Jump to content

koji laptop za ove pare?


GibanicA

Recommended Posts

"pokazes neki test, review koji govori suprotno"

 

Pošto je opšte poznato da su testovi i rivjui uglavnom objektivni i iskreni.

 

A ovo što si ti srećan zbog nas, bolje vidi kakve probleme imaš u glavi i sredi da budeš srećan sam sa sobom, kanda je to bitnije nego da ti mi budemo srećni.

 

Tako je, svi reviewovi i testovi su fejk ti si matori najpametniji i znas onako iz rukava sta valja a sta ne valja. Vrlo sam ja srecan sam sa sobom ali sam isto tako srecan zbog vas :)

Link to comment
Share on other sites

zasto asus vaio? to je moje pitanje. 

Mislim kad napises "macBookPro" najbolje radi, ma stvarno? Naravno da je najbolji.

Ali ako razmatramo oko windows lapotopa, (standardni x86) ne znam stvarno sta vaio stavlja u poziciju da "nista drugo". Jeste super, ali sta je to sto drugi nemaju a samo vaio ima???

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

oks sony, greska.

Ujak ima vaio i super je, ali ono zasto bas vaio?

Zola stalno vice asus je najbolji pa mi se izmesalo :)

 

VAIO je u sustini odgovor na MacBook Pro, to je high end konfiguracija za ljude koji to koriste za posao. Jednostavno ugradjuju se kvalitetne komponente, radi ko sat jedino sto kosta malo vise ali svakako ako imate vise od 1000 evra da date za laptop nema smisla uzimati bilo sta drugo osim ovoga. Jednostavno isplati se dati 200-300 evra vise i uzeti kvalitetnu masinu makar i polovnu nego uzeti toshibu ili tako neku slicnu glupost.

 

Ukoliko se uzima konfa do 500 evra tada svakako treba birati izmedju asusa, dellova i toshibi. Ali ako imate 1000 evra onda je stvar vrlo jednostavna i svodi se na izbor izmedju dva laptopa koja sam naveo.

  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

brate, zamisli pojavis se u que passi sa crnim kockastim laptopom. ne ide.

 

Dei sve je to tacno sto pises, ali ti si dao odgovor na osnovu jednog laptopa koji imas i jednog koji si probao ili cuo za njega.

 

i ok je da kazes : probao to i to, valja to i to, ne valja to i to.

 

Ali taj odgovor tipa :sve je govno sem dolce i gabane je glup

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brate, zamisli pojavis se u que passi sa crnim kockastim laptopom. ne ide.

 

Dei sve je to tacno sto pises, ali ti si dao odgovor na osnovu jednog laptopa koji imas i jednog koji si probao ili cuo za njega.

 

i ok je da kazes : probao to i to, valja to i to, ne valja to i to.

 

Ali taj odgovor tipa :sve je govno sem dolce i gabane je glup

 

Prvo ja ovo govorim iz iskustva jer imam 5-6 laptopova izmedju ostalog i Lenovo thinkpad, Toshibu, Asus, Acer, Dell etc...

Realno gledano sve je to daleko ispod nivoa MacBook Proa ili Sony VAIOa. Ne pricam ja stvari napamet vec iz iskustva, meni je to sredstvo za posao i koristim ga svakodnevno vise od 10 sati. Probao sam sve high end laptopove i jednostavno MacBook Pro nema premca i to je to, sa njim imam najvecu produktivnost. 

 

U mojoj kompaniji svi skoro koriste MacBook Pro ne zato sto su macfagovi vec zato sto je to najbolje sredstvo za rad trenutno.

Prema tome nema tu puno price ja bih voleo da vidim kako je to Lenovo superiorniji?

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Aj da pokusamo jedan poslednji put :)

 

Prema tome nema tu puno price ja bih voleo da vidim kako je to Lenovo superiorniji?

 

Prva stvar je da svako bira laptop kako njemu odgovara, zato i postoje razni modeli. Svi proizvodjaci imaju premium modele koji su generalno najbolji, nijanse odlucuju o tome koji ce u tom momentu biti najbolji za odredjenog korisnika. Tipa uporedis Apple MacBook Air, ASUS UX31A ili Samsung Series 9 svi su tu negde, mozda je ovaj poslednji cak i najbolji iako generalno ne preferiram Samsung kao brend. Ali misljenje je kao dupe, svako ga ima i zato svako bira laptop po svojoj meri i svojim potrebama. U tom smislu je ok reci "meni se ovaj pokazao dobro", ali je zaista glupo reci "ovaj i ovaj su dobri, sve ostalo je krs". A pogotovu je glupo reci Vaio je dobar, a ostalo su sve sranja iz prostog razloga sto je Vaio oznaka za bilo koji Sony laptop, a Sony od 500 evra sigurno nece biti tako dobar kao npr Acer od 1.000.

 

I onda dolazimo do ovog ovde Lenova, pomenutog. Eto odes na Lenovo sajt u US i konfigurises Thinkpad T530 sa i7 procesorom, full HD ekranom, 256GB SSD, 16GB memorije, Nvidia Quadro NVS 5400M grafikom i 9-celijskom baterijom. Onda odes na Apple sajt u US i konfigurises (pominjem US sajtove jer je tamo moguce konfigurisati, kod nas uzimas sta ima) MacBook Pro sa retina ekranom s istim komponentama samo on ima ekran vece rezolucije ali si grafikom ogranicen na Geforce 650M. I Apple je pola kilograma laksi, to su otprilike sve razlike izmedju ta dva modela. A onda pogledas cene i vidis da Lenovo kosta $1,983.60, a MB Pro $2,478.00. I onda dodjes do pitanja da li ti pola kilograma znaci $500 (posto je sve ostalo manje-vise ekvivalentno, a ekran i grafika se potiru). I kul, nekome znaci, nekome ne znaci, ali ne mozes reci da ovaj sto je odabrao Lenovo napravio los izbor zato sto je taj racunar bar jednako, ako ne i kvalitetniji od tog Apple-a. Ja bih recimo uvek uzeo Lenovo u toj situaciji, cak i da ne znam cene, jer vise odgovara onome sta ja ocekujem od laptopa. A opet mozda bi neko pre uzeo neki Lenovo Carbon X1 nego oba navedena, pogledaj opise po netu, recimo taj model i MacBook Pro su svuda otprilike jednaki po ocenama i generalno vaze za alternative, cak i za one kojima je bitan izlged, a ne samo funkcija laptopa.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Uzmi lepo otvori taj Asus pa ce sve da ti bude jasno, pregrejava se, baterija mu traje sat vremena manje od MacBook Aira etc... za te pare jednostavno iako ima na papiru bolje komponente to u praksi ne radi bolje i to je cela poenta. Pogledajte samo kako je odradjen Mac kad ga otvorite a onda pogledajte tog Asusa, jednostavno taj Asus ne moze ni da se priblizi industrijskom dizajnu koji ima Apple ili Sony. 

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Uzmi lepo otvori taj Asus pa ce sve da ti bude jasno, pregrejava se, baterija mu traje sat vremena manje od MacBook Aira etc... za te pare jednostavno iako ima na papiru bolje komponente to u praksi ne radi bolje i to je cela poenta. Pogledajte samo kako je odradjen Mac kad ga otvorite a onda pogledajte tog Asusa, jednostavno taj Asus ne moze ni da se priblizi industrijskom dizajnu koji ima Apple ili Sony. 

Cudno. S obzirom da u ASUS ntb idu ASUS ploce koje su ipak mnogo bolje od Foxconn ploca (tier 2 brand) koje idu u Apple. Na stranu sto testovi na koje se pozivas kazu da se vise greje MB Air.

 

Zenbook - When we ran 3DMark 2006 right after the stress test, we noted the same score as before (in the cold state). The HWinfo tool shows a max CPU temperature of 91 °C.

 

MB Air - The processor is not always cool either. The core temperature increased to over 100 degrees Celsius after a few minutes of our multi-hour stress test via FurMark and Prime 95

A sto se baterije tice:

 

Zenbook :

 

Idle (without WLAN, min brightness)

8h 58min

Surfing with WLAN

4h 20min

Load (Maximum brightness)

2h 25min

 

MB Air:

Idle (without WLAN, min brightness) 

10h 17min

Surfing with WLAN

6h 03min

Load (Maximum brightness)

1h 45min

 

Na stranu sto poredis dva ntb sa razlicitim OS, koji drze NTB na razlicitim nivoima potrosnje i rada (grejanja). A tu je MAC OS znacajno slabiji u zahtevima od Windowsa.

Edited by ZOLA
  • Upvote (+1) 2

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...