Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Jedino sam mogao da omašim stopu carine i njihove "usluge" , ali većina mi je dala tu cenu za njihovo mučenje - treba poslati mail i posle nositi papire na carinu :'(

Kako im je samo težak život :'((

sad sam se setio da sam i u prethodnom slučaju, koji je bio pre recimo 4-5 godina, imao sličnu situaciju i ni tada a ni sada ja ne znam šta je ovo i gde se nalazim. Možda sam glup.

Prvo, ko je mene uopšte zvao, šta je "EC"? Kako su oni povezani sa UPSom, ako je EC špediter što se sam ne ponudi da ocarini nego se prave ludi ... sve isto kao pre. Nikakav info kojeg špeditera pozvati i kako on to radi i u kom roku i na koji način ...

Drugo, vrhunska email razmena sa:

- subject poruke
- ime prvog pošiljaoca
- "pozz" u potpisu osobe koja upućuje zvaničan mail "klijentu"
- mail odgovora koji je na fazon "fak ju"

On 11/13/2015 12:10 PM, Aleksandar Bajkic wrote:
>
> Postovani, 
>
> Potrebno je da angazujete speditera da vam ocarina robu.
>
> Pozz
>
> From: Milan Djukic [mailto:milan.djukic@klanrur.rs]
> Sent: Friday, November 13, 2015 11:39 AM
> To: marula@ups.com; aleksandar.bajkic@ec.co.rs
> Subject: Re: 1Z24V48A0497764745
>
> Hvala na fakturi, sada je jasnije. 
>
> Šta je još potrebno sa moje strane radi preuzimanja ovog paketa?
>
> Hvala,
>
> On 11/13/2015 11:33 AM, marula@ups.com wrote:
>
>     Postovani,    
>
>     U prilogu je faktura koja je pratila posiljku preko UPS-a.
>
>     Pozdrav.
 

Link to comment
Share on other sites

EC bi trebalo da je firma (contractor) koja se bavi cargo delom UPS transporta u Srbiji (dakle, ne express), ali samo organizacijom transporta, a ne i carinom.
Verovatno postoje neki špediteri pri UPS-u koji to mogu da ocarine, ali možda te kapiraju kao firmu koja već ima svog regularnog špeditera, ili čekaju da ti kažeš "ali joj odakle mi špediter, dajte mi vi nekoga?" pa da ti onda kažu "hehe može to će te koštati 3k dinawa pozz".

Kad ti šalju uzorke za firmu i tako to, nije loše da tražiš da ti na fakturi prikažu umanjenu vrednost + da napišu da roba nije za dalju prodaju nego za potrebe marketinga i testiranja. I dalje će ti naplatiti PDV, carinu i špediterske usluge, ali će lakše progutati umanjenu vrednost! :)

Edited by fushi.ryuu

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Ako si već u fazonu da ne plaćaš te troškove, natroluj ih maksimalno - nateraj ih da se iscimaju brutalno, uđu u proceduru ili šta već i onda reci "vratite pošiljku" ko im jebe milosnu mater ^_^

Najviše zato što ih apsolutno boli kurac da objasne bilo šta već daju tako polupismene-retard odgovore i onda očekuju da ti samo klimaš glavom i kažeš "EVO VAM SVE PARE OVOGA SVETA, SAMO OCARINITE TO ZA BOGA MILOGA JOJ UPOMOĆ", a onda oni, kada se nahrane tvojim jecajima i pozivima u pomoć, ti pošalju 2 A4 papira sa 500 stavki koje SAM moraš da popuniš, potpišeš, SKENIRAŠ (ne može fotografija, puši kurac) i pošalješ im. Onda oni to drže na mailu 3 dana, 4. odštampaju, odnesu na carinu i onda te pozovu da ti kažu "A ERIEU SI TI SIGURAN DA JE TO BAŠ TO ŠTO SI NAM NAPISAO DAJE TO U PAKETU KOJI JE STIGAO, E?!". Carina uglavnom završi za dan, maks dva; špediter onda sačeka još 3 dana, dok se neko, pre završavanja smene, ne seti da pogleda i tvoj predmet i kaže "ma zvaću ga sutra, ko ga jebe lol.".

Tu nastupa njihov poziv "matori, JEEEEDVA smo uspeli da izvučemo sa carine. ono što si napisao nije bilo tačno...", "...ma znam matori da si napisao sat, ali nisi napisao RUČNI sat, JEDVA OSTADOSMO ŽIVI. pazi šta radiš u budu će.", "šta, koliko?... ma €50. ok, 4000 dinara, al što si ortak, ok?".

Realno, totalno sam u tom fazonu da im kažem da vrate, jer mi uopšte nije toliko važno da mi to stigne, posebno ako treba da se zajebavam sa njima. 

Poslao sam onom liku na njegovo "treba vam špediter" odgovor sa "jel možete da mi pošaljete detalje ili link da pročitam i informišem se jer nisam to do sada radio", nisam dobio odgovor. Ima da zovem UPS čisto iz zezanja da im kažem da su neozbiljni.

EC bi trebalo da je firma (contractor) koja se bavi cargo delom UPS transporta u Srbiji (dakle, ne express), ali samo organizacijom transporta, a ne i carinom.
Verovatno postoje neki špediteri pri UPS-u koji to mogu da ocarine, ali možda te kapiraju kao firmu koja već ima svog regularnog špeditera, ili čekaju da ti kažeš "ali joj odakle mi špediter, dajte mi vi nekoga?" pa da ti onda kažu "hehe može to će te koštati 3k dinawa pozz".

Kad ti šalju uzorke za firmu i tako to, nije loše da tražiš da ti na fakturi prikažu umanjenu vrednost + da napišu da roba nije za dalju prodaju nego za potrebe marketinga i testiranja. I dalje će ti naplatiti PDV, carinu i špediterske usluge, ali će lakše progutati umanjenu vrednost! :)

To sve i stoji, umanjena je vrednost i piše da je review sempl itd i na moje je ime a ne za firmu.

Link to comment
Share on other sites

Vidis sad gledam, meni je jedared stizalo nesto preko UPS-a zasta je trebalo carina, mislim da je bio Oculus ili tako nesto, i zvali su me, kao jel hocete vi da nam to zavrsimo? I ja rekao da hocu naravno i vidim sad u mailu da sam slao svoju licnu kartu na mail office@ec.co.rs i samo se secam da je dosao baja koji to inace donosi, ja mu dao kes i to je bilo to. To je bilo u Avgustu prošle godine. Izgleda da su promenili poslovanje na gore :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vidis sad gledam, meni je jedared stizalo nesto preko UPS-a zasta je trebalo carina, mislim da je bio Oculus ili tako nesto, i zvali su me, kao jel hocete vi da nam to zavrsimo? I ja rekao da hocu naravno i vidim sad u mailu da sam slao svoju licnu kartu na mail office@ec.co.rs i samo se secam da je dosao baja koji to inace donosi, ja mu dao kes i to je bilo to. To je bilo u Avgustu prošle godine. Izgleda da su promenili poslovanje na gore :(

Evo mali tizer iz ove epopeje, ničim izazvano posle mog maila kao odgovor na njegov mail, javlja se lik i kaže, dosta nervozno, "Ne pada mi napamet da šaljem mailove" (citat).

:))

Sad mi je već zabavno pa jedva čekam da uključim i neki veći UPS hq u čitavu priču. Nemam nikakva očekivanja, a ni taj paket mi nije posebno potreban, pa daj malo da se zezamo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

DHLove posiljke su do pre nekih dve tri godine redovno bivale "ospeditovane", slicna stvar je i sa UPS-om. Ako se dobro secam objasnjenja, na postu carinjenja (koja se ne placa) imaju pravu samo "poste", dakle zvanicne drzavne postanske firme. svi privatni dostavljaci, poput dhl-a i ups-a moraju da angazuju speditera, ili da ospedituju sami, sto se svede na isto. e sad, kako to da su dhl posiljke odnedavno pocele da pristizu bez problema, jebemliga, srbija.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo kako funkcionišu govnari, ali bez govnara ne možeš živeti jer su govnari na carini još veći govnari, pa ti trebaju ovi mali govnari da srede šta treba da se sredi kad te velika govnarska mafijaška carina zajebava. A fizička lica su tu da se uzme LAKI EVRIĆ jer nemaju veze sa životom i frka im je.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucivao zeni maskaru s nekog engleskog sajta, regularnom postom, cak je genije od postara ubacio u sanduce :) Isto sam narucivao neke vitamine sa nekog iherb.com posto kostaju pet puta manje tamo nego ovde i stiglo sve regularno, doduse to DHL-om posto mi je trebalo relativno brzo a i jeftino je bila isporuka jer je mala bocica. Ali ako moze da stigne bocica puna belih pilula ne vidim zasto bi bilo nelegalno naruciti kremu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima neki kontakt telefon ovih iz uprave carine da proverim da li je neka pošiljka stigla na moje ime? Već jedno 15 dana i dalje nemam nikakvu informaciju o pošiljci iz UK (nemam tracking jelte zato što je bilo besmisleno da platim 35e samo za shipping+tracking) čija je vrednost oko 35e :/

:v

Link to comment
Share on other sites

dešava se da ostane roba na carini kod nas iz nekog samo njima poznatog razloga, ja sam skoro čekao foliju za telefon bukvalno 2 meseca.

što se tiče kozmetike, devojka je naručila 2 puta senku za oči preko dx.com i stizalo je bez problema. što misliš da je nelegalno?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Roba moze da stoji na carini totalno random period, makar to tako izgleda nekome sa strane. Evo jednog mog primera koji je jos i dobar u poredjenju sa nekim primerima gde nisam imao tracking broj i gde sam cekao mesec dana umesto 5-6 dana koliko je bilo potrebno da stignu ostali paketi iz iste porudzbine.

 

yKG1eJT.png

 

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

postoji tema na benchu cini mi se ili gde vec koja je aktivna i gde mozete da pratite koji je datum 'odradjen', tako da mozete da pozovete carinu ako je vasa posiljka doneta na carinu, lupam, 25.11. i nije joj azuriran status, a znate da su vec presli na carinjenje robe donete 26., pa su je mozda zagubili ili slicno

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam da li je odgovarajuće ovde da postavim, ali želim da kupim patike preko interneta, verovatno iz Amerike, jer ih drugde nema.

Kao prvo, nikada u životu nisam kupovao išta preko interneta, tako da nemam pojma koja je procedura i to.
Drugo, našao sam ove patike na nekoliko sajtova. Cena patika je na svakom sajtu drugačija i ne znam šta da izaberem. Jedan od tih sajtova je amazon.
Drugo, ne mogu da se snađem sa onim njihovim veličinama za obuću. Retardirani Ameri...

Evo ga link:

http://www.amazon.com/gp/product/B00JZZ3IO6?keywords=era 59 cosmic skate shoes&nodeID=679255011&qid=1452551864&ref_=sr_1_1&refinements=p_89%3AVans&s=apparel&sr=1-1

Ako možete da me uputite malo kakva je procedura, bio bih veoma zahvalan!

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Drugo, našao sam ove patike na nekoliko sajtova. Cena patika je na svakom sajtu drugačija i ne znam šta da izaberem. Jedan od tih sajtova je amazon.

Izaberes najjeftinije :) Izaberes sajt koji salje takve stvari u Srbiju, Amazon ovo ne salje. Dakle nadjes sajt koji salje i sajt koji ti nudi opciju postarine da ti bude najpovoljnije. Takodje na ovaj iznos plus postarina ces verovatno platiti i carinu pa to uracunaj. 

Drugo, ne mogu da se snađem sa onim njihovim veličinama za obuću. Retardirani Ameri...

 

Imas na svakim svojim patikama na unutrasnjoj strani jezika koja je velicina u US standardima, a imas to i na samom sajtu http://www.amazon.com/gp/product/ajax-handlers/apparel-sizing-chart.html/ref=dp_sizechart?ie=UTF8&asin=B00PMBNWSY&isUDP=1 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A kako da znam da li sajt šalje robu u Srbiju ili ne?

A što se tiče veličina, provalio sam da ima size chart, nego je retardirano ispisano pa se nisam snašo. Hvala!

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

A kako da znam da li sajt šalje robu u Srbiju ili ne?

A što se tiče veličina, provalio sam da ima size chart, nego je retardirano ispisano pa se nisam snašo. Hvala!

pa najsigurnije je kad dođeš do checkout dela i izabereš srbiju, vidiš šta će ti reći.

a najčešće sajtovi odmah u startu napišu da ne šalju u srbiju kad te provale na osnovu IP adrese ili imaju specijalan link "zemlje u koje šaljemo" negde na sajtu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...