Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Burzer resio da uzme nov komp posto ima tesku krsinu, pa sam gledao neke jeftine konfiguracije. Ako moze neka pomoc izmedju ove dve

 

Prva

 

Druga

 

E ova druga ima quad core i bolju graficku ali mi je nesto ovaj procesor sumnjiv, samio pise quad core nikakvih drugih podataka nema a nesto bas i ne pratim low end procesore....

 

Takodje ako neko ima preporuku za neku bolju konfiguraciju neka napise.

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

Burzer resio da uzme nov komp posto ima tesku krsinu, pa sam gledao neke jeftine konfiguracije. Ako moze neka pomoc izmedju ove dve

 

Prva

 

Druga

 

E ova druga ima quad core i bolju graficku ali mi je nesto ovaj procesor sumnjiv, samio pise quad core nikakvih drugih podataka nema a nesto bas i ne pratim low end procesore....

 

Takodje ako neko ima preporuku za neku bolju konfiguraciju neka napise.

 

Može ovako nešto - http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-cobra.11.html?productId=38845 

 

mada bilo koji Altos u tom rangu od 26-30 hiljada je manje više isto, neki ima integrisanu grafiku, neki ne.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Aј да и ја исцимам људе овде - да ли узети ово или нешто друго, а да је ценовно приближно исто... нормално, "друго" подразумева нешто квалитетније/"боље се показало"/"бољи однос цена и квалитет" итд... класика.

Intel CPU LGA1150 Intel® Core™ i5-4570, 3.20GHz BOX 22nm
MB LGA1150 Z87 Gigabyte GA-Z87X-SLI, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1
GeForce GTX760 MSI GAMING OC 4GB DDR5, DVI/HDMI/DP/256bit/N760 TF 4GD5/OC

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Pa ako ti ne smeta sto je Radeon mozes da uzmes za 1.000 din vise R9 280x koji mestimicno sije i 770 po performansama http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-amd-radeon-r9-280x-powercolor-turboduo-3gb-ddr5.11.html?productId=40751

 

I ja posto nemam neke overclock ambicije ne bih uzimao Z87 plocu sa SLI, tu moze da se ustedi neki novac. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iako je R9 280X overklokovani 7970 i samim tim je odličan za te pare u pogledu brzine, ja Powercolor više ne bih uzimao, naročito model tolike složenosti i potrošnje.

 

Takođe, nema poente uzimati GTX 760 sa 4 GB RAM-a (doduše nisam proveravao cene, ako košta slično kao sa 2 GB onda uzmi, boli te dupe), mada ja bih radije kupio jeftiniju ploču (npr. GA-B75M-D3H koju imam i zadovoljan sam) kad se već kupuje procesor koji se ne overklokuje, a za razliku u ceni uzeo GTX 770 kao šef. Podsetimo, GTX 770 je overklokovani GTX 680, tj. punokrvni otključani GK104, which is nice.

Link to comment
Share on other sites

Па јел ичему оно пасивно хлађење? То је било отприлике једино, заједно са распоредом на плочи слотова итд, што ме "повукло" да размишљам о оној горе.

 

А што се тиче 770ице... неки спец. произвођач/верзија или?

Link to comment
Share on other sites

Iako je R9 280X overklokovani 7970 i samim tim je odličan za te pare u pogledu brzine, ja Powercolor više ne bih uzimao, naročito model tolike složenosti i potrošnje.

 

A recimo da li R9 280X ili GeForce 770 istog proizvodjaca? Mislim tu su negde po ceni, a vidim da ga Radeon sije u nekim testovima, doduse u nekim bas i ne pa zato nisam siguran sta je tu bolje?

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ок, преломио сам, уз безгранично поверење у Вудуову оцену :)

тај МСИ 770, она горе јефтинија гигабајтова плоча... остаје само мала дилема, сад са овом променом:

ићи на 4570 или 4670? Мала је разлика што се цене тиче, али ме интересује да ли се уопште цимати, ако је скоро па исти ђаво што се снаге/квалитета тиче?

 

 

пс. размишљао сам цело јутро о том радеону Зверко, и гледао около... да не мислиш да те кулирам

Link to comment
Share on other sites

пс. размишљао сам цело јутро о том радеону Зверко, и гледао около... да не мислиш да те кулирам

 

Ma ne mislim da me kuliras, nego me bas nesto interesuje misljenje u toj visoj kategoriji. Ja sam gledao klasu ispod pa sam zakljucio da mi je 270x bolja opcija od 760. I ovo sto kaze Vudu za Powercolor ima smisla, samo sto ja idem logikom da mi je riknuo Gigabyte, riknuo Sapphire, bolje onda da dam manje para za ovo u startu kad ce ionako da rikne posle 3-4 godine :)

 

Edit: Dobro, Sapphire nije skroz riknuo, radi i dalje, ali je otisao bio kuler.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nećeš primetiti neku realnu razliku što se tiče procesora.

 

Ок, преломио сам, уз безгранично поверење у Вудуову оцену :)

тај МСИ 770, она горе јефтинија гигабајтова плоча... остаје само мала дилема, сад са овом променом:

ићи на 4570 или 4670? Мала је разлика што се цене тиче, али ме интересује да ли се уопште цимати, ако је скоро па исти ђаво што се снаге/квалитета тиче?

 

 

пс. размишљао сам цело јутро о том радеону Зверко, и гледао около... да не мислиш да те кулирам

4570 bez razmisljanja. 

 

MSI 770 je ok 

R9 280x isto ne bi pogresio,

 

Koju ces grafiku zavisi od igara koje bi igrao ...

 

Ako igras Unreal igre onda uzmes nvidia grafike.

Ako igras Anvil igre onda radeon. 

  • Downvote (-1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Oket, pošto mi se laptop sjebao i ujedno najveća greška koju sam napravio je to što sam ga uzeo za gaming, rešio sam da uzmem pc do 120k max

Dakle pc ću koristiti samo za igre, tipa Dota 2, Dayz, BF4 i neki mmo... Dakle za sve tipove igrica xD

Ovo je ono što sam sastavio

te9a6a7e.jpg

Da li može nešto bolje da se sredi za 120k?

Nisam ljubitelj amd/radeona tako da bih se držao intel/nvidia kombinacije.

Pošto pc nemam atm, ne mogu lepo sve da vidim po netu i da uporedim već se jebem sa mobilnog.. Da li da izbacim npr ssd i da uzmem i7 pa posle kad budem u mogućnosti da uzmem ssd? Halp pls

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...