Jump to content

Djunta do 4k


gruja

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

20% ti je PDV, i papiri za izvoz su još 300e, ovako odoka grubo od troškova

 

Naravno, odlazak tamo, povratak etc etc

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

S tim da taj porez sada vise ne ide na tih 2.500 evra koliko ti realno platis taj auto, nego na neku njihovu katalosku vrednost koja moze biti visa od toga :( Mada mislim da ti je to najbolje da se unapred dogovoris s tim nekim spediterom da imas gotovu kombinaciju kad dodjes na granicu da ti oni to sve zavrse. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

Isplati se ako kupis od nekoga pouzdanog tamo, dakle ne od turskog/srpskog/albanskog placa vec od privatnog prodavca sa istorijom servisa ili od nekog normalnog salona jer ces znati sta si uzeo i sa koliko km, a nece biti jeftinije ako si na to mislio od deklarisano slicnog takvog ovde koji je zapravo presao duplo vise.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

To i planiram, taj drug radi na dva auto placa i u toj je prici. Plus postoji sansa da on to doveze do mene ovde.

Nije mi jasan taj deo o kataloskoj ceni, kako se to odredjuje?

Svakako ne pokusavam da prodjem jeftinije nego ovde, vise verujem da cu za slicne pare dobiti bolje odrzavan auto.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Imas ovo za carinu

http://www.amss-cmv.co.rs/Katalog.html

 

I recimo ovo za porez

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronoforms&view=form&Itemid=217


S tim sto ne racunaj na ovo sto oni napisu dole jer je to na prenos vozila sto je 2-3%. a pri uvozu placas ful pdv od 20%

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

2.5% je porez na prenos apsolutnih prava, ako se ne varam

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Minimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 257.840,00
Maksimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 714.915,70

Minimalna ocekivana vrednost poreza je: 6.446,00
Maksimalna ocekivana vrednost poreza je: 17.872,89

 

jako precizan kalkulator nema sta xD

Link to comment
Share on other sites

Minimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 257.840,00

Maksimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 714.915,70

Minimalna ocekivana vrednost poreza je: 6.446,00

Maksimalna ocekivana vrednost poreza je: 17.872,89

 

jako precizan kalkulator nema sta xD

 

Kupi normalan auto pa ce biti.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

idemo delije, ponovo mi treba savet!

ovoga puta je auto za devojku, budžet je jako mali (oko 1500e). položila je ali nikad nije vozila tako da joj sad treba neki auto da uđe u fazon i da ga vozi po gradu, ne bi putovala njime.

 

ono na šta sam ja naleteo je ovo: http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1616801_Suzuki_Swift_2001_god

 

vidim da čovek ima slike knjižice, da je navodno malo prešao i da na slikama deluje jako lepo. je l' imao neko iskustva sa ovim sviftom? i dajte predlog ako mislite da postoji bolja kupovina u ovom bednom cenovnom rangu :D

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

U tom cenovnom rangu ti je najbitnije da je auto u dobrom stanju, model manje vise, svi oni su vec 15ak godina stari i ma koliko malo da je presao nesto ce da mu fali. I da imas pouzdanog majstora koji poznaje tu marku i moze tacno da ti pregleda auto. Druge opcije u tom cenovnom rangu su ti Corsa B, Fiesta i sl, svaka ima svoje neke boljke jbg, ali bi trebalo da moze da posluzi makar jos 4-5 godina ukoliko je bila iole dobro odrzavana i nastavi da se odrzava. 

 

I naravno ne zaboraviti na one druge troskove koji na tako stegnut budzet mogu da budu znacajni - mali/veliki servis, registracija, potencijalno gume i sl, sto sve moze da izadje solidna cifra. 

 

Edit: Konto Punta i on je solidan izbor, ali sustinski mu nije odrzavanje toliko jeftinije od drugih, veca je prednost sto mnogo ljudi zna da ga radi, ali opet ima i mnogo onih koji su sarlatani, a i bas mnogo leseva Punta koje prodaju pa se toga treba paziti. Ako se naleti na dobar primerak to je jako dobar izbor, ali je zbog velike potraznje to jako tesko. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo sto si nasao doco, mozda je i najbolja ponuda za te pare a da te ne boli glava u slucaju opravki nekih ili regularnosti auta.. ne znam za iskustva sa tim swiftom, ali vaze za pouzdane automobile, a jos ako je vlasnik koji je redovno odrzavao, mislim da nece biti problema. mislio sam da mu ubijes cenu jos malo na gume ili nesto, ali vidim sad da ima sve to novo. za 1400, odlicna ponuda! drugar je trazio pre 2 nedelje auto do 2000eur i da sam tad znao, ovaj bih mu preporucio sigurno.

 

ja sam jos naleteo na ovako nesto

http://www.mojtrg.rs/Listing/AdDetail/Index/852146-VW-Polo--00

 

mozda da probas da pozoves i ovog lika, nerealno deluje cena i kilometraza, ali strane table i to.. mozda vredi pozvati?

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1636821_Fiat_Stilo_2001_god

 

 

mada, ja sam za tog swifta!

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

S tim da ja nisam video da se nadju za te pare, u oglasima je uglavnom Corsa B. Ovaj Stilo stranac ne verujem da se isplati cak i da je u dobrom stanju, mada ono ja sam video danas komsija prodaje Citroen Xsara 2003. godiste za 1800 eur, ali cenim da za te pare mora sigurno da mu fali nesto :) Plus sto je bolji ipak malo manji auto za pocetnika zenu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...