Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja imao loseg iskustva sa UPS-om (prvi put posle dugih godina koriscenja). Vec mesec ipo dana se salje komp iz Amerike. Prvi put kad su poslali zagubili ga, pa su ga trazili i posle mesec dana nasli. Paket je inace bio zapakovan u drvenoj kutiji, i uspeli su da je polome :D I likovi jos rekli ne valja u drvenim kutijama da se salje, vec su oni prepakovali u kartonsku (Prepakovo UPS) lol? Nista poslali oni opet sve to, i stiglo u Srbiju za 4 dana, ali klasicno muka sa papirologijom carinjenja i FTJP - tu sam vec izgubio 4 dana.

Muka me vata sa tim gubljenjem paketa, i prepakivanjem, sto je uradio UPS bez da su ovi iz firme otisli da vide WTF is going on, i da tu vlada neko extra poverenje da nece niko nikog da zajebe :) A ja sutra prekosutra moram da potpisem kad mi kurir donese na kucnu adresu da sam paket primio :)

Sta sam primio kako cu da primim videcu vec, sve se tripujem da odem do UPS-a i uradim uvid u paket, pre nego sto ga salju ili da vidim dal mogu ja licno da preuzmem tamo, pa ako ima problema da se radi neki zapisnik.

Inace carinjenje, i shipping costs. Dusa me boli.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Silencer said:

Ja imao loseg iskustva sa UPS-om (prvi put posle dugih godina koriscenja). Vec mesec ipo dana se salje komp iz Amerike. Prvi put kad su poslali zagubili ga, pa su ga trazili i posle mesec dana nasli. Paket je inace bio zapakovan u drvenoj kutiji, i uspeli su da je polome :D I likovi jos rekli ne valja u drvenim kutijama da se salje, vec su oni prepakovali u kartonsku (Prepakovo UPS) lol? Nista poslali oni opet sve to, i stiglo u Srbiju za 4 dana, ali klasicno muka sa papirologijom carinjenja i FTJP - tu sam vec izgubio 4 dana.

Muka me vata sa tim gubljenjem paketa, i prepakivanjem, sto je uradio UPS bez da su ovi iz firme otisli da vide WTF is going on, i da tu vlada neko extra poverenje da nece niko nikog da zajebe :) A ja sutra prekosutra moram da potpisem kad mi kurir donese na kucnu adresu da sam paket primio :)

Sta sam primio kako cu da primim videcu vec, sve se tripujem da odem do UPS-a i uradim uvid u paket, pre nego sto ga salju ili da vidim dal mogu ja licno da preuzmem tamo, pa ako ima problema da se radi neki zapisnik.

Inace carinjenje, i shipping costs. Dusa me boli.

Ja iz ovog ne posebno velikog iskustva, ubedljivo najgore imam sa UPSom - DHL je za sada najbolji, FedEx relativno korektan.

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno Lucky nisam imao losheg iskustva kad se roba slala iz evropskih zemalja. Prvi put iz Amerike, cak je bilo ono kad su hteli da salju, kao ne moze da stigne do mog grada, nego moram licno da preuzmem kod Beograda. Ovo sad ovako je prvi put :)

Inace DHL je trazio 4k $ za shipping racunara, ali su oni uvek bili korektni kad sam slao i primao robu, ali to je bilo nesto sitno tipa tastatura / mis. Sto se tice FedEx-a organiski ih mrzim, mozda bez razloga, jer je situracija bila crko mi APC UPS uredjaj pa sam pokrenuo RMA, a klasicno Srbija i carinici ne znaju sta je RMA :) Bilo je ono oni meni posalju novo ja njima vratim pokvarn APC.

Kad je stigo APC za carienjenje dve nedelje i vise smo carinili :) Prvo dok im covek objasni sta je i cemu sluzi, posle kazu treba atest za uredjaj iz nisa da se uradi i plati ofc (jbg sekiraju se dal nece to da eksplodira kod mene kuci ili da upropastim elektrodistribuciju srbije). Onda je bilo faktura koja ide prema meni, ali posto je zamena uredjaja APC posalje racun sa subtotal 0, i carinici kazu to ne moze da bude 0, mora da bude neka cifra. Itd itd, stiglo to meni na kraju, a posle je proble bio da se vrati pokvaren uredjaj :D Realno APC se bio smorio sa izvoznim carinjenjem i ostao mi pokvaren APC i dan danas kuci.

Sve u svemu najbolje je carinjenje robe iz kine, niko te ne zove ne pita, stigne na kucu oce platis nece platis :D

P.S. Lucky kolko znam UPS, a valjda i DHL imaju ono osiguranje ako se nesto sjebe u transportu, pokvari etc, ili izgube, vracaju pare u vrednosti robe?

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, primo said:

Kako stoje stvari sa DHLom kod narucivanja sa alija iz kine? Par puta su mi nudili po istoj ili malo visoj (smesnoj) ceni dhl shipping i odbio sam. Ima li jos onih 35e spediterskih troskova?

Isto će ti doći u smislu mogućnosti za pakao. Mož se dogodi da puste paket bez carinjenja, ali je verovatnoća mnogo manja nego da naručuješ Ali sa regularnom tracking poštom

  • Upvote (+1) 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li je moguće da ja iz Srbije kupim na Amazonu nešto preko Paypala, i da stavim shipping address u Americi i onda da mi ih ta osoba na čiju sam adresu u Americi stavio donese robu?

 

 

Quote

 

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

moram priznati da je amazon podrska jako dobra, nakon sto nisu mogli da nadju moju adresu (dhL) u brusseslu, poslao mail amazonu, nazvali DHL, javili mi da je zastalo u holandiji i nakon 24 sata kolica za bebu stigla.

Inace, uzasna mamipara, ono kao sto sam kad sam bio klinac pa se naroljam zvao ribe na telefon sada kad popijem mis klikce po amazonu :) 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

moram priznati da je amazon podrska jako dobra, nakon sto nisu mogli da nadju moju adresu (dhL) u brusseslu, poslao mail amazonu, nazvali DHL, javili mi da je zastalo u holandiji i nakon 24 sata kolica za bebu stigla.

Inace, uzasna mamipara, ono kao sto sam kad sam bio klinac pa se naroljam zvao ribe na telefon sada kad popijem mis klikce po amazonu :) 

Jeste posebno onaj Amazon Prime kad imas je bas zajebano. Sve na klik ti dolazi sutra ujutru na adresu... Prze se pare nikad brze...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

vec dugo se kanim da narucim noz preko Amazona od ~110e, ali nisam siguran koliko bih ukupno para trebao da dam kada se saberu troskovi raznoraznih lesinara kako bi taj noz stigao do mene. ako sam dobro shvatio citajuci postove ovde  - ne postoje pravila (sem onog za preko 50e). moze sve da bude sjajno bajno i da prodjem sa minimalnim troskovima, a mogu i da me naguze za neke fine pare, pa bih voleo da saznam koliko bi sve to bilo ukupno i provalim da li ima smisla narucivati kad se sve sabere. dosao sam do cifre od ~145e prema onim primerima na carina.rs, pa rekoh da pitam da li bi to bila finalna cena ili postoji jos nesto sto nisam uracunao? hvala!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad skoro naručivao memorijsku karticu sa Amazona i automatski su mi obračunali troškove za carinu već na samom Amazonu. Izgleda da su to automatizovali.

Paket je inače stigao izuzetno brzo i bez ikakvog zadržavanja na carini.

Jedino što troškovi nisu zanemarljivi. Sama kartica je vredela 98$, a na kraju me je sve ukupno izašlo 163$.
Evo ti order details:

Order Summary
Item(s) Subtotal: $97.90
Shipping & Handling: $32.62
Total before tax: $130.52
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $32.81
Grand Total: $163.33

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites



Order Summary
Item(s) Subtotal: $97.90
Shipping & Handling: $32.62
Total before tax: $130.52
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $32.81
Grand Total: $163.33



Da, to je ona priča 10% carina i 20% PDV i oni se obračunavaju na cenu bez shippinga. A sto te je slanje izaslo tako puno, jel islo DHL-om?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manager said:

aj da ne kopam po topiku, znam, stoka sam :D

da li neko mozda ima iskustava sa porucivanjem odece preko sportdirect-a?

Ja sam poslednji put porucio pre oko 2 godine, a napravio sam ukupno 3 porudzbine. Sastavi posiljki su bili sarenoliki po cenovnom rangu i nameni odece. Shvatio sam da nema pravila kakav kvalitet i opsti utisak o komadu odece ce biti kada ga vidim uzivo i nosim neko vreme: ni cena, ni marka, ni namena. To znaci da nema sanse da pogodim sta ce mi se svideti i kako ce izgledati kada nosim na sebi na osnovu slika i opisa.

A onda su nasi poceli da prodaju istu robu za blago vece cene (ok, ne bas svaki komad i ne poslednje kolekcije, ali nude dovoljno), pa se cimanje i cifranje do 50 evra ne isplati nikako.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...