Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

3240 ima 100MHz veci klok, osim toga su isti, tako da jeste minorno bolji. E sad zasto je jeftiniji... Neko dobio popust na uvozu, ostala im veca kolicina pa pokusavaju da ga se rese dok ne predju svi na Haswell, ko ce ga znati... Koliko je meni poznato ne postoji racionalno objasnjenje s tehnickog aspekta.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto sam i ja mislio, ali bilo mi cudno pa reko da proverim...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Posle nekoliko odlaganja, konacno sam skupio pare za nov komp :D

Da li je ovo ok.. i da li da menjam nesto

- i5 4440 3.1GHz

- Kingston HyperX Black 8GB kit (2x4GB) ddr3 1600Mhz CL9

- Gigabyte MB 1150-GA-B85M-D3H

- LC-Power 600W

e sad.. graficka..

- Gigabyte gtx650 128bit - GV-N650OC-1GB ili

- Gigabyte HD 7770 128b-GV-R777OC-1GB

 

hdd imam seagate 2TB sata3

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Posle nekoliko odlaganja, konacno sam skupio pare za nov komp :D

Da li je ovo ok.. i da li da menjam nesto

- i5 4440 3.1GHz

- Kingston HyperX Black 8GB kit (2x4GB) ddr3 1600Mhz CL9

- Gigabyte MB 1150-GA-B85M-D3H

- LC-Power 600W

e sad.. graficka..

- Gigabyte gtx650 128bit - GV-N650OC-1GB ili

- Gigabyte HD 7770 128b-GV-R777OC-1GB

 

hdd imam seagate 2TB sata3

 

7770 je malo bolja od 650 ali pošto nisi naveo koliki ti je fond, ako možeš, promeni grafiku u http://bit.ly/1bnOiqO

ovo ostalo je ok inače. Ne znam dal si razmišljao i o SSD, to je uvek pametna kupovina.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja se idalje nisam odlucio sta da kupim, ali zato imam jos pitanja. :D

 

Koliko vidim, ovde dosta ljudi koristi i preporucuje Intelove procesore, a nije mi najjasnije zasto? Ako gledam po benchmark testovima cak i AMD x4 750k (62 evra) je bolji od i3 3240 (95 evra), a ako gledamo u istom cenovnom rangu nalazimo fx-6300 koji je bukvalno za 50% bolji. Tako da opet moram da pitam, sta propustam?

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

pa razlika je prvo godinu dana između ta dva, i3 je stariji, drugo, 750k je quad core, i3 je dual core, a po performansama su manje više tu. Pa to objašnjava i cenu, imaš dual core koji radi isto kao amd quad. Takođe, Intelu manje pada cena jer su efikasniji procesori generalno od AMD-a. Naravno, ako si baš tanak sa parama, AMD je uvek best buy, a ne gubiš nešto specijalno u odnosu na Intel.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da, to sam sad skontao, sve je malo jeftinije kod amd-a. Sad je jedino pitanje koliko je ovaj fx-6300 bolji posto po ovoj listi ispada da je za 50%, ali sad sam nasao ovo, gde ispada da su tu negde, stim sto cu verovatno morati da kupim cooler za fx, posto je ovaj stock poprilicno los...

 

Edit: Nebitno, glup sam, sad sam video da ima i benchmark tab na ovom drugom linku, i tu je sve objasnjeno...

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Препорука за нову конфу, тачније нову добру основу плс.

300-400 евра, може и мало више ако је нека баш добра препорука, ал' боље би било да буде мање, пошто ми треба кеш за друге ствари.

Идеја је следећа, купити сада добру плочу са солидном интегрушом и добар процесор за већину ових пара. Без графичке дакле, хард диск буквално не већи од 250ГБ ми не треба, уштедео бих и на РАМ-у сада, који бих појачао за месец, два, три.

Толико, ае!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

CPU LGA1150 Intel® Core™ i5-4440, 3.1GHz BOX 22nm - 16.800

Gigabyte GA-H87M-D3H - 8.900

Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz Kingston - 4.000

HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda - 5.800

 

Ukupno 35.500, iliti 310 evra. Ako ti jos treba kuciste plus napajanje racunaj jos bar 60ak evra, sve bi trebalo da ti se uklopi u tih 400 evra. Nemoj uzimati manji hard od 1TB jer ces dobiti duplo manji hard za 1.000 din ustede, nikako se ne isplati. A ova konfiguracija ti je zver, dodas posle jos 4GB memorije i dobru grafiku i moze da tera sta god oces. Ovako mozes da imas tipa 25fps u Crysis 3 na low podesavanjima u 1366x768 :)

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

drugari, obzirom da mi matori komp polako otkazuje a od nove godine je stanje takvo kakvo je treba mi preporuka za sledeće ploču, procesor i ram, uslov je da bude što jeftinije ali ne toliko jeftino da kupim neko đubre :D.

 

ostale komponente kao imam, odnosno preguraću neko vreme sa tim komponentama pa ću vremenom dokupiti ssd, još rama i tako dalje.

 

takođe, plaćanje u ratama bi bila super opcija.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...