ima nekih memorabilnih scena ili performansa. Banderas odlično odradio, naročito posle onog glupiranja u Exp 3, scenografija i celokupni dizajn svega odlični i vuku na evropsku školu stripa, kao i odlična noir atmosfera, iako se pola filma odvija u užarenoj pustinji.

 

kazite mi samo da nije bilo omaz huljenja po asimovu, da znam dal da gledam film

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Dule:

 

Ima malo igranja sa pravilima robotike, ovde ih ima samo dva (i ovde ih zovu protokolima, ako se ne varam), i postoji lepa scena gde objašnjavaju kako su ih uspostavili i zbog čega, to mi je drugi najbolji dijalog u filmu. Što se tiče samih robota, sve je ultrarealno odrađeno, ne kešaju se po fasadama i skakuću unaokolo kao u I, Robotu, već izgledaju i kreću se sporo kao šklopocije koje se danas proizvode. I kul su nekako i kad pričaju i kako razmišljaju, podsećaju na pretka onog medvedića iz AI :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

THE GIVER

 

The-Giver-Movie-Poster.jpg

 

Not bad, u moru kojekakvih Hunger Games klonova ovo je ispalo još najpristonije i odrađeno nekako sa najviše elana. Priča je tanka i površna, ali i efektna u svojoj jednostavnosti na momente (uz neuspele paralele sa Equlibriumom, doduše), sa nekoliko odličnih scena i kadrova, par efektnih minijatura, i uspelim eksperimentisanjem sa kolornom paletom filma koje su odrađene u funkciji priče. Sa druge strane, opet preovladava taj sumorni i smarajući dizajn svega (što jeste i bila ideja, ali bar malo više kreativnosti da ubace), kao da sve te filmove prave na istom mestu, samo svakog jutra dođe druga ekipa da snima.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Да не постоји ниједан, али баш ниједан филм на ову тему, онда би овај прошао са неком пролазном оценом. Овако изгледа као да су правили филм по систему, е ај да нађемо макар неке улице којима други нису газили милион, већ само пар десетина хиљада пута. А крај је за да човек сам себи изврши лоботомију, извади мозак, добро опере варикином и врати натраг, у нади да може да заборави гледање срања (ок, претерао сам, има и далеко горих, али ето, разочаран сам).

Link to comment
Share on other sites

Sve se slažem, ali ne možeš da porekneš da je ovaj malkice iznad proseka (čak su i oni hipsterski kolaž-momenti manje više efektno ubačeni). Pre svega, verovatno, zbog Džefa Bridžisa koji već godina pokušava da progura ovu priču (i koji je najzaslužniji što je film i snimljen), e sad što je pijan ko letva došao na snimanje svih scena pa mu film verovatno izgleda super, to je druga priča :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам у једном тренутку мислио да ће да каже, "you are seventh son of the seventh son"... :)

 

Кажем, претерали су са потрагом "не толико испричане комбинације" у шуми већ испричаних.... и фејловали.

Link to comment
Share on other sites

siroti bridzhis "ne moze da ulovi prelom" ;oP 

i taj seventh son film se odlaze vec 5x i vise od 18 meseci, na kraju kad izadje i sakuje majmunska dupeta svi ce da budu u fazonu "ali kako"

iz pojavljivanja po tok shouovima se vidi je da nije janpi nego on covek ima neki svoj "kantri vestern hipi stoner" vajb koji je fantastican u filmovima kao lebovski, men who stare at goats, true grit ili crazy heart, ali zato u masi drugih filmova fejluje neverovatno...

 

ja sam isto uvatio da gledam neke failove od filmova tipa words and pictures sa klajvom ovenom i zulijet binosh koji su oboje sjajni, ali film je problematican na vise nivoa i kad ga se pogleda sasvim je ocigledno zasto nije poznatiji =o)

Link to comment
Share on other sites

Plus što ovde izgleda ko oni vukodlaci što su ih pravili tridesetih godina prošlog veka :))

Za 7th son samo treba da kažu da je spin-off 47 ronina, i da se vade na to

 

GWANSANG (THE FACE READER)

 

20130705_1373010602..jpg_59_201307051741

 

Korejanski film baziran na istinitim događajima o previranjima i borbi u Jaseon dinastiji između zlog strica novopečenog kralja i viđenijeg generala koji pokušava da mu stane na rep, a sve ispričano iz perspektive lika (Song Kang Ho) koji je stručnjak za suptilnu fiziognomiku lica, na osnovu koje nepogrešivo pogađa ne samo karakter ličnosti, već i namere, emocije i izglednu budućnost (dotični lik je doduše izmišljen i ubačen radi bolje dinamike u priči). Odlična režija, gluma i scenario se podrazumevaju (uz vidljivo jaku produkciju koja prati sve to), a prilično je opipljiv momenat kad film iz neobaveznog i duhovitog prelazi u ozbljinije političko-dramske vode, sve do gorkog finala nekarakterističnog za istočnjačke filmove (tu negde i postane jasno da je dobar deo priče baziran na stvarnim događajima, pošto su tek na kraju to spomenuli uz odjavne epilog-pasuse). Song-Kang rutinski dobar, sad već sa lakoćom odrađuje šta god mu bace, bio bi gušt da ga vidimo u izazovnijim ulogama.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...