Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Hvala puno na podrsci drugari!

 

 

Nemoj da ti padne na pamet ni bilo koje drugo leto :D

 

Ovo mi dosta prijatelja govori i svestan sam da ako sve bude islo kako treba ja nema sta vise da trazim u Sribiji. Znam par basketasa na stipendijama u Americi koji su u fazonu da se skoluju ovde pa u Srbiji da nostrifikuju diplomu i rade a to je apsolutni absurd i lol. Ja znam zasto sam ovde. Sto se mene tice ja vise nisam ni nostalgican, prosle godinie sam jednostavno morao da se vratim i mogao sam to da priustim to pa sam se vratio ali ove godine stvarno ne patim da se vratim. Voleo bih da vidim porodicu i prijatelje naravno, ali zarad visih ciljeva mi i nije neophodno. A necu da se pretvorim u prljavog gasterbajtera koji je otisao i nikad se nece vratiti. Kolko god da sam ovde i cak i ako se zaposlim/ozenim ovde moj dom ce uvek biti u Srbiji i zato cu koristiti prilike da se vratim makar na kratko da se vidim sa ljudima koji mi znace. Sve dok mi posete kuci ne ometaju napredak zbog kog sam ovde naravno.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

није апсурд. са страним дипломама, а ако још и знаш нешто, овде бијеш највише плате и живиш боље него са том истом дипломом у САД, иако су овде плате мање.

 

не причам напамет. јебени кипарски универзитети доносе по 1к евра минимум у финансијама.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Listam neke brojeve digitalnog arhiva politike (konkretno broj od 25. maja 1937.) da bi pročitao malo o nezapamćenom nevremnu koje je snašlo Beograd dan pre, i naletim na neku reklamu nekakvog napitka za mršavljenje, izgleda da je to i tad imalo prođu :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

није апсурд. са страним дипломама, а ако још и знаш нешто, овде бијеш највише плате и живиш боље него са том истом дипломом у САД, иако су овде плате мање.

 

не причам напамет. јебени кипарски универзитети доносе по 1к евра минимум у финансијама.

 

Iskreno meni jeste. 1k evra je odlicno za Srbiju ali opet zasto ne sa istom tom diplomom raditi za 4k+ ovde. Narano sad pricamo generalno, sve zavisi koji je smer i sa kog univerziteta je diploma. I naravno troskovi zivota su ovde mnogo veci. A i svi znamo da takvi poslovi u Srbiji ne rastu na drvecu a u Americi manje vise rastu.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Iskreno meni jeste. 1k evra je odlicno za Srbiju ali opet zasto ne sa istom tom diplomom raditi za 4k+ ovde. Narano sad pricamo generalno, sve zavisi koji je smer i sa kog univerziteta je diploma. I naravno troskovi zivota su ovde mnogo veci. A i svi znamo da takvi poslovi u Srbiji ne rastu na drvecu a u Americi manje vise rastu.

наравно да свако цени према себи, само појашњавам зашто није апсурд, да би разумео и те људе, а не да мислиш да су одлепили за Косовом.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...